Forum Polityka, aktualnościKraj

Paczka papierosów podrożeje średnio o 33 grosze

Paczka papierosów podrożeje średnio o 33 grosze

Wyświetlaj:
wethaed / 79.189.252.* / 2009-11-10 09:15
Nasz rząd jest po prostu śmieszny, gdyby nie fakt, że to jest po prostu straszne.
W Polsce prawo ( a co gorsza praktyka jego stosowania) skonstruowane jest przez złodziei (budżetu) dla złodziei. Uczciwy człowiek jest realnie bez szans.
Szara i czarna strefa nie jest kontrolowana wcale, bo zwykły urzędnik nawet jeśli to zauważy woli wziąć łapówkę niż ryzykować zdrowie i życie bo mając poparcie na samej górze złodzieje skarbowi są bezkarni.
Wg nieoficjalnych danych firmy zarabiające już od kilku/ kilkunastu milionów rocznie praktycznie nie płacą podatków (w każdym razie nie takie jak powinni).
Jakim cudem firmy z zagranicy inwestując powiedzmy 50 mln USD w Polsce wykazują od kilkunastu lat zysk 1,5% zostawiane są przez urzędników w spokoju? Przecież dziecko wie że na zwykłej lokacie w najgorszych czasach i warunkach można mieć co najmniej 5%.
Kiedyś policzyłem, że zapłaciłem (malutka firma) 250 tys. razy!!! więcej podatku dochodowego za rok niż jedna z dużych sieci handlowych działająca w Polsce.
No ale po co ścigać nieuczciwych lepiej znęcać się nad zwykłymi obywatelami dowalając podatki bez opamiętania a co gorsz bez sensu. Niedługo też chyba zatrudnię u siebie pracowników z Cypru bo w UE i podatki znacznie niższe a przy pracy zdalnej jest to możliwe.
KOKOKOsz / 77.113.96.* / 2009-11-09 13:45
A szara strefa handlu papierosami i przemyt wzrośnie 3 krotnie
FirezeuG / 2009-11-09 16:25 / Tysiącznik na forum
3 krotnie to nie, ja bardziej stawiam na 5 lub 6 krotnie :D
fan marlboro 100s / 195.35.80.* / 2009-11-09 16:27
ale ruskie czy tam ukraińskie malrboro są lekko nie do przyjęcia...

Najnowsze wpisy