Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oskładkowanie umów o dzieło. MPiPS: dla dobra pracujących

Oskładkowanie umów o dzieło. MPiPS: dla dobra pracujących

Wyświetlaj:
arek239 / 89.69.14.* / 2014-10-26 04:33
to ja jako pracownik zrezygnuję całkowicie z umowy - na 1/8 etatu się zatrudnię albo 1/16. A złodziejom nie dam nic. Albo opuszczę ten chory kraj. Niech dadzą wybór - gdzie te moje składki mają trafić (do zus czy gdzie indziej to bez wahania zdecyduję że gdzie indziej) ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie - 250 zł z czego do lekarza idę z dnia na dzień a nie czekam po kilka tygodni albo miesięcy. a przy ubezpieczeniach grupowych składka może być na poziomie 100 zł więc zamiast oddawać zusowi 700 zł wolałbym żeby te same pieniądze mój pracodawca wpłacał tam gdzie ja mu wskażę[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Jan Sidor / 82.160.111.* / 2014-05-21 03:43
Sprawa wydaje się prosta, jesli pracodawca i "u zródla" ma płacić to pracownik aż podskoczy z radości. Jeśli to pracownik, co miało dotychczas miejsce, to już zdechniemy całkiem. A tempo zapaści gospodarczej jest duże i będzie błyskawiczne. Pracodawcy narzekali zawsze i będą narzekali zagarniając to co przedtem publiczne, społeczne a obecnie odkładane na indywidualnych kontach.Pracodawcy nawet nie powinni próbowac pomyśleć że mogą to zagarnąć.
H Szatkowski / 2014-05-21 09:28
Co miało dotychczas miejsce ?
Propozycja oskładkowania umów o dzieło wprowadza analogię do umów zlecenia. A w ich przypadku jak zresztą i na etacie składki są współfinansowane w ustalonych proporcjach przez obie strony umowy.
Matka nie Boska / 2.100.183.* / 2014-02-10 10:20
usmialam sie. Pracodawca bedzie owe oskladkowanie potracal z wynagrodzenia pracownika, jesli ten bedzie po sciana chcac zachowac prace. Polska zamiast kontrolowac mafiozow, korporacyjnych udzialowcow i ich machloje,przetargi ustawiane, zamiast wprowadzic podatek dla koscielnych biznesow szerzacych sie typu przedszkola,szkoly, lecznice prywatne, domy pielgrzyma i hotele, ziemia na wynajem i inne to kontroluje malutki biznes, gdzie ludzie klecac koniec z koncem ledwo na Zusy wyrabiaja (najwyzsze stawki w EU dla malego i mikrobiznesu okolo 1000zl miesiecznie to minimum). Posmiewisko z siebie robicie. OJ wyjdzie masom biednym jeszcze ta walka o obalenie socjalu bokiem, a bogaci sie najbardziej mafia koscielna i powiazana.
MIROSŁAW 540 / 89.69.215.* / 2014-02-05 11:42
Oskładkowanie umów cywilno prawnych,umowy o dzieło oraz umowy zlecenia przyniesie oczekiwane przez pracobiorców efekty,jeśli ta forma oskładkowania będzie połączona z minimalną płacą za godzinę pracy oraz z większą kontrolą i co za tym idzie wyższymi sankcjami prawnymi,także finansowymi za nadużycia,czy też niestosowanie w pełnym zakresie ustawy o oskładkowaniu,dotyczy to pracodawców.Obawiam się ,że pracodawcy będą uciekać się do wyegzekwowania,zmuszania pracowników do samozatrudnienia w ramach wykonywania dotychczasowych obowiązków pracy.
JAR880 / 193.29.207.* / 2014-02-05 10:12
DOŚĆ WYZYSKU DOŚĆ BIDY WSZYSCY PO RÓWNO OSKŁADKOWAĆ WSZYSTKICH !! A JAK PRACODAWCOM SIĘ NIE PODOBA TO NIECH SAMI PRACUJĄ
Matka nie Boska / 2.100.183.* / 2014-02-10 10:23
po rowno to juz bylo i obaliles albo twoi rodzicie, chciales kapitalizmu to masz! i ciesz sie wolnoscia. Za komuny gebe darla twoja mama do sekretarza ,ze mieszkanie za male a kolejne dzieci sie rodza,ze nie takie i tym podobne. Dzisiaj jestes wolny, nie narzekaj, pomdl sie i nie lekaj sie jak mawial JPII.Kosciolow nie zabraknie. Bedzie po rowno na kazdym osiedlu po 3.
zniesmaczona / 188.147.137.* / 2014-02-05 06:58
Wpisuje się to w stałą tendencję wg dowcipu: "rząd stwierdził, że chce dobra narodu ..., więc naród zaczął skrzętnie to dobro ukrywać." Tyle, że naród już nie ma specjalnie czego ukrywać. Aby coś ukrywać trzeba to mieć. Spora większość z powodu słabo płatnej pracy ociera się o granicę ubóstwa. Ale kogo to w tym kraju obchodzi ...
dafuq / 46.134.176.* / 2014-02-05 02:33
Super, związkowcy są za. Teraz prosimy o opinię pracodawców i pracowoników zatrudnionych na umowy o dzieło.
jan-ru / 178.42.243.* / 2014-02-05 00:19
Jak nie umiemy korzystać z różnego rodzaju umów o pracę to oskładkować wszystkie a pracodawcy płaczki niech zwalniają i sami wykonają robotę za 5 zł na godz.Jak długo pociągną?dopóki starczy majątku poupychanego po kątach w świecie.
Nikt_ważny / 188.147.137.* / 2014-02-05 07:11
Załóż firmę, wyprodukuj dochód, który pozwoli Ci opłacić horrendalne ubezpieczenia społeczne, opłać koszty prowadzenia działalności (czynsze, prąd, transport itp.) Przy "kulejącej" gospodarce, w której ludzie maksymalnie ograniczają podstawowe koszty utrzymania, kupując w hipermarketach, utrzymaj się na rynku, zatrudnij pracownika na jakąkolwiek umowę, opłać jego ubezpieczenie i wynagrodzenie. I sam przeżyj. Wtedy z innej perspektywy zobaczysz racje pracodawców. W mikrofirmach Kodeks Pracy jakoś się nie "przyjął": jest jak przeszczep, tyle że nieodpowiedniego dawcy.
wdqerqeqeqe / 83.12.121.* / 2014-02-05 11:21
jak cię nie stac zapłacic pracownikowi 500 euro miesięcznie to albo wybrales zła branże albo oszukujesz pracownika albo nie nadajesz sie do prowadzenia biznesu. Nikt nie musi być biznesmenem. Można zostac pracownikiem- zgarnąc co miesiąc te swoje smieciowe 1237 zł i życ jak król bez użerania sie z US i ZUS.
Pilsener / 2014-02-04 23:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
[...]
Podnieść podatki (bo nazywanie podatków składami to bzdura) od pracy dla dobra wykonujących tą pracę. Podnieść podatki jeszcze mogę zrozumieć - ale po co wciskanie ludziom tego propagandowego [...] "likwidacja umów śmieciowych" - hahahahaha, hihihii, ehehehehe :)

Coraz bardziej widoczny w polsce staje się podział na białych i murzynów - murzyn, to człowiek zarabiający 5 PLN na godzinę za ciężką tyrę na prowincji a biały to polityk, urzędnik, związkowiec, młody emeryt itp. który żyje sobie (często całkiem nieźle) z jego pracy. Przeciętny biały dysponuje już dochodem o ponad 1000 zł na głowę większym i różnica ta od 89 roku wciąż narasta - na niekorzyść murzynów oczywiście.

Ja się pytam, kiedy w końcu murzyni zbuntują się [...]A może po prostu wszyscy murzyni wyjadą lub stracą ochotę do pracy i państwo polskie, którego dwoma podstawowymi filarami są kłamstwo oraz niesprawiedliwość nareszcie się przekręci?

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

jan-ru / 178.42.243.* / 2014-02-05 00:14
A ileż to związkowiec zarabia że umieściłeś go wśród bogatych,zeżarła cię propaganda pracodawców że będzie gorzej i wszyscy musimy kraść.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Pilsener / 2014-02-05 20:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niech sobie związkowiec zarabia nawet milion - ale nie z tego, co ja wytwarzam. Dopóki związkowiec dostaje choć grosz z moich pieniędzy to ja będę go nienawidził bo akcja powoduje reakcję - proste.

I oczywiście to "propaganda pracodawców" powoduje, że na jedno miejsce pracy 100 chętnych z których połowa zgodzi się na 500 netto byle tylko mieć cokolwiek? Brałem udział w rekrutacjach, gdzie było grubo ponad 100 aplikacji na jeden wakat (rekord to prawie 500) - jak mam przebić ludzi, którzy chcą pracować za darmo byle cokolwiek wpisać w CV? To jest wina pracodawców? Może mi jeszcze chcecie wmówić, że zatrudnianie ludzi to nie jest biznes tylko działalność charytatywna z obowiązku patriotycznego?
alorroman / 79.162.242.* / 2014-02-04 22:55
I jeszcze jedno: najgorzej na tym pomyśle wyjdą ci o których dobro rzekomo martwią się ministrowie, a mianowicie ludzie młodzi po szkole,bo ja tak jak wielu innych pracodawców takiego który nie ma inngo źródła przyszłej emerytury już na umowę o dzieło nie zatrudnię, (a tylko na takie umowy zatrudniam). Znajdą robotę u mnie i u innych pracodawców młodzi zdrowi renciści,dziarscy emeryci policyjni , krusowcy,studenci ale tylko do absolutorium,ewentualnie urzędnicy po godzinach ale jeśli cokolwiek potrafią, no i osoby na zwolnieniu.Młodzi absolwenci na szczaw.
bsf / 87.205.160.* / 2014-02-04 22:08
Nie ma się czemu dziwić, ponieważ celem rządu jest ukrycie poważnych problemów finansowych państwa.
Już wkrótce oskładkują POwietrze, którym oddychamy !
ter_nn / 87.205.153.* / 2014-02-04 22:25
Powietrze już jest oskładkowane-to tzw. klimatyczne.
gościu / 89.75.74.* / 2014-02-04 21:53
Byłbym dużo spokojniejszy gdybyście nie zaczęli tak nagle przejmować się moim dobrem
azy / 178.37.175.* / 2014-02-04 21:39
Bardzo mądry komentarz na ten temat przedstawił Pan Konrad Daniel na swoim vlogu 'podziemnatv' na youtubie - wpis 'Robią nas w konia: Likwidacja śmieciówek'. Polecam go wszystkim osobom myślącym samodzielnie i nieulegającym mediom głównego nurtu.
tokraj / 89.75.74.* / 2014-02-04 21:31
Oj,musi być bardzo kiepsko z tym naszym budżetem,jeśli PO po kilku latach rządzenia zaczyna troszczyć się o "dobro pracujących".
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy