Forum Forum prawnePracy

oskarżenie pracodawcy

oskarżenie pracodawcy

wercia731 / 78.131.199.* / 2016-04-21 21:30
Witam,
Potrzebuje pomocy dzisiaj Kierownik oskarżył mnie o ujawnienie tajemnicy służbowej o GOPS i świadczeniebiorcach, czego nie zrobiłam.
Czy nie powinien mi to udowodnić w jakiś sposób?
szklarek / 2016-04-22 09:37
W zakresie prawa pracy- powinien mieć pewność tego składając tym spowodowane wypowiedzenie albo dokonując zwolnienia dyscyplinarnego, bo w razie odwołania zwalnianego pracownika powinien to udowodnić przed sądem pracy.

Jeśli w ślad za tym oskarżeniem nie idą żadne konsekwencje służbowe, a oskarżenie padło w 4 oczy, to jest nie do udowodnienia kwestia pomówienia.

Jeśli przy świadkach- mamy kwestię cywilną- pomówienia oraz z zakresu prawa pracy- związanego ze złamaniem obowiązków pracodawcy m. in. z art. 94, pkt. 9 i 10.

Dużo szerszy jest zakres tych obowiązków i ich złamani- jeśli przedmiotowe oskarżenie ma podłoże dyskryminacji czy jest jednym z większej liczby zachowań wskazujących na mobbing w stosunku do Pani.

Zatem - znaczenie mają okoliczności i dalszy ciąg tego oskarżenia. No i oczywiście kluczowe jest to, jaki jest stan faktyczny- bez względu na posiadane dowody. Czyli czy do ujawnienia tajemnicy doszło.

Najnowsze wpisy