Forum Polityka, aktualnościKraj

Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy

Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy

Money.pl / 2011-01-09 08:58
Komentarze do wiadomości: Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy.
Wyświetlaj:
sceptyk / 2011-01-09 17:28 / Tysiącznik na forum
Koszty zarządzania panaowsiakową fundacją są stanowczo za wysokie.
W końcu pieniądze pan Owsiak zbiera pieniądze w styczniu, a wydaje w grudniu.
Przez rok pieniędzmi obraca.
Panaowsiakowa fundacja przeputała w 2008 ok. 7,000,000 na opcjach walutowych (tak wynika ze sprawozdania) i cicho sza w tej sprawie!
Nie natknąłem się na ogłoszenia o PUBLICZNYCH JAWNYCH przetargach na dostawy sprzętu i wobec korupcji wszechobecnej w branży sprzętu medycznego budzi to moją nieufność.

No i do tego ta chucpa w Kostrzynie: "Polska nic nie znaczy. Polska to nie jest wartość. Liczy się tylko wasze prywatne życie".
debet / 194.105.132.* / 2011-01-09 17:00
Ja nie daję tym co chcą ale tym co chcę.
To moja opinia w sprawie "korporacji Owsiak"
sceptyk / 2011-01-09 17:31 / Tysiącznik na forum
Nie tylko twoja.
To tylko hucpiarskie me(r)dia skowyczą probując budować "jedność polityczno-ideową narodu, skupionego wokół programu Gazety Wyborczej i jej sojuszniczych telewizji i stacji radiowych".
............ / 89.79.219.* / 2011-01-09 18:19
Zorganizowane grupy wyrostków, robią zadymę aby wyrwać od przechodniów pieniądze.
Orkiestra Owsiaka to pomysł z piekła rodem.
Polak2 / 77.255.171.* / 2011-01-09 17:00
Polacy dają, a reszta to wiadomo kto...
sceptyk / 2011-01-09 17:23 / Tysiącznik na forum
No kto, bo JA nie wiem?
leming / 83.31.148.* / 2011-01-09 15:50
warto jednak pamiętać w dniu dzisiejszym, że mamy VAT 23% i benzynę po 5 zł.
sceptyk / 2011-01-09 17:32 / Tysiącznik na forum
Minusy "chwalców wośp" wskazują, że naród cieszy się z podwyżek podatków.
Dla (nie)rządu Tuska to powinien być czytelny sygnał, ż enie warto czekać do przyszłego roku i walnąć VAT 25% już teraz.
a ja ide wrzucisc / 94.75.121.* / 2011-01-09 15:05
Przeczytałem Wasze komentarze i uważam że ........

Być może rzeczywiście jest to dodatkowy podatek,
być może Państwo powinno zadbać o służbę zdrowia,
być może rzeczywiście jakieś grono osób ma z tego kasę i znalazło sobie sposób na życie ale ....... pomyślcie o tych wielu tysiącach ludzi którzy poświęcają swój czas i nic nie dostają, o tych wolontariuszach (nota bene naszych dzieciakach) którzy tak Was stażują moralnie przy sklepie, o tych dzieciakach co wystawiły obrazki na aukcjach allegro - jedyną dla nich nagrodą jest to że wrzucisz im coś do puszki, kupisz coś - moim zdaniem dzięki temu doświadczeniu w przyszłości cześć z nich będzie lepsza
Może warto jednak poświecić te parę groszy dla nich - tak aby poczuli że to co robią dla innych "za darmo" ma jakiś sens.

Idę coś wrzucić bo jak czytam te komentarze to mi się przykro robi - co za nienawiść w nas siedzi? diabeł jakiś czy co.
aja ide wrzucisc / 94.75.121.* / 2011-01-09 16:03
No i wróciłem. "Dorwałem" dwie dziewczynki, bardzo miłe ale się ucieszyły. Mówiły ze "zbiera się bardzo dobrze, że ludzie są bardzo mili"
Wrzuciłem wszystkie drobniaki jakie zebrałem w ciągu roku do puszki było z 5 min wrzucania :)

Naprawdę myślcie sobie o tej akcji co chcecie ale ja wierzę że 90% myśli jednak inaczej.

PS. Dla tych 10 % wyjaśnienie - jestem zatrudniony przez Owsiaka, przeszukuje fora i wpisuje "moralny szantaż". Owsiak odpala mi za dzisiejszy dzień 1 mln złotych - niezła fucha hehehe :)
drobny inwestor / 89.79.219.* / 2011-01-09 17:57
Czym się chwalisz ? tymi drobnymi co wrzucałeś przez 5 minut ?
Ja dałem pięćset złotych po stówie ,wrzuciłem w dwie sekundy !
ri.co / 77.112.113.* / 2011-01-09 15:04
Intencja i cel szczytny ! Tylko z tej pomocy skorzystają dzieci prominentów a przeciętny musi wziąć kredyt !Prywatyzacja szpital z tym sprzętem to kolejne sponsorowanie biorących do łapy lekarzy !Po prostu zaczęli myśleć !
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 15:09

Tylko z tej pomocy skorzystają dzieci prominentów a przeciętny
musi wziąć kredyt !

Dokładnie tak. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę jak długo na zabieg będzie czekało dziecko grubej rządowej ryby z Warszawy, a jak długo dziecko stróża nocnego z Wólki. Myślę, ze to przepaść liczbowa.
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 13:03
Co jest celem tego artykułu? Bo ja widzę, ze ma on za zadanie napiętnować te 10% jako ludzi bezdusznych, nieczułych, niewrażliwych. Pan Owsiak niech się cieszy, że dał radę do tej pory z 90% zedrzeć HARACZ (nie, nie przejęzyczyłem się - HARACZ właśnie). No bo jak to nazwać inaczej, kiedy się człowieka publicznie piętnuje wjeżdżając mu po chamsku w buciorach na uczucia. Nie masz przyklejonego serduszka? No to jesteś nieczuły, bezduszny, jesteś po prostu złym człowiekiem! Jak go nie masz, to się watahy agresywnych wolontariuszy nie odczepią. Chcesz mieć spokój? Wrzuć datek, dostaniesz serduszko i odtąd jesteś już bezpieczny. Nie zrobisz tego? To zadekuj się w domu i przeczekaj do rana, broń boże wychodź! Od mojego bloku do najbliższego spożywczaka jest 100m (w obie strony 200). Na tym odcinku zostałem dziś osaczony w ciągu niespełna 10 minut (wliczony czas zakupów) przez 8 (SŁOWNIE: OSIEM) par natarczywych wolontariuszy. Gdyby mnie nikt nie nagabywał, być może wpłaciłbym coś na konto, a że mam wredną, przekorną naturę, to przez swoją natarczywość pan Owsiak nie dostał ode mnie NIC i NIC nie dostanie. A tak! W końcu jestem nieczułym, bezdusznym, złym człowiekiem. Całe miasto to widzi, bo nie mam przyklejonego serduszka.
garibaldi / 79.162.81.* / 2011-01-10 01:17
Treść może dość ostra, ale trzeba przyznać autorowi dużo racji.Akcja Owsiaka według mnie nie zasługuje na potępienie, jest pożyteczna, tylko nie wolno atakować kogoś za to ,że nie daje datków.
Znam ludzi czytających i popierających ,,Gazetę Wyborczą'', którzy o akcji Owsiaka mają zdanie co najmniej mieszane. Pozwólmy ludziom samym decydować, co jest słuszne. Przekonujmy, ale nie piętnujmy od razu.
entuzjasta / 77.115.138.* / 2011-01-09 13:39
Jestem podobnego zdania. To nagabywanie rozciąga się na zakłady pracy na spojrzenia urzędników przy rozpatrywaniu spraw, przetargów. To jest niepokojące. Zakupy sprzętu dokonują się non stop a jednocześnie chory nie może zdobyć zgody lekarza na tomografię. Czy to jest gra w durnia z narodem?
Czy to jest test na ile jeszcze można nas ogłupić?
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 14:00

Czy to jest gra w durnia z narodem?

Najgorsze jest to, ze ten naród chce być tym durniem na własne życzenie. W razie czego, żeby się mógł wyłgać: "To nie my! To ONI zrobili z nas durni!"
Mrozu0022 / 83.24.47.* / 2011-01-10 00:26
Charakterystyczne, że właściwie wszelka próba dyskusji z lemingami Owsiaka kończy się niepowodzeniem. W tym swoim zaślepieniu przypominają członków sekty.
tade / 83.2.33.* / 2011-01-09 13:11

zostałem dziś osaczony w ciągu niespełna 10 minut (wliczony czas
zakupów) przez 8 (SŁOWNIE: OSIEM) par natarczywych wolontariuszy

Odważny jesteś ogonić się od takich harpii bez frycowego.
A wyjdź do sklepu po 16.00 tylko uważaj aby nie przykleili Tobie serduszka pod okiem jak będziesz bez kasy.
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 13:22

Odważny jesteś ogonić się od takich harpii bez frycowego.

Eee...tam. Przeceniasz mnie. To było przecież tylko 10 minut. Ale wziąłeś mnie na ambicję. Jak Ci do północy nie odpiszę, to będzie znaczyło, że dzień przetrzymałem. W przeciwnym razie podam Ci godzinę, o której mnie "złamali" i kwotę, którą wyłudzili.
po 16.00 tylko uważaj aby nie przykleili Tobie serduszka pod okiem jak będziesz
bez kasy.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). Spoko, mam brązowy pas w karate! A jak zaliczę limo, to też dam znać. Nara, bo idę na miasto! Pozdro
hamulec postępu / 83.27.17.* / 2011-01-09 12:51
Najgorsze w tej szopce jest to że wciągane są do tego dzieci od najmłodszych lat. Może w 25 orkiestrze udział wezmą przedszkolaki.
To zwyczajne pranie mózgów od najmłodszych lat - nie od dziś wiadomo że taka właśnie indoktrynacja jest najskuteczniejsza.
Psim obowiązkiem państwa jest zadbanie o drogi, szpitale, szkoły, bo na to składają się wszyscy obywatele płacąc wysokie podatki.
A już angażowanie do tego służb publicznych (policja, pogotowie ratunkowe) jest absolutnym skandalem i nadużyciem.
Media podchwytują temat, bo żyją z takich "sensacji" i świetnie wypełniają swoją "misję" - ogłupiania społeczeństwa.
Nie wspomnę że paru cwaniaków urządziło sobie z tego sposób na życie.
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 13:09

Najgorsze w tej szopce jest to że wciągane są do tego dzieci od najmłodszych lat.

Wciągane??? To najbardziej delikatne sformułowanie z możliwych! One są większości przypadków zmuszane szantażem. Nie będziesz biegała z puszką? Zapomnij o wzorowej ocenie ze sprawowania!
paru cwaniaków urządziło sobie z tego sposób na życie.

Paru??? Parę tysięcy cwaniaków! Może parę dziesiątek tysięcy nawet. Drzwi do kariery stoją otworem. Na początek zostaną oni radnymi...
djey / 93.107.198.* / 2011-01-09 12:57
bo dziecko mozna nastraszyc i nie ukradnie puszek z datkami!
pomysl troche ;)
soob / 83.5.214.* / 2011-01-09 12:44

WOŚP zawładnęła Polakami


Dlaczego media i instytucje państwowe tak niezmiennie lansują Owsiaka, WOŚP i przystanek woodstock? Przecież jest tyle innych akcji charytatywnych i imprez, wokół których nie robi się takiego show
tade / 83.2.33.* / 2011-01-09 12:54

Dlaczego media i instytucje państwowe tak niezmiennie lansują Owsiaka, WOŚP i przystanek woodstock?

kasa kasa za tym idzie i to duża.
Charytatywnie to nie znaczy gratis.
badacz_netu / 2011-01-09 12:22
WOŚP to wielki medialny "szoł" za który i tak w większości płacimy wszyscy. Płacimy za telewizję która darmowo go reklamuje, za policję która wozi helikopterami darczyńców, armię która wozi ich okrętami podwodnymi i wiele, wiele innych "darów". Gdyby policzyć realne koszty całej tej imprezy, to pewnie wyszłoby że ma bilans ujemny. Zbyt dużo tu jest niejasności. Znam jednego muzyka który grał dla orkiestry - grał za darmo, ale "wagon wódki" był opłacony przez WOŚP. Czy to ma być tak ludzie się składają na wódkę dla muzyków ?
PlawdaKtólaBoli / 77.254.157.* / 2011-01-09 11:28
"pomagają" - chytre!
arti8 / 89.79.103.* / 2011-01-09 11:20
Po tym co Owsiak zrobił 4 lipca nie dam ani grosza na WOŚP. Trudno mi uwierzyć, że zeszmacił tak szlachetną ideę
Oszołomowaty / 89.229.75.* / 2011-01-09 13:35
A co tam zrobił? Z ciekawości się pytam, bo na ogół na "szołmenów" typu Owsiak, Wojewódzki nie zwracam uwagi ...
robię co chcę / 83.31.148.* / 2011-01-09 10:56
a to jest jest jakiś obowiązek? Wszyscy muszą?
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 13:14

a to jest jest jakiś obowiązek? Wszyscy muszą?

Pospaceruj sobie dziś po mieście BEZ serduszka, to sam się przekonasz. Daję głowę, że po pół godzinie szantażu emocjonalnego ze strony wolontariuszy - wymiękniesz i dasz.
żuczko / 83.2.33.* / 2011-01-09 11:05

a to jest jest jakiś obowiązek?

a to nie wiedziałeś nie znasz praw w Tuskolandi
wszyscy wszyscy
Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!
Roxio / 89.78.51.* / 2011-01-10 00:24
Po tych komentażach widzę że money schozi na psy.
a swoją drogą co pan Owsiak może za to kim był jego ojciec i jakie to ma znaczenie ważne jest chyba to że dzięki jego inicjatywie zakupiono tyle sprzętu do szpitali przecież on nie zarządza tym katolandem
eni / 89.228.64.* / 2011-01-09 10:27
Dawajta, dawajta, ja pomagam bezpośrednio potrzebującym, bez "pośredników".
Dyrygent to jeszcze jeden, który dorabia się na naiwności innych. Nie on pierwszy i nie ostatni.
jaja26 / 91.213.255.* / 2011-01-09 23:46
Co to za sztuka zorganizować zbiórkę przy takim poparci mediów? Ten czas antenowy pewnie kosztuje spokojnie 10 mln zł., to jest więcej niż ta cała akcja zbiera pieniędzy. Ja wolę zainwestować i oddać więcej bezpośrednio biednym na przykład którym uważam warto pomóc. A Owsiak tylko przedłuża agonię systemu państwowej służby zdrowia. Naprawdę nie wiem czy dzięki jego akcjom więcej osób uratowano czy więcej osób poprzez trwanie systemu umarło.

A po za tym Owsiak to lewak. Niby nie powinno mieć znaczenia w zbiórce ponad podziałami, ale Owśiak ma zbyt duży wpływ na młode pokolenie (sam mam 25 lat), aby go wspierać.

W dodatku uważam, że jak 90% ludzi odda coś na WOŚP, to potem przez cały rok czują się zwolnieni z pomagania, i mają czyste sumienie. Pomyślcie ile szkody to wyrządza małym lokalnym fundacjom które nie mają takiej promocji!
tade / 83.2.33.* / 2011-01-09 10:01
Nie rozumiem a dlaczego by mieli pomagać wszyscy.
90% a ilu w tym przestraszonych nachalnością i bezczelnością kwestujących.

Najnowsze wpisy