Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Palikot i Zieloni skarżą rząd o nieuczciwą konkurencję

Palikot i Zieloni skarżą rząd o nieuczciwą konkurencję

Wyświetlaj:
hcrgyegwi / 83.28.29.* / 2012-04-19 21:29
20 mil. tyle pieniędzy, a gdzie moge zobaczyć tą promocję???
może na blogu czyimś?
dajcie namiary.
Ekonom. / 217.172.249.* / 2012-04-19 21:44
W tvp3 kojarzę jakieś reklamy typu: "na zachodzie wszyscy korzystają już z atomu, nie bójmy się i my..." i nic więcej nie przypominam sobie z tej "promocji". W końcu na starych mapach jest masa młynów, a do dziś po nich zostały zalewy spiętrzające wodę - ciekawe, czy dałoby się za tą kasę wyremontować/przebudować/zbudować od zera jakąś małą, ale sensowną elektrownię wodną? Korzystajmy może z własnych zasobów... no chyba, że ze dwie takie elektrownie atomowe postawimy pod granicą niemiecką i przy Obwodzie Kaliningradzkim jako straszaki na sąsiadów. :)
jestem za a nawet przeciwko / 87.251.252.* / 2012-04-19 20:00
A jaki będzie koszt przesyłu tej "taniej" energii do wielkich ośrodków przemysłowych, bo chyba nie będziemy nią tylko grzać wody w Bałtyku, by zwiększyć atrakcyjność pobliskich plaż???

A ile procent tej energii będzie zasilać polski przemysł a ile % będzie zasilać zakłady należące do obcego kapitału???

A kto będzie właścicielem tej elektrowni???

Czy będzie to "jakiś" bank, który pożyczy nam pieniądze na jej wybudowanie???

( Do końca świata nie zrozumiem dlaczego nie ma na emerytury a na elektrownię to jest kasa!)

"Tania" energia, wzbogacona o koszt odsetek od kredytu na 100 lat - po prostu : żyć ,nie umierać.
szperacz internetowy / 87.251.252.* / 2012-04-19 19:43
Na początek trochę historii z internetu :


"27 maja 1990 – odbyło się lokalne referendum w województwie gdańskim; przy frekwencji wynoszącej 44,3% uprawnionych do głosowania przeciwko budowie opowiedziało się 86,1%, za budową elektrowni – 13,9% głosujących

17 grudnia 1990 – Rada Ministrów podjęła Uchwałę nr 204 w sprawie postawienia "Elektrowni Jądrowej Żarnowiec w Budowie" w stan likwidacji; termin likwidacji wyznaczono na 31 grudnia 1992.

lipiec 2009 – pełnomocnik ds. energetyki jądrowej – Hanna Trojanowska zapowiada, że Żarnowiec ma przewagę nad innymi przewidywanymi lokalizacjami budowy nowej elektrowni jądrowej.

16 marca 2010 – Żarnowiec wygrał ranking lokalizacji na budowę elektrowni jądrowej. Jej planowany koszt to ok. 10 mld euro, a zakończenie budowy przewiduje się na rok 2020."

Za totalitarnej komuny lokalne ( ZALEDWIE LOKALNE i w czasie mocno zaawansowanej budowy elektrowni !!!) referendum mogło powstrzymać budowę.

Dzisiaj , wolne, demokratyczne społeczeństwo nie może o niczym w referendum decydować.
Decydują lobbowani politycy.

Śmiać się, czy płakać????
Czarnobyl / 88.156.173.* / 2012-04-19 19:35
Tych skrajnie obłąkanych atomowych szaleńców trzeba powstrzymać za wszelką cenę, nawet przyłączając się do Palikota.
nie-lubie-zielonych / 188.165.90.* / 2012-04-19 18:34
Czyli Palikot właśnie się totalnie zbłaźnił... Witamy w świecie ekoterroru...
Sprawdzona technologia (tj. francuska lub japońska) i po sprawie. Chętnie bym przygarnął takie cudeńko do sąsiedztwa zamiast cuchnących węglówek, czy wiatraków, których nigdzie nie da się stawiać (wiatraki należy stawiać w miejscach, gdzie wieją odpowiednio silne wiatry, ale praktycznie zawsze latają tamtędy chronione ptaszki + Natura 2000).
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-19 22:13

Sprawdzona technologia (tj. francuska lub japońska) i po sprawie

Fukushima jest przykladem tej "sprawdzonej" technologii.
Idz poszujaj mozgu bo ci gdzies wypadl.
indolencja-sila-narodu / 81.210.229.* / 2012-04-19 23:18
Właśnie tacy igoranci jak ty, którzy udają ekspełtów od wszystkiego są hamulcowym. Fukushima była projektowana, żeby wytrzymać trzęsienia ziemi do 5 stopni w skali Richtera i falę tsunami do iluś metrów. A teraz sprawdź, geniószó, jak silne było trzęsienie i jak wysokie były fale - obydwie wartości były ponad dwukrotnie wyższe niż przewidywały założenia.
Ale oczywiście eko-propaganda robi swoje :) Przypomnij sobie zeszłoroczną aferę z "ekologicznymi" farmami w Niemczech i pomyśl. To naprawdę nie boli.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-04-20 03:19

Fukushima była projektowana, żeby wytrzymać trzęsienia ziemi do 5 stopni w skali Richtera i falę tsunami do iluś metrów.

Zastanawiam sie czy glupote swoja odziedziczyles czy jest to wynik twojej ciezkiej pracy.

Czy ty nie widzisz ze to nie jest istotne jakie byly zalozenia konstrukcyjne tych elektrowni?
Efekt jest taki ze teraz caly swiat cierpi z powodu tych zalozen.
Trzeba byc idiota zeby projektowac elektrownie atomowa na 5 stopni Richtera i stawiac ja na uskoku na ktorym moga byc trzesienia o sile ponad 9 stopni.
Trzeba byc idiota aby przez dziesiatki lat skladowac zurzyte prety paliwowe na terenie elektrowni.
Trzeba byc idiota aby budowac elektrownie oparta na plutonie.

Argument ze:
obydwie wartości były ponad dwukrotnie wyższe niż przewidywały założenia.
Jest tak glupi ze nawet trudno go komentowac z prosta twarza.

Na dodatek ci wspaniali technologicznie Japonczycy zachowuja sie jak skonczeni idioci palac radioatywne smieci i oczyszczajac otoczenie tych elektrowni z radioktywnosci poprzez wyrzucanie radioaktywnego pylu do wyzszych warstw atmosfery aby sie rozproszyly po calym swiecie.
Krystyna Falkiewicz / 2012-04-20 08:55
20 mln na promocję atomu?? no łądnie, wydają jakieś niebotyczne sumy lekkomyślnie, a później szukają cięć gdzie popadnie, w emeryturach najlepiej, w ubezpieczeniach i tak dalej
dla chcącego - nic trudnego / 87.251.252.* / 2012-04-19 20:03
W realu , to mamy sprawdzone, jak dotąd, technologie budowy autostrad!
3gz3kutoR / 89.230.70.* / 2012-04-19 18:30
Palikot, a jak ty stałeś się posiadaczem POLMOSu?
lincou3r / 83.28.29.* / 2012-04-19 19:41
tu zobaczysz jak palikot w tle załatwia sobie polmos
http://narodowiec.com/www/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=9
wkeyrvqoiu / 83.28.29.* / 2012-04-19 17:49
tyle kasy a nikt nic nie widział, może ta kampania trwa w innym kraju???
bardzo ciekawy temat, 20mil, oboże co by za to zbudować można!!!
polak1 / 80.241.130.* / 2012-04-19 17:28
A jaką to kampanię Rząd prowadził bo nie widziałem niczego ??????????? 20 baniek wydali ? Jak zwykle chyba rozdali sobie pod stołem. Ja p******** ....................
słomka w moim oku / 87.251.252.* / 2012-04-19 20:16
No, po troszku i się uzbiera :

"Money.pl : 2012-04-18 18:40
Budowa elektrowni atomowej. Przekonują samorządowców

Plany rządu i inwestora elektrowni jądrowej przedstawiali w Warszawie przedstawiciele ministerstwa gospodarki oraz spółki PGE Energia Jądrowa samorządowcom z terenów, na których ma powstać pierwsza polska siłownia."

Nie wiem ilu tych samorządowców przyjechało, nie wiem czym, nie wiem gdzie (w Warszawie - to dość enigmatyczne określenie znam parę miejsc, gdzie nie stać mnie nawet na wodę mineralną), w jaki sposób ich przekonywano - ale jakieś materiały poglądowe ktoś przygotował, na pewno nie puszczono ich głodnych z powrotem po tak wyczerpujących przekonywaniach, może na pamiątkę każdy dostał makietę elektrowni.....

.....

Najnowsze wpisy