PAGED

Money.pl / 2007-05-04 15:43
Komentarze do spółki: PAGED.
Wyświetlaj:
PAGED / 83.1.82.* / 2009-07-13 23:04
w USA gielda zamkla sie bardzo pieknie oczywiscie na ( + ) S&P 500 osiagnol + 2,49% a to jest znak do kupna akci

POZDRAWIAM
hsfhwey / 83.1.82.* / 2009-07-13 08:23
zapowiada sie duzy zjazt w dul nie dobrze:(
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-13 15:52
jescze dzisiaj bedziemy na plusie a jutro 4 % do gory
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-10 08:19
zapaowiada sie trend spadkowy :/ mysle ze potrwa od 1 miecha do 3 .
USA sobie nie radzi z kryzysem
issuer / 2009-07-09 14:12 / Tysiącznik na forum
zobaczcie kęty, kupowac i jeszcze raz kupować
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-10 08:14
watpie w to zeby kety roslo do gory w takim tepie ,kety musi odreagowac takie wzrosty a wiec cena powinna spasc taka juz jest ta GPW , badzcie ostrozni
hsfhwey / 83.1.82.* / 2009-07-09 12:55
cos sie dzieje nie tak w firmie Paged, ja juz nie mam nerwow do niego jak sie cos nie stanie pozytywnego to poleci na 7-8 zl nie wiem czy go trzymac jeszcze;//
sokol13 / 2009-07-09 13:38 / Bywalec forum
jakis przestuj..
PAGED / 83.1.82.* / 2009-07-08 14:43
NAJBARDZIEJ ZADŁUŻONE SPÓŁKI WG WSKAŹNIKA OGÓLNEGO ZADŁUŻENIA PO I KW. TEGO ROKU:

Spółka Wskaźnik zadłużenia (zobowiązania/aktywa) Zobowiązania
[tys. zł]
Atlantis 5,35 1932
Odlewnie 1,75 147098
Cash Flow 0,93 27661
ZNTK Łapy 0,92 34700
Hydrobudowa Polska 0,87 1115482
Pronox 0,86 225013
Torfarm 0,85 988859
Paged 0,83 272645
JW Construction 0,83 1402140
Prosper 0,82 472826

Źródło: Notoria Serwis
dudelek / 2009-07-08 12:26
Witam inwestorów.

Po zastoju w zbycie surowca drzewnego widać, że jeszcze nie ma co liczyć na wzrosty sprzedaży. Tak wysoka cena akcji Padedu to zasługa funduszy, które wróciły na giełdę. Niestety prywatni się zatrzymali z inwestycjami i nie bardzo chcą wrócić, bo nie widać końca kryzysu. Sam kryzys już minął ale odczuwalność skutków jeszcze ptrwa co najmniej kilka-kilkanaście miesięcy. Jeśli sam Paged nie zacznie dalej skupować akcji z całą pewnością akcje nie wskoczą na 20 zł, a może i nawet na 12 zł. Podtrzymuję swoją ocenę sytuacji i prognozuję 6-8 zł i oscylowanie w granicach tej kwoty aż do zmiany koniunktury albo rozliczenia finalnego opcji.

Pozdrawiam inwestorów i życzę aby moje prognozy nigdy się nie sprawdzały
dudelek
PAGED / 83.1.82.* / 2009-07-08 08:11
dzisiaj powinnismy wskoczyc na 12 zl ja przynajmniej tak prognozuje nie odrazu ,PAGED ma niespodzianke dla aakcjonarjuszy oczywiscie pozytywną
PAGED / 83.1.82.* / 2009-07-08 09:25
dzisiaj kompletnie zawaliem :( nie bedzie wzrostow, bo to info co czytalem to bylo z wczorajszego dnia sory ze wprowadzilem w blad
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-06 14:27
PAGED dzisiaj osiagnol najniszy poziom 8,72zl. teraz juz bedzie odbicie na jakies 13 zl. kto jeszcze nie kupil akci to powinien sie spieszyc ostatni dzwonek zeby kupic akcje po bardzo dobrej cenie, zapraszam do kupna
sokol13 / 2009-07-06 14:50 / Bywalec forum
e tam na 13... jedziemy na 20 !! :) nie chce mi sie w drobniaki bawic
skank25 / 2009-07-06 17:05
sokol13 a petrola pozbyles sie juz jak myslisz co sie z nim stanie i czy lepiej na paged sie przesiasc
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-06 19:52
koego na petrol-u tyle nie zarobisz co na PAGED-ZIE.
PAGED to spulka na ktorej mozna kosic naprawde wielkie pieniadze
sokol13 / 2009-07-06 20:22 / Bywalec forum
skank25 ja z petrola wyszedlem. Ona jest typowo spekulacyjna. w petrolu nei bedzie dobrze poki nie zaczna wydobywac tej cholernej ropy. W cale nie naganiam na spadki bo mi na tym nie zalezy. mam inne dobre spolki ale moge sie zalozyc ze petrol wroci niedlugo ponizej 50zł . Tak jak mowie petrol bedzie fajny jak pokaze rope na powierzchni ziemi. Poki co mozna sie w niego bawic ale trzeba uwazac. A co do PAKED to wsiadlem na niego dzisiaj jak tracil -10% i pod koniec dnia mialem juz nawet +20% :). On mocno polecial w ostatnim tygodniu. Dlatego miedzy innymi go wzialem bo spodziewam sie wzrostu moze nawet na 13zł w krotkim okresie.
sokol13 / 2009-07-06 11:10 / Bywalec forum
Co sie dzieje z tą społką? dlaczego ona tak mocno spada? jest cos o czym nie wiem ? :)
JKW / 78.105.86.* / 2009-07-02 09:31
Pozdr

JKW
Giełdowy producent mebli i sklejki zamierza do 2012 r. zwiększyć skonsolidowane
przychody do ponad 580 mln zł, z 340 mln zł w roku ubiegłym – wynika z projektu
nowej strategii spółki, do której dotarł „Parkiet”

Kierowany przez Daniela Mzyka Paged ma w 2012 roku stać się jednym z trzech
największych producentów mebli w Polsce i utrzymać pozycję lidera na rynku sklejki.

Zgodnie z opublikowaną w środę prognozą wyników finansowych, obroty grupy Paged w
2009 roku wyniosą 330 mln zł, zysk operacyjny 22 mln zł, a wynik netto niemal 15,3
mln zł. W 2010 r. zarząd spodziewa się dalszej poprawy rezultatów – przychody
przekroczą 388 mln zł, zysk operacyjny wyniesie 38,3 mln zł, a netto 35,3 mln zł.

Na tym nie kończą się jednak apetyty zarządu Pagedu, kierowanego przez Daniela Mzyka.
Z projektu strategii na lata 2009–2012, do którego dotarł
„Parkiet”, wynika, że spółka liczy na wypracowanie w 2011 r. ponad 54 mln
zł zysku operacyjnego, przy przychodach sięgających 480 mln zł. W 2012 r. obroty
meblowej spółki skoczą w porównaniu z rokiem poprzednim o 100 mln zł, a EBIT dojdzie
do 78 mln zł.

Paged Meble w czołówce

W jaki sposób firma chce zrealizować te plany? Za cel postawiła sobie, że meblowa
część grupy w 2012 r. stanie się jednym z trzech największych graczy na rynku (dziś
pierwsze miejsce okupuje niepubliczne Black Red White, drugie – giełdowe
Forte). Przychody segmentu mają wzrosnąć z niecałych 130 mln zł w 2008 r. do niemal
230 mln w 2012 r. Zwyżce sprzedaży ma pomóc m.in. zmiana wzornictwa (trwają prace nad
wprowadzeniem modnego designu mebli) i znaczące „przycięcie” terminów
realizacji zamówień (do końca 2009 r. mają być najkrótsze na rynku).

Rozpoznawalność marki ma się zwiększyć z obecnych 2 proc. do 20 proc. w 2012 roku. W
produkcji Paged stawia na trzymanie kosztów w ryzach, m.in. poprzez optymalizację
zatrudnienia (przesunięcia pracowników do rozbudowywanych działów).

Nowy lider w Sklejce

Ograniczenie kosztów zakładane jest również w Pagedzie Sklejka. Firma liczy na
znaczący wzrost rentowności produkcji m.in. poprzez zmniejszenie zużycia surowca (o
4–5 proc.). Kładzie szczególny nacisk na poprawę jakości produktów finalnych.
Zmniejszenie o prawie połowę odsetka źle sklejonej sklejki ma ograniczyć nakłady na
poprawianie produkcji. Spaść ma również udział robocizny w kosztach produkcji.

Wszystko to ma przynieść oszczędności rzędu 4–5 mln zł rocznie. Zarząd ocenia,
że Paged Sklejka nie będzie wymagać większych nakładów finansowych, poza wydatkami na
inwestycje odtworzeniowe. W jego ocenie, potencjał produkcyjny spółki zależnej po
przeprowadzonych w ubiegłych latach inwestycjach pozwala na wzrost produkcji o
kilkadziesiąt procent bez konieczności rozbudowy zakładów.

Na polskim rynku Paged Sklejka chce również wykorzystać problemy konkurencji. Z
szacunków zarządu wynika, że na gwałtownie kurczącym się w ostatnich miesiącach rynku
(blisko 30-proc. spadek sprzedaży w I kwartale) udział giełdowej spółki wzrósł do 34
proc. Dotychczasowy lider – państwowa Sklejka Pisz – ma tracić klientów.
W maju wyprodukował o 40 proc. mniej sklejki niż Paged. Jak oczekuje zarząd
giełdowego przedsiębiorstwa, w momencie poprawy koniunktury Paged Sklejka nie odda
wywalczonej po
dudelek / 2009-07-02 10:50
Witam
Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że spółka potencjał ma. Co do przewodnictwa na polskim rynku meblarskim, to nie zgodzę się nawet w 5%. W tym sektorze rządzi, czy się to komuś podoba, czy nie IKEA, a polskie firmy ewentualnie zapychają dziury albo dla niej pracują. 4-6 zł dywidendy życzę wam z całego serca ale nie widać tego już w pierwszym kwartale. Owszem gdyby PAGED wyplątał się z opcji przez ich unieważnienie mieli byśmy nadzwyczajny zysk. Jest tylko pytanie czy z tego zysku należy Paged ograbić, przecież nie powstałby on w wyniku działalności merytorycznej spółki.
Nepotyzmu komentował nie będę, bo nie miałem na myśli w żadnym przypadku rodziny Mzyków (tu akurat jest to chyba jeden z nielicznych pozytywnych wyjątków). Było to jedynie kąśliwe stwierdzenie pod kontem współpracy Pagedu z Lasami.
W sprawie zakupu pakietu akcji przez moją osobę - Ja akcje kupowałem kilka miesięcy temu jak były po 1.98 i nie jest mi wcale na rękę ich spadek. Komentuję jedynie ich realną wartość w obecnej sytuacji rynkowej.
Reasumując: Sytuacja firmy nie jest tak naprawdę znana.

Pozdrawiam inwestorów i życzę aby moje prognozy nigdy się nie sprawdzały
dudelek
dudelek / 2009-07-01 15:01
Witam
Tu chyba się mylicie, szanowni inwestorzy. Owszem Paged ma potencjał, ale pamiętajmy, że ma też "kredyt na dobrych warunkach". Opcje walutowe nie zostały jeszcze do końca rozliczone i może im wpaść jeszcze kilka-kilkanaście milionów "kredytu na dobrych warunkach". Gdyby za ten kredyt mogli kupić PISZ było by bajkowo. Jak na razie to PISZ może kupić ich. Tak poważnie to wiele lat muszą ten dobry kredyt spłacać aby kiedykolwiek wypłacić dywidendę. Realnie to spółka ma poważne kłopoty, które jak przetrwa do czasów koniunktury to i tak zajmie się spłacaniem zaciągniętych długów na cele hazardu kierownictwa. Moja wycena pozostaje bez zmian 6-8 zł, ale obecnie raczej w granicach dolnych tego przedziału.
P.S. Co do zarządzania, to tak naprawde nie wiemy co się w niej dzieje. Zarząd jest dość szczelny, a co jeszcze w składzie nadzoru mają Lasy Państwowe. A jak wiemy jest to firma, w której jeszcze jedno pokolenie i będziemy mieli kazirodztwo, tak jest znepotyzowana.

Pozdrawiam inwestorów i życzę aby moje prognozy nigdy się nie sprawdzały
Jacek W / 78.105.86.* / 2009-07-01 17:39
A ja uwazanm ze spolka wyplaci dywidende w tym roku.
4- 6 zlotych za akcje ?
a dlaczego nie np 3-0 - 40 ??

Re; "znepotyzowania " - wiele byznesow Pl i nie tylko prowadzonych jest przez scisle grono "kuzynow" - Jezeli znaja sie na reczy, to ja nie widze w tym zadnegto problemu....
Pozdr

JKW
Giełdowy producent mebli i sklejki zamierza do 2012 r. zwiększyć skonsolidowane przychody do ponad 580 mln zł, z 340 mln zł w roku ubiegłym – wynika z projektu nowej strategii spółki, do której dotarł „Parkiet”

Kierowany przez Daniela Mzyka Paged ma w 2012 roku stać się jednym z trzech największych producentów mebli w Polsce i utrzymać pozycję lidera na rynku sklejki.

Zgodnie z opublikowaną w środę prognozą wyników finansowych, obroty grupy Paged w 2009 roku wyniosą 330 mln zł, zysk operacyjny 22 mln zł, a wynik netto niemal 15,3 mln zł. W 2010 r. zarząd spodziewa się dalszej poprawy rezultatów – przychody przekroczą 388 mln zł, zysk operacyjny wyniesie 38,3 mln zł, a netto 35,3 mln zł.

Na tym nie kończą się jednak apetyty zarządu Pagedu, kierowanego przez Daniela Mzyka. Z projektu strategii na lata 2009–2012, do którego dotarł „Parkiet”, wynika, że spółka liczy na wypracowanie w 2011 r. ponad 54 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach sięgających 480 mln zł. W 2012 r. obroty meblowej spółki skoczą w porównaniu z rokiem poprzednim o 100 mln zł, a EBIT dojdzie do 78 mln zł.

Paged Meble w czołówce

W jaki sposób firma chce zrealizować te plany? Za cel postawiła sobie, że meblowa część grupy w 2012 r. stanie się jednym z trzech największych graczy na rynku (dziś pierwsze miejsce okupuje niepubliczne Black Red White, drugie – giełdowe Forte). Przychody segmentu mają wzrosnąć z niecałych 130 mln zł w 2008 r. do niemal 230 mln w 2012 r. Zwyżce sprzedaży ma pomóc m.in. zmiana wzornictwa (trwają prace nad wprowadzeniem modnego designu mebli) i znaczące „przycięcie” terminów realizacji zamówień (do końca 2009 r. mają być najkrótsze na rynku).

Rozpoznawalność marki ma się zwiększyć z obecnych 2 proc. do 20 proc. w 2012 roku. W produkcji Paged stawia na trzymanie kosztów w ryzach, m.in. poprzez optymalizację zatrudnienia (przesunięcia pracowników do rozbudowywanych działów).

Nowy lider w Sklejce

Ograniczenie kosztów zakładane jest również w Pagedzie Sklejka. Firma liczy na znaczący wzrost rentowności produkcji m.in. poprzez zmniejszenie zużycia surowca (o 4–5 proc.). Kładzie szczególny nacisk na poprawę jakości produktów finalnych. Zmniejszenie o prawie połowę odsetka źle sklejonej sklejki ma ograniczyć nakłady na poprawianie produkcji. Spaść ma również udział robocizny w kosztach produkcji.

Wszystko to ma przynieść oszczędności rzędu 4–5 mln zł rocznie. Zarząd ocenia, że Paged Sklejka nie będzie wymagać większych nakładów finansowych, poza wydatkami na inwestycje odtworzeniowe. W jego ocenie, potencjał produkcyjny spółki zależnej po przeprowadzonych w ubiegłych latach inwestycjach pozwala na wzrost produkcji o kilkadziesiąt procent bez konieczności rozbudowy zakładów.

Na polskim rynku Paged Sklejka chce również wykorzystać problemy konkurencji. Z szacunków zarządu wynika, że na gwałtownie kurczącym się w ostatnich miesiącach rynku (blisko 30-proc. spadek sprzedaży w I kwartale) udział giełdowej spółki wzrósł do 34 proc. Dotychczasowy lider – państwowa Sklejka Pisz – ma tracić klientów. W maju wyprodukował o 40 proc. mniej sklejki niż Paged. Jak oczekuje zarząd giełdowego przedsiębiorstwa, w momencie poprawy koniunktury Paged Sklejka nie odda wywalczonej pozycji.
yokotako / 83.1.82.* / 2009-07-01 20:42
Jacek W ma 100 % racji , sam slyszalem w tv jak kierownictwo sie wypowiadalo wlasnie na ten temat takze paged bedzie szedl do gory a dudelek opowiada bzdury bo sam pewnie chce zakupic pakiecik akci po niszej cenie dla siebie.
Malo ktora firma tak dobrze sobie radzi jak PAGED
paged jak złoto / 95.48.105.* / 2009-06-25 16:26
myślę, że firma ma potencjał, w trudnym czasie szybko i mocno ograniczyli koszty, trudne czasy już za nimi, wg mnie prawidłowa wycena tej spółki to poziom 30-40 zł już wkrótce.
yokotako / 83.1.82.* / 2009-06-25 18:15
tez tak uwazam ,firma ma solidne fundamety !!! jest firma stabilna i dobrze zarzadzaną a co do wyceny to 30 - 40 zl to takie minimum
yokotako / 83.1.82.* / 2009-06-13 11:01
paged sie dogadal z bankiem na dobrych warunkach w piatek !! szczyty sa przednami ja osobiscie dokupilem jeszcze pakiecik akci,
Pozdrawiam akcjonarjuszy pagedu
dziki sanczo-panczo / 95.160.230.* / 2009-05-28 10:01
UniCredit zaleca kupno TPSA. Cena docelowa 20,2 . Poza tym 1,5 dywidendy, a później druga
dywidenda, jedyne co trzeba zrobić to kupić akcje przed 18.06.2009.
Warto zaopatrzyć się w dobry stuff akcji tpsy. Jeszcze jest szansa, możliwe, że
ostatnia.
Powodzenia na zakupach, aby ceny przychylne wam były.
Pozdrawiam
Jacek W / 78.105.86.* / 2009-05-28 17:45
Witam, a zalecam kupno PAGEDU..
Mysle - takie jest moje zdanie - ze potencjal wzrostu wcale sie nie skonczyl i zobaczymy nastepne szczyty....
Firma jest teraz dobrze zarzadzana, ma marke - wyjdzie na prosta i to szybko.

Wszystko powyzej jest tylko moja indywidualna ocena.

Pozdr
JKW
Londyn
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy