Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oto prawdopodobne założenia rządowego planu finansów

Oto prawdopodobne założenia rządowego planu finansów

Wyświetlaj:
robertino28 / 2010-07-31 22:39
A czy deb....il zwany "źródłem" odróżnia jeden punkt procentowy od jednego procentu, różnica jest kolosalna. I dlaczego autor artukułu pisze to bez zastanowienia? Czy posiada jeden i drugi jakąś wiedzę ekonomiczną. Autor i "źródło" za brak kompetencji nadają się jedynie do zwolnienia.
A ostatecznie dlaczego nie zwiększyć podatków do 100%, ludziom można wydawać jedynie bony na żywność, wiek emerytalny można zmienić na dożywocie i rząd będzie hulał w najlepsze za nasze pieniądze, nie będzie dziury w budrzecie i zus się ucieszy. Komuno wróć!
sfera2 / 2010-07-30 17:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rząd przez dwa lata obniżył wydatki o 10 miliardów, teraz chce podnieść w pływy o 15 miliardów. Wiadomo że musi tak zrobić, jednak lepiej aby to mu się udało w inny sposób, niż przez podwyżka podatku. Protesty nawet w samej partii może zmuszą rząd do poszukania nowego lepszego rozwiązania. Nie do końca przekonują mnie tłumaczenia o zwiększeniu wydatków podczas partycypacji w ramach unijnych projektów strukturalnych. Przeważnie wykonywanie takich projektów zwiększa koniunkturę w przemyśle.
maxio2000 / 94.75.121.* / 2010-07-30 14:12
wydatki sztywne tak bardzo sie nie zmieniaja, a jesli juz to powoli, natomiast glowna przyczyna jest obsluga dlugu, ktora wynosi okolo 35mld rocznie, a wiec tyle co niektore dziury budzetowe w poprzednich latach. refleksje pozostawiam czytelnikom
sfera2 / 2010-07-30 16:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Deficyt budżetowy to różnica pomiędzy wpływem do kasy państwa a większymi wydatkami w uchwalonym przez sejm budżecie.
Dziura budżetowa, to zwiększenie wydatków ponad przyjęty budżet, lub kiedy rzeczywiste wpływy do kasy są mniejsze od planowanych.
maxio2000 / 94.75.121.* / 2010-07-30 16:52
istotna sprawa nie sa definicje, ale sama wysokosc OBSLUGI dlugu, to jest skandal
piotr3 / 85.198.209.* / 2010-07-30 13:16
Czego można spodziewać się po PO.Tylko tego.Nawet przedszkolak potrafi podnieśc podatki.A może cięcie własnych pensji np.Premiera bo nic nie wynika z jego rządzenia itd.
janiszek72 / 2010-07-30 11:26 / Tysiącznik na forum
Gdyby to Jarosław Kaczyński jako Premier podwyższył stawkę podatku od towarów i usług media wywołałyby pospolite ruszenie przeciwko takiemu postępowaniu. Natomiast dziś musi być cichuteńko i wesoluteńko, mamy przyjąć tę pigułeczkę z uśmiechem na usteczkach. Tusku niebawem wyjedziesz z URM-u na taczce, a Bronek ze swoim słabiutkim serduszkiem pojedzie ambulansikiem do Anina. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
jghkh / 83.12.204.* / 2010-07-30 10:12
Ciekawe dlaczego swoich pensji sejmowych nie obetną tylko jak zwykle my zwykli ludzie dostajemy po dupie. Super rząd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e-Konom / 83.29.108.* / 2010-07-30 10:11
poczytajcie o 1929.r... i się nie dziwcie.... tylko wyciągajcie wnioski
mm78 / 80.52.201.* / 2010-07-30 10:00
złodzieje. jak jeszcze podniosą podatki to nie będzie ludzi stać na bilet, żeby stąd wyjechać i będą musieli spieprzać na piechotę.
poprzecie / 81.190.155.* / 2010-07-30 09:48
A niech podniosą wszystkie podatki.
Ja obywatel Tuskolandu rozumiem to a teraz idę załączyć telewizornię i TVN-DzieńDobry.
Wieczorem Fakty-TVN i lulu.
ljhgfds / 83.21.82.* / 2010-07-30 11:31
A ja sprzedałem telewizor bo szkoda mi prądu na ten bełkot propagandowy. Tańce z kur.wami mnie nie bawią a zaśpiewać moge sobie sam po dwóch piwach idzie mi znacznie lepiej. Piwo sprowadzam sobie z Ukrainy i Białorusi bo tamto jeszcze można pić a te w PL to ścierwo nazywane przez pomyłkę piwem. Oszukują nas wszedzie wiec trzeba sobie radzić.
aaab / 83.3.203.* / 2010-07-30 14:47
Jakoś dziwnie mało komentarzy z elektoratu PO-chowali sie ze wstydu czy co?, przed wyborami w co drugim wpisie chwalili Tuska i Bronka, a teraz.....
wyborca_po_ / 77.255.108.* / 2010-07-30 17:01

Jakoś dziwnie mało komentarzy z elektoratu PO-chowali sie
ze wstydu czy co?, przed wyborami w co drugim wpisie
chwalili Tuska i Bronka, a teraz.....


nigdzie się nie schowali tylko rozumieją pewne wyrzeczenia aby ratować wspólne dobro! na razie na wszystkich forach pieja tylko wielbiciele kachuszek jak to ich rząd będzie okradał a prawda jest taka (czy sięt o komuś podoba czy nie), że pewne podatki muszą wsrosnąc - lepiej chyab że to VAT niż PIT (najwyższy VAT jest m.in. w towarach luksusowych które sa kupowane przez najbogatszych i nie będa mogli tego podatku uniknąc - gdyby podniesiono PIT to najbogatsi znaleźliby mase sposobów aby podatki omijać) Więc jeśli ktoś mi pisze, że rząd z dwojga złego podwyższając VAT szkodzi najuboższym jest po prostu IGNORANTEM EKONOMICZNYM i szkoda z kims takim polemizować. Jestem ekonomistą z wyształcenia i z zawodu i wiem co piszę - rząd coś musi teraz zrobić abyśmy nie skończyli tak jak Grecja, faktem jest, że najłatwiej podwyższać podatki ale trzeb mieć też do tego odwagę a nie tylko siedziec jak pisiosy i nic nie robić - najlepszą szanse i okazje do uzdrowienia finansów miał rząd pisu gdy był mega świetny wzrost gospodarczy to zamiast wtedy działać nie zrobiono nic a dodatkowo zgnojono służbę zdrowia czego efektem jest obecna w niej zapaść. czy się to komuś podoba czy nie - TAK JEST PRAWDA I TAKIE SĄ FAKTY! i społeczeństwo to widzi i powoli rozumie i własnie dlatego pis przekrał juz 5-te wybory z rzędu!
jot-24 / 83.220.119.* / 2010-07-31 09:26
ratować wspólne dobro..... od kiedy to d... tuska jest wspólnym dobrem?
myślcie / 83.22.96.* / 2010-07-30 22:15
I niby ten jeden punkt procentowy
ma nas uratować ?
Nie chcę się znęcać ........ więc nic więcej nie napiszę .
"Społeczeństwo to widzi i powoli rozumie " .
Chyba tak , tylko nie tak jak Ty to rozumiesz .
Bez urazy , pomyśl .

Najnowsze wpisy