Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oto dlaczego w tym roku będzie jeszcze gorzej. Szara strefa jedynym ratunkiem?

Oto dlaczego w tym roku będzie jeszcze gorzej. Szara strefa jedynym ratunkiem?

Wyświetlaj:
uczestnictwo dobrowolne / 77.255.220.* / 2013-01-11 11:54
Po zagonieniu towarzystwa na skraj urwiska zorganizujemy konkurs skoków.Niewidzialna noga rynków będzie tu pomocna, bardzo.
ljlukas / 87.205.95.* / 2013-01-11 11:34
odpowiedz na pytanie dlaczego jest proste... wystarczy zastanowić się w jakim punkcie na krzywej Lafera się znajdujemy, a dalszy bieg wydarzeń bardzo łatwo przewidzieć i odpowiedź na pytanie sama przychodzi.
i to by było na tyle / 83.29.240.* / 2013-01-11 10:56

Zbyt drodzy pracownicy

Gdyby to był tekst o Francji, Szwecji czy Niemczech - OK! Ale pisać tak o Polsce może tylko kompletny idiota.
Lewiatanizm króluje! Do rychłego "końca świata" i jeden dzień dłużej!
Podatek 23% / 79.185.185.* / 2013-01-11 10:15
Szara strefa jest najlepsza i legalna.Nie wymaga składania PIT , płacenia ZUS, trzymania setek dokumentów i rachunków.Nie podlega kontroli US.A podatek i tak szara strefa płaci. Jest to WAT 23% za kupione narzędzia, materiały, paliwo itp.bez możliwości odliczenia.Czyli kto mówi że szara strefa nie płaci podatków ten kłamie.
jan28999 / 83.20.81.* / 2013-01-11 11:54
Załuż firmę w Niemczech - zatrudnij na czarno pracowników , nie płać podatków, itp- to zaraz będziesz miał stosowne organa bardzo szybko w firmie. A kary są niebotyczne. Ale u nas żaden urząd - PIP, US - nie potrafi inaczej działać jak zza biurka, w stercie papierów, z deklaracji przepisuje się dane, wbija pieczątki.
Aby kogoś skontrolować trzeba mieć szeroką wiedzę oraz chęci. A nasi urzędnicy pracują od do i nie są rozliczani z efektów pracy.
edeq / 5.173.77.* / 2013-01-11 13:04
Problem w tym, że jakby u nas urżnąć szarą strefę jak w Niemczech, to by nam PKB spadło o połowę.
jjbb / 83.5.163.* / 2013-01-15 12:58
a co jak pójdą na kontrolę do firmy X i ładnie wyglądający pan powie im że jak sie doczepią to zmieni ich życie w koszmar a głowę kontrolera znajdą potem dzieci w lesie? a ponoć mówi się o takich przypadkach po cichu. Lepiej się nie wtryniać, bo nikt go nie obroni..
luidory / 94.42.189.* / 2013-01-11 10:01
te nowe pokolenie, kompletnie niedouczone ekonomicznie, wpatrzone w tych pseudoekspertów z tvn-u i polsatu, zyje KARNAWAŁEM.

karty kredytowe, karty debetowe, kredyty hipoteczne, zakupy ratalne itd

to sie wam skończy cyborgi !
te seriale , mydlane opery, oranżeria gwiazdeczek blondyneczek.

KASZANA !
jan-ru / 178.42.242.* / 2013-01-11 10:01
Dlaczego drodzy pracodawcy zasłaniają się wysokimi kosztami pracy?Zatrudniając pracownika przecież kalkulują jego koszt i jego potrzebę w firmie.Jeżeli chcą go przyjąć do pracy żeby go "wydymać" to niech nie zwalają tego na przepisy bo są zwykłymi złodziejami.Piszę o tych co to zasady przyjmują za minimum a reszta z "kamizeli" lub jak się nie podoba to sp....... .Sami stworzyli sobie rynek pracy na którym buszują gnojąc pracownika i oszukując państwo tworzą bezrobocie tylko po to żeby mieć bicz i marchewkę wobec szukających pracy.Dopóki wasza chytrość pozwoli płacić wam z "kamizeli" to jeszcze rynek krajowy dycha a jak zostanie tylko minimum to sami też zginiecie.Będziecie bezrobotni i ktoś wtedy powie wam"jak się nie podoba to sp.... .
rtx / 83.30.111.* / 2013-01-11 14:54
racja racja - daj komus 2 tsyia netto , a zobaczysz ile jeszcze do tego trzeba dołozyć i odprowadzić .... az sie zdziwisz
ZENEK165 / 217.28.149.* / 2013-01-11 13:53
Załóż swoją dzałalność i zatrudnij pracownika a będziesz wiedział o czym piszesz, bo teraz to mędrkujesz jak typowy robol z za biurka.
uczonykot / 2013-01-11 14:57
Do Zenek 165. Głupoty Waść piszesz. Jak kogoś nie stać (posiadana kasa przed rejestracja firmy) na conajmniej rok działalności z pokryciem kapitałowym to nie zakładaj firmy. A w Polsce to jest tak : nie chce sie pracować u kogoś , to pijanym widzie wymysla się : "zrobie se firme", i co dalej - kasy nie ma; no to co kredyt, a potem heja : podatki trzeba zapłacic , za prąd i media trzeba zapłacić, ZUS za siebie trzeba zapłacić no i co; no to trzeba żeby jeszcze się załapać na duży zysk co by mieć z czego zpłacić ratę kredytu i kupić wypasioną furę (co by sie konkurencji pokazać)też na raty oczywiście. No ale ktoś to musi wypracować , no to ja la na czerno bydło zatrudnic a potem murzyn zrobił swoje i wonn bo kasy nie mam bo kryzys i ogloszenie że potrzne nastepne jelenie. Tak działa 50 % "biznesmenów" w tym kraju. I niech mi ktoś zarzuci że to nieprawda. Sam u takiego pracowałem i od wrzesnia jestem bez roboty.
Tadeusz49 / 2013-01-11 13:54
Szara strefa już teraz jets ratunkiem dla wielu ludzi... niestety tak jest... teraz zarówno pracodawcy jak i zwykłemu rpacownikowi nie opłaca się pracować na umowę... i tak o to Państwo traci pieniądze...
jan28999 / 83.20.8.* / 2013-01-11 21:45
Szara strefa to nie ratunek tylko przymus ekonomiczny.
W końcu Polska to republika bananowa -przepraszam radarowa.
uczonykot / 2013-01-11 15:02
Nie kolego, nie masz racji. Na czrno to chcą pracować przedewszystkim emeryci mundurowi, wiadomo dlaczego. Ale normalny człowiek chciałby wypracować sobie jakieś świadczenia na czas kiedy już nie będzie zdolny do pracy, I tego podstawowego prawa nie przestrzega się w Polsce. Mam 63 lata, jestem po wyższych studiach i pracy dla mnie nie ma od września, bo nawet cieciem nie mogę być, bo to zarezerwowane stanowiska dla emerytów MON i MSW, żeby się przypadkiem nie nudzili młodzi emeryci z najwyższymi świadczeniami emerytalnymi. Ale kuźwa napracowali 15 lat w slużbie.
zgas światło / 94.42.189.* / 2013-01-11 09:54
Korporacje zagr korzystają z ulg podatkowych, Fiat miał ją 20 lat (całkowite zwolnienie z podatku) , maja dotacje budżetowe.
trochę przestarzałe dane ale i one coś ilustrują;
-kocern LG 441,2 miliona zł.
-Hewlett Packard 8,6 miliona złotych
-MAN 52,5 miliona złotych
-ISUZU 40,8 miliona złotych
-FIAT 31,7 miliona złotych
-Volkswagen 24,2 miliona złotych
Itd., itp……
a do tego zerowe stawki CIT i PIT za inwestycje w SSE
Corocznie transferowanych jest z Polski z uzyskane zysku średnio 40 miliardów zł
Więc jak to jest panie gwiazdo Sopotu z nasza gospodarką ?
Widac z tego że tusk zarządza Polską tak jak swoją fundacją Dar Gdańska, która doprowadził do bankructwa w 2005 r.

Jeszcze jest pokolenie Polaków, które ma starą szkołę i potrafi myśleć, te nowe kompletnie bez wiedzy poza konsolą playstation. Więc co z POLSKĄ Tusku ? Kiedy będzie jej koniec ?
czeresniak / 77.253.12.* / 2013-01-11 22:05
Tusk nawet dachów nie umiał malować, więc od razu widać jak się taki dorwał do zarządzania państwem /"dużą firmą"/ co może narobić. Gołym okiem widać,że nie ma pomysłu na poprawę tylko ratuje się desperackimi krokami aby jeszcze chwilę pociągnąc.
Drzymała / 89.229.198.* / 2013-01-11 09:37
W Polsce będzie lepiej Polakom tylko wtedy,gdy 38 mln baranów jednocześnie zrozumie,że ma 76 mln rogów i ruszy na Warszawę.Szkodnicy będą uciekać,gdzie pieprz rośnie,niektórym nie pomoże nawet zgolenie wąsów.
krzysztofsf1 / 81.18.203.* / 2013-01-11 08:13
Ciekawe, ze nikt z komentujacych ekonomistow nie zastanowil sie nad najbardziej prawdopodobna mozliwoscia, ze podwyzszylismy pozycje nie polepszajac swoj system prawno-podatkowy, a po prostu ci, ktorych przeskoczylismy, znacznie pogorszyli swoje rozwiazana i spadli - a nie my przeskoczylismy ich swoimi dzialaniami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gkg / 213.77.105.* / 2013-01-11 07:44
wzrost prowadzonych działalności gosp. nie wynika z tego że polakom łatwiej jest zarejestrować taka działalność tylko są ZMUSZENI przez pracodawców na współpracę w ramach tzw. kontraktów/świadczenia usług.
Przykłady płyną nawet ze sfery finansów publicznych a dokładnie ze służby zdrowia.
Reformowanie szpitali to nic innego jak obowiązkowe przejścia personelu na kontrakty - ucieczka od składek ZUS.
Prowadzę biuro rachunkowe i w ciągu 2012 roku takich klientów ( na samozatrudnieniu) przybyło mi grubo ponad 300%. Firma gdzie są dwie faktury na krzyż.
marwas883 / 138.103.17.* / 2013-01-11 13:25
To świadczy tylko o Twoich klientach! Ja bym się wstydził iść do biura rachunkowego nawet z 10-cioma fakturami/ rachunkami.
alicja z gor / 178.36.57.* / 2013-01-11 07:01
To przyczyna bezrobocia w POlsce.

Oni nie "dają" nic. To jest biznes - pracownik jest mu potrzebny, nie zatrudnia go bo chce mu coś dać.

Pora skończyć z tym bełkotem o dawaniu czegoś przez tzw. pracodawców.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy