Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Państwo zamyka ostatnią furtkę dla oszczędzających

Państwo zamyka ostatnią furtkę dla oszczędzających

Wyświetlaj:
Niezadowolony 222 / 88.135.162.* / 2013-01-14 22:43
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
sraluch / 109.243.147.* / 2013-01-14 21:31
Rostowski zdziera od narodu ostatni grosz wiec mafia PO bedzie nadal miała co łupić.
gredfred / 178.42.73.* / 2013-01-14 21:26
Zniszczyli przemysł w Polsce, zamykają kopalnie wszystkiego, sprzedają ziemię, zelmera kupił niemiec żeby zamknąć konkurencję, wyjechało 2,3 mln ludzi. I ciągle rośnie dług!!!!!
NA COTA KASA IDZIE???? metro i tunel zalali wodą teraz mróz rozsadza to w drobiazgi. Ludzie stadion walnięty ma dach. o co kaman???
Ile to wytrzymamy jeszcze? garstka ma się dobrze.
ala75 / 178.36.167.* / 2013-01-14 18:50
a obecnych na zbity p...sk
nas jest więcej, więc Rodacy wystarczy zainicjować petycję o odwołanie tej bandy
ala75 / 178.36.167.* / 2013-01-14 18:47
prof Gliński na premiera!

i będzie dobrze
Cavalli / 89.74.109.* / 2013-01-15 09:25
jaki Gliński ?! Przecież i tak rządziłby Kłamczyński
debos / 95.49.112.* / 2013-01-14 19:30

i będzie dobrze

Ale dopiero na drugi dzień.
pantofelek / 77.65.51.* / 2013-01-29 19:38
I tak było by moze nie dobrze ,ale napewno lepiej tylko ,że niektóre działania tego rządu są nieodwracalne tu nawet opozycja nie pomoże jak wejdziemy do strefy euro to czeka nas za 10-12 lat bankructwo .

Wole PiS ,a nie tych dyletantów humanistów bez podstaw ekonomi porównajcie sobie wyksztzłcenie złych pisowców w rzadzie Kaczyńskiego z obecnym to sie uśmiejecie bo to tragikomedia te nasze rzady,gdzie minister skarbu jest z wykształcenia archeologiem ,prezydent nieodróżniający długu publicznego od deficytu mgr Histori tak zreszta jak premier Donaldinio.
A i zapomniałem o mgr Rostowskim który Zycie Gilowskiej jakkolwiek by niepatrzeć do pięt niedorasta reszty nie ma co porównywać .
Przypomne tylko ,że Lech Kaczyński był profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego (1996–1999), Jarosław ma doktora prawa .
Zyta też habilitowana więc z czym do ludu ,ale i tak sie znajda tacy dla których PO to najlepsza pod słońce partia.
.,. / 81.190.61.* / 2013-01-14 18:08
Najlepiej ma się u nas cwaniak ,złodziej i prostytutka. Zawsze tak było jak długo w tym kraju żyje.
Senior63 / 84.39.167.* / 2013-01-14 16:41
Państwo powoli zamyka obywatelom wszystkie furtki zarobku. Jedynym legalnym źródłem dochodu pozostanie w końcu życie na koszt budżetu. Tak jak to robią przywódcy narodu.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-01-14 15:03
"Podatek Belki" Podatek, który miał być wprowadzony tymczasowo. Pewnie tak samo będzie z VATem
erererf / 91.217.19.* / 2013-01-14 14:57
Dlatego Belka jest dla mnie sensownym ministrem. Państwo ma równoważyć szanse. Jak chcecie być Krezusami - przenieście się do Etiopii.
Pomysłowy / 91.214.0.* / 2013-01-14 14:41
Są inne metody. Jeśli ktoś chce wziąć kredyt - można mu pożyczyć za połowę odsetek. Wtedy każdy ma zysk a Rostowski dostaje figę ! Oczywiście spisujemy umowę i trzymamy ją do momentu spłaty. Gdyby dłużnik się migał - to mamy go na widelcu.
Robimy to z rodziną i znajomymi z zachowaniem ostrożności.
Kazik121 / 83.7.68.* / 2013-01-14 14:40
Klocek ma teraz niezłą fuchę za ten podatek -Donko słońce Peru obiecało znieść podatek Klocka a ten jeszcze go uszczelnił- ale kij ma dwa końce doczekasz się zapłaty
debos / 95.49.112.* / 2013-01-14 14:45

ale kij ma dwa końce doczekasz się zapłaty

Już się doczekał ten wybitny ekonomista, wybitny minister finansów. Szacunek i uznanie wdzięcznych obywateli. To jest jego wynagrodzenie. Bo przecież nie marna pensja.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-01-14 15:08
blebla jak zwykle bredzi
wojens z pokoju 207 / 83.12.121.* / 2013-01-15 12:43
blebla w dwóch wierszach tekstu zawarł 7 fałszywych stwierdzeń ;DDDDD
- wybitny ekonomista
- wybitny minister finansów
- szacunek
- uznanie
- wdzięcznych obywateli
- to jego wynagrodzenie
- marna pensja
jot / 77.253.75.* / 2013-01-15 23:31
Wy naprawdę nie widzicie, że gość was podpuszcza. wychwalając ministra? Wyluzujcie, zobaczycie więcej.
Kuba 84 / 85.128.14.* / 2013-01-14 14:06
Panowie ze zdjęcia, ten po lewej zapamiętany został przez wprowadzenie "chwilowego" podatku (o ile dobrze pamiętam, to nie miał on być przez dłuższy czas), Pan po prawej zasłynął fotoradarami.... tacy to nasi spece od finansów...
debos / 95.49.112.* / 2013-01-14 14:36

ile dobrze pamiętam, to nie miał on być przez dłuższy czas), Pan po prawej zasłynął fotoradarami.

wszystko ci się chłopie pokićkało. Belka nie wprowadzał podatku od zysków kapitałowych na chwilę a na zawsze. Rostowski nie ma nic wspólnego z instalacją radarów. To sprawa zupełnie innego resortu. Dobrze żebyś znał kompetencje poszczególnych organów i instytucji państwa. No bo jak nie to trudno się orientować w tym co się w panstwie dzieje. A tobie to jeszcze nawet brak orientacji nie przeszkadza zabierać głos.
docXX / 79.184.134.* / 2013-01-14 18:37
Rostowski ma b.dużo wspólnego z radarami, chce ściągnąć w postaci mandatów 1,5mld PLN a że jest to kwota z księżyca, więc postanowił przyznać środki (1,3 mld) na zakup iluś set nowych fotoradarów. Oczywiście rząd mętnie tłumaczy, że chodzi o bezpieczeństwo. Czy znacie statystyki, że ograniczenie prędkości w terenie zabudowania z 60 na 50 km/h wcale nie spowodowało zmniejszenia się liczby wypadków a wprost przeciwnie? Ciekawe, nie?
kamanik / 77.253.86.* / 2013-01-23 20:16
Nic nie zmieniło - to proste bo kto z nas jeździ 50 km/h ?

Uczciwie się przyznaję ja nie. Radary są dobrym straszakiem - będę na nie uważać.
debos / 95.49.112.* / 2013-01-14 19:37

Czy znacie statystyki, że ograniczenie prędkości w terenie zabudowania z 60 na 50 km/h wcale nie spowodowało zmniejszenia się liczby wypadków a wprost przeciwnie?

Im wolniej się jeździ tym bardziej niebezpiecznie. Tym więcej wypadków. Dobre. To tylko gaz do dechy, alleluja i do przodu. Oto przesłanie dla kierowców.
LK1954 / 83.4.251.* / 2013-01-14 13:56
Inflacja powinna byc jak koszt uzyskania. Prawdziwy zysk to roznica pomiedzy odsetkami, a inflacja. Nie tylko strzyga, ale i przy okazji gardla podcinaja. Panstwo jest tak bogate jak jego obywatele, a bez pracy i oszczednosci bedziemy pariasami europy.
Bartuś12 / 2013-01-14 14:22 / Bywalec forum
No widzę że Panowie bardzo dobrze sie dogadują, widać to na zdjęciu , jak sobie kroczą po sejmowym korytarzu.
debos / 95.49.112.* / 2013-01-14 14:40

No widzę że Panowie bardzo dobrze sie dogadują, widać to na zdjęciu , jak sobie kroczą po sejmowym korytarzu.

A przecież powinni się pozabijać.
Grey Zone / 91.199.246.* / 2013-01-14 14:16
Ja tylko czekam jak rozpocznie się kampania promująca wprowadzenie "EURO pejskiej" waluty w naszym "PO landzie". To dopiero będzie jazda!!!
Tomek1967 / 85.31.254.* / 2013-01-14 21:32
Nie będzie już żadnej jazdy Kolego. To będzie klęska i totalne zubożenie społeczeństwa.
grubybenek / 83.23.109.* / 2013-01-14 13:35
Promują oszczędzanie na lokatach żeby jak najwięcej kasy było, w przyszłym roku to 25% będzie podatek.
SaSvion / 193.41.230.* / 2013-01-14 13:09
Osób lawinowo krytykujących podwyżki chciałem zapytać czy macie jakieś inne pomysły na dopięcie budżetu, kto według Was powinien dostać stery? Czy np. p. Kaczyński lub Ziobro dołożą z własnej kieszeni? A może dodrukują pieniędzy "by żyło się lepiej"? Swój czas u władzy mieli a jak go wykorzystali?! Wieczne wywlekanie ubeków i szukanie "prawdy", może i Państwo się nie zadłużało ale i się nic nie działo. Autostradami i drogami szybkiego ruchu dobrze się jeździ?!
To nie tylko przykład Kraju ale i poszczególnych miast.
Jak wyglądała Warszawa za rządów p. Lecha Kaczyńskiego a jak wygląda dzisiaj?! Jedyną inwestycją za rządów PiS było Muzeum Powstania Warszawskiego - niezwykle istotne dla każdego Warszawiaka, ale czy najważniejsze w danej chwili? każdy niech odpowie sam. Wiem że najłatwiej jest krytykować i o wszystko winić Tuska. O kryzys na świecie, o decyzje w sprawie dachu na Stadionie Narodowym, o to że na giełdach jeszcze nie zielono, o wszystko. Pytanie tylko czy są jakieś SENSOWNE ALTERNATYWY?
pantofelek / 77.65.51.* / 2013-01-29 20:00
Najpierw odpowiedz mi dlaczego budzet się niedopina mamy przecież propagande sukcesu zieloną wyspe to niby dlaczego mają być ciecia i skoki na kase.
Z drugiej strony straszy sie kryzysem w zaleznosci co im aktualnie pasuje .
Kto sie tak zadłuzył PiS rzadzące 18 miesiecy czy PO które ma juz 2 kadencje odpowiedz sobie uczciwie kto nas tak zadluzył.
Muzeum to pikuś przy Umowie gazowej z Gazpromem i uwaleniu polskiej budowlanki chocby niezapłaceniu Hydrobudowie 400 mł zł za stadion Narodowy co m.in doprowadziło do upadku PBG i wywołało reakcje łancuchową .
Inne przykłady DSS dostała kontrakt na budowe autostrad i niepodołała bo Urzednicy PO dopuscili spółke która nigdy autostrad nie budowała i nie miała nawet do tego odpowiedniego sprzętu i kapitału .
Podatek na KGHM tu PiS było przeciwko ,ale PO swoje bo lepiej uwalać polski kapitał przecież KGHM daje prace 100 tyś ludzi ,a płaci większy podatek niz cały czytaj zagraniczny ( 70-90 % )system bankowy.
Poza tym nie bądz dwulicowy i powiedz jakie muzeum powstało za prezydenta Komorowskiego .
Za PiS mozna jedynie narzekać na dziełania CBA ,że było nadgorliwe jak Ziobro i popełniało błedy ,ale miało prawo bo dopiero co powstało .
Niebyło jednak przypadków by ABW zajmowało się biednymi studentami za wpisy na temat prezydenta ,ot tego jest policja a tu Platfusy sa wstanie nawet grom przysłać jak coś nie tak bekniesz o PO .
Niech mi nikt nie pisze ,że za PiS było gorzej .
pantofelek / 77.65.51.* / 2013-01-29 19:59
Najpierw odpowiedz mi dlaczego budzet się niedopina mamy przecież propagande sukcesu zieloną wyspe to niby dlaczego mają być ciecia i skoki na kase.
Z drugiej strony straszy sie kryzysem w zaleznosci co im aktualnie pasuje .
Kto sie tak zadłuzył PiS rzadzące 18 miesiecy czy PO które ma juz 2 kadencje odpowiedz sobie uczciwie kto nas tak zadluzył.
Muzeum to pikuś przy Umowie gazowej z Gazpromem i uwaleniu polskiej budowlanki chocby niezapłaceniu Hydrobudowie 400 mł zł za stadion Narodowy co m.in doprowadziło do upadku PBG i wywołało reakcje łancuchową .
Inne przykłady DSS dostała kontrakt na budowe autostrad i niepodołała bo Urzednicy PO dopuscili spółke która nigdy autostrad nie budowała i nie miała nawet do tego odpowiedniego sprzętu i kapitału .
Podatek na KGHM tu PiS było przeciwko ,ale PO swoje bo lepiej uwalać polski kapitał przecież KGHM daje prace 100 tyś ludzi ,a płaci większy podatek niz cały czytaj zagraniczny ( 70-90 % )system bankowy.
Poza tym nie bądz dwulicowy i powiedz jakie muzeum powstało za prezydenta Komorowskiego .
Za PiS mozna jedynie narzekać na dziełania CBA ,że było nadgorliwe jak Ziobro i popełniało błedy ,ale miało prawo bo dopiero co powstało .
Niebyło jednak przypadków by ABW zajmowało się biednymi studentami za wpisy na temat prezydenta ,ot tego jest policja a tu Platfusy sa wstanie nawet grom przysłać jak coś nie tak bekniesz o PO .
Niech mi nikt nie pisze ,że za PiS było gorzej .
ajhbergen / 2013-01-22 16:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mase pieniedzy wyrzucono na odszkodowania ze SP dla roznych pociotkow ofiar katastrofy w Smolensku, tj dla osob doroslych nie bedacych na utrzymaniu tych ofiar, na ekshumacje itp. Marnotrawstwo naszych pieniedzy nadrabia sie podatkami. W ten sposob pewna klasa ludzi zwiazanych poprzez powiazania rodzinne z rzadem i roznymi partaimi jest beneficjentem haraczu nakladanego na ludzi pracujacych. Ktos musi tez placic na gigantyczne pensje, premie i odprawy dyrektorow spolek SP.
chichot dona / 164.126.52.* / 2013-01-14 14:42

chciałem zapytać czy macie jakieś inne pomysły na dopięcie budżetu

Bardzo prosty sposób, wycofanie się z militarnych awantur poza granicami RP, zredukowanie co najmniej o 50% administracji (wszelakiej publicznej), maksymalne uproszczenie przepisów w celu zredukowania uznaniowości urzędniczej, uproszczenie a w przyszłości zmniejszenie podatkowego obciążenia.
To wszystko może dać impuls pro rozwojowy, zwiększyć konsumpcje wewnętrzną, rozbudzić gospodarkę.
Wystarczy tylko dać więcej wolności obywatelom , mniej restrykcji najczęściej bezzasadnych, krępujących rozwój oraz służących jedynie potrzebom rozrastającej się nieustannie biurokracji.
stary ubek / 46.45.107.* / 2013-01-14 15:03
do tego jeszcze wypowiedzieć konkordat!
Sasv / 193.41.230.* / 2013-01-14 14:52
Serdecznie dziękuję za merytoryczną odpowiedź.
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-14 14:21
Polecam Panu książkę Prof.Changa z Cambridge Univercity pt. "23 things that you do not know about capitalism". Jest to bardzo pouczająca lektura a autor jest wybitny-zdecydowany przeciwnik neo-liberalnej polityki jaką m.inn. forsuje nasz rząd-w sposób wyjątkowo prymitywny. W tym nurcie mieści się polityka Rostowskiego wspierana przez Tuska, która prowadzi donikąd. Realna gospodarka się kurczy a łatanie dziury przez notoryczne podwyżki podatków świadczy o braku pomysłów.
virtomek / 85.222.103.* / 2013-01-14 13:55
Kolego widze ze jestes antyPISowski ale podpowiem Ci obejrzyj sobie Sekielskiego Władcy Marionetek i sam sobie odpowiesz na pytanie ktory polityk i opcja nie klamia? jesli chodzi o budzetowanie to czasem jest tak zeby poczynic inwestycje nalezy dac sobie troche czasu. Szczerze jesli idzie o warszawe to smiech mnie bierze mieszkam tu od dziecka stale podwyzszana jest cena biletow ztm mysli sie o wycofaniu nocnego metra bo to rocznie 3 miliony a tu Pani prezydent wyplaca 58 milionow nagrod dla praconikow.Prosze sobie odpowiedziec jaka jest alternatywa. Wziac sie za siebie i zaczac od wlasnego chlewiku.
By wszystkim zylo sie lepiej? obnizymy podatki i zaczynam od czego? teraz troche wszystko luzuje i tanieje bo wybory lada dzien
a gdzie obiecywany podatek katastralny?
ideowo liberalisci a za wykonastwo mierny. Oszustwo!!! alternatyw jest wiele tylko najlatwiej zwieksza sie podatek z ktorego jest najwiekszy wplyw do budzetu tj.VAT
Jachu-xxxxl / 85.221.162.* / 2013-01-14 13:46
Pan SaSvion serwuje nam bajeczki to taki rodzaj potrzeby wysłuchania.Ale na tym forum to raczej Pan głupszych od siebie nie znajdzie. Może na onecie takich Pan znajdzie powodzenia
Wiesław620 / 85.221.162.* / 2013-01-14 17:08
Żaden buc gościa sprowadził na ziemie to nie onet błędem jest ocenić kogoś na podstawie własnego poziomu umysłowego a jeżeli Ty oceniasz tak samo jak SaSvion to oznacza że poziom tego forum przerasta Ciebie
SaSvion / 193.41.230.* / 2013-01-14 17:27

Jachu-xxxxl / 85.221.162.* / 2013-01-14 13:46 + popieram - neguję -1 usuń Zgłoś do usunięcia Pan SaSvion serwuje nam bajeczki to taki rodzaj potrzeby wysłuchania.Ale na tym forum to raczej Pan głupszych od siebie nie znajdzie. Może na onecie takich Pan znajdzie powodzenia


hmmm...


Wiesław620 / 85.221.162.* / 2013-01-14 17:08 + popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia Żaden buc gościa sprowadził na ziemie to nie onet błędem jest ocenić kogoś na podstawie własnego poziomu umysłowego a jeżeli Ty oceniasz tak samo jak SaSvion to oznacza że poziom tego forum przerasta Ciebie


Brawo, Brawo, Brawo !!! Panie Jachu/Wiesław. Sam siebie chwalisz pod innymi nickami - żenujące! I Ty masz czelność mówić coś o moim poziomie i o poziomie tego forum? Sam lepiej idź na onet, tam przynajmniej nie rejestrują ip przy nickach, może ktoś się nie połapie że będziesz pisał z kilku nicków.


błędem jest ocenić kogoś na podstawie własnego poziomu umysłowego a jeżeli Ty oceniasz tak samo jak SaSvion to oznacza że poziom tego forum przerasta Ciebie


Przecież to Ty oceniłeś mnie a nie odwrotnie więc nie kompromituj się dalej.
Wiesław620 / 85.221.162.* / 2013-01-14 23:20
Nic podobnego, fakt adres IP ten sam bo to ruter! jednak użytkownicy różni i nie zawsze o tych samych poglądach. Trochę wyobraźni czy Pan zauważył iż właśnie potwierdził słuszność mojej oceny pańskiego rozumowania
Wiesław620 / 85.221.162.* / 2013-01-14 23:44
Zresztą Pani SaSvion różnica zdań zawsze wnosi dyskusje i możemy się dowiedzieć czegoś czego dętej pory nie wiedzieliśmy . Nie tylko ja uważam że akurat pański post nie jet trafiony.Przypuszczam że Pana światopogląd opiera się o wiadomości z jakiegoś jednokierunkowych politycznych mediów. I to jest właśnie błąd bo każda strona ma własne interesy potencjalnie każda ze stron wprowadza zakłamanie w większym lub mniejszym stopniu. Ja czytam i oglądam media różne porównuje ze światem który mnie otacza i to jest właśnie sposób na znalezienie prawdy w jakimś stopniu. Kiedyś był DTV ,Komunistyczne gazety i opozycyjne radio Wolna Europa ulotki ale bliżej prawdy byli Ci drudzy ,dziś jest podobnie więc nie można polegać że jedna ze stron zaserwuje nam czystą prawdę
SaSvion / 193.41.230.* / 2013-01-14 13:56
Najłatwiej nazwać kogoś głupkiem, żydem i ubekiem. Faktycznie jestem głupim absolwentem wydziału Ekonomii jednej z Warszawskich Uczelni, od 8 lat pracuję w swojej branży, ciekawi mnie natomiast kim Pan jest? Może Wróżbitą że tak szybko mnie Pan ocenił? Pozdrawiam
Wiesław620 / 85.221.162.* / 2013-01-15 10:19
Zazwyczaj aż tyle nie piszę na forum a szczególni nie reaguje na posty które zachęcają do wzajemnego odczekiwania się tak zwanego postawienia ostatniego zdania. Dla Pana SaSvion zrobię wyjątek bo poczuwam się że istotnie sformułowanie " Pan głupszych od siebie nie znajdzie." mogło być inaczej sformułowane wobec tego przepraszam Pan za taką formę.(żydem i ubekiem Pana nie nawałem). Nie myślałem że aż tak się Pan urazi ponieważ dla mnie nie jest obrazą to że jest bardzo dużo ludzi mądrzejszych ode mnie. Po prostu uznałem Pana post jako osoby mało oczytanej w polityce i to podtrzymuje bo uważam że z takimi wiadomościami grzecznie pisząc można się ośmieszyć. Szczerze myśląc nie wierzę w Pański wykształcenie bo widzi Pań istnieje coś takiego jak portret wizerunkowy a ponieważ dużo Pan napisał można określić Pana osobowość , na pewno ma Pan kłopoty z emocjami osobowość o słonościach. "wybuchowych"lubi Pan się przekomarzać i jest Pan nieustępliwy ostatnie zdanie musi należeć do Pana.Osoby z taką osobowości słabiej się uczą. Również osoby które mogą się pochwalić wyższym ilorazem inteligencji nie wstawiło by aż tyle postów
Osoba o taki wykształceniu jak Pan podaje nie wstawiła by takiego postu z godz.13:09 z którego wynika Pańska naiwność wiary w prawd TVN
Edek niemiec / 83.25.21.* / 2013-01-14 18:10
Może tu coś znajdziemy,trzecią co do wielkości rządową dotacją budżetowa w 2011 były firmy ochroniarskie ? 811 mln zł ??? Poza kontrolą oczywiście.Bo jak dasz to masz dozgonną wdzięczność w razie "W".W tym roku jeszcze nie wiadomo ile funkcjonariusze byłych służb dostaną ,ale becikowe będzie na pewno włączone + "zaoszczędzone" 500 mln zł na diabetykach (dofinansowanie insulin dla dzieci,pasków do mierzenia itp.)
Sadownik / 83.28.146.* / 2013-01-14 17:00
Nie zawsze skrót "Dr" oznacza "Doktor".
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-14 14:35
Dla mnie wyznacznikiem umiejętności tego rządu jest poziom bezrobocia, zadłużenie i wzrost PKB.Inwestycje w stadiony, drogi, lotniska kosztem zadłużenia,robione drogo i po partacku kwalifikują decydentów pod sąd.Większość absolwentów ekonomii nie ma pojęcia o kwestiach z nią związanych, jeżeli zakończyli edukację na poziomie uniwersyteckim.Tak jest z tobą, widzisz inwestycje nie widzisz jakim kosztem, za ile.Jesteś zwolennikiem tego rządu nie wiedząc, iż liberalizm w gospodarce został skompromitowany. Mało Państwa w gospodarce świadczy o braku pomysłu na ten kraj a drenowanie obywateli służy zasypywaniu dziury budżetowej, którą ten rząd wykreował. I nie pomagają sztuczki czy wręcz złodziejstwo [Drugi Filar,Fundusz Drogowy] Rostowskiego, które problemy upychają pod dywan, bez rozwiązywania problemów. Upadłe stocznie to jaskrawy dowód niemocy.
to wtórny analfabetyzm ekonomiczny / 81.210.19.* / 2013-01-14 14:02
Zdobyłeś kwalifikacje, to dlaczego wstawiasz takie farmazony?
Łysy 25 / 87.204.189.* / 2013-01-14 13:45

Pytanie tylko czy są jakieś SENSOWNE ALTERNATYWY?

Tak.
Trzeba ciąć wydatki państwa.
Paweł78 / 78.131.128.* / 2013-01-14 13:31
jak "dopiąć stery" ? Ci złodzieje biorą pieniądze w najprostszy sposób podnosząc obciążenia fiskalne. Stary Rostowski ma kasę w Angli i w dup... ma oszczędności Polaków. Podnieśli wiek emerytalny łupiąc aktualnie młodych a innym np górnikom pozostawili nietknięty. Państwo równych i równiejszych. Mało przykładów. Facet nie p*****..... Lepiej pomyśl i zobacz co oni wyprawiają. To największa banda złodziei jaka rządziła tym krajem.
skubany niejednokrotnie / 81.210.19.* / 2013-01-14 14:00
Ciekawe, czy ten pompowany panavincentową propagandą osobnik zmądrzeje? Dlaczego mamy martwić się o budżet, kiedy wg oficjalnego języka u nas NIE MA kryzysu? Pytanie, gdzie swoje oszczędności gromadzą ci, którzy skubią tubylców?
SasV / 193.41.230.* / 2013-01-14 13:45
Nie twierdzę że to mi się podoba. Jestem BARDZO daleki od popierania wielu rzeczy jak choćby budowania budżetu kasą z fotoradarów, jestem za zmianami tylko nie widzę cienia szansy na faktyczną poprawę. Akurat ustawa emerytalna kompletnie mnie nie ruszyła pomimo tego że mam 28 lat, od wielu lat zdaję sobie sprawę z tego że nasze roczniki emerytur z kraju poprostu nie dostaną, ile się odłoży tyle się będzie miało, Społeczeństwo starzeje się w takim tempie że nam emerytalnego buty nie poprawią żadne zmiany...
3m113 / 93.93.72.* / 2013-01-14 14:11
"Mam 28 lat a od ośmiu pracuje w swojej branży". Znaczy się branża prosta, studiów nie potrzeba. Farmazony może pleść każdy.
SaSv / 193.41.230.* / 2013-01-14 14:21
Nie ma żadnego przekłamania. Kiedy zaczałem pracować byłem na początku studiów. Nie wiem czy to takie dziwne że student może pracować?! Dość logiczne że gdzieś i kiedyś doświadczenie zawodowe po za wiedzą ze szkoły trzeba zdobywać.
Wh / 31.174.151.* / 2013-01-14 15:30
Nie ciesz się tak. Też pracownałem ciągnąc dzienne studnia na ITS-ie. ... a po 12 latach, kiedy korporacje już mnie "wykręciły" przyjechała święta trójca dyrektorów i podziękowali za współpracę. Na moje miejsce zatrudnili studenta bo tańszy jest, potem drugiego, o jak pierwszy był za cienki itd... Okazuje się że doświadczenie możesz sobie w d... wsadzić. Cena czyni cuda. Najlepszy zawsze jest wół roboczy za niewielkie pieniądze, najlepiej zatrudniony na ułamek etatu
Paweł78 / 78.131.128.* / 2013-01-14 13:54
więc sam widzisz jak nas traktują i okradają. Znam wielu młodych górników i szlak mnie trafia czym ja się różnie od nich. Posłużyłem się przykładem górników bo kto się zbuntuje o kolejny podatek czy olewanie polityki prorodzinnej. A dotknij górników to lecą płyty chodnikowe. Rząd tchórzy i złodziei. Kradną i śmieją się w żywe oczy.
tfuusk / 83.31.217.* / 2013-01-14 13:16
Dobrą inwestycja było by pozbawienie byłych UB całkowicie emerytur oraz mozliwości dorabiania do emerytury wypisując bzdury na zlecenie obecnych rządzących na forach internetowych czy prasie
SaSvion / 193.41.230.* / 2013-01-14 13:22
Niestety na twój ból ubekiem nie jestem, co więcej dzięki mojej pensji możesz odbierać swój zasiłek za który opłacasz internet... Może i byłaby to dobra inwestycja, tylko czy realna?! Po co myśleć o nierealnych absurdach ?!? Przecież nikt im NIE MOŻE ODEBRAĆ tych emerytur, pomimo tego że kompletnie na nie nie zasługują.

Najnowsze wpisy