Forum Polityka, aktualnościKraj

Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu

Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu

Money.pl / 2010-04-13 18:10
Komentarze do wiadomości: Para prezydencka będzie pochowana na Wawelu.
Wyświetlaj:
kapust / 81.190.37.* / 2010-04-14 20:30
Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. W nowożytnej historii naszej Ojczyzny nie było przywódcy państwa, który zginąłby w trakcie służby. Nie darzyłam szczególną sympatią prezydenta Kaczyńskiego, ale pewnie w dużej mierze przyczyniły się do tego media. Medialny wizerunek często odbiega od rzeczywistości. To był człowiek, ze wszystkimi wadami, ale tez zaletami, których media nie pokazywały. Piłsudski, którego tutaj wspominacie, za życia też był politykiem kontrowersyjnym, bezwzględnie rozprawiającym się ze swoimi politycznymi przeciwnikami. Któż o tym dzisiaj pamięta? Tylko historycy. Tak naprawdę to historia ocenia człowieka, głosy współczesnych często nikną w otchłani czasu. Patriotyzmu prezydentowi nikt nie odmówi- bezinteresowna prawnicza pomoc stoczniowcom, nieugięta, często krytykowana postawa w dążeniu do ujawniania prawdy historycznej, nie ma tutaj miejsca na wymienianie wszystkich zasług. A że nie był medialny, że nie uśmiechał się od ucha do ucha, nie poklepywał poufale wszystkich dookoła? Gdyby za czasów królów istniały współczesne media, pewnie niejeden miałby podobny wizerunek., niezależnie od zasług. Przeciętny Polak nie ma wpływu na to, gdzie zostanie pochowany prezydent RP, więc ,,po co kłótnie, po co wasze swary głupie..."
STIGA / 83.8.227.* / 2010-04-14 23:09
Moim zdaniem Kaczyński nie powinie zostać pochowany na Wawelu. Tak jak pisał jeden z poprzedników, tragiczny wypadek nie czyni z niego bohatera. WAWEL - za wysokie progi. Jeśli odbędzie się referendum oczywiście się na nie udam i zdecydowanie nie będę za tym aby tam został. W chwili obecnej całe zamieszanie wokół tej sprawy jest NA POKAZ i to jaki. Czasem wstyd mi że jestem Polakiem.
Tornado+ / 79.162.148.* / 2010-04-15 01:55
Ty łobuzie...To szkoły...Historii najnowszej się uczyć!!!...Za to Milosz zasługuje na Wawel, ktory Polaków wyzywał od "polskich świń" i "katolickich małp"!!!...Ten "wielki patriota" marzył o przyłączeniu Polski do Związku Sowieckiego, a było to wiele lat po ujawnieniu zbrodni stalinowskich!!! Jeszcze raz powtarzam: Do szkoły...historii najnowszej Polski się uczyć!!! Chyba, że nadajesz za Buga. To zmienia postac rzeczy i wszystko tłumaczy.
T. / 81.190.51.* / 2010-04-14 23:28
Ten wstyd się Tobie ujawni , jak wybierzesz się np: do USA ,Canady ...
qwerty90 / 83.30.203.* / 2010-04-14 22:27
Nie ma nic do rzeczy czy się go lubiło, jako głowie państwa poległej na służbie, należy mu się tak zaszczytne miejsce pochówku, wśród dawnych przywódców.
waznaa / 77.254.215.* / 2010-04-14 21:33
http://www.youtube.com/watch?v=DURU5j_ZMAE nad tym lepiej sie zastanowcie a nie.....
esss / 77.91.63.* / 2010-04-14 19:23
Moim zdaniem decyzja została podjęta pochopnie. Rozumiem, że zginął prezydent, ale bycie głową państwa automatycznie nie czyni z człowieka bohatera. Na Wawelu powinni być chowani ludzie, którzy poświęcili swoje życie służbie Polsce i sławiący nasz kraj na świecie. Nie chcę nikogo urazić, ale śmierć w katastrofie nie zmienia nikogo w bohatera. Żal mi każdego, kto zginał nad Smoleńskiem, ale pamiętam, że nie bracia Kaczyńscy nigdy nie budzili we mnie sympatii, a raczej pogardę i wiem, że wielu z nas miało podobne odczucia. Nie wypada mówić źle o zmarłym, może dlatego teraz niemal wszyscy wypowiadają się o Lechu Kaczyńskim z szacunkiem. I jest to reakcja prawidłowa, ale w moim odczuciu w Warszawie, którą jak wszyscy mówią Lech Kaczyński tak bardzo kochał, powinno być mu lepiej.
Tornado+ / 79.162.148.* / 2010-04-15 01:59
"Na Wawelu powinni być chowani ludzie, którzy poświęcili swoje życie służbie Polsce".(sic!!!)...Tak jak niejaki Milosz, ktory wyzywał Polaków od "polskich świń" i "katolickich małp"!!!...Ten "wielki patriota" marzył o przyłączeniu Polski do Związku Sowieckiego, a było to wiele lat po ujawnieniu zbrodni stalinowskich!!!
Rejtan / 213.134.185.* / 2010-04-14 18:49
Kardynał Dzwisz wypowiedział się powściągliwie na temat pogrzebu - zabrzmiał jak zwyczajny, pozbawiony świadomości służebności swojego stanowiska urzędnik państwowo-kościelny. Nie wyjaśnił narodowi swego stanowiska. Prezydent Kaczyński z małżonką będą spoczywać (prawie) vis a vis urny z ziemią katyńską. Podobnie jak marszałek Piłsudski. Na tym podobieństwa niestety się kończą. Lecz to nie powód do darcia szat. Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Zachowajmy się godnie. Dyskutować i referendować będziemy później. To nie wojna, lecz pogrzeb. Mamy być pogrążeni w żalu i współczuciu, nie - jadzie nienawiści.
matylda76 / 83.25.15.* / 2010-04-14 18:48
Kim My jesteśmy? Polakami czy pseudopolakami? Nie nam decydować gdzie będzie pochowany prezydent i jego małżonka? Za swego życia pewnie niezdążyli pomyśleć gdzie chcieliby byc pochowani, ta decyzję podjęła rodzina. Mówi się, że śmierć tak wielu połączyła nasz naród, mam wrażenie, że to tylko na pokaz, bo gdy teraz przyszła próba dla naszej polskości jesteśmy niczym. Kłótnie, spory, protesty to jawny brak szacunku dla tych, którzy zmarli.
JAG1 / 83.20.213.* / 2010-04-14 17:34
Niech się z tym Wawelem jeszcze dobrze zastanowią.
Będzie referendum narodowe i będzie jeszcze większy obciach jak Kaczyńskiego będą z Wawelu wywozić.
Stalin też był w mauzoleum i wyjechał.
lodz / 86.5.113.* / 2010-04-15 18:19
Kim ty jest JAG1?? , napweno bezmozgowym ignorantem
Hanzou / 88.156.31.* / 2010-04-14 16:30
Lech Kaczyński nie zasługuje by być pochowanym na Wawelu. Nie zasłużył się niczym dla Polski. "Spieprzaj dziadu" czy te słowa mamy uznać za zasługi naszego pana prezydenta? Nie wolno chować go obok osób, dzięki którym Polska może być dumna, że ich miała. Kaczyński nie wiedział nawet co to szacunek dla innych"...małpy w czerwonym" jego zwroty odznaczały się chamskością wobec innych. To, iż umarł śmiercią tragiczną nie oznacza, że zasługuje na tak Wielki zaszczyt jakim jest pochowanie na Wawelu.
feti / 84.144.89.* / 2010-04-15 12:56

"Spieprzaj dziadu"

tobie tez bym to POwiedzial
qwerty89 / 85.14.82.* / 2010-04-15 12:19
taka duma dla Ciebie ze Miłosz jest pochowany w krakowie na skałce?????????? Lech Kaczyński bynajmniej był patriotom kochał Polskę troszczył sie byśmy nie byli słabym Państwem itd nie czas by jego wszystkie zasługi wymieniać problem masz starszny co do tego gdzie ma zostać pochowany myślę ze zasłuzył sobie na pochówek tam. Nie będziesz tam nigdy spoczywać wiec co sie burzysz????? Pamietasz tylko te złe rzeczy ale o dobrych juz zapominasz. Konstytucje znał na pamieć był dobrym Prezydentem i zasłużył na pochówek tam z małżonka.
krakowianin / 109.243.77.* / 2010-04-14 14:51
ANTYPOLSKA PROWOKACJA
Jestem krakowianinem z dziada, pradziada i zarówno ja, moja rodzina, jak i liczni znajomi z różnych środowisk zawodowych i towarzyskich jesteśmy oburzeni nagłaśnianą antypolską chucpą sprowokowaną przez grupkę radykalnych lewacko-neoliberalnych prowokatorów mentalnie wywodzących się z bolszewickiej tradycji. HAŃBA !!!
WAWEL: GODNE MIEJSCE DLA GODNEGO CZŁOWIEKA JAKIM BYŁ ŚP. PREZYDENT LECH KACZYŃSKI.
JAG1 / 83.20.213.* / 2010-04-14 13:55
Kaczyński nie będzie pochowany na Wawelu.
Nie będzie. Za wysokie progi.
PatriotaLokalny / 83.10.98.* / 2010-04-14 12:50
Krakowianie nie burzcie się!! Gdzie jak nie w Mieście Królów miał by odbyć się pogrzeb. Przecież przybycie zapowiedziała cała elita świata. Więc trzeba pokazać światu najpiękniejsze strony naszego kraju Wolną Galicję. Kraków na pewno jest bardziej Reprezentacyjny niż Warszawa, po za tym mamy lepszą infrastrukturę i wiele innych zalet. Miasto Królów jest znacznie bardziej znane na świecie.
Floyd / 2010-04-14 14:30 / Tysiącznik na forum
No, to teraz pomnik w każdym mieście i oczywiście aleje prezydenckie także muszą być np. zamiast Alei Piłsudskiego.
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 19:38
już widzę wyobrażasz to sobie, a jeszcze tydzień temu tak wszystko się układało. Partia Miłości dołuje, jak to my młodzi demokraci wytrzymamy
chyz / 87.204.161.* / 2010-04-14 09:47
Historia nas niczego nie nauczyła i nie nauczy. Będziemy zawsze tylko durnymi Polaczkami – którzy tylko się kłócić i wyzywać potrafią.
Nie potrafimy rozmawiać i podejmować wspólnych decyzji. Racja jest tylko moja – pozostali to buraki i zdrajcy, prymitywy i chamy.
Dotyczy to i prawicy i lewicy. Wstyd mi że jestem polakiem, żyjącym w tym „jakże” demokratycznym, tolerancyjnym i pobożnym kraju.
A to czy Kaczyński powinien być pochowany na Wawelu czy nie?
Ja jestem za nie, ale jeśli taka byłaby wola większości polaków – ok.
Ale u nas tak ważne decyzje podejmują za nas elity – które nie dadzą się nam na ten temat wypowiedzieć.
qwertyu / 85.14.82.* / 2010-04-15 12:24
elity tak owszem sie wypowiadaja za nas ale to dlatego że sami te elity które nas bedą reprezentować wybieramy. No dziwne gdybyśmy mieli wszystkie ustawy itd wybierać głosować ładu ani składu byśmy nie doszli. Po to masz głosować na partię czy konkretnego człowieka żebyu to on Cie reprezentował bo masz głosować na człowieka który ma takie poglady jak Ty a nie isc na wybory i kreślic jak popadnie i wtedy on ma do powiedzenia za Ciebie.
Tomasz G. / 81.168.193.* / 2010-04-14 10:06
po to są elity wybierane aby za nas decydowały. może zamiast sejmu też niech większością naszych głosów ustalajmy ustawy, uchwały nominacje... nie o to chodzi. Ktoś Ich wybrał i mają decydować. z kosmosu się nie wzięli. Prezydenta niby nikt nie lubił, to kto Go wybrał? ufoludki. Władza ma rządzić i tyle jak się komuś nie podoba to mógł głosować inaczej.
za chwilę o nasze pochówki będziemy się kłócić. wioska albo miasto zdecyduje gdzie kto ma spocząć. swoim sprzeciwem pokazujemy światu, że jesteśmy niezbyt udanym narodem, który wybiera a potem ma pretensje, że tak wybrał. weźcie się zastanówcie albo jesteśmy Polakami albo wyprowadźmy się Z kraju, który nam nie odpowiada
Ata223 / 150.254.217.* / 2010-04-14 08:46
Oczywiście, że powinni spocząć na Wawelu. Zginęli tragicznie, ale pełniąc obowiązki służbowe. Nie ma podstaw, by Wałęsa czy Jaruzelski spoczywali na Wawelu. Państwo Kaczyńscy byli prawymi i uczciwymi ludźmi, czego nie można powiedzieć o wielu naszych Królach.
Zasłużyli na godny pogrzeb ze wszystkimi honorami.
Dodam, że nie jestem sympatyczką PIS-u. Patrzę na ten aspekt z innej perspektywy.
gosc1234 / 83.31.139.* / 2010-04-14 19:35
dlaczego nie ?! .

ludzie zastanówcie się co robicie. najpierw oddajecie mu hołd a później co najeżdżacie na niego ! moim zdaniem powinni ich tam pochować , pochowani są tam ludzie zasłużeni dla Polski a prezydent Lech Kaczyński zrobił wiele dobrego dla naszego państwa był wspaniałym wykształconym człowiekiem a przede wszystkim wielkim patriotą być może to jest ostatnia okazja żeby ktoś tam spoczął bo nie sądzę żeby któryś z jego następców zasłużył na to...powinniśmy być dumni z naszego Prezydenta! Był dobrym przywódcą państwa lecz wiele polityków go ośmieszało żebyśmy się nie dowiedzieli jaki on jest (był)! a teraz co dla każdego polityka był przyjacielem lub dobrym znajomym. ech. Niby wszyscy ludzie pogrążeni w żalu smutku żałobie a teraz jakieś protesty.! to jest nienormalne .! w 100% procentach zgadzam się z Decyzją Kardynała.Dziwisza! [*]
Tomasz G. / 81.168.193.* / 2010-04-14 08:43
ludzie, to Głowa Państwa nie nam decydować o pochówku ale nam oddać hołd i szacunek naszej Władzy(jaka by nie była).to jak my się szanujemy odbija się na wizerunku naszej Ojczyzny. Królowie też mieli swoje na sumieniu.
w ostatnich dniach mam wrażenie, że powinienem wstydzić się być Polakiem!!!
tak jak my się uszanujemy i docenimy dostojników tak nas uszanują w świecie. Taki pochówek może zwiększyć prestiż naszego Państwa.
Barbara Półgrabek / 91.193.160.* / 2010-04-15 19:54
Jeżeli który kolwiek z Prezydentów RP zginie pełniąc swoje obowiązki Głowy Państwa w tak tragicznych okolicznościach wraz z małżonką niech też będzie pochowany na Wawelu.
Gwarantuję, że nasze pokolenie tego nie doczeka. Dzięki tej traagedii cały świat dowiedział się o Katyniu. Przykro mi , że musiało zgninąć tylu wspaniałych ludzi.Dodam jeszcze, że nie byłam zwolenniczką Ś.P. Prezydenta
Ata223 / 150.254.217.* / 2010-04-14 08:49
Podpisuję się pod tym, co napisałeś. Schowajmy wreszcie to Polskie buractwo i pokażmy klasę. Ta kłótnia jest bez sensu.
belfer1 / 89.231.48.* / 2010-04-14 07:39
Wawel jest świętym miejscem dla Polaków. Pochowanie tam prezydenta Kaczyńskiego jest profanacją tego miejsca. Jeżeli ma tam byc pochowany to również powinno byc miejsce dla wszystkich prezydentów p.Wałęsy i gen.Jaruzelskiego.
A.W. / 79.191.30.* / 2010-04-15 17:24
Ludzie, nie rozumiem dlaczego macie z tym problem?
Lech Kaczyński nie był przeciętnym Polakiem. Był niesamowitym patriotą, znał doskonale historię Polski, na pewno dużo lepiej niż nie jeden z Was.. Będzie spoczywał obok Piłsudskiego.. i co z tego? Lech Kaczyński był oddany ojczyźnie. I jestem pewna że Piłsudski szanowałby Go, gdyby tylko żył w tych czasach.. Moim zdaniem zasługuje na Wawel. Ktoś napisał: "Jeżeli ma tam byc pochowany to również powinno byc miejsce dla wszystkich prezydentów p.Wałęsy i gen.Jaruzelskiego."
zdecydowanie nie. oni nie powinni nawet o tym myśleć. Niszczyli Polskę i nie zasługują na to nawet w minimalnym stopniu.
nu / 85.214.121.* / 2010-04-14 19:41
świętymi miejscami dla nas towarzysze są tzw. aleje zasłużonych na każdym cmentarzu komunalnym. Tam leżą nasi działacze którym wątroby nie wytrzymały. Zatem sobie wypraszam aby Wawel należący do kościoła uważać za święte miejsca dla nas Polaków rodem z Ubekistanu
cudzoziemiec / 84.151.216.* / 2010-04-14 22:27
swiete miejsca to to te gdzie ze swiatoscia jest cos wspolnego.....wawel jest takim samym miejscem pochowku jak kazdy inny....a my polacy nie mamy nic swietego bo jesli cos mieic mozemy to i tak to popsujemy w niezliczonych sporach....
SPRZECIW / 89.76.138.* / 2010-04-14 06:26
nie ! nie!! nie!!! NIE NIE NIE
wyrażam swój sprzeciw. to nie jest żadna bohaterska śmiers, to po prostu śmierć bardzo tragiczna!. jest mi żal, ale mówię NIE!!!
aniazielińska / 74.242.91.* / 2010-04-14 03:52
Tylko Wawel Prezydent Kaczyński i jego Wspaniała żona Maria Kaczyńska to najlesza para prezydencka jak była dotychczas w Polsce ...jestem dumna że jestem Polką ....płacz smutek i modlitwa

Najnowsze wpisy