Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Orban zakazał i tym ożywił handel internetowy na Węgrzech

Orban zakazał i tym ożywił handel internetowy na Węgrzech

Wyświetlaj:
Bolek583 / 87.160.167.* / 2015-06-24 10:42
W Nieczech rozszerzaja pozwolenie na otwarcie sklepow w niedziele.Na dworcach sa otwarte dyskontery ,i raz w niedziele wszystkie sklepy .Tak jest w Berlinie.odmalpowali od Polski ,ze w niedziele robia dobre obroty.
qua / 188.146.65.* / 2015-06-24 10:16
we Francji to normalne.... Mimo, że świecki kraj i z klerem nikt się liczy to w niedzielę zakupów w markecie nie zrobisz.
Gracjenka / 46.170.6.* / 2015-06-24 11:07
kiedyś tak było. obecnie się zmieniło. Byłam 8 lat temu, wszystko było zamknięte, byłam rok temu, handel kwitł w niedzielę, aż huczało.
JOBS / 77.114.57.* / 2015-06-24 10:15
Poza tym ludzie maja rodzinę, z którą chcą spędzać niedzielę, bo tyle im w życiu zostało, a nie zasuwać cały dzień i użerać się z ludźmi na galerii...WOLNE NIEDZIELE NA TAK!!!
lufio / 46.238.115.* / 2015-06-24 12:35
nikt nikogo nie zmusza do pracy w markecie
Maro 74 / 89.72.27.* / 2015-06-24 10:50
Oczywiście,ale dla wszystkich,strażaków,policjantów, lekarzy ,pracowników stacji paliw
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qrt / 84.10.83.* / 2015-06-24 10:05
moje spostrzeżenia co do przydatności otwartego marketu w niedzielę. od 10.00 siedzą ludzie na pasażu i chleją pivsko (na śniadanie?)potem wsuwają pizzę (2 razy się zatrułam tam i nie jem). wymęczone (nieraz bardzo małe) dzieci ryczą, bo market to dla nich syf (przedtem mają na rączkach bakterie kałowe bo starsze panie załadowanymi wjeżdżają w pobliże muszli klozetowych)no po prostu gratuluję wam wycia za takimi potrzebami w marketach w niedzielę.
Tu i teraz / 109.243.122.* / 2015-06-24 10:03
...a nie lepiej pozostawić ludziom wolny wybór , podobno mamy demokrację ?...wprowadzanie jakichkolwiek zakazów i tak podzieli społeczeństwo. Jak ktoś chce wydawać pieniądze w kościele czy w sklepie , ro niech sam o tym decyduje...
fdg / 94.251.242.* / 2015-06-24 10:21
To nie ludziom zostawiasz wolny wybór a pracodawcom.
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 16:32
Typowo mocherkowe myślenie - ludzie to ja i mi podobni, ci co myślą inaczej, to koncerny, masoni, żydzi, lewacy i inne diabły; oni prawa głosu nie mają...
bvf / 84.10.83.* / 2015-06-24 09:55
dlaczego nie mamy takich mądrych polityków. duda prokościelny, a matki muszą zasuwać w niedzielę i zaniedbywać rodzinę.
ryb ka / 83.26.52.* / 2015-06-24 09:40
Ech, naiwni (nowa, "polska inteligencja") ...

Nawet, gdy któryś redaktor próbuje "przemycić" w artykule prawdziwe sedno "troski" o pracowników, do większości to nie dociera!
Ty, ludu "poniewierany" pracą; bądź bez nawet chwilki czasu na zakupy w tygodniu (?!), bądź niedzielnymi "bezpłatnymi nadgodzinami" (?!) - prowadź nadal te puste dyskusje o odmiennym niż własny, systemie pracy. Obrzucaj się nawzajem błotem z byle wygodnego sobie powodu, dyskredytuj u innych pochodzenie, wyznanie (lub jego brak), zależne od indywidualnych potrzeb preferencje itd.
W tym czasie "ci, co trzeba" (jak zwykle), wylobbują najzyskowniejsze dla siebie (w danej chwili - bo nie na stałe) wyregulowanie obowiązujących "właściwych zasad".
Ech, naiwni ...
leming / 195.38.12.* / 2015-06-24 09:38
Za wszelką ceną należy wspierać rodzimy handel bo inaczej jesteśmy tylko i wyłącznie niewolnikami zachodnich koncernów we własnym kraju....
sabbath61 / 83.8.51.* / 2015-06-24 09:29
A ja uważam, że powinien być w Polsce zakaz handlu w niedzielę. Niech chociaż jeden dzień w tygodniu sprzedawcy mają wolny!!!
Abhorsen / 62.29.136.* / 2015-06-24 12:23
A do kina zdarza Ci się iść w niedzielę? Pojechać do bliskich tramwajem czy autobusem? Włączyć wieczorem światło, telewizor, radio? Ugotować cokolwiek? Abyś mógł(mogła) to wszystko robić- ktoś MUSI pracować, także w niedzielę. Pomijam sytuacje "awaryjne"- zachorowanie, pożar, napad, wypadek komunikacyjny bo wtedy trzeba też wspomnieć o lekarzach/ratownikach medycznych, strażakach, policjantach czy zwykłych monterach wodociągów miejskich, pogotowia energetycznego czy gazowego - oni wszyscy MUSZĄ PRACOWAĆ; jedynie handel od tego obowiązku należy uwolnić.Zastanawiam się zatem - KOMU I DLACZEGO zależy na rozpętywaniu takiej psychozy (bo dla mnie zjawisko zaczyna już przybierać ten charakter)
ELI728 / 83.19.178.* / 2015-06-24 21:24
Zgadzam się. Wszyscy uczepili się tych marketów. Jak mam dyżur 24 h w sobotę to niby dlaczego nie mam prawa zrobić sobie zakupów w niedzielę ? W tygodniu tez mam dyżury a jak nie mam to po powrocie z pracy o 16 mi sienie chce.
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 09:34
Zrozum lebiego, że nawet nie wszyscy sprzedawcy popierają to rozwiązanie. Kto nie chce handlować w niedziele, niech nie handluje. Kto chce, temu nie zakazywać. Czy to takie trudne????
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 09:27
Co za głąby ciągle mielą ten temat?
Administracyjne zakazy, w dodatku tępe, czyli dotyczące całego kraju i bardzo szerokich grup ludności NIE SĄ dobrym pomysłem na zarządzanie krajem. ZAPAMIĘTAĆ i PRZESTAĆ JĄTRZYĆ!
Shaw / 83.15.62.* / 2015-06-24 09:13
Mieszkam w małym mieście, pracuję od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, często pracuję też w soboty, do większego miasta, gdzie znajduje się galeria mam 100 km. Kiedy mam jechać na większe zakupy? Zostaje mi tylko niedziela.
Mój chłopak, wraz z rodzicami pracują w elektrowni na 3 zmiany. I nikogo nie obchodzi, że muszą chodzić do pracy w sobotę i w niedzielę. 3 rok z rzędu moja mama miała w Wigilię i Święta Bożego Narodzenia 2 zmiany. I co ona ma powiedzieć? Wy sprzedawcy, wszystkie święta macie wolne, a ona wigilię zamiast z rodziną spędzała w pracy. Śmieszy mnie Wasze oburzenie. Nikt nikogo do pracy nie zmusza, nie pasuje szukajcie innej pracy, może znajdziecie lepiej płatną i taką, gdzie nie będziecie musieli pracować w weekendy.
Pracowałam 2 lata w jednej z galerii i nie oburzałam się, że muszę w niedzielę pracować. Jest to dzień jak każdy inny.
1234478 / 31.179.245.* / 2015-06-24 10:16
Piszesz że nikt nie zmusza do pracy i szukać takiej pracy żeby w weekendy nie pracować To może Ty i twoja rodzina też znajdziecie pracę żeby zrobić sobie zakupy w tygodniu Jak to mówią są dwie strony medalu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Shaw / 83.15.62.* / 2015-06-24 11:36
U mnie nikt nie narzeka na pracę, moi rodzice również nie. Jest jaka jest idzie i się pracuje. Dlatego nie rozumiem bezsensownego oburzenia sprzedawców. Jak widać nie doczytałeś/łaś mojego komentarza do końca. Sprzedawcy we wszystkie święta mają wolne w przeciwieństwie do innych zawodów a jak zwykle oburzenie o niedzielę, przed świętami o Wielką Sobotę i Wigilię. A są zawody gdzie pracownicy pracują w każde święta.
kgu / 84.10.83.* / 2015-06-24 09:58
ciekawe co powiesz bezdzietna osobo jak przyjdzie ci w niedzielę problem co zrobić z dzieckiem. wtedy życzę ci zadowolenia z takiej pracy. właśnie przez takich z ugiętym łbem pod jarzmem nic się nie zmieni.
Shaw / 83.15.62.* / 2015-06-24 10:05
Nie mam dzieci, ale mam znajomych i nie ważne, czy niedziela, czy tydzień i tak często nie mają z kim dzieci zostawić. I wypraszam sobie wyzywania mnie od ugiętych łbów. Nikt nikogo do pracy nie zmusza!
Jacek z Łodzi / 95.49.71.* / 2015-06-24 09:40
Pracuje w W TESCO otwartym 24h. Większość moich zmian to popołudnia, noce i właśnie weekendy. Ponieważ żona pracuje od 8 do 15 od poniedziałku do piątku o dzieci chodzą do szkoły rano to i tak ich nie widuję. Z mojej perspektywy niedziela to może być jedyny dzień w tygodniu, który możemy spędzić razem. I wali mnie, że jakieś c*** nie mogą sobie zaplanować zakupów od poniedziałku do soboty. W przemyśle dlatego pracuje się na trzy zmiany ponieważ koszt przerwania procesu produkcji jest o wiele wyższy niż koszty wynagrodzeń dla pracowników na trzy zmiany oraz koszty ewentualnych strat w produkcji. Mieszkam w kraju o korzeniach chrześcijańskich i dla mnie wyjątkowy dzień to właśnie niedziela i dlatego powinna być wolna dla tych , których praca nie wymaga utrzymania ciągłości procesu produkcji bądź zapewnienia rozrywki (kina, kręgielnie, bary, puby, dyskoteki)
lufio / 46.238.115.* / 2015-06-24 12:40
zmien prace. ktos cie siłą trzyma w tym tessco?
mzachar / 178.183.195.* / 2015-06-24 11:18
Masz absolutna racje.Choc mam juz troszke lat i pracowalem w systemie 3 zmianowym i w niedziele a sklepy byly otwarte w soboty do 14 a w niedziele zamkniete i jakos wszyscy robili zakupy w tygodniu i nikt nie narzekal.Dzieci bralo sie na spacer niedzielny ateraz maja samochody i zamiast robic sobie niedzielne wypady na lono przyrody to siedza cala rodzina w tych smierdzacych galeriach i to jest wypoczynek polaka XXl wieku
qwedsa / 185.18.135.* / 2015-06-24 10:15
Przecież za niedziele oddają dzień wolny na tygodniu, bo chyba pracujesz w równoważnym trybie pracy. Kalkulacja jest prosta, pomnóż sobie ilość niedziel przez średnią obsadę sklepu w niedziele razy 8, podziel przez 168 i wyjdzie ci ile osób z twojego sklepu zwolnią.
Ja pracuje w elektromarkecie w galerii, moja żona w Tesco jakoś znajdujemy czas na to żeby spędzać razem czas. Kwestia planowania. A jeśli pracujesz głównie popołudniami to pogadaj o tym z kierownikiem bo grafik powinien być sprawiedliwy a jak Cię oleje to zawsze masz blueline :)
12124312342423 / 154.47.224.* / 2015-06-24 09:53
pamietaj o tym ze jak zamkna sklepy w niedziele to moga cie zwolnic bo beda mieli za duza zaloge . A wtedy bedziesz mial mase czasu dla rodziny
ubol / 89.69.102.* / 2015-06-24 11:18
BZDURA!!! Kogo zwolnią?! Za co?! Przecież jeśli zamkną w niedzielę sklepy, to ta banda nieogarniętych życiowo głąbów będzie musiała zrobić zakupy w ciągu tygodnia. Sam pracuję w dużym sklepie DIY, to widzę co się dzieje przed 'długim weekendem' czy innym 'świętem'. U nas pracownik dostaje dodatkową kasę za niedzielę (ok.50 zł) ale ja na przykład mam to gdzieś, wolę ten czas spędzić z rodziną (żona pracuje do poniedziałku do piątku 8-16).
Nie chce mi się wierzyć w te opowieści jak to niedziela jest jedynym możliwym dniem na zakupy w dużej sieci, bo mieszkam 100 km od miasta...I co? To te wasze zakupy niedzielne to zaiste wyprawa na cały dzień. Serio? W dobie marketów otwartych 24h? A do pracy gdzie dojeżdżasz? Czy aby nie do miasta z kilkoma takimi marketami?
Mnie również jest przykro jak widzę pracowników stacji benzynowych, kin, barów pracujących świątek, piątek 24 na dobę, ale pracę zawsze można zmienić, bo podobnie płatnej jest trochę na rynku pracy. A już argument z lekarzami, policjantami, strażakami jest na poziomie przedszkola
Shaw / 83.15.62.* / 2015-06-24 11:33
Chcesz spędzić w niedzielę dzień w żoną i dziećmi i co dzieciom dasz komputer a Ty będziesz leżeć przed tv i oglądać tv. W rozumowaniu zakaz handlu również apteki powinny być zamknięte bo to przecież też sprzedawca i co zrobisz jak będziesz musiał leki kupić dziecku?
Tak zaiste wyprawa na cały tydzień ponieważ w moim mieście jest tylko biedronka a do pracy dojeżdżam 30 km codziennie w tą i z powrotem. A markety 24 h masz otwarte tylko w wielkich miastach w małych masz tylko stacje benzynowe otwarte. I na stacji przecież też pracują sprzedawcy tak? To co stacje też zamknąć? A restauracje, kina? Tylko sprzedawcy hipermaketów i galerii mają wiecznie problem. Oczywiście zostałam zminusowana przez sprzedawców z warzywniaka za powiedzenie prawdy? Taka jest prawda ludzi z wielkiego miasta.
ubol / 89.69.102.* / 2015-06-24 11:52
Ani ja, ani moje dziecko nie oglądamy tv. Nie mam w domu tv, wystarczająco naoglądam się jak muszę do rodziców, albo teściów pojechać ;)
W niedzielę zazwyczaj jedziemy za miasto, a jak nie ma pogody jest kino, basen, książka. A nie pielgrzymka do 'galerii' handlowej obowiązkowo po kościele.
Co do apteki to ostatnio właśnie potrzebowałem kupić lek dziecku w niedzielę i niestety wieczorem - godzinna jazda po mieście w poszukiwaniu otwartej 'apteki dyżurnej'(to coś takiego otwarte nawet w nocy), ale poradziłem sobie, więc wybacz ale ten argument też do mnie nie trafia. A co do stacji benzynowej to tak jak pisałem, nie wierzę że zarabiają tam takie kokosy że nie opłaca im się zmienić pracy, na przykład na pracę w markecie, jak już je zamkną na niedzielę. Pozdrawiam
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 16:26
Ależ ciołku! robisz co chcesz i jesteś szczęśliwy. Daj to samo prawo swoim bliźnim. A może - idąc tropem twojego myślenia - załatwmy wszystko jednym ukazem - zakazać w niedziele i handlu i pracy w tv, i pracy całodobowych aptek (boś sobie ciołku poradził). Skąd się biorą cepy, co nie mogą zrozumieć, że ich widzimisię nie powinno przeradzać się w rygorystyczne nakazy?
ruc / 188.146.79.* / 2015-06-24 13:38
A ja pracuję w muzeum Też chce mieć wolne weekendy
Rudy1313 / 95.41.188.* / 2015-06-24 12:28
Kino i basen też powinny być zamknięte w niedzielę. Tam też pracują ludzie i chcą mieć czas dla rodziny! Nie będą usługiwać komuś, kto nie może się wybrać na film czy popływać w tygodniu, tylko musi przyleźć w niedzielę! Tak wygląda wasza argumentacja.
TnT484 / 212.160.172.* / 2015-06-24 09:29
Mieszasz pojęcia specyfiki pracy zakładów przemysłowych o ruchu ciągłym (w systemie 4 brygadowym) z pracą w handlu. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Huty, elektrownie po prostu muszą pracować 24 godziny na dobę (i też nie całe załogi) a hipermarkety nie.
Shaw / 83.15.62.* / 2015-06-24 09:59
Muszą, nie muszą. Ale takie same pieniądze biorą. I dlaczego sprzedawca jest wiecznie oburzony bo chce mieć wolne a reszta zakładów nie?. Bo co? Bo sprzedawcy nie pasuje? Bo chce mieć wiecznie wolne? Za każdym razem, przed świętami jest poruszany ten temat, sprzedawca to zawód jak każdy inny i też się pracuje w nim na zmiany! 1,2,3 zmiana (często przychodzi towar w nocy i trzeba go rozładować). Więc nie rozumiem szumu i histerii wokół sprzedawców.
Jak zamkną sklepy to nagle wyrośnie bunt wśród sprzedawców, że pracują całymi dniami i niedziela to jedyny dzień kiedy ludzie mogą zrobić zakupy i zostało im to odebrane.
jaaa1987453 / 83.14.96.* / 2015-06-24 12:26
bo praca sprzedawcy w niedzielę nie jest konieczna dla funkjonowania kraju, a straszenie zwolnieniami z handlu to tylko pic na wodę, bo cały czas jest deficyt w obsłudze sklepów, spadek obrotów - też nieporozumienie, cały handel rozłoży się na sześć dni.
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 16:43
Można to sprawdzić doświadczalnie, talibie. Zrób to w swoim sklepie, jak masz takowy. Ale nie narzucaj tego eksperymentu całemu krajowi. Nie wszyscy chcą w twoim eksperymencie uczestniczyć.
XY_XY / 213.184.4.* / 2015-06-24 16:37
Można to sprawdzić doświadczalnie. Zrób to w swoim sklepie, jak masz takowy. Ale nie narzucaj tego eksperymentu całemu krajowi.Nie wszyscy chcą w tym uczestniczyć.
andrew435 / 37.31.105.* / 2015-06-24 08:48
Pracuję w markecie budowlanym. Prawda jest taka że mam prawo do jednej wolnej niedzieli. Prawda jest taka że często w te dni karzą pracować po 12 godzin. Prawda jest taka że często pracuje się po sześć dni w jednym ciągu. O urlopach nie wspominam bo trzeba się wykłócać i często szef "przydziela urlopy" wedle swojego uznania. W tych sklepach pracuje armia ludzi pozbawionych kontaktu \ rodzinami i zarabiających mizerne pieniądze. Jestem za wprowadzeniem wolnych niedziel i pracy w soboty do godz 11:00. Jeśli przyjąć za 100 ogół odwiedzających sklepy w weekendy to zakupy robi ok. 30 %. Reszta szwenda się z dziećmi nie mając pomysłu na weekend
Ewa Mia / 150.254.102.* / 2015-06-24 09:10
Całkowicie popieram i współczuję.
Moi teściowie-emeryci zaraz po kościele spędzają po 3-4 godziny w supermarketach budowlanych w Poznaniu w środku niedzieli, wypytując o p******* dotyczące fug czy klejów do płytek. Wracają ok 17 zadowoleni z życia i narzekają na ten czy inny rząd. Nie istnieją dla nich parki, muzea czy spacery po lesie, tylko to zwiedzanie supermarketów. I potem gadają, że biedni pracownicy. No bo biedni, jak musza wysłuchiwac zrzędzenia znudzonych klientów.
an ty / 213.108.154.* / 2015-06-24 08:42
Polacy znowu popełnili błąd głosując na Dudę. trzeba było głosować na Orbana.

Najnowsze wpisy