Forum Forum emerytalneInne

Ostatecznie dobić OFE? Część rządu za, ekonomiści podzieleni

Ostatecznie dobić OFE? Część rządu za, ekonomiści podzieleni

Wyświetlaj:
lufa68 / 80.48.157.* / 2011-05-21 08:03
OFE powinny istnieć, zreformowane. Wiem jak to zrobić. Nie powiem publicznie, wiedza kosztuje.
issael / 46.113.180.* / 2011-05-21 02:35
Może, najpierw zapoznali byście się, z propozycja Pawlaka?
A dopiero potem komentowali?
Wiekszość komentarzy, to zwyczajne emocje, spowodowane przekłamaniem jakie podają media.
Propozycja Pawlaka jest rozsadna, pod warunkiem, ze nie bedzie żadnych wyjatków dla nikogo, dla zadnych słuzb , oficjeli czy grup zawodowych.
Na dodatek, propozycja powinna byc rozszerzona , o ulgo podatkowe na wplaty dokonywane na programy emerytalne w tzw III filarze.
Moim zdaniem, dla ciułaczy i wiekszosci społeczeństwa jest to rozwiazanie optymalne.
To w kwestii samych emerytur.
Ciekawe jak chcecie rozwiazac kwesie rent, zasilkow chorobowych czy opieki/obsługi medycznej?
Budyń / 89.72.232.* / 2011-05-21 21:18
@issael

Taka sama była w założeniu reforma z 1999 ! Tylko potem okazało się, że są równi i równiejsi i były wyjątki dla "oficjeli, służb i grup zawodowych" wprowadzane przez kolejne rządy.
Zasiłki chorobowe i renty są zbędne - utrzymywaniem powinna się zająć rodzina, jeżeli jej nie stać, to jest MOPS. Nie ma sensu trzymać kilku instytucji i funduszy do tego samego, gdy wystarczy jedna.
Służba zdrowia ? Prywatyzacja UBEZPIECZYCIELI, a nie szpitali, wyrzucenie z koszyka świadczeń trywialnych i a rozszerzenie tego, czego finansowanie przekracza mozliwości szarego człowieka. Likwidacja systemu dopłat do leków i świadczeń które powodują tylko ZAWYŻENIE ICH CEN oraz stagnację, bo szpitalne nie wprowadzają nowszych, tańszych i lepszych terapii bo NFZ ich nie refinansuje :>
Mi$ka / 91.208.10.* / 2011-05-23 08:04
Mam takie wrażenie, że wszyscy UBEZPIECZYCIELE są w tym kraju prywatni.... Chyba, że masz na myśli ZUS i KRUS......
oborowy / 79.185.96.* / 2011-05-20 22:45
Waldek. Czlonek Nocnej Zmiany twierdzi,ze z naszych skladek, trzeba wszysto oddac na emerytury byłych Sb-ków.

A poźniej bedziemy gwizdać. Zus -bankrut.

Chce im wszystkim POwiedzieć,ze nie koniecznie nasze dzieci beda musialy odkupic nasze akcje, czy obligacje.

Obecnie na GPW ponad Polowa akcji jest w rękach inwestorow zagranicznych.

Również akcje z prywatyzacji obecnej kupują inwestorzy zagraniczni.

Jezeli zabrali OFE, to nie powinni sprzedawać majatku,aby własnie z dochodow tych firm były kiedys pieniadze z dywident na emerytury.

natomiast banda zabrala pieniadze z OFe i wysprzedaje majatek.

To z kad pozniej bedą pieniadze na emerytury, jak demografia idzie w dół.

jeden pracujacy utzyma jednego emeryta????

Pisanie takich bajek jest idiotyzmem.
PRZYSZLY WYBORCA / 79.185.203.* / 2011-05-20 23:39
POGRAZAMY SIE W BAGNO CORAZ BARDZIEJ.
Ubezpieczony inaczej / 46.112.71.* / 2011-05-20 22:40
Niech zabiorą tylko tym co głosowali na PO. Jak ktoś głosuje na taki rząd to w podziękowaniu za wielkie twórcze myślenie takich Guru jak Pan Pawlak powinien dorzucić do łatania takiej dziury budżetowej. W zamian każdy otrzyma nowe złote klamki w budynkach ZUS i pierwszeństwo w kolejce i zdjęcie na ścianie gołodupców w holu zasłużonych...
mimin / 89.78.213.* / 2011-05-20 22:30
Pawlak walczy o pieniądze dla KRUSu który potrafi tylko doić nie zbierając składek!
vokus1 / 178.235.208.* / 2011-05-20 22:20
posłuchajcie dokładnie wypowiedzi Pawlaka. On mówi o ustaleniu podstawowej emerytury dla wszystkich. Oznacza to dużo mniejsze wpłaty do ZUS i to nie jako procent od dochodów a jako stałą kwotę ( trudno, żeby oddawać więcej ze swojej pensji skoro i tak każdy będzie miał taką samą emeryturę). Pawlak już kilkakrotnie mówił o takim rozwiazaniu i ja myślę, że jeśli to pójdzie w dobrym kierunku to jest to całkiem sensowne. Zastanówcie się stała opłata, załóżmy 200-300 zł, potem emerytura jakieś 1000 zł i jeśli ktoś chce to może dobrowolnie odkładać na wybrane fundusze emerytalne lub inwestować w innej formie. Każdy pomysł prowadzący do obnizenia składek jest wg. mnie dobry
ale w koło jest wesoło / 83.238.153.* / 2011-05-21 09:14

Zastanówcie się stała opłata, załóżmy 200-300 zł, potem emerytura jakieś 1000 zł

pomyliłeś się w rachunkach, przy takiej składce emerytura jakieś 100 PLN
słownie: sto złotych czyli 10 Euro :-((((
te / 89.78.150.* / 2011-05-20 22:20
Coraz bardziej nerwowe ruchy pełobeznadziei ... jeszcze trochę ich twórczej działalności a złotówka się wywróci i wszyscy zostaniemy gołodupcami
Floyd / 2011-05-20 23:45 / Tysiącznik na forum
Umiesz człowieczku coś więcej wystękać?
Pilsener / 2011-05-20 22:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A po tych wszystkich zmianach okaże się, że ponieważ OFE dysponują zbyt małymi środkami to ich dalsze istnienie nie ma racji bytu i tak krok po kroku (zaczęło się od cichej nacjonalizacji) marzenie o dostatniej starości pryśnie. Ale oczywiście nie prysną środki, które przekazano do OFE - zasilą konto ZUS!

A gdy krytykowałem powstawanie OFE i mówiłem, że to będzie "skarpeta" dla polityków to mieszano mnie z błotem, nie publikowano moich artykułów ech....
derby / 83.68.95.* / 2011-05-20 22:04
Może niech nasz rząd odp... sie od MOICH pieniędzy !!!
adenauer / 79.163.26.* / 2011-05-20 22:02
jestem za tym , aby pieniądze polaków zgromadzone w ofe zostały zżarte przez pawlaka, fedak,rostowski, schetyna,borusewicza, tuska i całą tę bandę złodziei. Głosowaliście na tych złodziei to macie!!
LaVega / 2011-05-20 21:53 / portfel / Bywalec forum
Krótko i na temat złodzieje!!!!
Mam dużo przeciwko Zusowi ale rozumiem tą daniina jako przejaw solidarnosci społeczej i jeden z elementów koniecznych do istnienia państwa...
Ale to wszystko co sie teraz dzieje z OFE to po prostu skok na kase za który zapłaca przyszłe pokolenia...
Kiedy ktos po prostu powie jak jest ze nie ma kasy emerytura z państwa to tyle i tyle gearantowane a chcesz więcej zadbaj o to sam....
Pilsener / 2011-05-20 22:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Łatwiej zabrać przyszłym pokoleniom niż obecnym kolesiom. Wciąż za mało się mówi o tym, że problem ZUS wynika w 90% z przywilejów polegających na:
- niepłaceniu składek
- otrzymywaniu świadczenia przed osiągnięciem wieku emerytalnego
- otrzymywaniu świadczenia w wysokości nieadekwatnej do wpłaconych składek
A tymczasem już w 2015 roku zacznie przechodzić na emeryturę pierwszy powojenny wyż demograficzny! Mógłby na ich emerytury zarobić sektor prywatny ale tego rząd też ma głęboko, woli zatrudniać urzędników i nakładać nowe podatki co jest polityką wybitnie krótkowzroczną.
Lysy 25 / 77.255.170.* / 2011-05-20 21:35
Jak ktoś chce mieć emeryture to nie sobie o nią zadba sam.

ZUS i OFE to tylko podatki, tylko że dla zmylenia motłochu inaczej je nazwano.

ZUS to podatek wpływający wprost do budżetu.
OFE to taki program wsparcia banksterów kosztem podatnika.
xx111 / 83.4.203.* / 2011-05-20 21:21
Panie Balcerowicz broń nas przed szaleńcami i złodziejami!
SPREZENIE UJEMNE. / 79.185.203.* / 2011-05-20 21:44
Nie rozumiem??? To o naszych pieniadzach ma decydowac jakis tam trybunal europejski , ze zostana transferowane w dowolne miejsce na swiecie by byc przedmiotem igraszki pieprzetniego pirata na "globalnych rynkach" . PYTAM TO KTO O NAS DECYDUJA ??? TO PO CO NAM NASZE RZADY .CZY JUSZ JESTESMY REPUBLIKA BANNANOWA? CZY KTOS POTRAFI TO WYJASNIC ...DZIEKUJE .
anty anty / 93.176.231.* / 2011-05-20 21:08
Precz pijawki kanalie rządowe od OFE!!! Zlikwidować senat oraz biura poselskie, zabrać diety poselskie, zwolnić połowę ludzi z sejmu a pieniądze przeznaczyć na emerytury i sprawa rozwiązana!!!!

Najnowsze wpisy