Forum Forum finansoweBanki

Outsourcing zarządzania wierzytelnościami

Outsourcing zarządzania wierzytelnościami

Jerzy88 / 213.186.76.* / 2012-10-25 09:06
Ostatnio dostałem ofertę pewniej firmy windykacyjnej, która ponoć utrzymuje szwajcarskie standardy zarządzania wierzytelnościami, do tego ma dość kompleksową ofertę (ubezpieczenia, obsługa prawna itp.). Zaproponowali mi „przejęcie” całego portfela wierzytelności i bieżące nim zarządzanie. Jednak z tego co wiem nie istnieją zbyt długo na polskim rynku (nie wiem czy to wada czy zaleta akurat). Firma ta to Suisse Legiste. Może macie z nimi jakieś doświadczenia w zakresie windykacji i zarządzania wierzytelnościami? Ofertę mają całkiem atrakcyjną i do rzeczy, ale chciałbym poznać opinie na ich temat.
Wyświetlaj:
Marek W-wa / 89.250.193.* / 2013-11-08 00:33
Ja współpracuję z SL od ok. 6 m-cy, mam dość dużo spraw, wysoka skuteczność i relatywnie niskie prowizje, obsługa prawna na zasadzie success fee - to duża zaleta, generalnie mogę ich polecić. Sam jestem zadowolony. Jedyna wada to nieco utrudniony kontakt, to znaczy nie jest łatwo uzyskać od nich info o zleconych sprawach poza panelem klienta, ale przy tej skuteczności można to małe niedociągnięcie wybaczyć. ;) Polecam.
justyna100 / 83.24.137.* / 2013-09-15 12:48
Witam wszystkich. ja przekazalem tej firmie 3 sprawy no i na poczatku wszystko bylo ok.jest juz wyrok sadowy i sprawy poszly do komornika ale teraz od 2 miesiecy staram sie dowiedziec na jakim etapie jest sprawa i caly czas slysze ze albo ktos jest na urlopie albonie moga skontaktowac sie z komornikiem. w tej chwili zaluje ze sie na nch zdecydowalem i tak na prawde nie wiem co dalej robic bo gra jest o nie male pieniądze...
AleksSm / 217.67.215.* / 2013-07-19 09:05
Jakiś czas temu przekazałem im sprawę. Jak twierdzili nie będzie to dla nich stanowiło problemu. Po 3 miesiącach kasy nie odzyskali, kontakt się urwał, zaliczki wpłaconej nie zwrócili. Po usilnych staraniach udało mi się z nimi skontaktować - twierdzą ze sprawę trzeba kierować do sądu (wołają dodatkowej kasy) bo windykacja była nieskuteczna.
Raczej nie polecam.
Radca2099 / 213.186.76.* / 2012-10-25 11:25
Osobiście nie znam tej firmy, choć ich strona wygląda zachęcająco, ale ja takie rozwiązanie w pełni polecam. W dobie kryzysu to często jedyny ratunek na utrzymanie płynności i uratowanie się przed plajtą. Gnerelanie outsourcing tego typu usług to bardzo dobry pomysł i sposób na realne cięcie kosztów.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: