Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Panika i szał zakupów na GPW. Co dalej z cenami akcji?

Panika i szał zakupów na GPW. Co dalej z cenami akcji?

Wyświetlaj:
stary cinkciarz / 78.8.148.* / 2013-06-27 11:02
moim zdaniem Vinsent z Tusekiem uwalili GPW na lata ,już lepiej trzymać kase na lokacie 4.5% bo i tak deflacja
Nikkei pokazał,że można spadać po 7% / 178.36.154.* / 2013-06-27 11:00
U nas już wczoraj przetestowali teren w pobliżu 2.000, więc czekamy na powtórkę z rozrywki.
synonim / 2013-06-27 11:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Można se łykać akcje na tych poziomach i fajnie jest ale prawda jest taka, że dopóki nie pojawi się kapitał spekulacyjmny to będziemy się tak kitwasić na tych poziomach

A tenże kapitał spekulacyjny to właśnie zwiał z rynków wschodzących
ronald 89 / 31.11.187.* / 2013-06-27 11:08
witaj synonimie, widzę że konsekwentnie zwiększasz zaangażowanie w akcje już prawie 8% a to nie jest już zabawa max. 2% kapitału o której pisałeś do tej pory. czyżby Albert miał mieć jednak rację? czy może podtrzymujesz swoje zdanie że to tylko pod krótkoterminowe odbicie?
synonim / 2013-06-27 11:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

witaj synonimie, widzę że konsekwentnie zwiększasz zaangażowanie w akcje już prawie 8% a to nie jest już zabawa max. 2% kapitału o której pisałeś do tej pory


Zaangażowałem 6,5% ale ceny niektórych akcji rosną (zwłaszcza Mennica) więc kapitalizacja mojego portfela akcji podskoczyła do 8%


czyżby Albert miał mieć jednak rację?


Nie sądzę, Albert zawsze kupuje na długi termin na końcu hossy i myślę, że teraz będzie to samo. Ten człowiek od lat powtarza wciąż te same błędy


czy może podtrzymujesz swoje zdanie że to tylko pod krótkoterminowe odbicie?


Sytuacja jest troszeczkę bardziej złożona

Część akcji w portfelu mam pod krótkoterminowe odbicie - tak jest w przypadku KGHM

Sądzę bowiem, że po takim silnym wyprzedaniu papier odbije w lipcu na summer rally. W USA idzie sezon wyników a oni zawsze wtedy rosną. U nas z kolei idzie sezon dywidend i też zawsze rośniemy pod to. Więc sądzę, że te dwa argumenty mocno przemawiają za odbiciem. A jeśli odbicia nie będzie to cóż, zadziała stop loss na kghm i tyle a dalej zarobię na krótkich pozycjach, które cały czas mam otwarte

Drugą część akcji w portfelu traktuję jak opcje put - tyczy się to akcji Mennicy, Tepsy i akcji GPW. Mennica na przykład zawsze bardzo mocno rośnie w bessie. W 2008 roku urosła kilkadziesiąt procent podczas gdy trwał krach na rynku po Lehmanie. W ogóle ten papier jest w długoterminowym trendzie rosnącym i chcę go mieć

Trzecia część akcji w moim portfelu (Action, Amica, Forte, Quercus) to czysty eksperyment spekulacyjny. Przeczytałem ostatnio "Drogę Żółwia" Curtisa Faitha, gdzie zaprezentował on bardzo ciekawą i dochodową strategię kupowania spółek, które wybiły swe historyczne szczyty będąc wcześniej w długoterminowym boczniaku. Te spółki to właśnie test tej strategii. Mam na nich stop lossa, zgodnie z założeniami Faitha, ale na razie sobie radzą (Action i Quercus zarobiły już ponad 4% w 3 dni)

Reasumując, nadal uważam, że 5-letnia hossa na rynkach akcji kończy się ale trochę się bawię bardziej agresywną częścią portfela. Nie zamierzam już jednak poszerzać zaangażowania w akcje, najwyżej coś wymienię w tym segmencie portfela

Żeby było jasne - nadal jestem długoterminowym niedźwiedziem i zalecam opcje put na tym rynku. Tylko w zeszłym tygodniu dały zarobić 2250% w dwa dni gdy rynek tąpnął

Zalecam poszukiwanie zmienności, dlatego ubogaciłem portfel o opcje i trochę akcji. Oprócz opcji put warto też mieć opcje call gdyż tam gdzie jest duża zmienność opcje zawsze mocno zyskują

Mój portfel nadal jednak pozostaje bardzo defensywny - ponad 90% aktywów mam w gotówce i funduszach rynku pieniężnego oraz funduszach obligacji (13% w obligacjach USA, gdzie zarabiam głównie na różnicy kursowej USD/PLN)
canary wharf / 2013-06-27 11:51 / portfel / Tysiącznik na forum

Drugą część akcji w portfelu traktuję jak opcje put - tyczy się to akcji Mennicy, Tepsy i akcji GPW

TEPSE kupowales przy 12 zl i trzymasz put ?
cos ci sie pomieszalo albo nie pij tyle tepsa idzie na 10 zl sam wiesz jest bardzo przeceniona podobnie jak tauron no i pge tez
synonim / 2013-06-27 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

TEPSE kupowales przy 12 zl i trzymasz put ?


Kupowałem też tepsę po 6,32 jak pisaliście tu już tylko o jej bankructwie. Średnia cena zakupu na tym papierze to u mnie 10.37

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html


cos ci sie pomieszalo albo nie pij tyle tepsa idzie na 10 zl sam wiesz jest bardzo przeceniona podobnie jak tauron no i pge tez


To tobie się chyba coś pomieszało bo ty chyba zrozumiałeś to tak, że ja mam opcje put na tepsę?
canary wharf / 2013-06-27 12:00 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak napisales to dla mnie dziwne skoro sie ladowales na wysokim poziomie a teraz jak jest nisko trzymasz put, no chyba ze ci sie tak napisalo przez pomylke
synonim / 2013-06-27 12:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no tak napisales to dla mnie dziwne skoro sie ladowales na wysokim poziomie a teraz jak jest nisko trzymasz put, no chyba ze ci sie tak napisalo przez pomylke


No to źle zrozumiałeś bo na na naszej giełdzie NIE MA opcji na spółki, są tylko opcje na wig20

Jeszcze raz i powoli: akcje tepsy, Mennicy i akcje GPW traktuję jak opcje put bo one rosną w bessach

Pojąłeś teraz?
canary wharf / 2013-06-27 12:27 / portfel / Tysiącznik na forum
w tym szalesntwie jest metoda, ken np przez 2 dni zwaly nie pisal byl zajety skupowaniem, ja fiem ze nie ma opcji na akcje, tak wynikalo ze brales F na krotko na akcjie a nie opcje...no ale niewazne juz :)
synonim / 2013-06-27 12:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ja fiem ze nie ma opcji na akcje, tak wynikalo ze brales F na krotko na akcjie a nie opcje


Opcje to nie F, nic o F nie pisałem, wiele razy podkreślałem, że nie toleruję kontraktów - coś kręcisz he he he
Umowa śmieciowa / 178.36.154.* / 2013-06-27 11:04
Jak od dawna pokazuje złoty i mocny skok oprocentowania rynkowego, trwa ewakuacja zagranicznej spekuły, co dobitnie pokazało zakończenie poprzedniej serii kontraktów - 2,5 mld obrotu na -2,8% spadku.

OFE już zapakowane pod korek za pożyczone pod przyszłe wpływy, których nie będzie, a ruszają wypłaty emerytur dla mężczyzn, coraz więcej na umowach śmieciowych, wiec finał będzie smutny i bolesny.
Hans Klopps / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:53
Krach trwa, dystrybucja również, na jesieni wszystko w Polsce stanie i będzie strajk generalny.
synonim / 2013-06-27 10:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowy historyczny rekord bezrobocia we Francji

France Jobseekers Hit Another All-Time Record

"Ożywienie" aż huczy
Kroczem do socjalizmu / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:57
Francja bankrutuje, rozłożyło ją euro.

Z nami chcą zrobić to samo.

Inquiring minds are digging into a 23 page report by Dr Eric Dor, Directeur IESEG School of Management, Université Catholique de Lille, regarding the consequences of monetary union on the destruction of French manufacturing industry.

Eric Dor writes "The launch of the euro brought about an impressive decrease of manufacturing production in France and huge losses of market shares."
Ja wam robię na rękę, a wy mnie w brew? / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:47
Bankrutujące frajerstwo w strefie euro podskakiwać chciało Chinom, to teraz zdrowo oberwie po kieszeni.

China will impose from Friday anti-dumping duties of up to 37 percent on a chemical imported from the European Union, the Commerce Ministry said, the latest move in a string of disputes that could fuel rising tension between the trade partners.
Hans Klopps / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:38
W Stanach wszystko wywalają przed świętami, a po nich krach.
Hans Klopps / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:32
DAX pikuje, OFE już nie ma.
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2013-06-27 10:37
ta i to ma być ta twoja merytoryczna dyskusja. Chory psychicznie człowiek, co smęci 7 lat cały czas to samo. Wklejać wybrane dane to każdy idiota potrafi.
Wyciągnąć wnioski, które się sprawdzą i zarobić na tym to jest sztuka.
Dla ciebie pier.dolenie głupot jest sztuką dla sztuki.
Hans Klopps / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:40
No i troll znowu jest.
Ja merytorycznie podaję co się dzieje, a ty bredzisz w kółko to samo, kiedy trwa krach, którego nie potrafisz nawet zauważyć, bo masz klapki na oczach i na uszach.
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2013-06-27 11:09
czytasz te dane ciągle i ci się mieszają, jak zaczną być dobre to akcje będą tak drogie że nawet nie będzie co zimeniać zdania tylko dalej będziesz musiał trwać.
Ja nie mam klapek na oczach po prostu staram się zarobić na rynku, to rynek ma zawsze racje, nawet jak się myli. Jak rynek się pomyli to też to pokaze dając sygnały sprzedaży.
Ty tego nie zrozumiesz, rynek cie bije a ty z nim walczysz. Tak jak dziecko kopiące morze.
Ja się myle ale staram się wtedy przed sobą przyznać do błędu i skorygować moje opinie. A ty dalej kopiesz to morze.
Widze zagrożeine, że moge nie mieć racji dlatego mam akcje ale mam gotówke też, nawet jak zejdzie do 1800 to mam gotówke na taki scenariusz. Uważam że będzie jeszcze jedna fala spadkowa ale mam akcje bo moze już nie będzie. Jak będe miał racje to też nie wejde całym kapitałem aż nie będe pewny że mam racje. A Ciebie co chwila biuro maklerskie wzywa do uzpełnienia depozytu, bo tego nie rozumiesz.
synonim / 2013-06-27 11:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja nie mam klapek na oczach po prostu staram się zarobić na rynku, to rynek ma zawsze racje, nawet jak się myli. Jak rynek się pomyli to też to pokaze dając sygnały sprzedaży

Fajnie to napisałeś - bardzo mi się podoba
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2013-06-27 10:39
Chyba że ktoś ci płaci za pitolenie głupot, jeżeli tak masz w umowie to jesteś wzorowym pracownikiem i należy ci się podwyżka.
Etat NA BANK / 89.234.214.* / 2013-06-27 10:58

Chyba że ktoś ci płaci za pitolenie głupot

OCZYWIŚCIE że to etatowiec; nie dajcie się nabrać.
Poznać po tym że na korektach ZAWSZE ZNIKA bo robi coś innego- odbiera wtedy akcyjki dla swojego Pana co mu płaci i wymaga!
bbtt / 46.205.1.* / 2013-06-27 11:43
jedynka z dwójką ci się pomyliła a poza tym wszyscy zdrowi?
Run na banki trwa, lepiej uważać na depozyty, bo zabiorą / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:28
Commerzbank -2,3%.
Koniec ojro / 178.36.154.* / 2013-06-27 10:27
Spada podaż pieniądza w strefe euro, prywatne kredyty gorzej od oczekiwań.

M3 Money Supply (YoY) 2.9% 2.9% 3.2%
Private Loans (YoY) -1.1% -0.9% -0.9%
okupionybiałek / 87.207.84.* / 2013-06-27 10:08
Ja zwracam się z prośbą czy ktoś nie kupił by ode mnie mocno przecenionych papierów bo się
okupiłem prawie na szczycie kasa co prawda nie jest moja ale szef chce mnie wypie....ić z roboty a gdzie ja taką druga znajdę.Zwracam się
szczególnie do niejakiego longterma skoro rynek
jest po wielkiej niczym nieuzasadnionej przecenie to zabierz ode mnie troche tego towaru tak może za sto baniek a potem się zobaczy co dalej .
sepp_blatter / 193.200.20.* / 2013-06-27 09:58
właśnie przed chwilą widziałem to jak ktoś w jednym zleceniu połknął 20000 szt. KGHM? - ale po co się zastanawiam, jak podobno ma bardzo jeszcze iść w dół...(nienormalny jakiś grubas?)
wuj dionizy / 159.205.218.* / 2013-06-27 10:30
Nie gruby a OFE przed końcem kwartału.

Gruby sypie
waldek102 / 178.42.80.* / 2013-06-27 10:14
120 obronione jedziemy na 140 trochę nabyłem przy 120 , miedź też broni wsparcia :)
lukaszwych.niel. / 94.42.202.* / 2013-06-27 10:33
tak broni ale konsolidacja przy wsparciu, może oznaczać że rynek się zbiera do jtgo wybicia. Trzeba poczekać z oceną miedzi, teraz to loteria.
waldek102 / 178.42.80.* / 2013-06-27 10:19
pierwszy opór na kghm 135.5
d j b / 159.205.218.* / 2013-06-27 09:52
Kompania Węglowa, największy zakład górniczy Europy według prognoz miała w tym roku przynieść około 150 mln zł zysku. Eksperci alarmują, że zamiast zysków będą straty i to wielkie - sięgające nawet setek milionów, informuje "Dziennik Zachodni".
Kondycja spółki może się dramatycznie pogarszać. Wprawdzie Zbigniew Madej, rzecznik KW powiedział gazecie, że takich złych prognoz spółka nie ma, ale nie ukrywał, że na zwałach leży rekordowa ilość węgla: - To jest aż 6 mln ton.

wp
Hans Klops / 178.36.154.* / 2013-06-27 09:14
Deflacja cen importu w Niemczech i to większa od oczekiwań oznacza, że spada popyt i ludzie coraz mniej wydają.

Trudno się dziwić, kiedy bezrobocie rośnie, po +6.000 w kwietniu, +10.000 w maju, kiedy już skończyła się zima i powinno mocno spadać dzięki ruszeniu prac w rolnictwie i budownictwie.

German Import Price Index (MoM) -0.4% -0.2% -1.4%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy