Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oto budżet na 2012 rok. Sprawdź jak uderzy cię po kieszeni

Oto budżet na 2012 rok. Sprawdź jak uderzy cię po kieszeni

Wyświetlaj:
rw btb / 77.254.213.* / 2012-05-10 10:53
praca powinna być do 80r. życia dla lekarzy konowałów i specjalistów którzy dziennie pracują po 4 -5godz. -a gdzie Q-wa 8 godz konstytucyjny dzień pracy. Należy tu zrobić rewolucje i zmusić konowałów do pracy po 8gdz. a nie na kontrakty po chorendalnej cenie za sztuke .I wtedy znikną kolejki do specjalistów .To dalej możemy dłużej pracować
acomitam / 109.197.60.* / 2011-12-12 09:17
Wydaje mi się, że rządu wcale nie czeka rozpaczliwe szukanie pieniędzy tylko raczej dynamiczna ucieczka za granicę. Nie pomogą nawet "młodzi, wykształceni, z dużych ośrodków", ani zaprawieni w boju towarzysze z dawnych formacji ZOMO, o których tak dbają kolejne rządy od 1989 roku, z pominięciem rządu Jana Olszewskiego.
Pyclik / 2011-12-11 03:02 / Tysiącznik na forum
Ciekaw jestem, czy ktoś umie znależć w budzecie te pieniadze;
http://www.money.pl/forum/policzylismy-ile-zarabia-kosciol-z-budzetu-1-6-miliarda-taca-1-2-miliarda--t2967371.html
Jak to jest - czy w nowym budżecie wzrosły czy zmalały?
Niedługo w sejmie dyskusja nad budżetem - czy Partia Palikota potrafi albo chociaż będzie je zmniejszyć; to dla nich pierwszy test, bo pyskować bardzo łatwo, a walczyć z rządowymi klerykałami - dużo trudniej.
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2011-12-11 01:32
Opodatkować luksus jakim jest wcześniejsza emerytura. Emeryt, któremu brakują 2 lata do powszechnego wieku emerytalnego płaci 4%, brakuje 20 lat - płaci 40%.
digesta / 88.156.235.* / 2011-12-10 14:30
Od razu widać, że tabela źródeł dochodów budżetowych jest niepełna. Brakuje w niej tego, co nas najbardziej boli i oburza czyli składek na ubezpieczenia społeczne, które stanowią jeden z głównych filarów budżetu. Dopiero w tabeli dodatkowych dochodów ujawniono 6,5 miliarda złotych tylko z samej podwyżki składki rentowej. Ile miliardów wynoszą właściwie te składki i dlaczego nie wpływają na nasze indywidualne konta a do budżetu? Podatek akcyzowy już obecnie mamy najwyższy na świecie, to niedopuszczalne by państwo traktowało obywateli jak niewolników. Jeśli przeliczymy VAT i akcyzę na podatek dochodowy, to wychodzi, że praktycznie każdy Polak jest zmuszony oddać państwu 60 procent swoich dochodów. Nic dziwnego, że tak trudno przeżyć za 40 procent tego co zarobimy naszą ciężką pracą. Mamy wyjątkowy antynarodowy system podatkowy i co gorsza pod osłoną tajności nie ma możliwości rozliczenia rządzących z faktycznych wydatków. Tymczasem Polacy biednieją z roku na rok a jak wynika z oświadczeń majątkowych, działacze wszystkich partii, posłowie, senatorowie co roku zwiększają swoje majątki o kilka lub kilkanaście milionów złotych. Nikt ich nie pyta skąd pochodzą te majątki. Czy my czasem nie oddajemy tych podatków grupie bezwzględnych oligarchów, do których także zalicza się Kosciół? Zobowiązania państwa wobec obywateli praktycznie zniknęły, teraz już tylko obywatele mają nizliczone obowiązki wobec państwa. Co tu jest grane?
Alek1022 / 93.154.210.* / 2011-12-10 04:07
Nie ma to jak w tej budżetówce, nad losem której tak wszyscy płaczą. Ja, mało zarabiający pracownik firmy prywatnej, przez 5 lat żadnej podwyżki nie dostałem, po prostu nie było i tyle. A tu podwyżki są czymś tak naturalnym, że trzeba je zamrażać. Dzieci lepszego Boga.
~~m / 151.88.22.* / 2011-12-09 09:04
Ale się ktoś napracował za prawdziwe komentarze same minusy czy to naprawdę Polska jeszcze czy sami imbecyle w tej Polsce.
jot-24 / 178.183.158.* / 2011-12-07 20:17
Informacja bandyty ile ma zamiar zagrabić...
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-12-07 18:56
Autorzy mylą podstawowe pojęcia. Zamrozenie płac w budżetówce czyli nie danie w 2012 roku podwyżek płac części pracowników budżetowych zostało przedstawione na wykresie jako jedno ze źródeł dodatkowych wpływów do budżetu. Zdałem kilka egzaminów z rachunkowości przedsiębiorstw, banków spółdzielczych i budżetów gminnych, oraz z rachunkowości podatkowej i zarządczej i zawsze mnie uczono, że wynagrodzenia to wydatki a nie przychody dla tego kto je wypłaca. Skoro urzędnicy w liczbie około 400 tys. nie otrzymają podwyżki to państwo wyda z budżetu mniej o 400 milionów więc wydatki na wynagrodzenia dla części urzędasów w 2012 roku nie wzrosną albo wzrosną mniej niż planowano wcześniej gdy liczono, ile trzeba wydać na ustawowe podwyżki. Ale ale pieniędzy od tego w budżecie państwa nie przybędzie. Ludzie oprócz czytania ze zrozumieniem trzeba jeszcze rozumieć co się pisze!! Widać te 7% analfabetów funkcjonalnych wśród polaków posiadających legalnie zdobyty dyplom ukończenia studiów jest rozlokowane wszędzie w mediach może nawet jest ich więcej niż w fabrykach.
he1ku / 80.54.63.* / 2011-12-10 09:10
Gdzieś ty te dane znalazł, acha na kursach. Brak ci jednego,kurs na mądre i logiczne myślenie.
djey / 212.129.82.* / 2011-12-09 10:14
"Zamrożenie płac to około 400 mln złotych oszczędności."

przeciez oni pierwsze robia budzet bez ciec a dopiero na koniec szukaja oszczednosci wiec patrzac po zaplanowanym budzecie obciecie jest w jakims sensie zyskiem bo jezeli tniesz w wydatkach to PKB ci rosnie..
i / 178.214.6.* / 2011-12-07 21:09
Bardzo słuszna uwaga. Różne wysokości wydatków na płace w budżetówce są niczym innym jak kosztami alternatywnymi, NIE PRZYCHODAMI !!!
m-53 / 83.24.28.* / 2011-12-07 18:52

umocnienie się złotego - do 4 zł za euro i 2,96 zł za dolara

Myślę, że najbardziej umocni się benzyna, ropa, chleb, kartofle, prąd, gaz .... - wszystko po 7 złotych
piss off / 89.74.53.* / 2011-12-07 17:44
swoją drogą, dlaczego w powyższym artykule mowa jest tylko o jego przychodach, przeciez budżet po coś jest, czyli wydatki. przeciez to powinno być głównie omawiane!!!
he1ku / 80.54.63.* / 2011-12-10 09:27
Podano tylko prognozy budżetowe bez rozbicia na poszczególne resorty i branże. Zaoszczędzimy na podwyżkach dla budżetówki 400 mil. itd. Jedno co mnie zastanawia w tym budżcie, to fakt,że wszystkimi podwyżkami a nawet całymi kosztami utrzymania jak szkół, szpitali, dróg i nawet policji obarcza sie budżety terenowe. W dochodach nawet jest pozycja przychody z samorządów. czy coś im zostanie do podziału. Już widziałem budżet gminny. Tam podwyżki dla pracowników i diety wzrosły o 25 % ,jeszcze nie uwzdlędniano inflacji. zatem ta gmina zmuszona będzie na podwyzki podatku od mieszkańców, zaangażowanie policji do nakładania mandatów, zatrudnienie jeszcze kilku inkasentów i kontrolerów do pobierania opłat za parkowanie, podatek od psów, kotów, zwierząt ekzotycznych , klimatycznych opłat podczas okresu letniego (wczasów). Zatem kosztami obciąża sie mieszkańców po to tylko by kilku urzędników miało pracę i lepiej zarabiało. To jest na poziomie gminy, ale tak samo myślą i w ustalaniu budżetu dla Polski. Urzędnicy ,którzy w dużej mierze są świętymi krowami ( tak ustalił Trybunał), a których liczby nie wolno ograniczyć , w tym roku nie będą mieć wyrównań inflacyjnych jak też podwyżek z tyt,awansu w to drugie nie wierzę.Bo jak Polak rządzi to dla siebie coś tam ukręci.
piss off / 89.74.53.* / 2011-12-07 17:39
budżet, czyli ile pieniędzy mamy do rozdania sferze budżetowej, ile możemy wyciągnąć od obywateli, również tych, którym za chwilę oddadza aby byli oni zadowoleni. mamy władzę nad ludźmi, którym płacimy i inwestycjami nad którymi mamy kontrolę. odbieramy ludziom kasę, pobieramy prowizję i oddajemy resztę w postaci szkolnictwa, służby zdrowia, inwestycji publicznych i coś tam jeszcze. czysta postać zło-dziejstwa!!!
Jan3 / 109.107.7.* / 2011-12-07 15:17
Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie działania rządu polegają na bardzo prymitywnym zabiegu - zabieranie pieniędzy obywatelom. Żadnej sensownej inicjatywy gospodarczej powodujące wzrost dochodów państwa i obywateli. Zabierać i pożyczać to każdy głupi potrafi. Należy się jednak liczyć z wyczerpaniem limitu zaufania wierzycieli i takim zubożeniem społeczeństwa, że nie będzie komu zabierać pieniędzy.
agnieszkamysz / 2011-12-07 13:49
Niech nam zabiorą jeszcze więcej... a ja chciałabym wziąć kredyt na mieszkanie. Nie wiem czy teraz to odpowiedni czas skoro wszystko drożeje...
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy