Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Optymizm czy szaleństwo? Ekonomiści oceniają program PiS

Optymizm czy szaleństwo? Ekonomiści oceniają program PiS

Wyświetlaj:
mirek 1957 / 185.26.182.* / 2015-07-07 16:35
pis to głupki zniszczą cały dorobek Polaków nie dajmy się zwariować oni zrobią wszystko żeby tylko dorwać się do władzy
przez 8 lat żyli za Polskie pieniądze i jaki jest ich wkład?żadnych wyliczeń,wszystko z sufitu i ci ich ekonomiści z przybłędą Bugajem na czele śmiech na sali(chociaż nie ma się z czego śmiać)
koniecznie przygłupom trzeba zorganizować spotkanie z ekonomistami
antysys / 89.231.145.* / 2015-07-07 15:59
nic się nie zmieni, jak PiS dojdzie do władzy jedna sitwa zastąpi drugą, propozycje Dudy dotyczące wieku emerytalnego sa takie samo bandyckie jak obecnie Kosianiaka propozycje, Poprzednie rządy zaczynając od AWS rozkradli kase na emeryturę, i teraz chcą wszystkim dać emerytury minimalne, niezależnie od ilości kasy na kontach indywidualnych. A składki na ZUS maja być dalej tak samo wysokie, bo trzeba finansować przywileje emerytalne aparatu represji, i innym uprzywilejiowanym, oraz krus. Wielkim przekrętem stulecia było częściowe sprywatyzowanie składek emerytalnych poprzez OFE, które zostały rozkradzione przez państwo, poprzez obligacje, i tak pogrążono przyszłych emerytów skazując ich na śmierć głodowa, to jest tak zwane cywilizowane ludobójstwo. Polska po 1989 roku stała się bandyckim krajem, gdzie rządzą wszelkiej maści szumowiny i karierowicze
Paragraf_ / 85.115.33.* / 2015-07-07 15:54
Krotkie pytanie: czyje interesy reprezentuje pan Jakub Borowski? Prawda, ze proste pytanie?
wladek2015 / 46.238.221.* / 2015-07-07 15:16
Czy ci ekonomiści zdają sobie sprawę z tego, że Polacy nie mają za co utrzymywać siebie i swoje rodziny? Czy dostrzegają fakt, że nigdy nie było tylu ludzi grzebiących po śmietnikach, żeby mieć za co żyć? Czy wiedzą, że wiele osób musi pracować na więcej niż jeden etat? Czy wiedzą, że nawet Rumuni, którzy mają mniej rozwiniętą gospodarkę od naszej mają dochód wyższy na jednego mieszkańca niż Polacy? Problem polega na tym, że PO zrobiła z nas niewolników wy własnym kraju, a zarządcy niewolników nie chcą stracić lukratywnych posad.
Andre697 / 83.5.22.* / 2015-07-07 15:56
Ja jakoś nie zauważyłem, żebym stał się niewolnikiem. Tak samo nie znam nikogo kto nie miałby za co utrzymać rodziny. Wręcz przeciwnie moim znajomym się poprawiło, a w co drugim domu w ogrodzie stoi basen, albo coraz popularniejsze trampoliny. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Bo jak ktoś chce zarobić to będzie ciężko pracował, a nie narzekał, że Państwo mu nie daje pieniędzy za siedzenie w domu
lelo5 / 84.60.75.* / 2015-07-07 22:19
Jezeli masz wille z basenem to znaczy ze dobrze nakradles za rzadow PO
Taktoja / 88.156.128.* / 2015-07-07 15:14
Program pisuaru to obiecanki cacanki aby ich wybrali głupi naiwni,(pragmat).Jeżeli ci,którzy zadłużyli kraj do niebotycznej kwoty - ponad 1 bilion zł. chcą teraz krytykować i straszyć wzrostem zdłużenia ,to jest po prostu kuriozum.A może wykrzeszecie w sobie -platformersi-odrobine wstydu,bo honoru i rozwagi u was za grosz nie ma????
pragmat / 62.179.0.* / 2015-07-07 15:00
program pisu-aru to obiecanki-cacanki aby ich wybrali głupi naiwni.
a gdy ich wybiorą (niedajboże) to wycofają sie z tych pomysłów argumentując że PO rozkradło cały majątek narodowy i nie ma skąd wziąć środków na realizację obiecanek..
najważniejsze dla pisuaru żeby jaro był premierem bo Szydło jest tylko marionetką.
j333 / 77.255.26.* / 2015-07-07 14:55
To wszystko gazetowi ekonomiści uprawiający rządową propagandę.
romek700 / 84.10.8.* / 2015-07-07 14:41
od kiedy bugaj jest ekonomistą?
on jest socjalistą
allla / 83.9.5.* / 2015-07-07 14:38
Uprzejmie chcę tylko przypomnieć lub poinformować (młodzież), że za rządów PIS-Samoobrona już jedna dama (Zyta ) wprowadzała rewolucyjne zmiany, niszcząc to wszystko co było do tamtej pory wypracowane. W efekcie zlikwidowano wiele miejsc pracy (likwidacja dobrze prosperujących gospodarstw pomocniczych - samofinansujących się i przynoszących zysk dla państwa). W efekcie powstały instytucje finansowane z budżetu państwa np. do obsługi kancelarii sejmu, senatu czy ministerstw. Doprowadzili do likwidacji służb specjalnych (co odbiło się bardzo na działaniach naszych wojsk w Iranie). Przykładów można mnożyć. I tutaj przypomina mi się kawał: pyta jedna pani drugiej - czy wiesz jak zrobić z męża milionera, druga odpowiada wiem z miliardera. I to cała filozofia kandydatów do rządzenia krajem
Kenitz / 83.241.247.* / 2015-07-07 14:30
Uwazam ze nawet gdyby nie udalo sie natychmiast uzyskac wysokich wplywow z likwidacji optymalizacji podatkowej to sa swietne rezerwy.Stawka 39 proc dla najbogatszych.Dlaczego taki Balcerowicz czy Petru nie maja odczuc skutkow reform a ma je odczuc biedak z poborami 1200 zl na reke.Dalej totalnie rozbuchana administracja panstwowa i samorzadowa.Tu wprowadzic obowiazek redukci wydatkow osobowych np 40 procet.Nie powinno byc tu najmniejszej litosci bo w 70 procentach urzedy obsadzone przez dzialaczy partyjnych i ich rodziny.Jest to wlasnie elektorat bandy PO i PSL.Wtedy do wyboru albo zlikwiduja czesc etatow albo obniza sobie czesto bardzo wysokie zarobki jak na kraj na dorobku ktory ma przeciez nie byc Grecja.W Grecji ,na marginesie, wlasnie ogromna rzesza urzedasow z bardzo wysokimi poborami i dodatkami wprowadzila ich w biede.Rozumie ze PiS nie oglasza tego przed wyborami ale to trzeba zrobic niezwlocznie nawet gdy budzet bedzie dopiety.
ALTERNATYWA / 164.126.59.* / 2015-07-07 21:24
Kenitz bardzo mądre słowa.AMEN
zbyszek956 / 176.221.120.* / 2015-07-07 13:54
Przyznaję, że jestem zadowolony z zawistnej postawy "ewy peron" względem Beaty Szydło i całego PiS-u. Jeszcze bardziej się cieszę, jak do ekipy tejże, dołączyła podobna intrygantka i wybitny fachowiec w każdej dziedzinie - "madonna mucha stadionowa" oraz " michu potworek". renegat i weteran medialnych sukcesów. To bardzo dobrze, bo apogeum mojego zadowolenia nastąpi po ich przegranej, jak ze złości oni wszyscy zes... się publicznie i będzie kupa, też śmiechu ze śmierdzącej porażki.
antymanipulantka / 91.215.34.* / 2015-07-07 13:52
Co może dobrego zrobić związkowiec,działacz czy polityk dla gospodarki ?????????? Gdyby coś umiał i chciał pracować miałby własną firmę i zarabiał pięć razy więcej jak w polityce czy biurokracji . Chyba nikt nie myśli że polityk czy inny darmozjad jest taki pracowity,taki chętny do pomocy narodowi że będzie solidnie i uczciwie pracował. Będzie ale dla siebie i swoich kolesi jak to już dobrze znamy z historii. I niech nikt rozumny nie wierzy że może być inaczej.
Jak może trzy mln podatników utrzymać trzydzieści mln ludzi ? i to takich którzy roztrwonią wszystko i to szybko.
Adam Janiak / 86.111.207.* / 2015-07-07 13:47
Ekonomiści to taka kategoria, jak historycy. Potrafią w miarę dobrze opisać rzeczywistość post factum, ale zupełnie nie potrafią powiedzieć, co będzie jutro, na podstawie tego, co było wczoraj i co jest dzisiaj. Pokażcie mi jednego ekonomistę, który podpisze weksel na kurs waluty tydzień do przodu. A najbardziej żenujące jest to, że trzech z trzech profesorów ekonomi biorących udział w publicznej dyskusji, każdy ma inne zdanie. Wniosek ? Ekonomia to nie nauka i nie warto sobie zawracać nią głowy.
kiki / 85.222.3.* / 2015-07-07 13:45
Wszyscy raptem stali się ekspertami od Ekonomii. Dla mnie najważniejsze jest to , żeby całą bandę PO i PSL odsunąć od władzy i co poniektórych wysadzić ze stanowisk albo wsadzić do paki a jak już zmieni się władza spokojnie robić zmiany. Ja w każdym bądź razie będę głosować na PiS. A Mucha ile by nie mówiła to i tak mi nie obrzydzi moich poglądów. Kopacz może jeździć od miasta do miasta ale ja i tak mam swoje poglądy, których nie zmienie.

Najnowsze wpisy