Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ozusowanie umów zleceń i minimalna stawka godzinowa to rewolucja na rynku pracy. Tysiące osób do zwolnienia

Ozusowanie umów zleceń i minimalna stawka godzinowa to rewolucja na rynku pracy. Tysiące osób do zwolnienia

Wyświetlaj:
Szef424 / 88.156.133.* / 2016-01-25 16:15
To spowoduje że bardziej opłacalne bedzie montowanie systemów automatyki która zastąpi ludzi tam gdzie się tylko da,efekt ludzie na bruk - takie życie ....
NieSzef / 95.160.178.* / 2016-01-25 16:26
12 zł brutto/h to spowoduje? Bez żartów. Ci dla których jest to ekonomicznie uzasadnione już to robią albo dawno zrobili. Wprowadzenie tej stawki po prostu choć trochę ucywilizuje rynek pracy.
Es1981 / 83.27.220.* / 2016-01-25 16:15
Od 3 lat w mojej firmie 12 zł./h ale netto. To minimalna stawka jaką stosuję i prosperuję. Ostatnio nawet zacząłem podnosić tę stawkę do 15-16 zł./h ... Gdyby nie tak horendalne obciążenia składek z tytułu ZUS, zapłaciłbym moim pracownikom jeszcze więcej. Wartością mojej firmy są ludzie, którzy w niej pracują.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
egrf / 83.16.16.* / 2016-01-25 16:13
Niech cnsalnet zamknie dzialalnośc skoro chce by pracownicy robili za darmo. To przecież proste oni sami za darmo nie robią-zamkna firme. Powstanie wolny rynek w ochroniarstwie.
Mariokrak / 195.189.88.* / 2016-01-25 16:13
Bezrobocie wzrośnie to ta kolejna dobra zmiana PiS. Brawo.
Blin / 193.192.192.* / 2016-01-25 16:18
To zmiana wprowadzona przez PO, nie PiS. Jednak PiS za nia rozniez glosowal. Przeglosowane bodajze w czwartek 22go pazdziernika.
hfrff / 89.72.8.* / 2016-01-25 16:16
Ozusowali Platformersi, jeszcze za swojej kadencji, Ustawa weszła od nowego roku
MAREK436 / 5.172.247.* / 2016-01-25 16:09
MÓJ BYLY PRACODAWCA ROBIŁ REMONT INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH JEDNOCZESNIE W TRZECH MIEJSCACH PRZEDSZKOLE ,SZKOŁA I UWAGA URZAD SKARBOWY -ZATRUDNIAJAC 3 SLOWNIE TRZECH PRACOWNIKÓW -SEKRETARKĘ I DWÓCH ELEKTROINSTALATORÓW FIRMA NIE Z ZADUPIA TYLKO WARSZAWA.A DLACZEGO TAK ROBIŁ BO TE PANSTWOWE INSTYTUCJE TAK DOBRZE PŁACIŁY WYKONAWCĄ ROBOTY CZYLI PANSTWO ,TO PANSTWO KTORE TERAZ RŻNIE GŁUPA I NIE WIE O CO CHODZI.
gm1973 / 31.183.226.* / 2016-01-25 16:09
Już widzę jak właściciele firm zwalniają, żeby samemu wziąć się do roboty !!!
Lew Okunin / 37.47.38.* / 2016-01-25 16:33
gm - Zwalniają, żebyś wiedział. To nie firma ponosi konsekwencje podwyżki, tylko ten, co zamawia ochronę, bo firma jemu podnosi opłatę.. Zamawiajacy nie chce płacić wyższej kwoty, więc odpada obiekt, albo trzeba zmniejszyć ilość pracowników. I to, co robiło czterech, terz musi robić trzech.. A w związku z tym, pracownicy idą na bruk. Czasami warto troszkę samodzielnie pomyśleć. Ja straciłem na tym interesie ponad 260 zł z i tak już skromnej wypłaty. Zamawiający zrezygnował z części usług, i zmniejszyli mi ilość godzin. Jestem szczęśliwy, bo zostałem, ale nie wiem, czy jakiego etatowego na moje miejsce nie wsadzą. W sąsiednim obiekcie zwolnili 1/4 pracowników ochrony, samych młodych ludzi. Zostali tylko renciści i emeryci, bo im nie płacą za zus. A ci z reguły małych dzieci, ani kredytów nie mają. Myśl, nie pisz bzdur. Tak się dzieje wszędzie, gdzie są umowy śmieciowe - w zakładach produkcyjnych pracownicy idą za bramę, a ich obowiązki spadają na okrojoną załogę. I tylko przybywa pracy, a nie ma za to złamanego grosza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wo306 / 89.68.220.* / 2016-01-25 16:08
Jeśli firma ochroniarska zwolni pracowników to automatycznie zmniejszy swój udział w rynku i na jej miejsce wejdą inne firmy. Po prostu wolny rynek. W tej branży ludzi nie da się zastąpić maszynami. Jedyne niebezpieczeństwo to zatrudnienie na czarno. I tu proponuje wysokie kary .
loki7 / 37.8.224.* / 2016-01-25 17:06
Da się... więcej kamer systemy kontroli .... człowiek może być ograniczony do minimum.
Smutne ale prawdziwe.
benek164 / 5.172.238.* / 2016-01-25 16:08
To niech sami wyzyskiwacze pracuja ,pracowałem u takiego biedaka za 4,5/godz. a on 3 razy do roku jezdził na wczasy do ciepłych krajów i zmieniał fury co 2 lata po 200tys kazda a dla coreczki to kupił porszaka za 500trys.
marek305 / 83.238.236.* / 2016-01-25 16:06
PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE LUDZIE CI NIGDY NIE POWINNI ZNALEŹĆ PRACY ZA NIEWOLNICZĄ STAWKĘ 5 ZŁ LUB NAWET 3 ZŁ/GODZ. WBREW IDIOTOM KTÓRZY UWAŻAJĄ ŻE LEPIEJ BY BYŁO 3 ZŁ NIŻ NIC TO BZDURA. WSKUTEK OWEGO 3 ZŁ ISTNIEJE CAŁY SZEREG FIRM KTÓRE ZATRUDNIAJĄ ZA TAKIE STAWKI PRACOWNIKÓW I FIRMY KTÓRE CHCĄ PŁACIĆ NORMALNE STAWKI SĄ PRZEZ NIE Z RYNKU SKUTECZNIE ELIMINOWANE I CHCĄC ISTNIEĆ NA RYNKU RÓWNIEŻ MUSZĄ OKRADAĆ PRACOWNIKÓW LUB UPAŚĆ. W CYWILIZOWANYCH KRAJACH TO ZWIĄZKI ZAWODOWE OGRANICZAJĄ OWĄ PATOLOGIĘ NISKICH PŁAC O CZYM PRZEKONALI SIĘ POLACY NW NORWEGII KTÓRZY OKRADALI PRACOWNIKÓW NORWEDZY DALI IM CZAS BY PRZESTALI TO ROBIĆ GDY NIE POSŁUCHALI ŻADEN POLAK NIE PRZEKROCZYŁ BRAMY ZAKŁADU. ROLĄ PAŃSTWA JEST WYELIMIOWAĆ Z RYNKU NIEUCZCIWE FIRMY KTÓRE OKRADAJĄ PRACOWNIKÓW ONE NIGDY NIE POWINNY POWSTAĆ I ISTNIEĆ - BO NISZCZĄ RYNEK CAŁKOWICIE - TEN KTO CHCĘ BYĆ UCZCIWY I NIE OKRADAĆ PRACOWNIKÓW NIE MA PRAWA TU ISTNIEĆ BO PADA WSKUTEK NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI KTÓRA OKRADA PRACOWNIKÓW. TO DZIĘKI RZĄDOM KOLEJNYM MAMY PATOLOGIE NA RYNKU PRACY TO CHORA PATOLOGICZNA SYTUACJA , RZĄD TOLERUJĄC JĄ PRZYCZYNIA SIĘ DO ROZKWITU PATOLOGII. TO RZĄD WINIEN DOPROWADZIĆ DO UPADKU TYCH KTÓRZY KRADNĄ TAKA JEST ROLA RZĄDU. TOLERUJĄC TĄ PATOLOGIE DOPROWADZA DO ROZSZERZANIA SZAREJ STREFY Z KTÓRĄ PRZEGRYWAJĄ CI UCZCIWI - POMIJAJĄC KWESTIĘ ŻE CI UCZCIWI PŁACĄC PODATKI I SKŁADKI POKRYWAJĄ KOSZTY FUNKCJONOWANIA TYCH NIEUCZCIWYCH SAMI DOPROWADZAJĄC SIEBIE DO UPADKU PRZESTRZEGAJĄC PRAWA. TO SĄ JAJA DO KWADRATU - TEN KTO ZATRUDNIA NA CZARNO, NIE PŁACI PODATKU, UBEZPIECZENIA W TYM CHORYM KRAJU WYGRYWA KONKURENCJE NA RYNKU Z TYMI UCZCIWYMI KTÓRZY TO ROBIĄ - A PAŃSTWO FUNKCJONUJE DZIĘKI TYM KTÓRZY PODATKI PŁACĄ A NIE DZIĘKI TYM KTÓRZY NIE PŁACĄ. PATOLOGICZNA POSTAWA KOLEJNYCH RZĄDÓW DOPROWADZIŁA DO PATOLOGII NA RYNKU PRACY - TOLEROWANIE OKRADANIA PRACOWNIKÓW PRZEZ PRACODAWCÓW DOPROWADZIŁO ŻE OWE OKRADANIE TO NORMA I REGUŁA I TEN KTO TEGO NIE ROBI NIE MA SZANS NA WYGRANIE KONKURENCJI NA RYNKU Z ZŁODZIEJAMI I ALBO TEŻ MUSI ZACZĄĆ KRAŚĆ ALBO UPAŚĆ. OSTATECZNYM SKUTKIEM JEST ZMNIEJSZENIE DOCHODU SKARBU PAŃSTWA I STALE ZMNIEJSZAJĄCE SIĘ SKŁADKI NA UBEZPIECZENIA - BO CI KTÓRZY JE PŁACĄ MUSZĄ ZACZĄĆ KOMBINOWAĆ BY ICH NIE PŁACIĆ BY WYTRWAĆ NA CHORYM PATOLOGICZNYM RYNKU W POLSCE STWORZONYM PRZEZ KOLEJNE EKIPY RZĄDZĄCE I WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU. ROLĄ RZĄDU JEST USUNIĘCIE Z RYNKU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI PO TO BY CO UCZCIWI MOGLI NA TYM RYNKU FUNKCJONOWAĆ - DZIŚ JEST TO NIEMOŻLIWE BY FUNKCJONOWAĆ MUSZĄ RÓWNIEŻ KRAŚĆ BO JAK NIE TO UPADNĄ. I TO PATOLOGIA STWORZONA PRZEZ KOLEJNE EKIPY RZĄDZĄCE. SAM ANALIZUJE RYNKI I ZNAM PRZYPADKI ŻE CIĄGU PÓLTOREJ ROKU OWA NIEUCZCIWA KONKURENCJA WYBIŁA WSZYSTKICH UCZCIWYCH. SZCZYTOWYM OSIĄGNIECIEM BYŁO WYBRANIE NA BIZNESMENA ROKU PANIA KTORĄ OKRADĄŁA I OSZUKIWAŁA WSZYSTKICH - SPRAWA BYŁA GŁOŚNA KILKA LAT TEMU TZW KOMISJA UZNAŁ ŻE JEST ŚWIETNA BO W CIĄGU ROKU WYBIŁA CAŁĄ KONKURENCJĘ ALE WYBITA KONKURENCJA SIĘ WKURZYŁA I ZACZĘŁA JĄ ŚLEDZIĆ WIEC JEJ PROCEDER WYSZEDŁ NA JAW, KOMISJA WYSZŁA NA GŁUPKA ODEBRAŁA JEJ TYTUŁ LECZ TO POKAZUJĘ TO SKALĘ ODERWANIA OD REALIÓW RYNKU TYCH KTÓRZY SAMI TEN RYNEK WYKREOWALI - MOWIĄC KRÓTKO NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA NIE MAJĄ FUNKCJONOWANIU RYNKU KTÓRZY CZĘSTO SAMI STWORZYLI/. TEN KOGO NIE STAĆ NA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NIE POWINIEN JEJ PROWADZIĆ BO WIADOMO ŻE BĘDZIE OKRADAŁ WSZYSTKICH ELIMINUJĄC Z RYNKU TYCH KTÓRZY NIE KRADNĄ.
marek305 / 83.238.236.* / 2016-01-25 16:18
POZOSTAJE DODAĆ - JEŻELI KTOŚ ORGANIZUJE PRZETARG I DAJE 6,50 ZŁ/ GODZ TO ŻADEN PRACODAWCA DO TAKIEGO PRZETARGU NIE STANIE BO DZIAŁAJĄCE U NIEGO ZWIĄZKI ZAWODOWE NIE ZGODZĄ SIĘ NA TAKIE STAWKI BY SIĘ OPŁACAŁO ÓW PRZETARG WYGRAĆ BOI WIECEJ BĘDZIE MUSIAŁO ZAPŁACIĆ LUDZIOM NIŻ SAM OTRZYMA ZAPŁATY - I TAK TO WYGLĄDA W CYWILIZOWANYCH KRAJACH. I TEN KTO TYLE DAJE ALBO SOBIE SAM MUSI ZATRUDNIĆ LUDZI ALBO PODNIEŚĆ CENĘ PRZETARGU, CHOĆ GDY U NIEGO TEŻ DZIAŁAJĄ ZWIĄŻKU TEŻ NIE DOPUSZCZĄ DO TAK NISKICH STAWEK. CO NIE POZWAŁA NA POWSTANIE NIEWOLNICZYCH STAWEK. A TEN KTO PRÓBUJĘ TO ROBIĆ UPADA - W POLSCE JEST ODWROTNIE.
reks535 / 195.191.162.* / 2016-01-25 16:05
Jedynie rewolucja papierologiczna? W jej następstwie zwiększy się wydatnie czarna strefa pracy i płacy? PiS jest mało gramotny, by poradzić sobie z tak złożoną materią?
adg hm / 188.146.137.* / 2016-01-25 16:05
U mnie podnieśli i nikogo nie zwolnili he he ,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ochroniarz z Wawy / 145.237.2.* / 2016-01-25 16:04
Firmy ochroniarskie w dużej mierze zatrudniają byłych pracowników służb mundurowych, którzy już maja emerytury więc oni nie będą podnosić kosztów utrzymania bo nie są obciążani składkami ZUS. Zatrudniają tez osoby niepełnosprawne przez co uzyskują dopłaty z PFRON. Problem dotyczy pozostałych raczej młodych i silnych ludzi, którzy powinni szanować się i nie podejmować pracy na warunkach dyktowanych przez firmy ochroniarskie za psie pieniądze. Może wtedy zrozumieją, że wygrany przetarg nie przyniesie pieniążków bez pracowników. Prezesi i dyrektorzy w firmach ochroniarskich zarabiają ogromne pieniądze. Korzystają ze wszystkich przywilejów. Telefony na firmę, auta na firmę... Kto z ochroniarzy widział jakieś pieniążki z ZFŚS na poprawę warunków w urlopie czy choć paczki na dzieci? Nawet zapomogi nie dostaniesz. Nikt nie sprawdza co się dzieje z dopłatami z PFRON. A górka dostaje bezzwrotne pożyczki na auta i mieszkania. Nikt nie chce się przyjrzeć firmom ochroniarskim bo tam wciąż prezesami są ludzie, którzy wciąż jeszcze mogą pociągać za sznurki dzięki starym znajomościom. A zatrudnianie na czarno naszych sąsiadów zza wschodniej granicy? Wiesz, to zgłoś. W naszym narodzie nikt nie zgłasza nieprawidłowości, bo to kapowanie, ale nie myśli o tym, że działa w ten sposób sam przeciwko sobie.
Ochroniarz2 / 145.237.2.* / 2016-01-25 16:13
Ludzie są pozadłużani i wezmą każdą robotę za każde pieniądze. To błąd ale jakie inne wyjście? A zleceniodawcy korzystają z tego i rąbią zleceniobiorców w czambuł. Zwykłe niewolnictwo...
bankierr / 87.99.108.* / 2016-01-25 16:03
Państwo PO-PSL jest stopniowo przekształcane w POLSKĘ, taką jaka powinna być już od wielu lat.
Konsument / 91.189.58.* / 2016-01-25 16:03
Malo kto straci prace bo ta robote ktos musi wykonac. Pracodawca nie bedzie chcial stracic zlecen. Co najwyzej moze dojsc do renegocjacji kontraktow i zwiekszenia kosztow uslugi.
bankierr / 87.99.108.* / 2016-01-25 16:02
A. Kołodziej twierdzi więc, że już nie będzie ochroniarzy. Głupi pogląd. Będą na nowych zasadach i zapłacą za to hipermarkety, bo CHCĄ mieć ochroniarzy, dla ochrony swoich zysków.. Brawo rząd PRAWICY.

Najnowsze wpisy