Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ostre spadki na giełdach w Azji

Ostre spadki na giełdach w Azji

Money.pl / 2007-08-16 09:53
Komentarze do wiadomości: Ostre spadki na giełdach w Azji.
Wyświetlaj:
przedsiębiorca / 212.160.183.* / 2007-08-16 10:07
Normalny cykl koniunktury. Czas na ochłodzenie, aby za kilka lat znów moc się cieszyć wzrostem gospodarki. Mnie tylko martwi interwencjonizm banków centralnych - na mój mały rozumek nie są w stanie zbilansować podaży (w dłuższym okresie), a wzrost podaży pieniądza skutkować będzie szybkim wzrostem inflacji. Za wzrostem inflacji pójdą stopy procentowe, no i wtedy będziemy mieli cykliczne ochłodzenie (aby tylko ochłodzenie, a nie epokę lodowcową ;-)
jokerd / 217.116.100.* / 2007-08-16 09:53
Panie Bartlomieju,
Jest tak zle, ze amerykanskie blogi wydaja rekomendacje:
"nie patrz na straty/zyski przechodz na pozycje gotowkowe"
http://www.marketoracle.co.uk/Article1807.html
Kazda interwecja bankow centralnych zbliza nas do katastrowy finansowej. Zamiast wykonczyc spekulantow, my ich dalej subsydiujemy. Tak sie buduje przyszlosc mlodych ludzi ktorzy beda musieli odbudowywac ich zrujnowane finansowo kraje. Ja pytam gdzie sa ekonomisci??? Gdzie te madre glowy co tak genialnie sie wypowiadaja na TVN czy TVP. Jedyna metoda: pozwolic zdechnac tym TFI, funduszom hedgingowym czy bankom ktore tak lekkomyslnie przeoraly gospodarke. Bzdury typu: "Nieruchomosci zawsze ide w gore" przejda do podrecznikow ekonomi jako bezsens oglupiania mas.
Powodzenia
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy