Forum Forum dla firmDotacje

Orban gotowy na ustępstwa w sprawie banku centralnego

Orban gotowy na ustępstwa w sprawie banku centralnego

Budapest / 78.92.74.* / 2012-01-20 15:25
Unia zakwestionowala czy szef banku centralnego ma obowiazek skladanie przysiege na Konstyucje co czynili od 20 lat. Po za tym caly parlament skladal przysiege na Konstytucje nawet jak to bylo do zeszlego roku Konstytucja komunistyczna z roku 1949. Druga sprawa ze Wegry nie potrzebuja kredytu tylko umowe zabezbieczajaca obligacje Panstwowe. Majo dobry plynnosc i deficit maja po nizej 3%. Czy artykul w./w. nadal by sie do mianowania "pomylka" lub brak wiaregodnej informacji? Nie wiem dlaczego autor powtarza infromacje z zagranicznych mediow . Co do zatepcow Banku centralnego jest to kwestia przepisow przejsciowych rocznych do momentu wejscie Konstytucji w ostatecznej formie. Nie bardzo wiem dlaczego nie moze miec dwoch zatepcow szef banku kiedy on sam nie jest osoba wiarigodna. Warto dodac jeszcze ze Ordan obcial z 8000000 forintow (okolo 110000 zl) do 2000000 forintow (okolo 30000 zl) miesieczna pensje szefu banku centralngo. Nie wiem jaki by byl echo w Polsce jak szef banku centralnego wyprowadzal by swoje pensje do raju podatkowego co mial na Wegrzech miejsce i do tego ten Pan sie przyznal. Temat Wegry jest bardziej skomplikowane niz z tych artykolow wynika jest jak temat rzeka. Nie pamietam interwencji EU kiedy lewo-liberlany rzad Gyurcsana (przed Orbanem) przyznal sie do falszowania prawdy, klamstawa w drodze do siegniecia po wladzy. EU wtedy nie dbal o standardach demokracji. Nie pamietam interwencji EU w imie demokracji kiedy na tlum popierajace opozicje Gyurcsan i nastepcy naslaly jazde konna policji. Zanim sadzimy warto troche popatrzyc w szczegoly a nie tylko patrzec na inne media.

Najnowsze wpisy