Forum Polityka, aktualnościPolityka

"Panie generale powinno to spotkać pana dużo wcześniej"

"Panie generale powinno to spotkać pana dużo wcześniej"

Wyświetlaj:
Maluch / 99.232.235.* / 2008-10-28 15:46
Jest niewiele wypowiedzi prezydenta Kaczynskiego, z ktorymi moglbym sie zgodzic. Dlaczego tak pozno? Nie wiemy. Moze jeszcze sa sznureczki w systemie prawnym, za ktore ktos pociagal i przedluzyl. Prezydent mial racje ale powiedzial to w celu podlizania sie. Na wieszanie Jaruzelskiego, jako ludobujcy to troche za pozno. Mozna deportowac. Do Rosji na przyklad i pozbawic praw polskich.
Obserwator! / 84.10.207.* / 2008-10-14 20:38
Gdy generał Jaruzelski jako dowódca plutonu zwiadu odnosił rany postrzałowe na polu walki, tych co Go teraz opluwają z wysokości swoich politycznych stołków i foteli, najczęściej jeszcze na świecie nie było. Dziś dla nich wyrocznią i ostoją prawdomówności są sowieccy generałowie, którzy zgodnym chórem twierdzą, że "na Polszu my nie planirowali nastupać". Ktoś się tutaj z osłem na głowy pozamieniał. Ale jeśli już Katoni rodem z nad Wisły tacy są wyczuleni i wrażliwi na łamanie konstytucyjnego prawa, to może sobie zechcą łaskawie przypomnieć iż Józef Piłsudski, nasz powszechnie szanowany i uznawany bohater narodowy (którego i ja podziwiam), podczas zamachu majowego w 1926 roku spowodował śmierć lub kalectwo u bez mała 1000 ludzi. Małostkowość plujących na generała oszczerców kiedyś zostanie zdemaskowana a Jego osoba doczeka się uczciwej i sprawiedliwej oceny nieskażonej politycznym koniukturalizmem.
ano13 / 77.114.34.* / 2008-10-29 10:08
Zgadzam się z Tobą Obserwator! Uważam, że nagonka na Jaruzelskiego jest wynikiem politycznej koniunktury i "parcia na szkło" polityków, którzy się tym zajmują. Jeden Kaczor mówi, że drugi zawsze chciał rozliczenia i teraz mu się udało, i ten pierwszy Kaczor się z tego cieszy. Żenujące. Oczywiście współczuję wszstkim, którzy ucierpieli, byli szykanowani itp. Mój ojciec niejedną noc spędził na dołku za działalność wywrotową - druki, zamieszki. Na Mazowszu był nawet dobrze znany. I jaka jest jego opinia?

"80% tego, co robiliśmy, robiliśmy dlatego, że chcieliśmy poczuć zastrzyk adrenaliny. Oczywiście, że raziła nas niesprawiedliwość ZOMO i Policji. Jasne, że jak kogoś SB zabrało, to był strach i wściekłość. Ale zazwyczaj nikomu nie działa sie krzywda, a nasze współzawodnictwo w tym, kto bardziej dopiecze "Władzy Ludowej" było najważniejszą normą sterującą"

Mój ojciec jest po sześćdziesiątce, ale trzyma się nieźle. I wychował mnie w duchu poszanowania dla dokonań innych, ale bez wpadania w histerię. Mam szacunek do historii, ale nią nie żyję. Zostawiam historykom ocenę genrała Jaruzelskiego, WRON-u i stanu wojennego. Za 20lat chętnie o tym poczytam, jak już nieco opadną emocje.
A na razie koncentruję się na tym, kiedy przewalutować kredyt, wyjechać z dzieciakami na narty albo w skałki. I dobrze na tym wychodzę, co w cale nie oznacza chowania głowy w piasek. Bo z moimi dziećmi bardzo szczerze rozmawiam i chcę, żeby nie były takie agresywne werbalnie, jak większość z uczestników dyskusji o stanie wojennym. Tak samo rozmawiam z nimi o różnych systemach filozoficznych bez nienawiści pomimo (a może właśnie dlatego), że jestem ateistą. Ale to już inna historia :)
(=) / 81.190.69.* / 2008-10-05 13:48
A KTO BEZPOŚREDNIO STRZELAŁ DO TYCH LUDZI ? - Kiszczak , Jaruzelski ? Kto w tych strajkujących ludzi precyzyjnie celował , wiedząc jakie będą tego skutki ? Też Jaruzelski ? Kto stał w szeregach z giwerami wycelowanymi prosto na swoich braci ? - Przecież to byli przeciętni Polacy . Tacy , jacy wszyscy dookoła. - Nie mogli celować tak , aby nie trafić ??? Nie mogli strzelać ,skoro musieli , ponad cel ??? Aby nie zabić. W tym wypadku winić tych nadgorliwych ! A nie tych , co wydawali rozkazy . Taka ich wówczas była rola . Taki był wówczas ustrój . I nikt się temu nie dziwił . Natomiast nadgorliwóść niektórych Polaków to można było zuważyć nawet w czasie II wojny.
Bies2 / 2008-10-05 19:21 / Bywalec forum
Nasz rację stary , jesteśmy dziwnym narodem. W naszym klubie wędkarski jest pewien członek solidarności, ktory był w rezerwie ZOMO . Od 25 lat jak przebywam na ognisku po zawodach spiningowych , on opowiada jak n************ jakichś ludzi w jednym z miast portowych. Nigdy nie mogłem zrozumieć czemu on się tym chwali i nikt tego mu nie wytknął z wyjątkiem mojej skromnej osoby. Bo to chyba Polska właśnie.
andowc / 83.30.56.* / 2008-10-04 19:18
Jaruzelski,- nasikaj im do "kieszeni",- będą "bogatsi" i "mądrzejsi".
Nie męcz się "chłopie", - jestes"głupi" jak ci z którymi rozmawiasz (dyskutujesz).
Daj na "spocznij",- nie jesteś na "służbie" .
Nie "popisuj się", ze wzgędu na "zdrowie".
Niczego to, nie zmieni.
"osra,j to".
Bankier_7 / 2008-10-03 12:43 / portfel / Punktator
Nie lubię wtrącać sie za bardzo w politykę lecz jak widzę chęć zemsty to trzeba wtrącić coś dla zasady...
Jeśli tak gorliwie rozliczamy przeszłe lata - stan wojenny itp.. to wygląda iż za kilka lat może bedziemy rozliczac kolejną grupę niszczącą Polskę jaką jest Prawo i Sprawiedliwość tj. czy już ludzie zapomnieli jak żądzili Polską przez kryzysy - nocne wywózki akt, prokuratorskie zatrzymania, śledztwa polityczne, korupcja w min.rolnictwa, P.Blida, itp... Historia jak w przysłowiu lubi się powtarzać...
Swoją drogą PO miało to rozliczac a zamiotło pod dywan...
man13 / 2008-10-03 22:37 / Tysiącznik na forum
I to by Im, kaczkom, się przydało. Miejmy nadzieję że co wisie nie utonie i przyjdą jeszcze takie czasy że posypie się pierze po kaczorkach wszelkiej maści.
tamuj / 213.158.196.* / 2008-10-04 11:38
nie podniecaj się. Spie.... liliśta robotę, w czasach kiedy gen. chciał od was wytężonej pracy w obronie zdobyczy socjalizmu. Zamiast wchodzić w układy z cinkciarzami oraz nadmiernego zalewania ryja gorzałą, trza było drzeć pierze i likwidować na potęgę to, co wam tylko nieprzyjaźnie kwaknęło. Teraz to sobie pampersy możesz podrzeć jedynie - towarzysze.
jan kowalski / 2008-10-04 07:54 / Tysiącznik na forum
poczekaj koleś na efekty pracy tuskolandu. Za trzy lata nie pozostanie po nich ślad na ziemi
ołojojoj / 213.158.196.* / 2008-10-03 17:47
lepiej faktycznie nie wtrącaj się. Problemy z "żądzeniem" mogą zmęczyć zmurszały esbecki umysł lewitujący na niwie bankowej.
axxel / 83.11.33.* / 2008-10-03 11:56
dlaczego mam takie wrazenie, ze to co teraz się dzieje, to pieniaczenie tzw drugiego garnituru politycznego
mol!! / 213.158.196.* / 2008-10-04 11:31
a co się czepiasz garnituru tzw. generała. Może faktycznie zalatuje naftaliną. Powinieneś jednak przecież zrozumieć, że facio konserwuje się jak tylko może. Nie wypada mu przecież wywinąć orła, ku uciesze publiki.
push / 79.188.238.* / 2008-10-03 10:13
KTO WYPOWIEDZIAŁ TE SŁOWA

"uciszcie tego księdza raz na zawsze " ?


jaruzel i kiszczak nie wie kto wydał rozkaz aby strzelac do górników z Wujka ?

a reszta nieosądzonych zabójstw stanu wojennego (140) ?? !!
man13 / 2008-10-03 22:38 / Tysiącznik na forum
Powiedział to mądry człowiek i prawdziwy POLAK!!!
jan kowalski / 2008-10-04 07:49 / Tysiącznik na forum
raczej bydlak, którego teraz także powinno się uciszyć.

Najnowsze wpisy