Forum Polityka, aktualnościKraj

Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu

Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu

Money.pl / 2010-04-13 18:10
Komentarze do wiadomości: Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu.
Wyświetlaj:
Pola AD / 89.68.6.* / 2011-10-16 18:05
Z perspektywy czasu. Dziwisz dobrze zadecydował. Kolejna atrakcja turystyczna trochę ożywi ruch na Wawelu. Nie to żeby był za mały, ale trzeba czasem coś nowego dorzucić, choć ciasno. No i nazwisko St. D. pojawi się w przewodnikach krakowskich, utrwali się, nie zapomną o nim pokolenia turystów... :P
A za sto lat nikt się nie będzie tym wcale emocjonował... A Wawel będzie nam stał i królował nad miastem jeszcze przez wieki, przyglądając się ludzkim zawieruchom.
jaohim / 2010-04-16 16:40
Po tym tragicznym w skutkach zdarzeniu, katastrofie samolotu rządowego w Smoleńsku, w
moim odczuciu, tliło się odczuwalne w społeczeństwie porozumienie takie międzyludzkie,
takie ponad podziałami czy partiami, to było dobre ... i komu to przeszkadzało?

Niestety, w moim odczuciu, zostało to przegadane przez media i wielu dziennikarzy, który
prześcigali się w peanach mocno na wyrost i wielką przesadą ... a do tego magalomańskie
zapędy tak zwanej "woli rodziny zmarłego" ...
przysłowiowy kij został wsadzony w mrowisko ... i szlak trafił porozumienie, zachowanie
powagi i rozsądku - takie jest moje zdanie i odczucie.
Tak czy tak po podchwyceniu w pierwszej chwili myśli o pochówku na Wawelu, ta sama " wola rodziny zmarłego" miała czas aby z rozsądkiem i odrobiną pokory ... wycofać się z tego
pomysłu, szkoda że megalomania wzięła górę.

... i szlak trafił porozumienie ...
A-polak / 62.29.175.* / 2010-04-16 11:53
Witam Wszystkich
tak sobie czytam te wszystkie wypowiedzi Tych co są za pochowaniem Pary Prezydenckiej na Wawelu i Tych co są przeciwni i jedna myśl mi się nasuwa dlaczego my Polacy zawsze musimy pokazać światu jak bardzo się nienawidzimy. Ludzie opamiętajcie się !!! Nigdy nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego powiem więcej nie lubiłem go jako Prezydenta i jako człowieka za jego poglądy polityczne i za zachowanie wobec innych ludzi ale ten człowiek był Prezydentem Polski, został wybrany przez większość Polaków więc nie debatujmy nad tym czy mu się to należy czy nie, na taka ocenę przyjdzie czas jak emocje opadną. Teraz po prostu dajmy mu odejść w spokoju bo on nie jest winien idiotycznej decyzji podjętej przez jakiegoś oszołoma, który nie przewidział jej następstw. Jeżeli chciał wywołać sensacje na skale światową to mu się udało tylko po co się pytam, po co ?
Przed nami wybory i znowu będziemy wybierać Głowę Państwa, zastanówmy się nad tym wyborem dwa razy za nim oddamy głos na osobę która będzie reprezentowała nasz kraj i pamiętajmy Bóg, Honor, Ojczyzna !!!
Marcin 1936 / 83.4.189.* / 2012-06-29 01:35
Oczym Ty piszesz miernoto historyczna, Chcesz być Polakiem to znaj swoją historię.Jak mozna Obok Marszałka taki pleps pokładać...zastanów się!
Pyclik / 2012-06-29 02:04 / Tysiącznik na forum
Reaktywacja klęski Wawelu?
Nie, bo przecież para prezydencka Kaczyńskich nie jest na zawsze pochowana na Wawelu!
Nikt nie jest wieczny, ani kardynał A.Dziw., ani żaden z niby " Wielkich Bliżnaków "( moze lepiej - Pary Kartofli)
Tomasz G. / 81.168.193.* / 2010-04-16 13:18
mądrego to miło poczytać.
demokracja i dojrzałość to umiejętność właściwego wyboru a jeśli większość uważa inaczej-uszanowanie ich woli i tyle
pozdrawiam
Tomasz G. / 81.168.193.* / 2010-04-16 13:13
zgadza się. mądry człowiek to i mądre stwierdzenie. co do decyzji w sprawie pogrzebu to uważam ją za taktycznie, politycznie korzystną podkreślam- Taktycznie i politycznie. dlatego, że cały świat Go cenił i jakby to wyglądało gdyby był zwykły pogrzeb. ranga naszego Państwa urośnie, do tego spotkanie przedstawicieli innych Państw. Gdzie indziej wypada Ich zaprosić? ale to tak na marginesie.
Wybierzmy właściwą osobę wg nas i wtedy wymagajmy a jeśli większość zdecyduje inaczej po prostu uszanujmy tą decyzję i tyle. na tym polega DEMOKRACJA I DOJRZAŁOŚĆ
"Bóg Honor Ojczyzna..."
pozdrawiam
Tomasz G. / 81.168.193.* / 2010-04-16 08:45
to my nie zasłużyliśmy na nasz kraj, na własną Ojczyznę. lubimy patrzeć na innych, szukać u innych, oceniać innych... a sami jacy jesteśmy???? zasługujemy???? na co???? na pośmiewisko i na pogardę przez to co się dzieje. jak jesteście tacy mądrzy i idealni to zostańcie włodarzami i pokażcie jak to ma być, jak trzeba się zachować, jakim trzeba być....
POKAŻCIE!!!!!!!!!!! bo brakuje nam przykładu
Ci co zginęli-próbowali. Chwała im za to.
" Jeszcze Polska..."
piszcie coś w końcu o sobie gdzie wy zasługujecie na pochówek... i na jakie zasługi(jeśli są)
gadacie by gadać zamiast dać przykład. CZEKAMY NA WZÓR
inne Państwa będą się śmiały - z nas, bo Oni umieją szanować władzę a my???

na nic nie zasługujemy...
emka124 / 91.150.222.* / 2010-04-15 23:06
referendum?
ludzie ale wy jesteście naiwni, odpuśćcie juz i dajcie im spoczywać w pokoju...
emkaE / 78.8.123.* / 2010-04-15 23:37
NIE NIE NIE - NIE NA WAWELU!!!
NIE NIE NIE - NIE NA WAWELU!!!
NIE NIE NIE - NIE NA WAWELU!!!
czym niby sobie nasz były prezydent na taki pochówek zasłużył - bo jak dla mnie to bardziej zasłużony dla naszej ojczyzny był P. KACZOROWSKI.
Donia666 / 188.47.106.* / 2010-04-18 19:38
P.Kaczorowski???czym tym że uciekł bo tak to można nazwać!!!!!
P.Kaczyński przynajmniej walczył o prawdę a Wawel właśnie jest dla takich ludzi!!!!!!!!!!!!!!Zastanów się co mówisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
eduardo121 / 213.25.24.* / 2010-04-16 17:35
A co zrobił Sikorski,że tam jest? Przestań pieprzyć głupoty co Wawel należy do ciebie?Komentarze przeciwników są zbędne i najlepiej niech się zastanowią co piszą,mówią macie najmniej do gadania.SZKODA MI WAS MIMO ŻE JESTEŚCIE MOIMI RODAKAMI!!!
Przytomny katolik / 83.11.189.* / 2010-04-15 21:18
A.> napisał/a :"USZANOWAĆ TĄ DECYZJĘ" - czy tak samo będziesz szanować decyzję o wybraniu Jarka K. na króla Polski ? Bo pewnie to nas czeka wkrótce :(
Czy nie widzisz, że to decyzja wymuszona i będzie bardzo smutno, jak się okaże, że trzeba te dwa sarkofagi usunąć z Wawelu po rzetelnym podsumowaniu prezydentury ?
Posłuchaj co mówią biskupi / arcybiskupi na ten temat ! nie słychać głosów poparcia, tylko zdziwienie i troskę o brak roztropności ( X Pieronek, Gocłowski)
Tak się nie podejmuje takich ważnych i symbolicznych decyzji ! Więc nie można tego szanować !
gerecht / 84.144.123.* / 2010-04-15 17:22
TO WAS BOLI KOMUCHY, WAJDY, SPRZEDAWCZYKI I SALONOWCY:


Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie największym od lat zjazdem prezydentów i koronowanych głów w tej części Europy. Do Krakowa przyjadą Barack Obama, Dmitrij Miedwiediew, Nicolas Sarkozy, Angela Merkel
Barack Obama

* Ranga pogrzebu Prezydenta Kaczyńskiego (14-04-10, 19:54)
* Pogrzeb pary prezydenckiej (14-04-10, 01:00)
* Prezydencka para spocznie na Wawelu (14-04-10, 01:00)


Jak powiedział wczoraj rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, ciągle napływają zgłoszenia z ambasad różnych krajów. W odpowiedzi na notę polskiego ministerstwa potwierdzony jest udział w pogrzebie 21 delegacji, część przywódców publicznie zadeklarowała swoje uczestnictwo. Efekt? Po raz pierwszy od lat staną obok siebie przedstawiciele Rosji i Gruzji, USA i Iranu, Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Wczoraj ambasador Stanów Zjednoczonych oficjalnie poinformował, że w niedzielnych uroczystościach w Krakowie będzie uczestniczył prezydent Barack Obama, który w naszym regionie do tej pory dwukrotnie odwiedził Pragę. Na Wawelu po raz drugi w odstępie dziesięciu dni spotka się z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem (8 kwietnia w Pradze razem podpisywali porozumienie START).

Miedwiediew wolę uczestniczenia w pogrzebie polskiego prezydenta wyraził trzy dni po katastrofie pod Smoleńskiem. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce. W 2008 r. prezydent Lech Kaczyński zapraszał go na Bal Niepodległości w Teatrze Wielkim, a w styczniu tego roku na obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Wielką Brytanię najpewniej będzie reprezentował książę Karol. Z Niemiec ma przyjechać kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Horst Köhler. Niemiecki MSZ wykonał też miły gest, wysyłając na swój koszt całą orkiestrę Filharmoników Berlińskich, która zagra na Wawelu.

Swój udział w uroczystościach zapowiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Hiszpanię będzie reprezentował król Juan Carlos oraz premier José Luis Zapatero. Nie wiadomo jeszcze, kto przyjedzie z Włoch, ale spodziewany jest premier Silvio Berlusconi. Z Ukrainy przyjedzie obecny prezydent Wiktor Janukowycz i były Wiktor Juszczenko. Podobnie będzie z reprezentacją Litwy - przyjedzie prezydent Dalia Grybauskaité oraz b. prezydent Valdas Adamkus.

W Krakowie będzie wieloletni przyjaciel Lecha Kaczyńskiego prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Prezydenci będą też reprezentować: Czechy - Vaclav Klaus, Słowację - Ivan Gaszparovicz (razem z premierem Robertem Fico i szefem parlamentu Pavlem Peszką), Izrael - Szymon Peres, Rumunię - Traian B sescu, Węgry - László Sólyom, Bułgarię - Georgi Pyrwanow, Chorwację - Ivo Josipović. Przyjadą także prezydenci Albanii, Macedonii, Kosowa i Mołdawii.

Kanadę będzie reprezentował premier Stephen Harper.

Na Wawelu będą także przedstawiciele Chin, Australii, Nowej Zelandii, Indii. Zapowiedziany jest przylot ministra spraw zagranicznych Iranu Alego Ahaniego. Zapewne niedługo pojawią się zgłoszenia delegacji z pozostałych państw bałtyckich.

Swoich przedstawicieli przysyłają też organizacje i instytucje, których Polska jest członkiem. NATO będzie reprezentował sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen, Parlament Europejski - Jerzy Buzek, Komisję Europejską - José Manuel Barroso, a Radę Europejską - Herman Van Rompuy.

Nie jest jeszcze znany termin przylotu wszystkich uczestników ceremonii, niektórzy z nich wyrazili także chęć bycia w sobotę na uroczystościach w Warszawie, gdzie będą żegnane wszystkie ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,7772889,Prezydenci__krol__ksiaze___.html#ixzz0lBMvjxEM
Przytomny katolik / 83.11.189.* / 2010-04-15 21:31
Szanowny Rozmówco ! Powiedziałbym Ci jak Prezydent : "spieprzaj dziadu" ale Cię szanuję, mimo, że nie znam.
Delegacje zagraniczne przyjadą zobaczyć ten dziwny kraj, w którym wszystkich dowódców wojskowych pakuje się w jeden samolot w celu zaszpanowania przed ludem coby mieć więcej głosów w wyborach. Takie są fakty. Jeśli tego nie widzisz i nie czujesz, to głębia Twego postrzegania świata jest niewielka . Ale nie musisz tego tak samo widzieć. Wystarczy, że pozwolisz innym wyrażać to co oni widzą swoimi oczami - bez obrażania i szerzenia nienawiści np do "małp w czerwonym".
gerecht / 84.144.86.* / 2010-04-21 11:58
POwiedz to GW bo oni to pisali. jezeli uwaznie to przeczytales.
a wiec dobrze czy zle napisali????
tej nienawisci nie moge sie do dzisiaj tu doszukac.
ale ty jestes jak ten zly PIES, ktory na kazdego szczeka.
Jak wiem GW jest bardzo lubiana przez polactwo(nielubiana przez prawdziwych POLAKOW)
dlatego POzwolilem sobie ja zacytowac
Przytomny katolik / 77.114.206.* / 2011-08-17 21:06
szukałem w oryginale i nie znalazłem tego fragmentu, do którego odnosił sie mój komentarz:
"TO WAS BOLI KOMUCHY, WAJDY, SPRZEDAWCZYKI I SALONOWCY: "
Jeśli jest w papierowym wydaniu - daj znać, a jesli nie, rozumiem, że jest Twego autorstwa :((
I to właśnie mnie boli ....
Mój komentarz jest więc aktualny. A czas pokazał, że z tych koronowanych głów zjawiła się garstka, bo ... wulkan i inne zjawiska pogodowe stały się dobrą wymówką aby nie przyjechać :(
Sławek PISołto / 80.52.148.* / 2010-04-15 17:08
Czy wystarczy tylko wylądować dwa km przed lotniskiem w Smoleńsku by być pochowanym na Wawelu? Zamawiam dwa samoloty z tym samym kursem, mam dużą rodzinę....
advmagda / 83.20.192.* / 2010-04-15 14:55
NIE, NIE, NIE!!! Nie jestem zakłamana więc nie będę kłamać, że pomysł pochowania Prezydenta na Wawelu mi się podoba. Moim zdaniem dla Prezydentów jest miejsce w Warszawie w stworzonej dla nich Aleii zasłużonych, natomiast Wawel to miejsce spoczynku osób wybitnych, zatem oddajmy im należny szacunek i nie ruszajmy ich grobów. Dajmy naszym Królom i wybitnym osobistościom spoczywać w pokoju.
A.> / 79.163.35.* / 2010-04-15 13:07
PO TYCH KOMENTARZACH WIDAĆ JACY SĄ POLACY ZASTANÓWCIE SIĘ CO PISZECIE!!!!!BYŁO WIELKIE POJEDNANIE TO WSZYSTKO TYLKO NA POKAZ WIĘKSZOŚĆ Z WAS JEST TAK ZAKŁAMANA ŻE AŻ ŻAL!!!!!!! POWINNIŚMY USZANOWAĆ TĄ DECYZJĘ!!!!!
tomek białystok1 / 83.16.182.* / 2010-04-15 11:53
Św.P. Prezydent NIE był wybitnym człowiekiem wbrew temu jak jest obecnie gloryfikowany, wg. mnie miernie sprawował swój urząd, gospodarka mało go interesowało blade miał też pojęcie o polityce zagranicznej , jedynie czego dobrze pilnował to polityki wręczania orderów.. To NIE jest miejsce dla polityka który nic tak naprawdę nie zdziałał !!
co za błazen / 89.228.21.* / 2010-04-15 13:01
. . jak nie masz rozumu, to nie pisz nic, tak będzie lepiej dla ciebie i dla tych co cię czytają
Przytomny katolik / 83.11.189.* / 2010-04-15 22:26
Szanowny Rozmówco ! Powiedziałbym Ci jak Prezydent : "spieprzaj dziadu" ale Cię szanuję, mimo, że
nie znam.
Delegacje zagraniczne przyjadą zobaczyć ten dziwny kraj, w którym wszystkich dowódców wojskowych
pakuje się w jeden samolot w celu zaszpanowania przed ludem coby mieć więcej głosów w wyborach.
Takie są fakty. Jeśli tego nie widzisz i nie czujesz, to głębia Twego postrzegania świata jest
niewielka . Ale nie musisz tego tak samo widzieć. Wystarczy, że pozwolisz innym wyrażać to co
oni widzą swoimi oczami - bez obrażania i szerzenia nienawiści np do "małp w czerwonym".
gerecht / 84.144.86.* / 2010-04-21 12:01
ty pseudo katolik!!!! nie POwtarzaj sie bo to nudne i od razu widac zes nie katolik tylko alkoholik....
tomek27 / 79.163.244.* / 2010-04-15 11:33
znowu braciszek Jarus musial namieszac i podzielic Polske,moze i on chce byc tam pochowany.Czy corka nie widzi co sie dzieje czy nie ma wlasnego zdania.
następny mądrala . . . / 89.228.21.* / 2010-04-15 13:03
Polskę dzielą tacy jak ty . . .
zdziwiony / 83.7.73.* / 2010-04-15 11:15
A jak zginie w wypadku władza Egiptu to będą budować piramidę na nowy grobowiec albo obok Tutenchamona. Bez komentarza
advmagda / 83.20.192.* / 2010-04-15 10:54
Para prezydencka nie powinna być chowana między Królami
Elendil / 2010-04-15 17:17
Zastanów się co ty mówisz!!! Kaczyńskiego do królów polski porównywać! Nie obrażaj ich!!! Kaczyński nie ma prawa do miejsca na Wawelu. Nie zrobił nic dla polski bezinteresownie tylko wszystko za kasę!!! Jak ty w ogóle możesz porównywać takie zero do Piłsudskiego lub do Sikorskiego!!!
Płet / 79.185.39.* / 2010-04-18 10:21
Wiecie wy nawet nie pozwolicie mu odejść spokojnie na ten drugi świat. To nie on zdecydował, to nie on powiedział, że chce być tam pochowany... Ciekawe jak wy byście się czuli gdyby wam spokojnie nie można było odejść...;/ To jest człowiek i uszanujmy to!!!
Chodź raz moglibyśmy sie o coś nie kłócić ;( I nikt nie ma prawa mówić o kims "takie zero" bo napewno zerem nie jest zrobił dużo więcej niż nie jeden człowiek!!!
Przede wszystkim był PATRIOTĄ a to najważniejsze! Powiedzcie mi co niby miał zrobić abyście go docenili?? co miał zacząć jakąś wojne i ją wygrać abyście zrozumieli że chce dla nas jak najlepiej? Dla mnie był on WIELKIM POLAKIEM KOCHAŁ POLSKĘ I CHCIAŁ DLA NIEJ JAK NAJLEPIEJ i nawet tylko za to zasługuje na Wawel!
Elendil / 2010-04-19 16:54
Jak by go nie chowali na wawelu to nic bym do niego nie miał. Ale że znieważa m.in mnie tym że tam leży to już nie pozostaje dla mnie obojętne.
Magdalena777 / 188.146.200.* / 2010-04-21 10:26
Jak można znieważyć kogoś kto Wawel pisze z małej litery?
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:09
No i bardzo dobrze !
O czym tu dyskutować ???
Odpowiednie władze tak postanowiły i koniec dyskusji. Socjalizm skończył się ponad 20 lat temu , gdzie wszyscy o wszystkim decydowali . Te czasy już minęły szanowni Polacy . Nie do wszystkich jak widać , to dociera .
tetrun / 79.163.244.* / 2010-04-15 11:26
znowu braciszek jarus musial namieszac
Anna CP / 94.254.153.* / 2010-04-15 10:10
Właśnie skończył się 20 lat temu, wówczas partia decydowała o wszystkim. Pojedynczy obywatel nie miał prawa głosu. ".jednostka zerem.." jak pisał poeta. A teraz stare wraca??????
gancyy / 83.8.82.* / 2010-04-15 08:56
Napisał to ten co słucha radia maryja chodzi w berecie, a za okupacji byl w hitleryugen... na Wawelu spoczywają wielcy Polacy, a nie tragicznie zmarli... Brak słow
1981iska / 78.8.123.* / 2010-04-15 08:18
z jakiej racji na Wawel???
Maciekskje / 84.196.80.* / 2010-04-15 00:42
Lech Kaczynski, urodzony w Warszawie, wychowal sie i zdobyl cale swoje wyksztalcenie w Warszawie, kilkuletnia przerwa na Gdansk a potem prezydent Warszawy, inicjator wybudowania Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszkaniec warszawskiej dzielnicy Powisle a od 2005 roku prezydent Polski rezydujacy w Warszawie.
Czlowiek zwiazany przede wszystkim z Warszawa i troche z Gdanskiem.
Najwieksze osiagniecia (takie do ktorych nikt, wlaczajac opozycje, nie ma zastrzezen):
1 Muzeum Powstania Wraszawskiego
2 Zmiecenie ze sceny politycznej LPR i Samoobrony
3 Spopularyzowanie na swiecie prawdy o Katyniu (poprzez swoja tragiczna smierc)
Czy to nie sugeruje ze powinien miec swoj grob w Warszawie? Powazki lub krypta Katedry Warszawskiej?
Nie, to musi byc Wawel.
Kto tak zadecydowal? Jego wielki brat czy Dziwisz?
Ale to Muszynski jest prymasem Polski a Dziwisz arcybiskupem Krakowa. Chyba ze Dziwisz jest wladca na Wawelu.
Oj ktos tu narozrabial ale po co? Ktos chce na tym zarobic?
A moze to juz poczatek kampanii wyborczej?
emkaE / 78.8.123.* / 2010-04-14 23:29
Tylko nie na Wawelu,
- a co do zpodjetej decyzji- to jakie odpowiednie władze???- pan J. kaczyński i kardynał Dziwisz tak zdecydowali ?? tak??
PARANOJA
Bogdan O / 83.26.159.* / 2010-04-15 09:30
Po pierwszych dniach żałoby i wspólnego zjednoczenia kościół decyzją kardynała Dziwisza
postanowił znowu rozdzielić naród . Widocznie większy zysk dla kościoła na zwadach i kłótniach narodu . Nie daj Boże z tej jedności mogło by coś dobrego powstać dla narodu.
Szkoda ale myślałem że będzie to zrobione innymi rękoma.
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:30
Nie ! Ty będziesz decydować.
emkaE / 78.8.123.* / 2010-04-14 23:39
nie nie ja tylko MY !!!
emkaE / 78.8.123.* / 2010-04-14 23:40
dla czego kilka osób ma decydować za cały kraj???????????????????????????????????
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:45
Bo tak moja mała , cały cywilizowany świat jest skonstruowany . Pa !
- Idź już spać , bo rano trzeba do szkoły.
emkaE / 78.8.123.* / 2010-04-14 23:53
ODPOWIEDNIE OSOBY W ODPOWIEDNICH MIEJSCACH nie porównujmy prezydenta z np. marszałkiem Piłsudskim!!!
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy