Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pałka: mBank pokonany w swoim mateczniku

Pałka: mBank pokonany w swoim mateczniku

Money.pl / 2009-09-03 07:35
Komentarze do wiadomości: Pałka: mBank pokonany w swoim mateczniku.
Wyświetlaj:
kjonca / 2009-09-07 09:38
Zdaje się, że m*banki zaproponowały "atrakcyjne marże" ale na *obecne* warunki, (czyli dajmy na to wibor +2pp), a nie na warunki z dnia udzielania kredytu (np. wibor +0.7pp)
JB / 2009-09-04 01:54
Warto dodać, że ich eMakler pada gdy na giełdzie jest duży ruch (tak powyżej 300 milionów na godzinę).
Obywatel Polak / 84.38.81.* / 2009-09-03 23:46
teraz to już nie wiem czy warto, bo nie chodzi tu o 10zł opłaty co miesiąc itp,,,, tylko oto żeby nie być walonym od tyłu....
w biznesie zaufanie to podstawa
bezcenne
pitt 074 / 217.98.85.* / 2009-09-03 21:24
30 tys przelew z konta zagraicznego na moje konto nie doszedl a Mbank nie ma wcale a to wcale nikogo kto by mogl ci pomoc w takiej sytuacji tylko moesz zlozyc reklamacje i czekac - w moim banku za granica powiedzieli mi po 2 dniach ze moje pieniadze sa w bre banku i czekaja na zaksiegowanie przez mbank na moje konto. Ale co 30 dni pozniej dalej czekalem az mbank zaksieguje moje pieniadze a m linia to smiechu warte odpowiadacze na telefony ktorzy ci tylko moga poiwedziec ze trzeba czekac nie ma mozliwosci porozmawiania z osoba ktorz bezposrednio ma wplyw na ta sytuacje. Wiec zadzwonilem do mojego banku za granica i kazalem zawrocic przelew - i pojaiwl sie na moim koncie za granica po 2 dniach Mbank to porazka - jakas pani poszla na wakacje albo cos w tym stylu i juz nic nie dziala nie wiem ale tak mi sie wydaje - odradzam bo klienta maja za nic
Wierzbno / 89.75.146.* / 2009-12-25 21:32
Opowiadasz bajki. Do kwadratu. Skąd zagraniczny bank wiedział, że pieniądze są w BRE udowodnił to ?? Po drugie tekst o cofnięciu przelewu to piramidalna zwłaszcza w dwa dni (??!!).
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-09-04 14:01
Sprawa wydaje się wielce nieprawdopodobna. Czy bank dał jakiś dowód że pieniądze są w BRE?
socjalizm rządzi wszędzie - czyli prezio / 88.199.162.* / 2009-09-03 15:49
faktycznie pokonany: 27 wpisów negatywnych na 10 pozytywnych.

wniosek - pracownik z nickiem mosher - dostanie premię - pozostali pracownicy nie wybili się na jego tle w tym miesiącu gówno - nic ponad podstawę nie zarobicie a i na to nie zasłużyliście
Luke2 / 77.223.198.* / 2009-09-03 14:38
ale właśnie to prawie robi różnicę.

Rok, może półtorej roku, temu z czystym sumieniem polecałem ten bank - było po prostu dobrze. Szybko, bezproblemowo, przyjaźnie.

A teraz?? Nawet mLinia nie wie co się dzieje.

bank miał kiedyś i fajne oprocentowanie lokat i kont (teraz jedne z gorszych), kredyty były udzielane ostrożnie, ale na dobrych warunkach. A teraz okazało się, że (cytuję pracownika banku) nie ma "stałej marży".

To co w tym banku jest stałe?? Bo zaufanie już na pewno nie.

BEZ PRAWNIKA I DYKTAFONU DO BRE NAWET NIE PODCHODŹ!!
mruk / 2009-09-03 15:51 / Bywalec forum
Stara dyrekcja mBanku/Multibanku wzięła swoich lepszych pracowników i poszła do Pocztowego, ot co.
Twórcy sukcesu tych banków zostali zwolnieni przez zarząd jakiś czas temu - a jaka jest nowa dyrekcja, każdy widzi.
skeptik / 193.41.230.* / 2009-09-04 09:04
I rozumiem, ze w Pocztowym jest super :-)

a ja myślę, ze był jakiś powód, że odeszli z BRE? Może gościu z Zarządu, ktory ich krył nie dogadal się z głównym udziałowcem, bo chciał więcej zgarnąć bonusa w kolejnym roku?
pipipipipipipi / 195.212.74.* / 2009-09-03 12:21
BRE (mBank i Multibank) uwielbia przerzucać swoje kłopoty na klientów. Przemyca w umowach niedozwolone (pozew UOKiK) niejednoznaczne zapisy, a potem przywala im kilkakrotnie większe marże. I wynajmuje ludzi by robili z 20 tys. klientów banku idiotów, którzy nie potrafią czytać umów. Mimo iż UOKiK jest tego samego zdania co nabici klienci BRE i złożył przeciw bankowmi pozew sądowy.

Klientom zostaje spawa w sądzie i ostrzeganie przed tą instytucją społeczeństwo. Choćby w postaci stron WWW:

www.nabiciwbrebank.pl

czy naklejek na autach:

http://galeria.nabiciwmbank.pl/main.php?g2_itemId=36
mniezadowolony23 / 83.21.114.* / 2009-09-03 12:19
mbank zagrał w kulki, ja sam utrzymuje w nim tylko te produkty które musze, resztę lokuje gdzie indziej.
mbank podnosi opłaty zmieniając regulamin. nagle na firmowy rachunku pojawiła się opłata ok 100 zł za nie wykorzystany kredyt. Czyli pożyczasz naliczją odsetki, nie pożyszasz to prowizja. Konto firmowe w mBanku nie jest bezpłatne
mruk / 2009-09-03 13:27 / Bywalec forum

nagle na firmowy rachunku pojawiła się opłata ok 100 zł za nie wykorzystany kredyt.

A co w tym dziwnego? Po co więc występowaliście o kredyt? Przecież bank musiał zabezpieczyć pieniądze dla was. I pewnie było to w nieprzeczytanym przez was regulaminie?

PS
niewykorzystany - powinno być razem
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-09-03 10:44
Widać, że konkurencja mBanku - garbatonose banki, oferujące kiepskie usługi, za które doją swoich klientów - nie potrafi zdobyć klientów ofertą, więc urządza takie "ataki"... Porównajcie jakikolwiek kredyt w mBanku i innym banku - a szczególnie oprocentowanie i zasadę bilansowania (w mBanku płacicie odsetki tylko od wykorzystanej kwoty - a nie całej, jak w innych bankach) i zobaczycie, że mBank jest najlepszy... Niestety czosnkowate pałki nie mogą tego zdzierżyć :-)
Asnodus / 77.255.240.* / 2009-09-03 23:11
Masz gościu rację! Ale Ty mądry jesteś. Super bank. nawet jak pobiera kwotę ubezpieczenia to nie jest w stanie powiadomić o tym przed czasem (list dostałem po trzech dniach) i w związku z brakiem gotówki na głównym rachunku (choć jest na oszczędnościowym) nalicza odsetki. Wszak klient BRE powinien zawsze mieć sporo gotówki na nieoprocentowanym koncie aby bank więcej zarobił.
Juz Nie Klient BRE / 91.198.111.* / 2009-09-03 14:23
Regulamin forum
mruk / 2009-09-03 10:07 / Bywalec forum
Widać, co może spowodować zmiana dyrektora.
Na dobry wizerunek w/w oddziałów BRE zapracował jeden (teraz zdaje się jest ze swoimi ludźmi w Banku Pocztowym).
Drugi go zniszczył.
skeptik / 193.41.230.* / 2009-09-04 09:00
"(teraz
zdaje się jest ze swoimi ludźmi w Banku Pocztowym)."
Rozumiem, ze ten jeden człowiek, ktory zrobił wizerunek mBanku i odszedł do Banku Pocztowego powtórzył tam sukces i Pocztowy jest super bankiem, tak?
LOL
Darko123 / 77.65.99.* / 2009-09-03 09:14
Ja mam konto w mBanku i jestem zadowolony.
Greeder / 89.250.196.* / 2009-09-03 09:22
To uciekaj prędziutko, zanim będziesz wydojony.
Byly BRE / 91.198.111.* / 2009-09-03 09:17
Taaaa a swistak siedzi i zawija w sreberka.
Konto to moze i masz, ale wez jakas wieksza usluge, to poczujesz sie ELEGANCKO wydymany...
Polecam, bezcenne... za reszte zaplacisz karta.....
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-09-03 11:04
Ale tak jest w każdym banku. Weźmiesz coś bardziej skomplikowanego od zwykłego konta czy lokaty, to zasypią Cię prowizjami, marżami, opłatami... a żeby się w tym wszystkim połapać, to trzeba przeczytać kilkanaście stron (co najmniej) różnych tabel, spisów, wykazów i regulaminów.

Wszystkie banki mają tak samo.
zadowolony kilient mBanku / 213.158.199.* / 2009-09-03 22:22
a ja mam ekonto, emax, kredyt na 500tys i mase uslug. Zw szystkie place lub nie place i o wszystkim wiedzialem przy podpisywaniu umowy lub skladaniu wniosku. Jak ktos jest analfabeta finansowym to niech korzysta z uslug doradcy (tez platnego) ale niech nie narzeka ze o czyms nie wiedzial!
bananewa / 2009-09-07 09:03 / Bywalec forum
a ja myślę że nie jesteś klientem tylko pracownikiem (i klientem)
yo / 147.177.142.* / 2009-09-03 09:11
Małe sprostowanie - w naszych umowach nie ma nic o zarządzie. Przed podpisaniem umowy pytałam się o ten ogólnikowy zapis, powiedziano mi, ze jest to uzaleznione od Liboru. Jak widać kłamali. Tutaj walka nie toczy się juz tylko o pieniądze ale o ZASADY. Chodzi o to żeby nie być okradanym i oszukiwanym przez banki.
podiryrtowany / 79.188.98.* / 2009-09-03 09:03
Mam konto w mBanku od ok 5 lat, wszystko bylo pieknie do momentu kiedy wzialem linie kredytowa, jak podpisywalem umowe to bylo wyraznie napisane ze nie ma zadnych oplat za odnowienie linii jednak juz po roku bank naliczyl mi 2% od wysokosci kredytu za odnowienie... oczywiscie nikt mnie wczesniej o tym nie powiadomil ale przeiez wszystko jest w tabeli oplat i prowizji ktora sie zmienia wiec powinno sie ja sledzic, chyba codziennie powinienem to robic... Nastepnie doliczyli jeszcze "prowizje od niewykorzystanej czesci kredytu" w wysokosci 0,25% o czym rowniez dowiedzialem sie dopiero z historii rachunku, ale przeciez wszystko jest w tabeli ktora sie zmienia, pamietajcie wiec zeby CODZIENNIE SLEDZIC TABELE OPLAT I PROWIZJI BO NIE WIADOMO JAKA JESZCZE SIE TAM OPLATA ZNAJDZIE!
TomekL(mBank) / 193.41.230.* / 2009-09-04 13:50
W tej sprawie były prowadzonych kilka kampani informacyjnych i to z dużym wyprzedzeniem. Więc sugeruję sprawdzanie od czasu do czasu komunikatów w systemie transakcyjnym i skrzynki pocztowej :)

Pozdrawiam.
Mklient_jeszcze / 91.198.111.* / 2009-09-03 09:03
Bardzo celne spostrzezenia. Swietnie ze media same dostrzegaja sile Internetu i spolecznosci klientow.

Szukajac kredytu bankowego szukalem pol roku i TYLKO w internecie. WYbralem Mulitbank bo mial wtedy (2005) dobra oferta ale przede wszystkim DOBRA opinie. Czy jakbym teraz szukal wybralbym znowu BRE? Na pewno nie bo wiekszosc opinii jest negatywna.

Ja bym jeszcze dodal ze niech z tych 20tys klientow 50% dodalo 1 opinie w internecie. Mamy 10.000tysiecy negatywnych opinii o BRE (mBank i MultiBank) .

Gratuluje wiec BRE wspanialy Samobój PRowy

I jeszcze jedna uwaga OPINIE w INTERNECIE pozostaja NA ZAWSZE w przeciwienstwie do tych przekazywanych z miedzy ludzmi.

WIec Samobój nr2. I nie pomoga zadne.

pozdrawiam

Prawie Byly klieny BRE
mKlientAleJuzNiedlugo / 91.197.155.* / 2009-09-03 08:38
Święta prawda.
Mam konto na naszej klasie, 250 znajomych.
Mam w galerii grafiki viralowe o których pisze B!gj@ck oraz wiele innych grafik na temat naszego (nabitychWmBank) problemu. Cieszą się dużym zainteresowaniem moich przyjaciół, wielu pyta o co chodzi - na co chętnie odpowiadam.
Do tego odpowiednie opisy na gg i ostrzeganie przed mBankiem wszystkich przy każdej okazji.
Zabierasz sobie mBanku za to 120 zł więcej z mojego konta co miesiąc. Policz dobrze, czy aby na pewno Ci się to opłaci...

Ps. Autor zapomniał napisać o naklejkach na prywatnych samochodach nabitych.
Treść naklejki brzmi:
"Mam kredyt w mBank -BRE Bank
TO POMYŁKA Unikajcie tego banku!"

oklejone auta można zobaczyć na ulicach oraz tutaj
http://galeria.nabiciwmbank.pl/v/bre_samochody/
wujo Moshe / 212.160.183.* / 2009-09-03 10:58
Jeżeli ktoś "nabity" chciałby się "odbić", to nie wydawałby kasy na naklejki i inne happeningi... Gołym okiem widać, że te marne akcje są sponsorowane przez konkurencję mBanku, która ma O WIELE GORSZE warunki kredytów :)
do wuja / 83.24.158.* / 2009-09-03 14:38
A mówi się, że zadnym banku kadra zarządzajaca nie zarabia tak dobrze jak w BRE. Ktoś musi stracic aby zyskac mógł ktoś.
mKlientAleJuzNiedlugo / 91.197.155.* / 2009-09-03 11:31
tak tak, konkurencja mBanku kupiła nam też po samochodzie i rocznym zapasie paliwa, abyśmy mogli wozić godnie te naklejki

I jeszcze zasponsorowała akcję mStop.pl "Prawo bankowe"
http://mstop.pl/1519/nowy-projekt-prawo-bankowe/
wymierzoną przeciwko wszystkim bankom.
To taki rodzaj bankowego samodzielnego masochizmu :)

Zalecam trochę luteiny i marchewki z dużą zawartością witaminy "A" - to tak na to gołe oko :D
Greeder / 89.250.196.* / 2009-09-03 11:21
Akcje są nie takie marne, bo reputacyjka spada. Ale zresztą z kim ja gadam. Wujcio za każdym rogiem widzi Izraelitę, kosmitę i konkurencję mbańka.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy