Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Owsiak obali ministra zdowia? "To jest wojna"

Owsiak obali ministra zdowia? "To jest wojna"

Money.pl / 2013-03-03 13:56
Komentarze do wiadomości: Owsiak obali ministra zdowia? "To jest wojna".
Wyświetlaj:
nieuleczalny / 83.21.66.* / 2013-03-03 14:54
A pamiętacie, co Państwo Lekarzy zrobiło z dzieckiem w Opolu ?? Itd... Lekarzami nie powinni kierować lekarze. Uczą ich , że pacjent to obiekt, po to, by nadmiernie nie przeciążali swojego układu nerwowego, takie bhp. Kontrola wewnętrzna to kompletna fikcja. Kontrola zewnętrzna jest bezradna wobec zależności służbowej, koleżeńskiej i powiązań rodzinnych, wygodnictwa. Najgorsze jest to, że od czasu do czasu sukcesy jednostek są, i są programowo przedstawiane jako sukcesy całego środowiska, i... usypiamy. Wg zasad propagandy od zawsze stosowanych. To jest wojna o dobrobyt lekarzy, a pacjent jest "hodowany" po to, by demonstrować sukces. Bo lekarz podejmuje się przeprowadenia procedury leczenia, a nie przyjmuje zobowiązania , że wyleczy. Jesteśmy dużym krajem. Środowisko lekarzy nie powinno stosować uprawnień władzy. Ma tej władzy i tak ogrom - dostań prawo jazdy bez zaświadczenia, albo pracę. Teoria : jeden minister, jeden NFZ, jedna organizacja lekarzy nie sprawdziła się. Trzeba prywatyzować, zawierać kontrakty roczne, wieloletnie, awaryjne... i wymagać. Pacjent nie ma szans w pojedynkę przy dotychczasowej organizacji. Przed Sądem, obok pacjenta powinien stać NFZ, np. By bronić pieniędzy pacjenta, porównywać procedury i kontrolować jakość. Całe tabuny pacjenów pozostają bez leczenia. To nie jest sprawa tylko pieniędzy, ale także organizacji leczenia.
gkunicki / 83.27.233.* / 2013-03-03 14:05
tak ale lekarzy chroni prawo.
Prokurator rozpatrujący sprawę smierci mojej niespełna dwu letniej córeczki dal wiarę kopi karty informacyjnej przedstawionej przez lekarkę a oryginału który otrzymalismy od niej w chwili gdy nas zapewniala ze dziecko jest zdrowe nie wziol pod uwage dodam jeszcze ze informacje na kopi różniły sie od tych na oryginale.
Gdy jeden z biegłych uznal ze lekarka postapila nie wlasciwie, powolano nastepnego.

W uzasadnieniu prokurator twierdzi ze lekarz nie mógł wiedziec w jakim stanie jest moja córka wiec niemusial przysylac karetki
życiejestpiękne / 83.21.66.* / 2013-03-03 15:17
Wyrazy współczucia. Przykład obrony przez fałszowanie dokumentacji lekarskiej jest spotykany. Nie słyszałem, by Sąd za to lekarza ukarał (obrona ?). Ale odpowiedzialność za takie rozstrzygnięcie tej konkretnej kwestii obciąża Sąd. Nie znam powodów, które kierowały Sądem. Ja bym interesował się opiniami biegłych, Sąd o sprawach medyków ma "pojęcie" , ale nie "wiedzę". Ja jestem wystraszony najbardziej tym , że pracownik Pogotowia przez telefon, od osoby w stresie, bez fachowego przygotowania, któremu od dziecka wbija się umiłowanie zawodu lekarskiego oczekuje diagnozy. Na najwyższym akademickim poziomie. Do pijanego na trawniku jadą bez dopytywania.
Łysy 25 / 77.254.70.* / 2013-03-03 14:39
Wiesz,
Oczywiscie współczuję z powodu śmierci córki ale system jak kazdy moze popełniać błędy.
Jest niedofinansowany, lekarze często przepracowani itd.
W takich warunkach zawsze będą tego typu przypadki.
Błędy lekarskie to nie złośliwość jakiegoś lekarza.
Po prostu każdy z nich ma pewną (i często raczej ograniczoną) wiedzę, małe środki finansowe i dyrektora placówki pilnującego budżetu itd.
gkunicki / 83.27.233.* / 2013-03-03 15:38
postaw sie na moim miejscu

na takim stanowisku jak sie popelnia bledy to tym bardziej wypadalo by za nie odpowiedziec, tu idzie o zycie
zby79 / 2013-03-03 14:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
41,3 stopnia to stan bardzo poważny. Zignorowanie czegoś takiego to zwykła niekompetencja. Nikt przecież go nie zmusza do pracy na takim stanowisku. Nie zna się to odchodzi. Jak został to ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. W tym prawną.
prezydęt / 178.37.93.* / 2013-03-03 14:35

tak ale lekarzy chroni prawo.

Szczerze współczuję.
Ale to chyba nie prawo chroni lekarzy. Ich chroni system. Chora, peryferyjna niby-demokracja.

Żyjemy w czasach gdy pewne "łatwe" zawody zostały sfeminizowane. (Proszę mi pokazać kobietę chirurga takiego z sali operacyjnej) W czasach powiązania opieki zdrowotnej z systemem partyjnym. Gminne elity lekarskie to małżonkowie polityków.

System partyjny (partyjne listy wyborcze) powoduje, że wybrani wszelkiego szczebla maja w doopie wyborców. Oni rozliczają się przed partią. Wiem, że to trudne dla kogoś kto stracił osobę bliską. Ale partyjny marsz "stop przemocy" służy tylko partyjniakom.

Trzeba walczyć o prawdziwą, realna demokrację. Nie to co mamy obecnie.
gkunicki / 83.27.233.* / 2013-03-03 15:43
prokurator nawet nie wziol pod uwage naszych zeznan i dokumentow.

wiec co to ma byc
zxc12 / 178.42.86.* / 2013-03-03 14:33
kopia jak nazwa wskazuje musi być zgodna z oryginałem w przeciwnym wypadku nie jest kopią a przedstawiony dokument jest fałszerstwem podlegającym pod przepisy prawa karnego
gkunicki / 83.27.233.* / 2013-03-03 15:30
w kopi są wpisy kyorych poprostu nie ma w orginale
zxc12 / 178.42.86.* / 2013-03-03 14:02
i róbta co chceta
politycy prowadzący merytoryczną dyskusję
bsf / 87.205.161.* / 2013-03-03 13:59
Tak wygląda POdwórkowy styl zarządzania państwem przez ludzi miernych chciwych i pazernych.
Smród amatorszczyzny roznosi się jak zakaźna choroba.
Kopacz za bajzel w słuzbie zdrowia dostała urząd Marszałka Sejmu i sama przyznaje sobie premie za nieudacznicto Arłukowicz za totalny bałagan w służbie zdrowia jest broniony przez "POlityczną matematykę".
prezydęt / 178.37.93.* / 2013-03-03 13:59
Wart Pac pałaca.
WKO / 46.205.68.* / 2013-03-03 13:56
Kopacz pod topór ! Arłukowicz to płotka
Niger / 164.126.13.* / 2013-03-03 20:19
Oj tak to ta pani popełniła grzech zaniechania i w nagrodę dostała stołek, który umożliwia takie nagrody jak ostatnio.
ewa815 / 37.225.9.* / 2013-03-04 12:56
Najwyższy czas ,,,,,,,,,,,,,,,zeby ludzie powiedzieli "dosyć" zachowaniom lekarzy ,którzy sa bezkarni w swoich skandalicznych postawach.Czują się Panami Świata wobec pacjentów.Każdy kto musiał skorzystać z pomocy"państwowej służby zdrowia dobrze to wie.Grzecznieją w prywatnych gabinetach. Teraz też nie będzie winnych po stronie lekarzy.
Boby01 / 2013-03-04 14:47 / Bywalec forum
Być może dzięki takim ludziom jak Owsiak , coś się w końcu zmieni w całym tym chorym systemie który ejst nam oferowany przez naszych rządzących....
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy