Forum Polityka, aktualnościKraj

Oświadczenia zamiast zaświadczeń. Już od jutra

Oświadczenia zamiast zaświadczeń. Już od jutra

Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-10-28 22:47

zamiast zaświadczeń złożyć oświadczenia

Przecież przepis o likwidacji zaświadczeń na korzyść oświadczeń od dawna już funkcjonuje w tym kraju. Tylko nikt tego przepisu nie respektował ponieważ w urzędach nie wierzono obywatelom i kazano im przynosić przeróżne zaświadczenia ,a najlepiej uwiarygodnione przez notariusza.
We wszystkich krajach cywilizowanych od dawna wystarczy w urzędzie oświadczenie obywatela , oprócz Polski.
anj / 77.254.194.* / 2011-07-01 00:40
Nie wiem czy wszystkim wiadomo, ale notorycznie nasi pracodawcy nie płacą składek do ZUS, tym samym ZUS nie odprowadza ich na nasza emeryturę-II filar !!! Mój były pracodawca przez 2 lata nie zapłacił nawet złotówki za swoich pracowników.Cwany pracodawca wystarczy że miga się kilka lat, że nie ma, dobrze kombinuje i tak po kilku latach wszystko ulegnie przedawnieniu. Okradają nas, bo jest to okres bezskładkowy do naszej emerytury i okradają państwo, a ZUS skarży się że nie ma pieniędzy. Prawo jest takie że za wiele to nie można pracodawcy zrobić. Jeśli jesteście na L4 z powodu długotrwałej choroby to nie dostaniecie od ZUS-u pieniędzy jeśli szef nie dostarczy dokumentów do Zusu (ZGŁOSZENIA Z3 i kolejnych L4, które mu dostarczacie). Swoich praw możecie dochodzić w sądzie, a czas leci, wy bez kasy. Nie ma narzędzi żeby przymusić pracodawcę do wypełniania swoich obowiązków. Zawsze traci pracownik, bo nie ma za co żyć, a wszyscy mają to w nosie. Powinno się coś zmienić w tej kwestii. Firmy jak nie płacą notorycznie składek powinny być zamykane. Może niech każdy założy sobie firmę i ma w nosie to że zatrudnił pracowników, za których należy odprowadzać składki, po to w końcu pracujemy. Kto zajmie się oszustami ???
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-10-28 22:27
Trochę to dziwne.
Dawniej pracodawca zapłaciłby solidną karę ,gdyby nie odprowadzał obowiązkowo składek do ZUS za swoich pracowników .
Pomijam już to ,że okres nie płacenia składek nie będzie zaliczany Wam do emerytury .
SamS / 213.192.79.* / 2011-07-01 09:25
Dziwna argumentacja. Zgadzam się z tym, że prawo jest prawem, ale.. ZUS to oszuści. Poczytaj sobie - ZUS nie akumuluje kapitału, on go na bieżąco rozdaje. Niestety w chwili obecnej wygląda to jak piramidka finansowa - nowi wpłacają kasę, a ta jest od razu przelewana na starych. Lata marnowania "niczyich, państwowych" pieniędzy zrobiły swoje. Kto jest więc oszustem - Ci, co migają się jak mogą od płacenia czy Ci, co te jednak zapłacone już pieniądze przeznaczają na marmury w budynkach zamiast na wypłatę emerytur czy inwestowanie?

ZUS w obecnej postaci to zło. Każdy powinien sam, indywidualnie odkładać sobie na emeryturę.
anj / 77.254.194.* / 2011-07-01 21:48
Nie oskarżałam ZUS-u, lecz pracodawców, którzy bezkarnie robią co chcą i nie odprowadzają obowiązkowych składek. A później sprawa należności do ZUSU ulegnie przedawnieniu ???!!! ZUS nie ma narzędzi żeby i te pieniądze i dokumenty, które pracodawca jest zobligowany przesłać w odpowiednim czasie, od tego pracodawcy wyegzekwować. Pracownicy ZUS-u są bezsilni, mogą tylko wysyłać dokumenty z prośbą o ich uzupełnienie. Sama byłam w sytuacji, kiedy to będąc w ciąży zobligowana byłam do dostarczania L4 do zakładu pracy, a ten nie dostarczał ich do ZUS-u. Zostałam bez środków do życia bo pracodawca w ten sposób prowadził swoja wojenkę. ZUS nie może nijak wtedy wpłynąć, czy wymusić na pracodawcy przesłanie stosownych dokumentów. Dowiedziałam się od Pani z ZUS że takich osób jak ja jest mnóstwo i pozostaje im tylko czekać lub się sądzić.Jeśli pracodawca tego nie robi, pracownik może dochodzić swoich praw w sądzie a to wszystko trwa, czas leci, sprawy się przedawniają. czy to nie przesada.
OCZEKUJĄCY / 178.73.49.* / 2011-06-30 23:46
a co z liberalizacja wykonywania zawodu prawnika? Jak długo jeszcze będziemy skazani na korporacje praswnicze?
:P / 89.68.6.* / 2011-07-01 14:19
tak długo jak chcemy utrzymać jako taką gwarancję rzetelności pomocy prawnej
zxc12 / 79.191.146.* / 2011-06-30 22:53
Te zmiany powinny być 3 lata temu w myśl obietnic cudacznych
wc3 / 213.17.138.* / 2011-06-30 22:09
"Biała Księga" to bardzo cenny materiał diagnostyczny dla psychoanalityków i psychiatrów Antka Maciarewicza i Jarka Kaczyńskiego,
Tylko czy znajdą się biegli aby badać tak ciężkie przypadki tych pacjentów ?
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:57 / Tysiącznik na forum
Słowem raj na ziemi..........POważnie:):):):) No to teraz czas na redukcje administracji......Ja ciągle nie rozumiem jak to jest.....POdobnie jak w skeczach Laskowika.....Siedzą sobie panie w Urzędach Pracy i odpowiadają nie ma ...nie ma ..nie ma.....Skoro "nie ma.....nie ma" to POzostaje zapytać PO co tyle tych pań.......
flyyna / 85.237.170.* / 2011-06-30 20:35
Teraz rozpocznie się wielki sprawdzian z uczciwości Polaków...
Pokazaliśmy już, jacy jesteśmy mało wiarygodni przy kredytach na oświadczenie... Mam nadzieję, że tym razem za składanie fałszywych oświadczeń będą dotkliwe kary - może tym sposobem w kwestiach urzędowych zbliżymy się bardziej do Europy :)
autorr / 86.183.125.* / 2011-06-30 19:16
W całym okresie rządów PO PSL to chyba jedyna słuszna ustawa którą wprowadzili...
WnioskiPanowie / 194.187.74.* / 2011-06-30 18:44
Najlepsze jest to, że obojętnie jakie działania są podejmowane ze strony kolejnych rządów, to znajdzie się taki "polak", któremu nadal będzie źle, bo nie może być lepiej z założenia, bo lepiej wypisywać bzdety na portalu niż coś zrobić konstruktywnego. Czy wy malkontenci (tudzież przepłaceni wieczni opozycjoniści lub polofile opłacani przez ruskich) nie możecie wyjechać poza granice gdzie podobno jest lepiej? Nam Polakom też zrobi się lepiej bo nie będzie tego ponuractwa i czarnych sPISkowych wizji. Ale KOMUCHś chyba zależy aby siać dezorientacje. Prawda jest taka, że jak ktoś chce to w każdym systemie sobie poradzi i zrobi co wymyśli, tylko beznadziejne przypadki nie robią nic innego jak biadolą i biadolą. Życie jest jedno, niezaleznie od systemu.
niewymierny / 193.164.254.* / 2011-06-30 17:15
Pytania:
1. Dlaczego dopiero teraz?
2. Dlaczego te bariery w ogóle powstały?
aeiu / 78.88.17.* / 2011-06-30 17:08
Wybory za pasem to i ktoś nam chce zrobić dobrze, żeby przy korycie zostać.
adadmmm / 217.96.80.* / 2011-06-30 16:03
Bzdura - urzednik (w przypadku .........
Wy ludzie chyba nie prowadzicie wlasnych firm. Ktoś kto coś oświadcz pod groźbą kary bierze na siebie odpowiedzialność za to. A urzędników będzie mniej i będzie to napewno tańsze. Cóż to jest bowiem jeden urzędnik do weryfikacji w porównaniu do armi ich do wypisywania takich zaświadczeń
Beyond.. / 46.112.86.* / 2011-06-30 15:41
Mamy XXI w.i każda instytucja dostała dostatecznie dużo środków od podatników aby sprawić sobie coś takiego jak komputer oraz odpowiednią sieć informatyczną.Tak więc niech urzędy informują się same pomiędzy sobą a nie zawracają głowę petentom jakimiś papierkami za które w dodatku trzeba płacić.Np.zaświadczenie o niekaralności kosztuje 50zł.Ta ustawa to w końcu dobry krok do tego aby ten kraj był bardziej przyjazny dla obywateli bo jak na razie to Polska zajmuje pod tym względem bardzo odległe miejsce.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-06-30 15:29
Rząd popiera złodzieji bo sam kradnie. Dlatego nie będzie zaświadczeń o niekaralności. Eldorado dla wszystkich oszustów. Po za tym jak oni wyliczyli te 6 mld zł oszczędności? Musieli założyć, że wydanie jednego papierka to koszt 1000 zł.
NIP-ek / 195.222.100.* / 2011-06-30 15:26
jest wiec swiatlo w tym ciemnym PO tunelu.....
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:59 / Tysiącznik na forum
POmroczność jasna.......
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy