Forum Polityka, aktualnościKraj

Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy

Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy

Money.pl / 2011-01-09 08:58
Komentarze do wiadomości: Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy.
Wyświetlaj:
Azg / 178.42.187.* / 2011-01-09 08:58
Lol WOSP zbiera 40 mln zl i 90% Polakow daje na nia pieniadze? Wychodzi gdzies z 1.5zl jesli odliczyc dzieci no to spoko pewnie realnie jest to z 20% max tyle ze w ankiecie pomagam fajnie brzmi.
marvolo / 82.146.248.* / 2011-01-09 09:50
Mnóstwo z tych, którzy dają, wrzuca do puszki kilka, kilkanaście groszy. 1.5 to i tak niezła średnia ;)
Andiii 5 / 95.49.142.* / 2011-01-09 10:05
O służbę zdrowia ma obowiązek dbać minister zdrowia a nie Pan Owsiak razem ze społeczeństwem.Nie dość ,że kroją nas poprzez sciąganie składek na ZUS to jeszcze potęznie reklamują Orkiestrę aby zasilić służbę zdrowia. Dlaczego WOSP jest takim ewenementem w skali światowej ? .Ponieważ w większości krajów rząd dba o służbę zdrowia i nie trzeba jej wspomagać pieniedzmi z datków.Owszem należy pomagać osobom ciężko chorym ktore potrzebują wsparcia finansowego , ale nie całej służbie zdrowia.Wnisek :płać składki do ZUS , wspomagaj ministra zdrowia i jego niekompetence ,a nagroda cie nie ominie - 600 złotych emerytury
kapitalista 1 / 91.193.85.* / 2011-01-09 17:54


A co to za kwota 40 mln skoro NFZ rocznie "dysponuje" 64 mld PLN? Zgadzam się z przedmówcami, że kilka osób razem z panem Owsiakiem świetnie żyje z Orkiestry, no ale właśnie na tym to polega :-) Jeśli chodzi o opiekę Państwa to trzeba zlikwidować (zreformować) system zdrowia wprowdzony przez tego nieudacznika Łapińskiego i zdecentralizować opiekę zdrowotną. Kasy Chorych nie były może idealne, ale o niebo lepiej działały niż NFZ. A na Orkiestrę nie dam, bo mam serce z kamienia, heheO służbę zdrowia ma obowiązek dbać minister zdrowia a nie Pan Owsiak razem ze
społeczeństwem
lexman / 87.207.17.* / 2011-01-09 10:48
Zgadzam sie, to jest podstawowy obowiazek panstwa, i to rzad ma obowiazek tak ustalac wydatki by znalazy sie pieniadze, mozna obciac kase na inne mniej istotne sprawy spoleczne takie jak zaprzestanie finansowania partii politycznych!!!
pewnik / 84.10.158.* / 2011-01-09 20:58
ON ZA TO BUDUJE PRYWATNĄ SŁUŻBĘ ZDROWIA?
tade / 83.2.33.* / 2011-01-09 10:23

Dlaczego WOSP jest takim ewenementem w skali
światowej ?

W cywilizowanym świecie
na takie "dziadostwo" nie pozwalają .
Datki są pod kontrolą fiskusa i nikogo nie korci.....?
Peter_Pan / 84.10.235.* / 2011-01-09 11:12
Sens tego artykułu w ogóle nie współbrzmi z tytułem!

Tytuł powinien być sformułowany pozytywnie! Np. "90% Polaków pomaga orkiestrze".

Przez takie kwiatki tylko utrwala się przekonanie "cokolwiek robimy i tak panuje ZŁOOO". Zamiast podkreślić fakt(?), że AŻ 90% Polaków pomoże/pomogło, ktoś (anonim, a jakże!) z nawyku marudzenia sugeruje, że jest PROBLEM, bo jednak nie wszyscy... Pewnie niektórzy są skąpi (AŻ 10%) Może są Żydami! tfu tfu)

Jak się napisze artykuł i wysyła go w świat, to jednak warto go trochę przemyśleć:P
Ocelot / 83.29.255.* / 2011-01-09 13:29
czasami warto go nawet przeczytać przed puszczeniem w świat, no ale co się dziwić - ten ciągły pośpiech, na nic nie ma czasu..
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 13:27


Jak się napisze artykuł i wysyła go w świat, to jednak warto go trochę przemyśleć

A ja sądzę, że on został przemyślany aż zanadto i zbyt gorliwie. Chodzi o to, ze pora jest dość wczesna i te 10% zdąży jeszcze do wieczora spłonąć ze wstydu, a potem wesprzeć WOŚP bijąc się w piersi.
marago1239 / 188.33.107.* / 2011-01-09 14:53
Ja w ten dzień zawsze siedzę cały dzień w domu dodatkowo nie włączam telewizora tylko tak da się wytrzymać ten koszmarny dzień
sceptyk / 2011-01-09 17:42 / Tysiącznik na forum
A ja odważnie łażę po mieście BEZ serduszka i cierpliwie tłumaczę agresywnym żebrakom, że dobroczynność polega na pomaganiu bez rozgłosu, autoreklamy i w pokorze.
U niektórych powoduje zastanoweinie, ale u większości wściekłą agresję i stek wyzwisk.
Jaki pan - taki kram.
Właśnie obraz tych wykrzywionych wściekłością szczeniackich gąb jest prawdziwym obrazem tej "kapeli" i jej "dyrygenta - Jerzego Owsiaka.

Od takich przymusowych akcji dla wszystkich zaczyna się FASZYZM. I tego się naprawdę boję.
drobny inwestor / 89.79.219.* / 2011-01-09 18:00
Mam identyczne odczucia co Pan, boję się tych młodych Polskich faszystów.
ździcho / 77.255.227.* / 2011-01-09 15:04
Po prostu dziś odebrano Ci Twoją wolność osobistą. Założę się, ze chciałbyś dziś wyjść na spacer, bo jest ciepło i ładnie, a tu masz babo owsiak!
tylko tak da się wytrzymać ten koszmarny dzień

W necie (na forach) zleci szybko. Polecam
marago1239 / 46.113.69.* / 2011-01-10 00:37
Jakie to szczęście że jutro rano wyjdę z domu i nikt nie będzie mnie atakował puszkami z wośb nie będę musiał tłumaczym że wolę wspierać bezpośrednio ludzi potrzebujących niż robić to pod dyktando Owsiaka nie potrzebuję jego pośrednictwa aby pomagac innym mogę to zrobić sam bez tej całej medialnej otoczki jestem człowiekiem pokornym który nie nosi serduszka owsiaka na piersi chwaląc sie przed całym światem jakim to jestem filantropem który dał 0,20 gr do puszki poniewaz to żadna sztuka wolę pomagać bez rozgłosu i poklasku pokornie ze szczerego serca bezośrednio ludziom którzy tej pomocy oczekują a których nikt nie zauważa.
Josef Zawila / 78.94.40.* / 2012-01-09 09:40
Ja chcialbym podac przyklad niemiecki dla porownania dwoch mentalonosci, a sami wyciagnijcie wnioski. Impreza w TV niemieckiej na oczach calego panstwa trwala niecale 3 godziny i pan Thomas
Gotschalk ja osobiscie prowadzil przyniosla miliony euro i pieniadze przelewane byly na konto
banku - pod scisla kontrola komisji. Ja nie slyszalem o WOSP w Polsce ktora by miala jakas
kontrole tego zbierania pieniedzy. Osobiscie sceptycznie podchodze do pana Owsiaka i jego
"GRANIA" bo nazwa GRANIE nie bardzo jest tu odpowiednia...to jest BRANIE.
Kiedys sie mowilo i mowi do dzisiaj - EURO - OJRO-TOJRO po niemiecku !!!)
Sama idea jest po czesci dobra ale na styl polski - nie ma ona przejrzystosci i czytajac od wielu
ludzi na forum - narazam sie w tej chwili ale nie zalezy mi na tym wogole - bo moje zdanie nie
jest tutaj w Niemczech POJEDYNCZE. Wiele ludzi DAJE i chce dawac takiej osobie jak Gotschalk
ktory zawsze byl milionerem i jego akcja jest prowadzona na najwyzszym poziomie i nie ma gadania
ze cos jest GRANE, ale jest po prostu ZBIERANE na konkretne cele, ktore sa pokazane z konkretnymi adresami przeznaczenia tych pieniedzy. Ja u OWSIAKA nie widze najpierw tych adresow
lecz pojedyncze przyklady szpitali, a konkretne ilosci nie sa dokladnie prowadzone jako WYDATKI,
PRZYCHODY - ROZCHODY-PODATKI. Podatek od darowizny -
My w Niemczech dajemy na konkretne cele i caly czas ZBIERAMY a nie GRAMY.
trzeba umiec nazwac to wlasciwie, a nie ubierac w kolorowe kwiatki...
Pomyslnosci w Nowym Roku
zyczy Josef Zawila
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy