Forum Forum prawneCywilne

Oszust wyłudził na mnie pieniądze

Oszust wyłudził na mnie pieniądze

balbina205 / 89.71.116.* / 2013-10-15 18:39
Oszust

W lutym tego roku poznałam na Sympatii męzczyznę, Tomek - lekarz chirurg. Po pewnym czasie powiedział mi, że ma problem, a mianowicie komornik zajął jego pensje. Powiedział, że bezprawnie, gdyż jest w Polsce druga osoba o takim samym imieniu i nazwisku i ma zajęcie komornicze. Podobno komornik sprawdza tylko te dane, nie sprawdzająć numeru PESEL. W rezultacie Tomek został bez pensji, bo komornik zabiera całość.

Prosił, abym mu pomogła i wzięła pożyczkę, by miał za co zyć. Wymusił na mnie pożyczke w providencie ok 3000 zł. Ponieważ sytuacja z komornikiem trwała kilka miesiecy ( i trwa nadal)wymusił na mnie, abym pozyczyła pieniądze dodatkowo w profi credit 3400zł i ponadto kilkanaście innych chwilowek, a także 3 telefony w T-mobile, aby mógł je potem sprzedać.

Dodatkowo od 2002 r. leczę sie psychiatrycznie na schizofrenie paranoidalną, dlatego tak łatwo było mu wymusić na mnie wzięcie pożyczek. Ciągle slysze głosy i jestem rozchwiana, dodatkowo mam depresje.

Nie mam zadnego dokumentu potwierdzajacego, że pozyczyłam mu tak duzo pieniedzy, a raty trzeba splacac.

Dowiedzialam sie, że wymusił pożyczkę również na innej dziweczynie poznanej na Sympatii. Także i ona nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego, że wzięła te pieniądze dla niego. Wyparł się, że wziął od niej jakikolwiek pieniądze.


Moje pytanie brzmi:
Poniewaz moje pozyczki wynoszą ok 25000zł, jest to dla mnie bardzo duża kwota. Czy mogę się starać o ubezwlasnowolnienie lub niepoczytalność, bo leczę się psychiatrycznie. Czy to zwolni mnie z zaciągniętych pożyczek?

Z tą druga dziewczyną, mam kontakt.(podobno są jeszcze inne ale nie mam z nimi kontaktu) Czy mogę zgłosić sprawę na policję? Czy jest szansa, że sprawa trafi do Prokuratury? Czy nagłosnic w TV np. program Interwencja. Po to, żeby znalazly sie inne dziewczyny z Sympatii, od których wyłudził pieniądze. Czy jest jakakolwiek sansa na odzyskanie tych pieniędzy?


Następnie czy gdy nie bede spłacać rat jest szansa, że komornik zajmie mieszkanie, którego jestem właścicielka, garaż i 1 ha ziemi?
Co robić aby uniknąć konsekwencji. Jestem skłonna podjąć każda decyzję. Aby udało sie jakoś odzyskać pieniądze.


Czy bank i chwilówki umożą długi, telefony, jeśli była niepoczytalna, jaki paipier jest do tego potrzebny? Ubezwłasnowolnienie, czy niepoczytalność?
Czy jest szansa, że jak będę miała niepoczytalność to umożą mi chwilówki, czy lepiej je odrazu spłacić, żeby nie rosły odsetki?
Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.52.* / 2013-10-15 23:41
Konkludując, Twoja naiwność i późniejsze kombinacje nie wskazują na Twoją niepoczytalność.

Następnie czy gdy nie bede spłacać rat jest szansa, że komornik zajmie mieszkanie, którego jestem właścicielka, garaż i 1 ha ziemi?


Oczywiście.Przedtem jednak musisz poszukać sobie odpowiednie,ciepłe miejsce pod mostem,bo gdzieś będziesz musiała mieszkać.
Ewentualnie sprzedać grunt z garażem i szybko spłacić zadłużenie.
Możecie też razem z koleżanką założyć sprawę Waszemu kochasiowi o wyłudzenie pieniędzy.
daggry / 5.172.255.* / 2017-07-09 13:50
Ilez jadu w tym doradztwie, człowiek oszukany to jeszcze huzia na niego. A złodziejem nikt sie nie interesuje, Ten zrobił super przekret, czoła chylmy przed cwaniakiem że tek sobie radzi kosztem naiwnych. Może by jakie medale przyznawać za tak dobre wyniki w oszukiwaniu ludzi? A tych oszukanych to oczywiście pod most albo do p******, należy im się...

Najnowsze wpisy