Forum Polityka, aktualnościKraj

Parabanki działają na granicy prawa - ocenia Ministerstwo Finansów

Parabanki działają na granicy prawa - ocenia Ministerstwo Finansów

Wyświetlaj:
wewewwe / 79.188.169.* / 2012-08-10 08:55
Wcale nie chcą poczwórnych zabezpieczeń pod kredyt, nie obniżają wysokości oprocentowania lokat a kredyty mamy najtańsze na świecie nie mówiąc już o prowizjac....oby tak dalet Platformo.
katarina86 / 2012-08-10 11:25 / Bywalec forum
no właśnie ale na granicy i wciąż mogą to robić, bo takie mamy bezsenoswne prawo w Polsce, działać mogą spólki które wiadomo, ze działać nie powinny, ale nikt nie ma mocy im zagrozić
gw 10 08 2012 / 178.36.35.* / 2012-08-10 08:31
"...
Ekspert o "Kwartalnym Proficie" Getin Banku: Piekielnie skomplikowana umowa. Mam mnóstwo zgłoszeń

"Wpłaciłem 30 tys. na "Kwartalny Profit" Getin Banku. Po pół roku zostało 20" - napisał do nas pan Dariusz. Klientów, którzy - podobnie jak on - czują się oszukani, jest więcej. Planują pozew zbiorowy. Co na to ekspert? - Jeszcze nigdy, w żadnej umowie, nie natrafiłem na coś tak piekielnie skomplikowanego - mówi nam ekonomista, specjalista od inwestycji Remigiusz Stanisławek. I ostrzega: - Banki brutalnie wykorzystują fakt, że klienci nie znają się na finansach. A do inwestowania potrzebny jest rozsądek....

.... Natomiast inwestorzy często chcą zainwestować krótkoterminowo. I jeżeli zadadzą sprzedawcy pytanie: "czy na pewno po 6 miesiącach opłata likwidacyjna wynosi 0 procent?", zgodnie z prawdą usłyszą odpowiedź twierdzącą. A o to, że od pierwszego miesiąca pobierana jest horrendalnie wysoka opłata administracyjna, już się nie dopytają. A i doradca tego nie powie, skoro klient pyta o coś zupełnie innego. Sam zresztą często o tym, niestety, nie wie.

Potem inwestor pyta na przykład, czy po 6 miesiącach może wypłacić środki. "Tak, może pan wypłacić". A w rzeczywistości: "Oczywiście zapłaci pan za to wysoką opłatę".
..."
Kaszub wam powie / 83.28.207.* / 2012-08-09 22:29
zaczął ABW zaczęło nękanie od Amber Gold. Ma nosa ten Pinokio.
jakotakomyśli / 31.178.127.* / 2012-08-09 21:43
A co tam? Bankom konkurencja się nie podoba? Chcą mieć wyłączność na dojenie społeczeństwa w majestacie prawa?
Może coś o kreacji pieniądza napiszecie? O systemie rezerw cząstkowych?

Najnowsze wpisy