Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Papandreu na dywaniku. Co osiągnęli Sarkozy i Merkel?

Papandreu na dywaniku. Co osiągnęli Sarkozy i Merkel?

Wyświetlaj:
raz a dobrze / 77.115.208.* / 2011-11-03 12:08
Ultimatum, to jest , jak widać, podstawowe narzędzie demokracji .
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 12:54

Ultimatum, to jest , jak widać, podstawowe narzędzie demokracji

Przecięż chcą dać Grekom szanse i ogromne pieniądze. Na zmarnowanie mają dać kolejne miliardy? Tu jest przede wszystkim interes Grecji. Reszty Europy na pewno też. Ale Europa tak czy siak sobie poradzi, Grecy zdecydowanie slabiej.
bez matury / 77.115.208.* / 2011-11-03 11:48
To wcale nie jest problem waluty, jakkolwiek ja nazwiemy,
czy przynależności kraju do jakiejś wspólnoty,
tylko jest to problem SYSTEMU ZADŁUŻANIA PAŃSTW ( czytaj : wspierania rozwoju) !


Problem jest w systemie , który pozwolił, by zaistniała
SWOBODNA MOŻLIWOŚĆ zadłużenia państwa ponad wszelką
ekonomiczną logikę i rozsądek .


Jeżeli ja dostanę duży kredyt, przekraczający kilkakrotnie
wartość mojego ( lub firmy, państwa) majątku oraz spodziewanych wszelkich przychodów w okresie np. 10 lat,
a następnie :
przebaluję,
roztrwonię,
przepiję ,
czy przegram w karty całą pulę kredytu,
to naprawdę nie ma znaczenia,
czy kredyt był :
w euro ,
dolarach,
czy rublach,
i czy należałem do klubu golfowego , czy nie :
po prostu jestem bankrutem!.

I to bank ma problem , że dał mi kredyt , bo JAKIEŚ względy
przesłoniły prezesowi banku zdrowy rozsądek , fachową analizę finansową i całą resztę.
skrytki rostowskiego / 194.181.88.* / 2011-11-03 11:06
aby odnalażla te zakamarki , skrytki gdzie sprytnie pochowął długi wielebny VINCENT ! król księgowy RP

Niech to będzie obywatelski WNIOSEK skierowany do BRUKSELI !
żeby później nie narzekali, ze zostali oszukani !!!
Ilat / 188.47.105.* / 2011-11-03 09:06
Czy ktoś zauważył, że obecnie w polityce obowiązuje moralność Pawlakowej (Sami Swoi). Demokracja, demokracją i i tak musi być po naszemu.
Może najwyższy czas pójść po rozum do głowy i zauważyć że demokracja (tfu) jest do d...
raz a dobrze / 77.115.208.* / 2011-11-03 11:50
Super śmiesznie by było, gdyby okazało się, iż prywatnie jakiś prominent , który stawia teraz ultimatum , jest udziałowcem banków, które zadłużyły Grecję.
franzu / 89.78.165.* / 2011-11-03 11:49
czyli potwierdzasz opinie ze miliony much nie moga sie mylic wiec jedzmy gowno tak?
Dariooo / 83.26.244.* / 2011-11-03 10:45
Dobre stwierdzenie! Ale POPULISTYCZNE! Przy tragediach konieczny jest... BRAK DEMOKRACJI! Może powinniśmy rozpisać referendum jak podnosić felernego Boeninga??? Część Polaków będzie za poduszkami powietrznymi a część za dźwigiem a jeszcze inna grupa za działaniem i dźwigu i poduszek powietrznych... Demokracja nie jest dobra na wszystko! A większość nie zna się na gospodarce i finansach!!! Grecy nie chcą spadku emerytur z 1500 do 1000 Euro w ramach cięć, ale jak reformy odrzucą i wyjdą ze strefy Euro - to za 3 lata będą totalnymi BANKRUTAMI i bedą w DRACHMACH zarabiać realnie 300 Euro! Przed takim wyborem stoją! Co byś wybrał???
Ilat / 188.47.114.* / 2011-11-03 11:56
Moja teza:
Może najwyższy czas pójść po rozum do głowy i zauważyć że
demokracja (tfu) jest do d...

Odpowiedzi:

franzu : czyli potwierdzasz opinie ze miliony much nie mogą sie mylić
wiec jedzmy gówno tak?

Dariooo: Dobre stwierdzenie! Ale POPULISTYCZNE!

To na prawdę do mnie adresowane????
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 09:46

Może najwyższy czas pójść po rozum do głowy i zauważyć że
demokracja (tfu) jest do d...

Twoje myślenie jest do d.... w odróżnieniu od demokracji. Ta jest najlepsza.
Ilat / 188.47.105.* / 2011-11-03 10:00
A może jakieś konkrety na poparcie tej tezy? Skąd to wiesz?
Ja przedstawiłem argument: nawet najwięksi piewcy demokracji wymagali aby z powodu niepoprawnych politycznie wyników referendów w Irlandii powtarzać je do skutku a pomysł aby Grecy wypowiedzieli się w referendum na temat ustaleń zrobionych poza ich plecami (mówię o obywatelach a nie o rządzie) powitali z oburzeniem. To może jednak zrezygnować z tej idiotycznej fasady i przyznać że demokracja tak ale tylko jak jest po naszej myśli czyli że właściwie to demokracja rzeczywiście jest do d.. ale dla głupiego ludu musimy zachowywać pozory i wciskać mu ciemnotę?
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 11:30

a pomysł aby Grecy wypowiedzieli się w referendum
na temat ustaleń zrobionych poza ich plecami (mówię o
obywatelach a nie o rządzie) powitali z oburzeniem.

Możliwość przeprowadzenia referendum jest najlepszym przykladem na istnienie demokracji. Do tego stopnia, że demokratycznie mogą sobie zafundować wielkie kuku. Ustalenia odnośnie ratowania ich przed bankructwem nie zapadaly poza ich plecami. Oni to musieli zaakceptować. W każdym razie rząd w ich imieniu. Zresztą takie decyzją muszą podejmować wladze a nie spoleczeństwo i to jeszcze takie jak Greckie. Po to jest wladza, żeby brala na siebie odpowiedzialność n najtrudniejszych dla narodu momentach.
Grecy przystępowali do Unii i strefy € dobrowolnie. Nikt ich nie zmuszal. Więcej dostali kredyt zaufania. Przyjęli też na siebie zobowiązania. Otrzymali wielkie pieniądze na dostosowanie i rozwój. A teraz powiedzieli, że mają wszystkich frajerów w nosie?
Nie ma lepszego ustroju jak demokratyczny. Gdyby Grecy przestrzegali regul, prawa i nie topili wlasnego państwa a z nim siebie nie byloby dzisiaj tej dyskusji. Tylko muszą być precyzyjnie określone mechanizmy, regulacje. I sposoby kontroli a w ostateczności sankcje za brak ich przestrzegania. Więcej demokracji, doskonalenie demokracji jest receptą na uchronienie Europy przed problemami. Nie ma dla Europy alternatywy. Albo razem albo bieda i sila robocza dla skośnookich i Amerykanów. Jak sobie wyobrażasz konkurencję każdego kraju z osobna np. z USA, Indiamii, Chinami itd.
I na koniec podam ci przyklad Szwajcarii, gdzie wszystko roztrzygają w referendach. Chyba bardziej " skrajny " przyklad ustroju demokratycznego trudno sobie wyobrazić. Tylko, że oni do tego dochodzili przez pokolenia. Taki jest wlasnie wzór do naśladowania. Ustrój demokratyczny do którego poprzez edukację, uczenie postaw propaństwowych i prospolecznych dorasta spoleczeństwo. Czyli doskonalenie demokracji jest receptą na dobrobyt a nie wprowadzanie jakichś innych ustrojów. Wlaściwie jakich?
paskudna sprawa / 194.181.88.* / 2011-11-03 10:27
najlepsze są dynastie, bo nie pozwolą aby tabuny kundli ich okradały !

Owocem Demokracji był HITLER i Trzecia Rzesza i 70 milionów zakatowanych, zabitych, spalonych ludzi !
i tak za to nie zapłacili dzisiaj rządza znowu Europą
Owocem Demokracji był HITLER i Trzecia Rzesza
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 11:34

Owocem Demokracji był HITLER i Trzecia Rzesza

Czy puczu i dyktatury? A noc dlugich noży w Monachium to też byl przejaw demokracji?
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-11-03 10:10
Prawda jest taka że nie wynaleziono jeszcze idealnego systemu rzadzenia. Demokracja która wszyscy chwala jest tylko pozorna ale daje ludziom poczucie ze maja na cos wplyw chodz tak naprawde gowno moga bo wszystkim steruja ludzie na wysokich stanowiskach. Jestesmy manipulowani (przez polityków i media) tak by wydawało nam sie że wszystko jest cacy.
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-11-03 10:42
Najlepszym sposobem rządzenia jest tzw. rozsądna dyktatura. Tylko najtrudniej znaleść rozsądnego dyktatora, choć w historii się zdarzali.
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-11-03 11:29
Jak to rozsądna dyktatura? :D
Mozesz podac przykład bo z historii noga jestem to chociaż sobie poczytam. Król Salomon sie nie liczy :)
Ilat / 188.47.105.* / 2011-11-03 10:39
Tak na prawdę problem polega na tym, że demokracja jest źle stosowana. Istnieją obszary, gdzie nie ma miejsca na dowolność. Przykład: prawo ruchu drogowym. Ruch musi być albo prawo albo lewo stronny. Nie da się wprowadzić innych zasad dla sam. osobowych a innych dla ciężarówek. Trzeba zdecydować. Wprawdzie równie dobrze można rozwiązanie wylosować ale jak ktoś chce decydować demokratycznie to ok.
Ale kto mi wytłumaczy z jakiego powodu wszyscy muszą zaakceptować ten sam model zabezpieczenia na starość (ZUS), opieki zdrowotnej (NFZ), jednakowego wieku rozpoczynania nauki i identycznego programu nauczania dla wszystkich dzieci (choć każde dziecko jest inne)? Przecież to jaki ja wybieram model życia nie wpływa w żaden sposób na innych a tylko na mnie. Jeśli w ten sposób popełnię błąd to mam do tego prawo i oczywiście mam obowiązek ponieść wszelki konsekwencje mojego wyboru. Obecne rozwiązanie oznacza że jestem własnością Państwa czyli neoniewonikiem. Może ktoś to lubi i mu taki status odpowiada - jego sprawa - ale mnie nie i nie mam ochoty aby ktokolwiek (demokratycznie wybrany parlament czy Król) narzucał mi cokolwiek w tym zakresie..
BTW Tołdi: To w sumie uważasz że demokracja jest ok. czy jednak do d... bo nie do końca zrozumiałem to z Twojego postu :-)
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 12:24

Przecież to jaki ja wybieram model
życia nie wpływa w żaden sposób na innych a tylko
na mnie.

I tu się mylisz. Jest coś takiego jak interes spoleczny, czyli i Twój i mój np. dzięki temu, że jest NFZ możemy się leczyć. Bo przy kosztach leczenia, przy procedurach tak drogich jakie są moglibyśmy się leczyć w większości przypadków tylko do kwoty na jaką byloby nas stać. Czyli bylyby przypadki, że po niekorzystnej diagnozie w ogóle nie warto byloby zabierać się za leczenie. Ale wiadomo, że w cywilizowanym swiecie w XXIw nie ma zgody na to aby ludzie umierali nieleczeni tylko dlatego, że nie mają pieniędzy. Z tym wiąże się system ubezpieczeń. Tylko dlatego, że wszyscy placimy to możemy dostawać potem jakąś emeryturę. Kogo jednak stać może te sprawy zalatwiać we wlasnym zakresie, w sposób jaki mu odpowiada. To samo jest z edukacją. w interesie spolecznym jest aby wszyscy się ksztalcili. To determinuje postęp i rozwój. Jaką można mieć satysfakcję z tego, że jest się czlowiekiem renesansu z dyplomami najbardziej renomowanych uczelni jak wokolo same matoly i dojmujace chamstwo? Ale kto chce może swoje dzieci ksztalcić poza systemem publicznego szkolnictwa. Następna dziedzina to kultura. Bez wspólnego finansowania instytucje takie jak teatr, muzea, galerie trzebaby zaorać.Ladniej i lepiej się żyje w kraju gdzie czlowiek czlowiekowi nie jest wilkiem. Bez kultury taki stan nie jest do osiągniecia. Konkluzja bylaby taka, że nie do pomyślenia jest sytuacja ortodoksyjnej wolności i braku obowiązków wobec państwa i wspólnoty. Dla wspólnego dobra ale i kazdego z osobna.
Ilat / 188.47.82.* / 2011-11-03 19:11
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Wszyscy
chętni powinni móc w tym uczestniczyć i
opłacać odpowiednie składki (ZUS NFZ, państwowe szkolnictwo itp.) Tylko jeśli to jest takie dobre to dlaczego musi być PRZYMUSOWE?
A propos kultury. w USA, Anglii i paru innych krajach coś takiego jak ministerstwo kultury i państwowy mecenat nad kultura nie istnieje. Rozumiem, że w tych krajach żyją wyłącznie same chamidła a udział tych krajów w kulturze światowej jest praktycznie zerowy :-)

PS Przepraszam, ale poprzedni wpis poszedł niekompletny :-(
Ilat / 188.47.82.* / 2011-11-03 19:06
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Wszyscy chętni powinni móc w tym uczestniczyć i opłacać odpowiednie składki (ZUS
Tołdi / 199.67.203.* / 2011-11-03 11:24
ogolnie demokracja sie nie sprawdza i jak piszesz jest do d... ale szczerze to chyba na ta chwile najlepszy system bo nie wiem za brardzo czym mozna by ja zastapic :(
Ilat / 188.47.122.* / 2011-11-03 12:12
Oczywiście że jest. Minimalne Państwo (Republika) z konstytucją zapisana na góra 3 stronach A4 (czcionka może być 10p)
Obowiązki Państwa:
1. Zapewnienie aby wszystkie umowy były zawierane dobrowolnie.
2. Zapewnienie aby wszystkie dobrowolnie zawarte umowy mogły być bezwzględnie egzekwowane.
3. Pow. dotyczy również (z a nawet przede wszystkim) Państwa.
Cała reszta - czyli mechanizmy egzekwowania konstytucji - policja , sądy, wojsko, minimalna administracja dostosowana wyłącznie do tych zadań.

Podatki wyłącznie pogłówny (życie i nietykalność każdego obywatela jest warta tyle samo) oraz katastralny (każdy posiadacz w ten sposób "ubezpiecza" swój majątek deklarując jego wartości). Aby uniknąć szwindli Państwo ma prawo w każdej chwili zmusić właściciela do zamiany konkretnego majątku na pieniądze w drodze publicznej licytacji zabierając wylicytowana nadwyżkę ponad np. 125% wartości zadeklarowanej przez "sprzedającego"

Efekt będzie taki jak w przyrodzie. Gatunek ludzki będzie się rozwijał a nie degenerował.
W pp. będzie dokładnie odwrotnie co widać na załączonym obrazku.

Na coś niestety trzeba się zdecydować. Nie można mieć ciastka i jednocześnie go zjeść.

I na koniec stara ludowa mądrość: jak chcesz mieć wszystko to zwykle nie osiągniesz nic.
Grecjo nie bój sie ciotki Merkel / 194.181.88.* / 2011-11-03 08:39
niemcy tak splądrowali Grecję podczas II WŚ, niech teraz zapłaca za kryzys w Grecji, to będzie tylko zapłata za zagrabione dzieła antyku !
Wagonami wywozili do Rzeszy skarby kultury Greckiej.

I tak niemcom się udało po II WŚ reparacji wojennych nie płacili większści narodom Europy ! Niech niemieccy barbarzyńcy płaca za 6 lat mordowania i niszczenia narodów Europy !! Wywołali 2 wojny światowe w XX wieku ! Niemieckim bankom nic sie nie należy.
Za I WŚ Francja ostatnią transze reparacji dostała na początku tego roku.
deba / 79.191.194.* / 2011-11-03 09:59

niemcy tak splądrowali Grecję podczas II WŚ, niech teraz zapłaca
za kryzys w Grecji,

To przecież placą. Oni i Francuzi. Na nich przypada z 80% obciążeń związanych z ratowaniem grecji a raczej siebie przed znacznie większymi stratami.


rozdawnictwo kredytów przez banki, szczególnie niemieckie ! taki jest skutek! [1]

Rozdawnictwo pieniędzy, rozbuchane programy socjalne a z drugiej strony brak wplywów do budżetu bo grecy nie lubią, nie muszą a więc w konsekwencji nie placą podatków. I to jest przyczyna dramatu. Klopoty Unii, jej wina wynikają z tego, że Grecja nie powinna się w jej strukturach a już na pewno w strefie € znaleźć.
Grecjo nie bój sie ciotki Merkel

Miejcie Grecy w nosie Merkel i caly świat ale wtedy będziecie umierać na stojąco. padać jak muchy.
hitaczi / 89.76.115.* / 2011-11-03 09:20
Tak jest! A potem ci sami Niemcy kazali Grekom brać czternaste pensje, dodatki do wszystkiego, mnożyć urzędy i urzędników i tak dalej. Cwani ci Niemcy.
a więc KARNAWAŁ trwa w POlandii / 194.181.88.* / 2011-11-03 10:34
nikt nie pokona w armii urzędniczej TUSKA , to jest fenomen na skalę światową.

TANIE PAŃSTWO TUSKA to zatrudnienie 70 tysięcy nowych urzędników !
Czyż to nie jest GENIUSZ. Nobla z ekonomii ! i podoba sie małolatom jak nikt inny poza PALIKOTEM.
Polska ma większe długi niż Grecja i PKB na jednego mieszkańca 2 razy mniejsze niż Grecja ! Te skrytki Rostowskiego wkrótce się odnajdą
diabeł z piekła / 83.4.96.* / 2011-11-03 11:06
Kolejny co się nasłuchał babci p******...
Polska z biurokracją jest daleko w tyle za UE, za Francją, Włochami, Hiszpanią, nawet za Niemcami (choć tam ma to jakiś sens przez wzgląd na uczciwość ludzi).
Rostowski chowa pieniądze na wzór Eurolandu (czy tam związku socjalistycznych republik europejskich).
U nas rząd nie robi niczego czego by nie praktykowała UE - tyle, że kraje Europy zachodniej coś miały przed upolitycznieniem UE, a Polska po upadku układu Warszawskiego nie ma praktycznie nic - dlatego to na nas szybciej działa.

Najnowsze wpisy