Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Optymistyczny koniec tygodnia

Optymistyczny koniec tygodnia

Money.pl / 2007-11-23 18:30
Komentarze do wiadomości: Optymistyczny koniec tygodnia .
Wyświetlaj:
yayurek / 2007-11-25 12:53 / Kompulsywny looser na forum
GABRIK obiecał, że w nocy odnajdzie następny punkt G, kręcił się może gdzieś tutaj?
Longterm / 2007-11-25 12:51 / Mostek Zwyciężymy!
Wczoraj byłem na "Beowulf" - bardzo polecam, szcególnie że poraz pierwszy od niepamiętnych czasów oglądałem to w 3D. jedyna wada to brudne okulary jakie mają w Multikinie - zwróćcie na to uwagę od razu jak wam je dadzą bo to w dużym stopniu może popsuć przyjemność oglądania. Wracając do filmu to pomimo tego iż jest to legenda to jednak mogłem odnaleźć tam pewną motywację potrzebną do walki. Pomyślałem sobie że gracz giełdowy to takiw spółczesny wojownik i jeśli jest tchórzliwy jak wystraszona owca to nigdy nie dojdzie do dużych pieniędzy a jeśli odważny i trzymający się swojej strategii to będzie nagrodzony przez los i Bogów.
zbig$ / 2007-11-25 13:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
strategia jest najwazniejsza...byle byla trafiona..))
zbig$ / 2007-11-25 12:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
Ciekawy koment z onetu, aczkolwiek atmosfera sie tam psuje przez wklejaczy...
------------------
W nalbliższym tygodniu pivot?

Kolejnych pięć dni są dniami kluczowymi. Każda kolejna sprzedaż może spowodować, że S&P500 wygeneruje miesięczny sygnał sprzedaży. Ostatnio miało to miejsce w listopadzie 2000. Jeśli indeksy pozostaną na obecnych poziomach to powinniśmy zobaczyć sygnały kupna w ciągu kilku dni. Zobaczymy czy to tylko typowa akcja przedświąteczna trwająca do początków grudnia lub nawet stycznia czy jednak próba na bardzo wyprzedanym rynku i obiecujących prognozach przedłużyć ten rajd do początków marca. Wtedy to banki w Stanach będą musiały podać prawdziwe dane o stratach a także dokonać audytu swoich derywatów po cenach rynkowych na podstawie przepisów, które weszły w życie po 15 listopada. Ogólnie entuzjazm powinien podciągnąć rynek ale głębsza korekta wisi nadal w powietrzu. Statystycznie jednak dodam patrząc w wstecz na indeks Dow Jonesa, że szanse wzrostów są duże szczególnie, że sentyment na rynku nadal jest negatywny. Zobaczymy na ile sił mają kontrarianie...Oni z pewnością grają teraz długimi...P.S. Jeszcze jedno...fundusze na świecie zmieniają docelowe sektory inwestycji...teraz zaczyna być modna farmacja...z różnych względów...jeśli są jakieś takie spółki na GPW...to warto się chyba zainteresować...

odier@op.pl , 24.11.2007 20:40
----------------------
chyba zadnej z wyjatkiem bio nie ma sami dystrybutorzy leków???
yayurek / 2007-11-25 12:44 / Kompulsywny looser na forum
czyli typowa końcowa, dynamiczna fala, ogromne zyski wykazują producenci apapu, nervosanu, czekolad nadziewanych i nienadziewanych itp, spore zyski odnotowują także astrolodzy, specjaliści od Tarota itp
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-25 13:00
jako posiadacz biotonu i jutrzenki akceptuje przez aklamację taki rozwój wydarzeń:))
zbig$ / 2007-11-25 13:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
juczenka to farmacja?!?!?! przeciez to slodycze???chyba ze dodaja do nich rozmych medycznych specyfikow???
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-25 13:40
przeczytaj zbig$ posta yayurka- mam wrażenie,że często b.szybko piszesz:))trochę wolniej czytasz...
zbig$ / 2007-11-25 13:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
gosc pisal o farmacji, jurek zartował...juczenka to raczej na besse, jak se ludzie musz jumory poprawiac...a poza tym kto by tam to wszystko czytal...)))
Longterm / 2007-11-25 12:38 / Mostek Zwyciężymy!
Yayurek, zgadzam się z Tobą że sytuacja jest identyczna jak ta z 1998 roku, z tymże teraz to Azjaci pomogą nam czyli Zachodowi (mówiąc Azjaci mam również na myśli Rosjan oczywiście).
Pedro, wodospad na eurousd rzeczywiście nie byłby dobrym sygnałem dla giełdy bo ona rosła tak długo jak $ się osłabiał więc teraz przy tak drastycznym spadku powinienm być megaodpał. Ta czarna świeczka to obawa że gospodarka USA ma się dobrze i FED może nie obciąć stóp 11.12. Wiadomo że jesli nie obniży to wzmocni to dolara.
yayurek / 2007-11-25 12:47 / Kompulsywny looser na forum
wydaje mi się rozsądne to co znalazłem na pewnej nie wariującej stronie, że waluty znalazły swoje fundamentalne zaczepienie i teraz to co będziemy obserwować to wariackie spekulacje, w jaką stronę byś się niebezpiecznie wychylił to możesz dostać w dupę, ja w każdym razie już żadnych walut nie wymieniam, nie zamieniam, chrzanię to
PedroGonzalez / 2007-11-25 12:44 / Uznany Gracz Giełdowy
a moze ostatnia wypowiedz szefa bankow euroland o zlagodzeniu polityki monetarnej to wywoala ? sklaniali sie do obnizania w przyszlym roku co wszystkich zaskoczylo bo tam same jastrzebie siedzialy a w tym roku mialy byc jeszcze dwie podwyzki..z obu zrezygnowali a potem jeszcze cos mrukneli o obnizce :)
mysle, ze te mruczenie o obnizce w urolandzie i do tego zjednoczenie sil jasnej strony mocy przeciwko chinom i ich polityki juanowej moze calkiem niezly efekt wywoalac bo juz podobno spadaja zamowienia na towary chinskie...musimy sie przygotowac do bardzo mocnej przeceny na gieldzie chinskiej ale to dla nas nie bedzie mialo znaczenia...moze pare fabryk wiecej w europie powstanie zamiast w chinach ? ;-))) swiat jest zmeczony liderem ze skosnymi oczami..moze byc tak, ze teraz Indie zaczna sie wybijac i beda bardziej ulegle w swojej polityce handlowej i czesc sil i srodkow swiat przerzuci do wyznawcow swietych krow :)

Za tem Yurek nie mandarynksiego a hinduksiego zacznij sie uczyc i zrezygnuj z wolowinki zeby partnerow handlowych szanowac ;-))
zbig$ / 2007-11-25 13:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
juro land musi obnizac stopy boby za bardzo dostali od slabnacego dolcewa...moze i nasi sie opanuja z tymi podwyzkami...?? I nowa fala ossy przed nami
zbig$ / 2007-11-25 13:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
qrde ale trudny ten businez- jedni nie cierpia wieprzkow, inni wołów...
Longterm / 2007-11-25 12:55 / Mostek Zwyciężymy!
Chiny liederem? nie wiem w czym - chyba w zanieczyszczaniu środowiska naturalnego:) ich potęga to efekt skali bo jest ich dużo ale per capita to wskazuje na biedę. tam się zarabia kilka dolarów miesięcznie a większość społęczeństwa nie ma co jeść. Zabierz im eksport a umrą...
yayurek / 2007-11-25 12:49 / Kompulsywny looser na forum
toć przecie my wołowinki nie jemy, Goju ignorancki :)))
zbig$ / 2007-11-25 13:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
dobrze ze goju a nie geju...)))
krzysiek29 / 2007-11-25 12:29 / Uznany Gracz Giełdowy
szkoda ze tu nie mozna wklejac wykresow
zbig$ / 2007-11-25 12:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
mozna tylko nie tu, tu tylko podaje sie linka
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-25 12:17
rozmawiałem z moimi rówieśnikami architektami- maja super firmę, zleceń mnóstwo, nie są w stanie się obrobić.Kasy sporo w tym i zeszłym roku wpadło.
i chca wyjechać...
główna przyczyna to te zabójcze tempo życia i pracy spowodawanych głównie przez setki straconych godzin w urzędach pełnych nepotyzmu, niekompetentnych ludzi...
muszą biegać do urzedu z każdym projektem a tam siedzą panie,które n.p. trzynają ich na stojąco rozmawiając przez telefon o hemoroidach teściowej, jak oglądają rysunek to zamiast pom. biurowego widzą pompę! i pytaja- a po co w biurowcu pompa- nie, nie ja sie na to nie zgodzę...
slaw / 2007-11-25 12:32 / Uznany Gracz Giełdowy
masz racje niekompetencja jest spora dlatego niektorzy w uzredahcplaczą a a naszym mieszkancy dzwonia do strarosty z podziekowaniami ze bylo szybko z miłoscią i moga zaczyanc budowac .... dlatego niektorzy lacza ze maja problem z pieniedzmi dla samozradu a my w tym roku zdobyliśmy prawie 20 milionow nowych srodkow w ciagu roku budzetowego .... ale u nas w urzedzie nie rzadzil Pis na szczescie ..... bo jakbysmy mieli takiego fachowca jak wiceprezydent samozwanczy Kaminski to byloby ciezko ))))
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-25 13:04
slaw- nie piję do Ciebie- ale to nie jest normalna sytuacja kiedy projekt faceta posiadającego wszelki możliwe dostepne uprawnienia, po wszystkich możliwych szkoleniach w UE ocenia pani niepotrafiąca czytać rysunku technicznego- :))
ps. robię paellę- pierwszy raz w życiu...- na czuja- wyparuje te pieprzona woda czy będę miał zupę ryżową?
zbig$ / 2007-11-25 12:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
Niekompetentniu urzednicy sa niezaleznie od tego kto rzadzi...lokalny uklad jest uklad, a urzedy to przechowalnia rodzin i znajomkow nie majacych nic wspolnego z kompetencją w zatrwazajacycm procencie (bo zdarzaja sie wyjatki i gminy ccczy urzedy dobrze zarzadzane)
PedroGonzalez / 2007-11-25 12:16 / Uznany Gracz Giełdowy
czyzby Niagara na eur/usd ruszyla ? :-)
http://dj.olo.com.pl/eurusd.jpg

przekonamy sie od poniedzialku czy anale z cnn mieli racje straszac padaka swoich gield gdy obecnie USD bedzie sie umacnial .
to jest tygondiowy interwal: http://dj.olo.com.pl/eurusd1.jpg
dziwne, ze zawsze koniec roku i styczen robi taki wodospad :)

a tutaj sami zobaczcie i zinterpretujcie jak sie ma kurs eur/usd do DJ-ja
http://dj.olo.com.pl/djeurusd.jpg
zbig$ / 2007-11-25 12:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
ciekawe, zawsze korelacja byla pozytywna ostatnio cos sie zepsulo, wniosek - dziala jakis czynnik dodatkowy...
krzysiek29 / 2007-11-25 12:31 / Uznany Gracz Giełdowy
pedro prognozujesz ze do konca roku pociagniemy czyli obnizka stop 11 a potem w przyszlym roku podwyzki i padaka.
zbig$ / 2007-11-25 12:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://lemansa.blogbank.pl/2007/11/25/fusy-na-tydzien-4807/
tutaj fajne wykresiki i komentarze...
w połaczeniu z innymi moze byc niagara na surowcach, walutach, odwr. ussd/jpy i wariacka hossa na gieldach w zwiazku z tym,
tylko nie wiem jak my zareagujemy, bo dla nas umocnienie dolara to oslabienie zlotego=padaka na gieldzie w wawie
PedroGonzalez / 2007-11-25 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko ciekawe jest to, ze miedz podskoczyla do gory przy tym umocnieniu dolara :) przeciez powinno byc odwrotnie :) czy bedzie zle czy bedzie dobrze napewno bedzie na jakichs strasznych wahaniach to zrobione :)) raj dla spekulantow...:)
zbig$ / 2007-11-25 12:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie, miedz podskoczyla juz wczoraj, zatem powinna spasc jutro...
PedroGonzalez / 2007-11-25 13:10 / Uznany Gracz Giełdowy
a kiedy sie dolar umocnil? wczoraj...i wczoraj miedz poszla za nim :) sprawdz
zbig$ / 2007-11-25 13:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko czy miedz byla wczoraj kwotowana???
Sw.Mikolaj / 2007-11-25 12:23 / Bywalec forum
Bardzo dobre wyniki sprzedazy w piatek,na poczatek sezonu
According to ShopperTrak RCT Corp., which tracks sales at more than 50,000 retail outlets, total sales rose 8.3 percent to about $10.3 billion on Friday, the day after Thanksgiving, compared with $9.5 billion on the same day a year ago. ShopperTrak had expected an increase of no more than 4 percent to 5 percent.

"This is a really strong number. ... You can't have a good season unless it starts well," said Bill Martin, co-founder of ShopperTrak, citing strength across all regions. "It's very encouraging. When you look at September and October, shoppers weren't in the stores
PedroGonzalez / 2007-11-25 12:17 / Uznany Gracz Giełdowy
moim skromnym zdaniem moze byc tak, ze do konca roku jeszcze pocigniemy a potem do wakacji moze byc bryndza i dopiero w drugiej polowie roku cos sie ruszy tak na powaznie bez latania smieci.
zbig$ / 2007-11-25 12:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
pod wybory w usa...a teraz twoje 16k...
PedroGonzalez / 2007-11-25 12:38 / Uznany Gracz Giełdowy
no co ty...o 16k w tym roku mozna zapomniec...:) subprime pogrzebal wszystko :)
zbig$ / 2007-11-25 12:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
wlasnie dlatego bedzie...zanim musza opublikowac wyniki, bedzie roslo na strachu i niepewnosci...jk wszystkich nasadza na akcje przyjda wyniki
warren buffet / 2007-11-25 11:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Górny punkt cyklu koniunkturalnego mamy za sobą. Wchodzimy w fazę nieco wolniejszego wzrostu, ale spadek będzie łagodny" - powiedział w Sejmie w sobotę minister finansów przedstawiający projekt budżetu na 2008 rok.
dsz12 nie logo / 83.3.88.* / 2007-11-25 12:09
witam!! warren a ty posiadasz na dzień dzisiejszy jakies akcje nie licząc pp ?? pozdro
anonim_03 / 2007-11-25 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja to widzę tak:
- najpierw były obietnice cudu
- teraz mamy obietnice normalności
- w króce zaczną się obietnice łagodnego przejścia kryzysu ;-)

PS. Bessa nie zaczyna się w momencie rozpoczęcia recesji (wtedy już prawie zaczyna się hossa) alw w momencie gdy rozwój zwalnia. ;-)
zbig$ / 2007-11-25 12:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jeszcze lepiej w szczycie rozwoju gospodarczego - niektorzy juz wiedza wczesniej ze to koniec...dno bessy przypada na tomiast na najwieksza recesje, kiedy sie moze juz tylko poprawiac...i duzi to wiedza i zaczynaja kupowac, mali sprzedaja i ciesza sie ze zarobili na kolejnym odbicio-ząbku...a potem odpał i zgłupieni patrzą jak pociąg odjeżdza
warren buffet / 2007-11-25 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego ja jestem wrogiem oglaszania wiecznej hossy. to co teraz mamy to moze byc odbicie 2\tygodniowe 2\miesieczne i nic wiecej
zbig$ / 2007-11-25 12:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
albo optymisto 2 dniowe...)))
yayurek / 2007-11-25 11:49 / Kompulsywny looser na forum
warren, też uważam, że dalsze pozostawanie na długo to hazard, ale poniższy wykres jest naprawdę ciekawy
http://tinyurl.com/2uvddc
albo obniżka stóp i powtórzenie się wzrostów z roku 1998, albo brak obniżki i już teraz rok 2000, gram pod to że wybiorą wersję 1998, tyle, ze gdzieś na wiosnę zaczną podwyższać stopy nie pozwalajac na bańkę
najcz / 2007-11-25 11:48 / Tysiącznik na forum
jak przełamią kilka oporów ,zmienisz zdanie.
warren buffet / 2007-11-25 09:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.interia.tv/rozne,,,,1015876
Jaronero / 2007-11-25 07:46 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Po wprowadzeniu akcji nowej emisji do obrotu giełdowego wskaźnik ten wzrośnie prawdopodobnie (przy założeniu że kurs nie ulegnie zmianie) do ok. 2,9. Nadal jednak będzie niższy od tego jaki ma wspominana wyżej spółka Mediatel, ale również Tell (3,7) lub Spray (4,14).

Analitycy zdobyli sie na zajefajny żart giełdowy :))) Kurs hałki faktycznie ulega tylko nieznacznym odchyleniom..... stabilny taki jest, można w ciemno kupować :)))
najcz / 2007-11-25 11:18 / Tysiącznik na forum
mam jego PP,ale o nawet 8 zł.za akcje przy wejściu pp to mogę tylko pomażyć
1 prawo poboru uprawnia do zapisu na 20 nowych akcji serii E,cena emisyjna 1 akcji seriiE 1,05zł.
bebe / 2007-11-25 01:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wróciłam z imprezki....nie było hulanek...
dzieci za to szalały...aż miło...iiiiiiii padły....
flugo....przeczytałam....- refleksyjne...i dobrze....i potrzebne....ja dziękuję....
rpp....trochę jak : "znika", aby trwać....?....nie do końca wiem...nie znam takiej "morderczej " piosenki....strach się bać....
warren...wiadomo....M....określił....
moreta....?.....zastanawiające i bardzo ważne..../dawcy/..
Mo....zapisałam link..../klasa/...
teksty, aby pilnować swoich pieniędzy i sprawdzać agentów funduszy..itp....tak...
jest łykendowo.....
Longterm / 2007-11-25 00:07 / Mostek Zwyciężymy!
U.S. Sales Rose 8.3% Day After Thanksgiving, ShopperTrak Says

By Mary Jane Credeur and Kelly Riddell

Nov. 24 (Bloomberg) -- U.S. consumers spent $10.3 billion on holiday purchases yesterday, an 8.3 percent increase from last year, after retailers promoted electronics and toys to woo shoppers.
Mussi / 2007-11-24 23:49 / Bywalec forum


2007-11-24 20:32:57 | *.*.*.* | TOMOK [ Portfel ] [ Dziecko forum ]
Re: Optymistyczny koniec tygodnia [12]
http://pl.youtube.com/watch?v=7Jdrp1QGKr8&feature=related
Mam strasznie rozjechany gust muzyczny :-)
Moje młode lata dziś :-)
Pozdrawiam




http://youtube.com/watch?v=6TJ-iOHWcUc
tak to wygląda w dzisiejszych czasach;) kawał dobrego housu i trnasu (pewnie w niczyje gusta to nie trafi) dobre wejście jest w 4:20;)


2007-11-24 20:32:57 | *.*.*.* | TOMOK [ Portfel ] [ Dziecko forum ]
Re: Optymistyczny koniec tygodnia [12]
http://pl.youtube.com/watch?v=7Jdrp1QGKr8&feature=related
Mam strasznie rozjechany gust muzyczny :-)
Moje młode lata dziś :-)
Pozdrawiam
Mussi / 2007-11-24 23:50 / Bywalec forum
coś mi sie zepsuło:P
Czteropalcy Franky / 2007-11-24 23:45
Jak to jest, że akcje PCGuarda rosną o 6% natomiast PCGuard PDA spadaja o -8% jednego dnia. Czy nie lepiej dla inwestorow ktorzy zamierzaja trzymac pcg dluzszy czas sprzedac akcje po 16gr i kupic pda za 11?

Czy ja po prostu o czyms nie wiem.... ?
zbig$ / 2007-11-25 01:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
pcg jest juz zebrany, a pcgpda jest sypany jeszcze
Tony_kulozeby / 2007-11-25 02:03
no wlasnie. zatem pytam dlaczego ci co zbieraja/zbierali pcg nie zbierali pcgpda ktore jest tanszcze o okolo 5gr od dluzszego czasu?
zbig$ / 2007-11-25 06:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
łatwiej brac 50 mio niz 500
bebe / 2007-11-25 02:14 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no nie..?....Tony...
rpp / 2007-11-24 23:17 / Tysiącznik na forum
M - daj znać kiedy będziesz
warren buffet / 2007-11-24 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
M jak miłość
rpp / 2007-11-24 23:41 / Tysiącznik na forum
haha
raczej M - jak morderstwo - taka piosenka jest
rpp / 2007-11-24 23:41 / Tysiącznik na forum
i film. ale piosenka brzmi tak:

A ona leży z nożem w plecach.

Troszeczkę na dywanie, troszkę na podłodze.

Skromnie skulona. O tak.

Jest wrzask.

Świadkowie są jak ryby, które przed chwilą nauczono mówić..

A ona leży z nożem w plecach.

Morderca idzie wolno korytarzem.

Otwiera drzwi wejściowe i wychodzi w ogród.

Mija klomby. Wychodzi przez furtkę na ulicę.

Wsiada do tramwaju. Jedzie tramwajem, jedzie, czyta gazetę,

dojeżdża do pętli, wraca do domu, przekręca klucz w zamku,

a ona leży z nożem w plecach.

A ona leży z nożem w plecach.

Troszeczkę na dywanie, troszkę na podłodze.

Skromnie skulona. O tak.

Jest wrzask (...) świadkowie są jak ryby, które przed chwilą nauczono
mówić.

A ona leży z nożem w plecach.

A ona wstaje, otrzepuje się.

Wkłada panterkę, przewiesza przez ramię karabin.

Wychodzi na ulicę, wytacza haubicę.

Wsiada do tramwaju, jedzie tramwajem, jedzie, czyta gazetę, dojeżdża
do pętli,

PUKA DO JEGO DRZWI..........................
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy