Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Optymistyczny koniec tygodnia

Optymistyczny koniec tygodnia

Money.pl / 2007-11-23 18:30
Komentarze do wiadomości: Optymistyczny koniec tygodnia .
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-24 13:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Według rzeczywistych danych pochodzących z krajowych TFI , październik przyniósł zdecydowany wzrost napływu nowych środków do funduszy inwestycyjnych. Różnica między wartością jednostek nabytych oraz umorzonych przez klientów 271 funduszy wzrosła w minionym miesiącu o +38% do poziomu 1,76 mld PLN. Miesiąc wcześniej napływ netto wyniósł niespełna 1,3 mld PLN.
Od początku roku Polacy powierzyli funduszom oferowanym przez krajowe TFI ponad 33,2 mld PLN. W całym ubiegłym roku różnica pomiędzy sprzedażą i umorzeniami dla wszystkich funduszy obecnych na naszym rynku wyniosła 25,2 mld PLN.

W wersji PDF: Sprzedaż i umorzenia w kolejnych miesiącach(mln PLN)

Październikowe dane pokazują iż niepewna sytuacja na rynkach kapitałowych, w tym na polskiej giełdzie, wpływa na mniejsze zainteresowanie Polaków operacjami na jednostkach funduszy. Wartość sprzedanych jednostek spadła o -10% do najniższego poziomu w tym roku, osiągając 7,4 mld PLN. Znacznie szybciej kurczyła się wartość transakcji odkupu, które w październiku wyniosły 5,6 mld PLN.

Sprzedaż jednostek funduszy liczona od początku tego roku wzrosła w październiku do poziomu 110 mld PLN, a wartość umorzeń przekroczyła 77 mld PLN.
rychlik / 212.244.79.* / 2007-11-24 13:04
Mysle ze ci ktorzy kupili akcje niektorych spolek na tzw.gorce musza sie sprezyc i wykorzystac ten obecny dolek do odrobienia strat bo po kazdej takiej przecenie czesc spolek nie wraca juz na dawne poziomy.Dopiero masmy 2 dni wzrostow po tym ksaataklizmie gieldowym wiec ryzyko spadkow niewielkie wiec mozna troche wiecej grosza zainwestowac bez wiekszego ryzyka.
zbig$ / 2007-11-24 13:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak, spadek z 50 na 10 zł to tragedia, ale z 10 na 5 tez potrafi nieżle dac po tyłku...
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 13:02 / Bywalec forum
Merill Lynch przewiduje na koniec 2008 stopy w Polsce na poziomie 6 - 7 % .
Greenspan przewidujena na cale najblizsze dwadziescia lat /!!!/
stopy w USA na poziomie ok. 4,5 % lub wiecej,co narzuci poziom stop calej reszcie swiata.
W swojej ksiazce "The age of turbulance" nie przewiduje kataklizmow na rynkach swiatowych,ale nie wyklucza chwilowych kryzysow.
Przewiduje tez spowolnienie gospodarki swiatowej i jej rozwoj na poziomie ok 3 % /obecnie ok. 5 %/
yayurek / 2007-11-24 13:06 / Kompulsywny looser na forum
bardzo przepraszam, ale czy Ty przypadkiem nie jesteś uczniem Kenobiego, albo nawet jego synem, monopol na podobne informacje ma właśnie Kenobi i wszyscy czują już przesyt, daj namiar na coś, na czym można zarobić, niegrajacych teoretyków, zawsze wygrywających derwiszy, to już nam starczy
zbig$ / 2007-11-24 13:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
odpowiadam: trza sie przyjrzec kghm i kursowi miedzi na rynkach, moze zrobili pułapkę bessy i zacznie sie nowa fala wzrostowa dla surowca i tym samym dla akcji - optymistycznie???
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 13:33 / Bywalec forum
Masz dzis trudny dzien,wspolczuje,skoro nie rozumiesz nawet co napisalem.
Niczego tu nie ma o ciaglym wygraywaniu,wrecz odwrotnie.
Jest zapowiedz trudnych czasow dla graczy.
Poniewaz rosnace stopy to zawsze gorsza gielda i odwrotnie.
Co do kenobiego,zyczylbym wszystkim by umieli wynajdowac informacje tak jak on.
Sposobu ich wykorzystania juz nie oceniam;taki sobie znalazl sposob na zycie i to jego sprawa.
Osobiscie oceniam go wysoko i chetnie bym go poznal przy okazji.
gabrik / 2007-11-24 13:18 / portfel / Wierny Forumowicz
ja z uporem maniaka będę powtarzał AT książki na jej temat i wyciąganie z nich esencji lub tych rzeczy które pokrywają się z naszymi praktycznymi doswiadczeniami i dalsze dopracowywanie tego w praktyce i po pewnym czasie nagle stwierdzamy że czytanie zdecydowanej większości Panów analityków czy też zawracanie sobie głowy wszystkimi info jakie się pojawiają jest dla nas już tylko lekturą "fakt"u i zaczynamy rynek widzieć całkiem inaczej i nawet nie musimy ruchów rynku zwalac na kark "szwagrów" ani innych ciemnych mocy.
pozdrawiam
anonim_03 / 2007-11-24 13:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zabawne że ja z tej książki zupełnie co inego wyczytałem ;-))
yayurek / 2007-11-24 13:20 / Kompulsywny looser na forum
przyznam szczerze, że na początku gdy wpadłem na to Forum to myślałem, że mam trochę do czynienia z ogłupiałymi fanatykami, którzy prawie nic nie czytają i są głodni podobnych informacji, szybko się okazało, że wielu ludzi wie więcej ode mnie, więcej potrafi zarobić, i warto tu czasmi wpaść, nie aby zaskoczyć innych tym co Grynszpan po raz 18245 powiedział, ale aby się czegoś, chociażby jakiejś drobnostki dowiedzieć, a czasami dla jaj, czy w trudnych tygodniach pobawić się wisielczym humorem i jakoś to przetrwać
anonim_03 / 2007-11-24 13:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ta książka to bardzo ciekawa, szczególnie ujęcię procesów gospodarczych w perspektywie ponad 50 lat.
yayurek / 2007-11-24 13:34 / Kompulsywny looser na forum
przyznam, że ciekawa, ale 50-letnie wnioski dobre są dla żółwi królewskich z Galapagos
zbig$ / 2007-11-24 13:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
kto wie co bedzie z 50 lat...tylko ci co maja na to wplyw - jacys wielcy...alan puscił trochę farby od nich???
najcz / 2007-11-24 12:49 / Tysiącznik na forum
gogle coś zawalił z mapami PPWK,a ja ich mam.mam też kopex.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4702365.html
anonim_03 / 2007-11-24 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na mapie google nie ma też ulicy Piknej w Warszawie, a wszyscy przecież wiemy co tam stoi ;-))
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-24 14:08
ambasada czy konsulat USA
zbig$ / 2007-11-24 13:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
ja nie wiem...
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 12:55 / Bywalec forum
Zaraz bedzie wersja na styczen,juz poprawiona.
Pomylili mnostwo rzeczy,zwlaszcza wszystkie chyba rzeki w Polsce.
Np. polaczone Dunajce wyplywaja z ulicy Witosa w rzeszowie.Glowne rzeki urywaja sie w polowie biegu
zbig$ / 2007-11-24 12:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-11-24 09:33:21 | *.*.*.* | bolek77
Zgoda, tylko że te karty to będą same blotki. Figurami bedą grali azjaci. Jak w XIII
wieku.
-----------------
to se ne vrati...azjatow wykonczy konsumpcja i industrilaizacja
Longterm / 2007-11-24 12:26 / Mostek Zwyciężymy!
w 80tych latach mówiło się ze Japonia prześcignie USA no i co się wydarzyło? teraz też gadanie o Chinach jest nie na miejscu...ich potęga polega na efekcie skali jedynie...tam większość społeczeństwa nie ma co jeść!
zbig$ / 2007-11-24 13:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
dlatego nie da sie w 10 lat przeskoczyc tego co zachod osiagnał przez 100 lat...wiecej ludzi - wieksze mozliwosci, ale tez wieksze klopoty z zaopatrzeniem tego itd.
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 12:35 / Bywalec forum
Bardzo dobrze i wlasnie tak!!
Trzeba patrzec nie na produkcje globalnie tylko na glowe.
I wtedy widac,jak daleko jeszcze sa Chiny za USA.
Natomiast gielda w Singapurze /I Szeng-zen/ jest na granicy pekniecia babla,a trzeba pamietac,ze oni jeszcze nie zaznali krachu.
Nie chcialbym byc w skorze tych,ktorzy wlasnie zainwestowali tam sami lub poprzez fundusze.
anonim_03 / 2007-11-24 12:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Singapurze może w Szanghaiu ?

PS. W singapurze to były chyba jakieś przejścia w 1997 r.
yayurek / 2007-11-24 12:50 / Kompulsywny looser na forum
jak ja chciałbym być w skórze tych, którzy zaiwnestowali w chińskie fundusze 2 lata temu, a może i Ci co teraz zainwestują zarobią jeszcze z 60%, a może stracą 70%, kto to wie, jak ja lubię proroków giełdowych
zbig$ / 2007-11-24 13:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
ktorych lubisz, bo sa pew nie tacy co prorokuja w jedną i tacy co w druga strone...
anonim_03 / 2007-11-24 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://stooq.pl/q/?s=shanghai&d=20071123&c=3y&t=l&a=lg&b=1&r=swig80+mwig40

dwa lata temu ci co zainwestowali wcześniej w akcje chińskie zazdrościli tym od mWigu i sWigu ...

Kto będzie liderem na następne 2 lata ???
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 12:52 / Bywalec forum
grunt to adrenalina,co tu maja prorocy do roboty???

Strona dla maniakow chinszczyzny

http://tinyurl.com/26ca6y
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 12:49 / Bywalec forum
Oczywiscie !!!!
Polaczone gieldy szanghai i Szengzen.
Wlasnie przegladalem cos Tam i sie pomylilem.
Longterm / 2007-11-24 12:08 / Mostek Zwyciężymy!
W amerykańskich sklepach atak turystów z całego Świata korzystających z niskiego kursu dolara! Kolejny argument dla słabego dolara...Bernanke tnij dalej a Ameryka stanie się najtańszym supermarketem z chińskimi produktami dla cąłego Świata...nieługo będzie im się opłacało reeksportować chińszczyznę do Europy:) ale się będzie działo...
zbig$ / 2007-11-24 12:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
przeciez juz to robia...i znowu na nas zarobią...
Longterm / 2007-11-24 12:21 / Mostek Zwyciężymy!
na nas? jak ciuchy i elektronika będą tańsze to my na tym zyskamy:)
Longterm / 2007-11-24 12:10 / Mostek Zwyciężymy!
wielu ludków znających sie bardzo na ekonomii mówi ze ropa jest droga...proszę to dobrze przemyśleć biorąc pod uwagę właśnie kurs $...
Longterm / 2007-11-24 12:24 / Mostek Zwyciężymy!
idąc tokiem rozumowania miedź jest wciąż bardzo tania...
Jarg / 2007-11-24 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Long

Punkt widzenia zależy od... :-)))
Dla Jankesów, którzy kilka lat temu kupowali baryłkę po 20$ jest obecnie baaardzo droga.

Pozdrawiam
yayurek / 2007-11-24 12:06 / Kompulsywny looser na forum
A oryginalny (co nie znaczy, że lepszy) Warren Buffett, ma zupełnie inną taktykę od naszego forumowego (co nie znaczy, że lepszą). Dla osób niekumatych po germańsku, streszczę, ze agresywnie podkupuje wybrane akcje:
Hathaway, haben in den vergangenen Monaten massiv in Wertpapiere investiert, deren Kurse im Zuge der Hypothekenkrise stark gefallen waren. Inmitten der Krise plant zudem die Investmentbank Goldman Sachs einen neuen Hedge-Fonds im Volumen von bis zu 6 Milliarden Dollar. Dieser Fonds für reiche Privatanleger und institutionelle Investoren soll sich auf die Auswahl attraktiv erscheinender Einzelaktien konzentrieren, hieß es.
Gross, Miller und Buffett stockten Positionen vor allem in der stark unter Druck geratenen Finanzbranche auf. Warren Buffett, der mit der Anlage in unterbewertete Aktien zum zweitreichsten Amerikaner geworden ist, hat die fallenden Kurse bei Banken in den vergangenen Monaten für die Aufstockung bereits bestehender Positionen genutzt. Wie aus einer Meldung an die Börsenaufsicht hervorging, kaufte Buffett jüngst Aktien von U.S. Bancorp, Bank of America und von der stark im Hypothekengeschäft engagierten großen Regionalbank Wells Fargo.
pietroo / 2007-11-24 12:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Stany się ładnie zamknęły wczoraj, więc może i poniedziałek będzie dobry dla nas
Chofszi Sechel / 2007-11-24 11:56
Chyba rzeczywiście optymistyczny, bo wydaje mi się, że WIG (w tym mWIG i sWIG) za ostatnie trzy dni notowań wykazały w świeczkach silną formację objęcia hossy (wspartą wyższym piątkowym otwarciem)!
Czyżby sygnał do kupowania? Jeśli tak, to wracajmy na Giełdę!
yayurek / 2007-11-24 11:59 / Kompulsywny looser na forum
toć nikt z tutaj piszących z giełdy nie wychodził. tu same giełdo-narkole :)))
pietroo / 2007-11-24 11:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oglądam TV i zastanawia mnie coraz większa ilośc reklam funduszy inwestycyjnych.... widać potrzebują kasy na inwestowanie.....
zbig$ / 2007-11-24 12:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
oczywista - reklamuje sie albo nowy produkt (nie ten przypadek)albo buble ktore juz nie idą...
pietroo / 2007-11-24 11:44 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam w ten pochmurny i deszczowy dzień, jak Wasze samopoczucie?
yayurek / 2007-11-24 11:48 / Kompulsywny looser na forum
ech, Bahamas
pietroo / 2007-11-24 11:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mi się marzą Seszele albo Mauritius :-))
zbig$ / 2007-11-24 12:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
a sa tam moskity i inne tropikalne badziewie?
yayurek / 2007-11-24 11:57 / Kompulsywny looser na forum
a jakie tam podatki?
Sw.Mikolaj / 2007-11-24 12:09 / Bywalec forum
Hongkong,Singapur i mauritius !!!Pierwsza trojka najlepszych do inwestowania i najbardziej przyjaznych miejsc.
Bulgaria weszla wlasnie na miejsce 88 /od stycznia 10 % podatek liniowy/ a Polska spadla na miejsce 125.
zbig$ / 2007-11-24 12:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
to dlaczego tak sie tu pchaja???
yayurek / 2007-11-24 12:15 / Kompulsywny looser na forum
125 miejsce, że sporo pacanów pozostawiliśmy w tyle, brawo, pewnie z około 60
pietroo / 2007-11-24 12:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a wiesz, że nie wiem, ale pewnie niższe jak w Polsce, dodatkowo super klimat, atrakcyjne położenie, piękny ocean i pełen luz, jakiego brakuje w naszym kraju....
flavio25 / 2007-11-24 11:47 / portfel / Tysiącznik na forum
nie ma adrenaliny, to tez dzien do bani
yayurek / 2007-11-24 11:30 / Kompulsywny looser na forum
In the Bahamas there is no income tax, capital gains tax, purchase or sales tax, VAT or capital transfer tax.
ach p*******..ć to wszystko i lecieć na Bahamas
http://www.lowtax.net/lowtax/html/jbapetx.html
flavio25 / 2007-11-24 11:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam
Czytal ktos moze we wczorajszym parkiecie wywiad z W. Bialkiem (TFI SEB)?
Artykuł jest bardzo obszerny wiec wrzuce tylko meritum:
"Jeśli chodzi o aktualną sytuację na giełdzie, to coraz gorszy sentyment rynkowy sugeruje, że obecna fala spadków rozpoczęta pod koniec października dobieka końca i jeszcze przed końcem listopada dojdzie do odreagowania (WIG20-3700). Nie wydaje się jednak, by w tym roku można było liczyć na rajd św. Mikołaja z prawdziwego zdarzenia.
Cały czas spadające indeksy rynku kredytowego zapowiadają, że wyniki niektórych firm z sek. fin. na świecie w IV Q będą jeszcze gorsze niż w III. Można się obawiać ze dyskontowanie tych zlych informacji potrwa do stycznia. Nie do końca żartem będzie stwierdzenie, że dużo zależeć bedzie od pogody.
Poprzednia zima była rekordowo ciepła, więc jeśli to się nie powtórzy, to bardzo niekorzystnie wyglądać będą porównania roczne.
Szczególnie kwestia obecnych rekordowo wysokich cen ropy jest ważna, gdyż ogranicza swobodę Fedu w obniżaniu stóp procentowych. Dopiero znaczny spadek cen ropy - a tego spodziewać się można najprawdopodobniej wówczas, gdy na horyzoncie pojawi się koniec zimy - umożliwi Fedowi agresywne złagodzenie polityki pieniężnej, które powinno wywołać silne, kulmnujące odreagowanie cen akcji.
Akcje kupowałbym w styczniu, gdy krajowe indeksy znajdą sie na rocznych minimach i sprzedawał wiosna 2008 roku o 30-40 proc. drożej"

W pozostałej części możan wyczytać, że kryzys czy krach nie bedzie dotyczyc emerging markets, wprost przeciwnie im większy kryzys w centrach finansowych tym więcej pieniędzy trafi na rynki wschodzące.
Czyli im gorzej tym lepiej.
zbig$ / 2007-11-24 12:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
mamy minimum aktywnosci slonca, zimy powinno wcale nie byc w tym roku, ze nie wspomne o globalnym ocieplaniu sie i efekcie cieplarnianym...ropa i gaz padnie na pysk, nie trza sie bedzie grzac, pgnig tak sobie zatem bedzie stalo
zbig$ / 2007-11-24 12:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
za to orlen bedzie tanio kupowal surowiec...
bollullos / 2007-11-24 11:39 / portfel / Uznany Muł Pancerny
za 10 lat będę szczęsliwy że nie sprzedałem wiosną 08
w 2037 nie będę musiał pracować

długi termin pewny termin
zbig$ / 2007-11-24 12:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
i tak bys nie musial, bo pewnie bedziesz na emeryturze
flavio25 / 2007-11-24 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
jak dla mnie za dlugi czas, mial bym cos kolo 60
emeryturka jak najbardziej...majac lat 40
zbig$ / 2007-11-24 12:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
idz juz teraz - nie ugrasz dziennie 100-200 zł???jakies 3k na miesiac to teraz niezla emerytura..
yayurek / 2007-11-24 11:22 / Kompulsywny looser na forum
statystycznie rzecz biorąc to na kilkadziesiąt walut świata, najwięcej w grudniu (przeciętnie 4,6%), zyskuje do dolara PLN, póżniej CZK i SKK, może spekula coś sobie przy okazji dokupi na WIGu, aby podwójnie zarobić, a moze tym razem będzie inaczej niż przez ostatnich 10 lat?
flavio25 / 2007-11-24 11:27 / portfel / Tysiącznik na forum
widac ze masz ochote na Mikolaja:) (bez skojarzen hehe)
wszystko wyglada na to, ze sytuacja sie powtorzy
yayurek / 2007-11-24 11:31 / Kompulsywny looser na forum
dobrze, że nie na renifera :))))
flavio25 / 2007-11-24 11:39 / portfel / Tysiącznik na forum
renifer pól biedy
kon to dopiero moze narobic:)

http://www.youtube.com/watch?v=qQ8mtDLXzC8
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-24 09:18
Dokąd tak biegniesz?
Przecież wierz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co dobre i piękne
Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dosięgniesz tego co naprawdę ważne jest

Sylasie
O nie!
Co chwile kiedy czuje się źle, bo ja widzę w co ten świat zmienia się
Ludzie gonią iluzje zagłębiają się w zło i korupcje
Nie maja czasu na refleksje
Sylasie
O nie!
Wielki Babilon(...)proponuje Tobie szczurów wyścig i owczy pęd
Naprawdę to co widzę wywołuje wstręt
Co dzień nowe kłamstwo i nowy podstęp
Ja mówię Ci:
Ty nigdy nie rób tego co robią ludzie źli
Nigdy nie pozwól by dusze zabrali Ci
Pamiętaj, że o sobie decydujesz Ty

Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co dobre i piękne
Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co naprawdę ważne jest

Po co to mi?
Ja równym tempem podążam przed siebie, a bicie serca wyznacza czas mówię...
Po co to mi?
Pośpiech, żądza pieniądza, nie dla mnie jest
Nie na tym opiera się mój świat.
Ty powiedz mi, kiedy tak prujesz
Czy nie widzisz, że omijasz piękno dookoła Ciebie?
Zatrzymaj się, powiedz mi jak to jest
Kiedy wciąga Cię w wir wydarzeń świadomość, że możesz mieć więcej
Nakazuje w materialnym świecie Ty pogubiłeś się
Temperatura wzrasta a Ty pragniesz więcej
Ty nie masz przyjaciół bo ufasz tylko sobie
to żądza pieniądza zostawia pustkę w głowie

Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co dobre i piękne
Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dosięgniesz tego co naprawdę ważne jest

Bo akurat tu prawda jest ukryta prawda, która(...)
daje odczuwać, że możesz wolnym być, a nie na ślepo wierzyć w co mówią Ci...
Nie dokładaj nic do kasy pełnej jakiegoś (...)
Nie czekaj na głos, który zabrzmi w chmurach
Nie maszeruj z tłumem a przez głos
Twojej głowie daj ponieść się...


Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co dobre i piękne
Dokąd tak biegniesz?
Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz o niee
Wyciągnij rękę!
Może wreszcie dostaniesz to co naprawdę ważne jest
bollullos / 2007-11-24 09:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Halo, halo i po co ja tak biegnę, Przed tym co będzie i tak nie ucieknę, Bo co wtedy jeśli cały ten świat W jednej sekundzie by na głowę nam spadł Tylko jeden raz, I tylko jeden raz i nie ma nas, Bo życie jak mrugnięcie oka i nie ma nas
RW56 / 2007-11-24 09:37
TYMI MĄDROSCIAMI CHCERZ ZBAWIĆ ŚWIAT TO PIENIĄDZ RZĄDZI ŚWIATEM NIKT I NIC TEGO NIE ZMINI I TO JEST PIĘKNE ŻE LUDZIE TAK GONIĄ ŚWIAT PRZEZ TO JEST CIEKAWSZY KAŻDY MA WYBÓR I ROBI TO NA CO MA OCHOTE JESTEŚMY WOLNYMI LUDZMI DECYZAJ ZAWSZE NALEŻY DO NAS
yayurek / 2007-11-24 10:36 / Kompulsywny looser na forum
do kibelka biegnę, bo jak nie zdążę to wcale pięknie nie będzie....
zdążyłem, wysikałem się
zbig$ / 2007-11-24 12:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
siki by oczy wybily...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy