Forum Polityka, aktualnościKraj

Otworzyła luksusowy hotel dla zwierząt w kraju, w którym pies śpi w budzie

Otworzyła luksusowy hotel dla zwierząt w kraju, w którym pies śpi w budzie

Wyświetlaj:
Farosz / 178.43.141.* / 2015-08-16 14:11
tego typu pragmatyzm swiadczy o nisko rozwiniętej etyce i empati.. Boże broń mnie przed kontaktami z takimi ludzmi. tego typu moralność nie wróży nic dobrego... chwila nieuwagi i sam moge skończyć jak ten uspiony pies bo tak było dla kogoś korzystnie. mam nadzieję że nie masz psa.. jakby co nie usypiaj go, daj ogłoszenie, skontaktuj sie z fundacją, rozne są opcje.. po co robic komus krzywde dla kilku groszy.. nie warto
brombason / 89.230.195.* / 2015-08-16 06:57
Ciekawe, czy dzieci też oddają do hotelu ,bo jadą na wakacje ???
KKK64 / 78.159.69.* / 2015-08-16 07:30
LEPSZE TO NIŻ WYWALENIE PSA W NAJBLIŻSZYM MIEŚCIE CZYŻ NIE ?
sęk / 94.40.91.* / 2015-08-16 06:52
Może narażę się wielu osobom,ale dla mnie pies-to tylko pies,a kot-to tylko kot.Jak się ma pieniądze,to można je wydawać na różne swoje fanaberie.Może jednak powinno się pochylić bardziej nad losem tysięcy dzieci ,rodzin wielodzietnych,ułomnych i chorych,bezdomnych ludzi.Oglądacie czasami reportaże telewizyjne na ten temat ...i co?I nic? No to pochylajmy się nad wypieszczonymi,wyperfumowanymi pieskami i kotkami i dajmy im luksusowe warunki do godnego kociego i psiego życia,a ludziom pozostawmy ich często pieski świat i pieskie życie.Ten przysłowiowo pieski w pełnym słowa znaczeniu w minionych wiekach.A tak na marginesie,to kocham zwierzęta,ale powinny one mieć swoje miejsce i nie ważniejsze aniżeli istoty ludzkie.
Henryczek / 178.43.141.* / 2015-08-16 15:49
a więc za kazdym razem kupując papieroski, czekoladki wódkę, nowe fatałaszki lub mebelki, auta itp. zastanówmy sie czy nie wrzucić tej kasy do skarbonki na np biedne dzieci. Wydawanie kasy na zwierzaki lub pomoc dla nich jest dla mnie jak najbardziej OK!
Krystek428 / 178.43.141.* / 2015-08-16 15:16
Każda pomoc jest dobra, czy służy zwierzęciu czy człowiekowi, dobrze ze sa ludzie chętni pomagać jednym jak i drugim..A Ty jak często komuś pomagasz?
Ania346 / 31.179.192.* / 2015-08-16 08:27
Czy w związku z tym, że są na świecie wielodzietne rodziny oraz ułomni, chorzy i bezdomni mam głodzić swojego psa? Czy obciąć mu porcję żywieniową o połowę, żeby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć ma akcje charytatywne? Nad ubogimi niech pochyla się państwo, które ten obowiązek pomocy im realizuje zresztą z moich podatków. A swojemu psu zapewniam takie warunki, na jakie mnie stać i wydaję na niego tyle pieniędzy ile mogę i mam ochotę. I nic nikomu do tego, co robię z uczciwie zarobioną kasą.
Agu333 / 89.79.82.* / 2015-08-16 16:08
Zgadzam się w 100 procentach. Poza tym co komu do tego co właścicielka robi z własnymi pieniędzmi. To jest jej firma - z tego żyje. Czy zakładając jakąkolwiek inną działalność i inwestując w nią własne pieniądze też nie wpadacie na pomysł, że w sumie po co?... Lepiej wziąć ten kredyt i oddać biednym, chorym, głodnym, ułomnym? Ale tak to u nas jest... ludzie zaglądają do prywatnych kieszeni innych ludzi i jeśli ktoś odnosi sukcesy, to zaraz podnosi się wrzask, że są pilniejsze potrzeby... Niech lepiej każdy pilnuje swoich własnych kieszeni. I nie rości PRYWATNYCH pieniędzy dla celów, którymi powinno zająć się państwo. Zamiast marudzić i wiecznie być niezadowolonym (to takie polskie...) - czas zacząć dostrzegać plusy i pozbyć się oczekiwań - od razu człowiek uczyni się sam bardziej szczęśliwym.

I choć ja sama na wakacje zawsze zabieram mojego psa z sobą, to jednak gratuluję Pani właścicielce tego hotelu świetnego pomysłu, jasnego celu i gratuluję sukcesu!
xxxxxxxxxxxxx / 89.231.48.* / 2015-08-16 06:52
co to za przyjaciel ktory posiada pieniadze i zostawia psa u kogos obcego,to jak pozostawienie rodzicow w domu starcow bo na wakacje albo do pracy jade,chyba nawet jeszcze gorzej bo czlowiekowi wytlumaczysz zwierzakowi nie,albo posiadasz zwierze na dobre i na zle albo wcale,
Krystyna884 / 100.1.158.* / 2015-08-16 05:23
Spoleczenstwo polskie pod wieloma wzgledami jeszcze niestety, rozni sie od spoleczenstw zachodniej Europy,a zwlaszcza pod wzgledem traktowania zwierzat.Dla duzej czesci polskiego spoleczenstwa,a zwlaszcza mieszkancow wsi,zwierze t o nadal tylko ozywiony przedmiot,o mniejszej lub wiekszej wartosci wyrazanej w konkretnej kwocie.Zwierze nie przynoszace zysku jego wlascicielowi to pasozyt,i trzymanie go to w pojeciu tych ludzi to zwykla fanaberia lub nawet glupota.Dobrze, i chwala tej Pani za to,ze w Polsce znalazla sie osoba,ktora nie patrzac na zyski utworzyla taki przybytek dla zwierzat.Byc moze,ze z uplywem lat wiekszosc Polakow zmieni swoj dotychczasowy stosunek do zwierzat,i zacznie je traktowac nie jak ozywione przedmioty,ale jako zywe stworzenie tak samo odczuwajace bol,glod,rozloke jak czlowiek,i pozwoli mu w miare godnie przezyc swoje krotkie w stosunku do czlowieka zycie,bez przywiazywania go do budy na metrowym lancuchu czesto bez kropli wody i okruszyny jedzenia.Coz,dobrze by bylo,gdyby dyskutujacego w tej sprawie "internaute'' podpisanego Pawel 937 przywiazano do jakiejkolwiek psiej budy na metrowym lancuchu przynajmniej na 3 doby i ,aby przy niej postal w upale lub mrozie bez kropli wody i okruszyny strawy.W imieniu wielu osob serdecznie mu tego zycze.
ferdo / 83.25.116.* / 2015-08-16 06:27
Chyba lekko przesadzasz . Absolutnie nie jestem za tym żeby zle traktować zwierzaki . Sam mam 2 duże psy labradora i owczarka podhalańskiego. Biegają swobodnie na zewnątrz i nie maja wstępu do domu . W budzie takze nie nocują bo maja do dyspozycji cale pomieszczenie wielkości 15 metrów kwadratowych w budynku gospodarczym ( murowanym ). Ale jesli chcesz komuś wmówić ze hotel dla psów taki jak w artykule jest czymś do czego nasze społeczeństwo powinno dążyć bo np tak jest na zachodzie to uważam ze się mylisz. Dodam ze społeczeństwo i nie tylko nasze jest coraz glupsze bo np sa osoby które trzymają w domu np świnki , chodzą sobie z nimi na spacer itd. Jesli chcesz mi wmówić ze trzymanie w domu schabowego i pieszczenie sie nim jest czymś normalnym to widocznie mamy inne standardy normalnosci. mamy w kraju tyle biedy i krzywdy patrząc na bezdomnych ludzi , niechciane dzieci wyrzucane na śmietnik czy dzieci oddane do adopcji lub takie które cierpią na straszne choroby . Normalne to jest budowanie przybytków służących pomocy właśnie takim ludziom a fanaberia nazwalbym ten psi hotel. Za chwile będą powstawac aquaparki dla psów , spa , u może jeszcze szpitale ? Troche oczywiście przesadzam ale nikt mi nie wmówi ze takie cos jak ten luksusowy hotel to jest cos normalnego . Widocznie wole swój polski zaścianek i mam gdzies zachodnie trendy bo zachód dla mnie to żadna atrakcja. Pozdrowienia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stenia615 / 178.43.141.* / 2015-08-16 16:19
jak tak to zawsze jak chcemy wydac pienadze na cos niepotrzebnego ( jest to większość rzeczy ktore kupujemy ) pomyślmy o biednych bezdomnych i chorych. Zastanówmy sie czy napewno ta rzecz jest nam niezbędna i czy komuś nie moglibysmy pomóc. A Istnienie takich miejsc jak hotele dla zwierząt jest potrzebne i napewno w jakimś stopniu przyczynia sie do zmniejszenia bezdomności a jak kogos stać na taki bardziej luksusowy hotel to jego sprawa... już lepiej przesadnie dbać niż nie dbać.
Panjan617 / 178.43.141.* / 2015-08-16 15:09
mozna pomagac i ludziom i zwierzętom. ważna jest każda inicjatywa walcząca z krzywdą i bolem na świecie.. nie każdy jeszcze to rozumie...
mz810 / 78.88.80.* / 2015-08-16 08:11
Niestety w tym kraju większość ma takie standardy moralności jak ty i dlatego Polacy stali się narodem patologicznym. Z jakiego to niby powodu według ciebie to właśnie ludzie zasługują na pomoc, a nie psy czy koty.
Mambatax / 188.146.2.* / 2015-08-16 06:56
A dlaczego uważasz, że ludzie trzymające w domu np. świnkę wietnamską i chodzący z nią na spacery są głupi? Bo sam traktujesz zwierzęta nie jako swoich przyjaciół, kumpli, a "rzeczy użytkowe". Ja mam amatorską hodowlę psów rasowych (jedna rasa), w domu, uwaga, W DOMU, siedem psiaków. Oczywiście nie w bloku, mieszkam w domku z dużym ogrodem. Psy są moimi towarzyszami życia codziennego, jeżdżę z nimi na wystawy i konkursy pracy, raz do roku mam dwa mioty od dwóch suczek, które mają uprawnienia hodowlane. Pozostałe to dwie młode suki, które pozostawiłam w hodowli i dopiero są w trakcie robienia uprawnień i tytułów wystawowych, i troje weteranów. Moje psy mają prawo chodzić po całym domu i spać ze mną w łóżku. To jest moja pasja i miłość. I co, Twoim zdaniem jestem głupia, bo powinnam pomagać bezdomnym ludziom czy ratować dzieci wyrzucone na śmietnik? Czy realizowanie swojej pasji mam uznać za nienormalne, bo w kraju jest za dużo biedy i mamy "inne standardy normalności"? Otóż nie mam zamiaru odpowiadać za patologię społeczną, ja nikogo nie uczyniłam bezdomnym ani nie kazałam mu wyrzucać dziecka. Od przeciwdziałania patologii są odpowiednie instytucje. A to, co prywatne osoby robią ze swoimi pieniędzmi, to jest ich prywatna sprawa. Mogą otworzyć nawet SPA dla psów - i Tobie, wybacz, ale nic do tego.
agulenka / 84.241.210.* / 2015-08-16 03:45
Kazdy dobry hotel ma monitoring online dostepny dla wlasciciela 24/7. To podstawa wysokiego standardu. Wlasciciel hotelu nie ma nic do ukrycia, jest fachowcem. Drugi minus to kiepska znajomosc kotow, ktore wspolczesnie sa domownikiem numer jeden ;) Kot absolutnie moze, a nawet powinien miec swoj codzienny trening fitness. Treadmills, czyli okragle, podwieszane bieznie sa w wyposazeniu kazdej dobrej kociej hodowli. Trzeba zatrudnic behavioryste, ktory nauczy, jak nauczyc kota z tego korzystac, a nawet od tego uzaleznic ;) Kazdemu kotu mozna rzucac myszki, kulki z papieru, ktore bedzie gonil, lub stymulowac go do polowania za pomoca kociej wedki. Niechetne, statyczne koty pozostawic sam na sam z kocimietka lub waleriana i po kilku minutach kot juz jest pelny checi na gonitwy. I, naprawde, nie wyobrazam sobie pozozstawienie czworonoznego przyjaciela pod okiem obcych ludzi bez dostepu do monitoringu.
andrzej77777777 / 37.152.19.* / 2015-08-16 05:23
To może .... - nie zostawiaj tego swego przyjaciela? Może nim się kupi zwierzaka to trzeba pomyśleć czy będę miał jak się nim opiekować? Nazywasz zwierzę przyjacielem a chcesz go zostawiać - pewnie taka sama świnia z ciebie dla ludzi.
Pawel937 / 86.28.189.* / 2015-08-16 02:52
czysty debilizm... ale pewnie jeszcze sa wieksze debile ktore zaplaca za takie cos!
papcio / 79.184.24.* / 2015-08-16 01:38
o cholewka, ta Cholewa ma główkę na karku
nbobo / 79.184.24.* / 2015-08-16 01:27
Chwała jej za to, ale to już było parę tygodni na wp. i teraz znowu się pojawia. Artykuł sponsorowany?
Potwórr / 89.228.243.* / 2015-08-16 01:05
To lepsze niż miałyby zwierzaki trafić do schroniska. :)
i / 89.72.31.* / 2015-08-16 00:32
pies musi spac przy wlascielu a nie w hotelu urnie ktorzy licza na zarobek ,kazde zwierze ma swoj rozum
danu / 83.25.181.* / 2015-08-16 00:12
Jak płacą to czemu nie. Biznes to biznes.
dawroz / 89.231.144.* / 2015-08-16 00:05
I dobrze - jeżeli jest klient to SUPER - tylko prosci ludzie mogą ganić KREATYWNOŚĆ - niestety w PL jest tego duzo.
abuksan / 5.172.234.* / 2015-08-16 00:53
A która jest zdrowa? Ja o takiej nie słyszałem.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy