Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ostra wyprzedaż akcji na GPW

Ostra wyprzedaż akcji na GPW

nina / .* / 2005-03-02 19:49
Komentarze do wiadomości: Ostra wyprzedaż akcji na GPW.
Wyświetlaj:
zibi / .* / 2005-03-02 21:48
najlepsi są analitycy którzy argumetują że spadki są bez obrotów, więc będzie rosło. Tylko jak zwała potrwa parę dni to powiedzą że podaż przycisnęła. O k.... , małpa byłaba mądrzejsza od takiego finansisty po studiach ekonomicznych
kingsnake / .* / 2005-03-02 21:41
Superciekawie się zapowiada. Nie dla siusiumajtów ;) Mieszko I niech się nawróci. No i Redan to dopiero ciekawostka... Jak WIG20 znowu padnie to uratuje mie opcja put, ktora nabywszy podczas ostatniego szczytowania. korzystacie??
grol / .* / 2005-03-02 20:12
Heh - WSiP :) Kukułcze jako podrzucone przez Skarb Państwa. Czas emisji byl tak skalkulowany, ze posiadajac juz srodki na PKOBP mozna bylo zapisac sie na WSiP-kukulke, otrzymac 10% papierow, zwrot i tego samego dnia zapisac sie na PKOBP. Cale szczescie wyglada na to, ze sa chetni na podrzutka - nazwijmy ich "ludzie na ulicy powiadaja", ze ktos pomalutku skupuje to, na co Skarb Panstwa nie dal mu zgody.
albrecht / .* / 2005-03-03 00:47
Sądzę, że inwestorzy wciąż przeceniają potencjał wzrostowy tej spółki. Moje uzasadnienie:1. WSIP uzależniony jest od hurtowego kanału dystrybucji, a dziś zarabia się na sprzedaży bezpośredniej. 2. Nie bardzo widzę jakie komunikaty mogłyby podbić kurs. Przy takiej sezonowości sprzedaży jak w przypadku książki szkolnej następny raport pokazujący coś ciekawego będzie po Q3 2005.3. Dużo osób liczy na przejęcie przez inwestora branżowego. Wycena CDM'u była interpretowana jako próba obniżenia kursu, aby jakaś spółka "X" kupiła taniej. Jak się okazało 8PLN/akcja wcale nie było za tanio. Wydaje mi się, że cześć inwestorów liczy na tego inwestora, ale z czasem zacznie akcje upłynniać.4. Zarząd mając takie zasoby płynnych aktywów ma kurs giełdowy daleko i głeboko. Nie potrzebuje kasy z GPW pozyskiwać.5. Mając takie zaboby gotówki zarząd nie da Spółki przejać. Zarząd jest jeszcze z partyjnego nadania, a tu wybory za pasem i kilku kolesi trzeba gdzieś będzie przezimować przez kilka nieciekawych dla lewicy latek.5. Jeżeli jakiś inwestor się WSIPem jednak interesuje to:- kto kupowałby u progu korekty, czy może bessy? (to spółka prywatna, tu się koszty minimalizuje). Można czekać, czasu nie brakuje.- po co skupować od spekulantów z GPW, jak można w pakietówkach łyknąć od wqurzonych funduszy, które nieźle umoczyły?To moje hipotezy. Żeby nie wyjść na zbyt mądrego mogę napisać, że też na WSIPie wtopiłem (brałem po 8,4, spuściłem po 8,1).PS Może to Spółka dla udzi mocno wierzących, a nie agnostyków jak ja?
orzeł / .* / 2005-03-02 20:33
witaj Grol no no bardzo ciekawie się tu pojawiasz !analiza godna ornitologa a ponieważ lubię byki kruki ireny i takie tam więc baaaaarrrrdzzzoo mi się podobało:) zapraszamy częściej :):):)
ait / .* / 2005-03-02 20:01
Ciekawe, kto mimo kiepskiej atmosfery jednak kupowal papiery i to w niezlych ilosciach. Watpie w akcje ratunkowa, balast na spadki po ostatnich wzrostach jeszcze jest. Sadze, ze nalozylo sie kilka czynnikow: (1) za dluga seria wzrostow, dla higieny gieldowej przydaja sie korekty; (2) zamieszanie polityczne; (3) wyniki nizsze od oczekiwan.... Cos mi sie jednak wydaje, ze oczekiwania zostaly sztucznie zawyzone, bo caly rok 2004 jak i ostatni kwartal byly wyraznie lepsze od poprzednikow. Rowniez atmosfera polityczna wcale nie jest taka zla :) Wktoce nie bedzie wazne czy wygra PO, UW, SLD, bo i tak wszyscy poprzechodza do jednej partii o najlepszych sondazach. Zjednoczonej Partii Skladakowej.
kingsnake / .* / 2005-03-02 21:31
Belka była dobrym pretekstem dla wyczekiwanej zmiany kierunku...
grol / .* / 2005-03-03 00:08
Sledzac dzis wiesci ze swiata polityki faktycznie mozna odniesc wrazenie, ze rzad sie rozpadnie. Ale tak naprawde SLD nie wywali samodzielnie Belki, bo to bylby gol samoboj; nikt nie odwazy sie zaproponowac znacznie wczesniejszych wyborow bo przeciez kampania nie zaczela sie na dobre, trzeba poszachowac troche. Zreszta co tu spekulowac - kto by nie wygral wyborow, to niewiele sie zmieni w naszym kraju. Dopiero za 5lat pojawia sie nowe twarze z nowymi nawykami.
ait / .* / 2005-03-02 20:06
mialem na mysli wyniki PKN-u - oczekiwania byly na wzrost 200% a okazaly sie 170% - badzmy "realianami" :)
Tomi / .* / 2005-03-03 00:19
170 - 200 w jakim horyzoncie czasowym??? Pozdrawiam
hajdi / .* / 2005-03-02 20:01
Kolesie z zagranicy poprosili Beleke by schlodzil nieco wskazniki na naszej gieldzie i stalo sie to co widzimy tylko przez przypadek pociagnelismy BUX'a Uwazam ze spadlismy po to by uformowac pierwsze ramie teraz szyja(glowa czy cos) Malo czasu z formacja trza sie spieszyc wybory w czerwcu najprawdopodobniej 2500-2600 zasieg wzrostow to moja opinia Troche leszcza trza bylo zrzucic. Zreszta 7Bulsik daje znak ze rynek jest wzrostowy (podtekscik dla uważnych?) Pozdrawiam wszystkich o mocnych nerwach a słabym proponuje gre w szachy szkoda zdrowia na naszym chorym parkiecie
kingsnake / .* / 2005-03-02 21:36
nie sadze, by takie społki jak 7bulls mogly cokolwiek powiedziec o gieldzie jako calosci... nie spodziewam sie silnych wzrostow
orzeł / .* / 2005-03-03 07:29
to jasne ! Hajdi to byczy gość i dlatego ma takie rogate myśli:)
Tomi / .* / 2005-03-03 00:14
w 100% się z Tobą zgadzam. Niestety 7bulls to pionek na parkiecie. Jezeli beda na tej spolce jakies silne wzrosty to jedno lub dwu-dniowe raczej spekulacyjne. Pozdrawiam
orzeł / .* / 2005-03-03 07:28
czy dlatego że coś jest maławe to zaraz musi być spekukacyjne? nie zgadzam się na małym też fundament urosnąć może
Tomi / .* / 2005-03-03 08:44
Zobacz na notowania 7bulls w okresie ostatnich 3 miesięcy - chodzi mi o date między 22.12.04 a 06.01.05. Mniej więcej na poczatku stycznia nastąpiło zejście kątowe a potem winda ostro w dół - to wydląda jak cicha wyprzedaz - taka spekulacyjna - a może się myle, ale na to mi to wygląda. Pozdrówka
Tomi / .* / 2005-03-03 08:25
Szanowny Orle! Oczywiście że tak - przykładów takich spółek jest wiele. Natomiast nie zgadzam się z tym, że 7bulls jest odbiciem całości giełdy. Pozdrawiam
strokuś / .* / 2005-03-02 20:40
buxowi pomogli też analitycy - redukuj dla OTP, czyli coś w stylu niedawnej rekomendacji ING dla PKOa myślałem że to właśnie bux mnie uratuje, ech...
nina / .* / 2005-03-02 19:49
Takiej masakry dawno nie widziałam i oby nieprędko się powtórzyła. Teraz życzę wszystkim szybkiej jazdy na północ.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy