Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pareto (Open Finance)

Pareto (Open Finance)

Michal_O / 2009-05-29 09:35
Witam,

Czy ktoś z Was kupił / zna produkt o nazwie "Pareto" sprzedawany przez Open Finance ?

Produkt oparty na: BNP Paribas New Frontier 8 EuropeExcess Return Index.

Wyświetlaj:
BabaYaga / 46.112.155.* / 2011-11-07 23:37
A dla osób, które już produkty typu Pareto mają i czują/wiedzą, że zostały w to wmanipulowane, ale nic nie robią licząc, że samo-się-ułoży albo zobaczę-co_wywalczyli_inni mam taką uwagę: zacznijcie działać, im będzie nas więcej, tym więcej i szybciej odzyskamy, co nasze!

Organizujemy się poprzez stronę http://www.wrobieniwgetin.pl
BabaYaga / 46.112.155.* / 2011-11-07 23:31
Mam Pareto, I edycja. Zostałam wrobiona przez "doradcę" z Open Finance. Rzeczywistość tego produktu a wersja przedstawiana na spotkaniach z "doradcą" nie mają ze sobą nic wspólnego - ale to już wszyscy, niestety, wiemy. I niestety, po fakcie.

Nie trzeba być biegłym w kwestiach finansowych, aby zdać sobie sprawę, że ten produkt to totalne dno. Wystarczy porównać sposób komunikacji ze sprzedawcą "przed" i "po" - przed zakupem: Szanowna Pani, Drogi Panie, w razie pytań jestem do usług; po - nawet pół złamanego słowa w odpowiedzi na maile nie uświadczysz...

Dlaczego, skoro to taki świetny produkt finansowy, sprzedawca w odpowiedzi na moje maile milczy zamiast odpowiedzieć, wyjaśnić i namawiać, żeby tym bardziej polecić ów cud inżynierii finansowej przyjaciołom i bliskim? Odpowiedzcie sobie sami. Do tego poczytajcie OWU, Regulamin i tabelę opłat - jeśli je w ogóle otrzymacie przed podpisaniem umowy...


I jeszcze na koniec:
nieliczne głosy święcie oburzonych moralizujących, że "przecież widzieliście, co podpisywaliście" zdają sie nie dostrzegać pewnego niuansu o kolosalnym znaczeniu: manipulacja czy inaczej wrobienie polega na tym właśnie, że manipulator stosuje techniki zmylające: domniemania przedstawia jako fakty, symulacje jako stan rzeczywisty. Całę Pareto i sposób jego dystrybucji to jedna wielka manipulacja.
privy / 2011-11-08 11:16 / Tysiącznik na forum
Gdy chcemy kupić telefon, telewizor, aparat fotograficzny itd. grzebiemy w sieci szukając opinii, fachowych testów, pytamy znajomych. Kiedy dochodzi do zakupu wiemy już niemal wszystko i dobrze się trzymać tej metody. Produkty finansowe są chyba jednymi z najbardziej zakamuflowanych rozwiązań. Tylko ktoś kto siedzi na rynku finansowym może się zorientować w jego rzeczywistej efektywności. Warto nawet parę złotych zapłacić tak na wszelki wypadek zwłaszcza wtedy gdy umowy są wieloletnie. Dlatego szukać i pytać, a nawet jak za szybko się podpisze to prawo daje bodaj 30 dni na rozwiązanie umowy bez żadnych skutków. Po tym czasie nawet czołg was z tego nie wyciągnie, niestety.
Kajka123456 / 85.202.215.* / 2012-05-15 01:52
Zgadzam się, że "Tylko ktoś kto siedzi na rynku finansowym może się zorientować w jego rzeczywistej efektywności". Ja pięć lat temu zainwestowałam swoje pieniądze w fundusze inwestycyjne ARKA. Tak się reklamowali w telewizji, że się skusiłam. Oczywiście najpierw wszystko dokładnie sprawdzając. Jaka naiwna byłam sądząc, że ktoś ZA DARMO udziela takich informacji. Pamiętam minę swojego kolegi w pracy, który jest po studiach "maklerskich", kiedy powiedziałam mu o swojej inwestycji. Spojrzał na mnie badawczo i powiedział: "W takim razie ja będę musiał wycofać swoje udziały". "Dlaczego?" - spytałam. "Bo skoro zwykli ludzie mówią o inwestowaniu na giełdzie, to znaczy, że jest przegrzana i będzie kryzys". Mówił mi to w 2008 roku!
MMMichał / 83.28.63.* / 2012-06-26 22:55
Masz bardzo mądrego znajomego, bo o ile Fundusze Arka należą do najlepszych w Polsce o koniec 2007 roku to był moment gdy każdy krzyczał o inwestowaniu w Akcje a to znaczy, że trzeba z tego wychodzić. Niemniej jednak jeśli nie wycofałaś swojej inwestycji a planujesz ją na kolejne 5-10 lat to śmiało możesz trzymać arkę bo po dużej korekcie (drugiej już) teraz zaczynają się wzrosty.
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-11-03 11:13
Dzień dobry wszystkim,

Ze strony www.knf.gov.pl z miejsca regulacje należy pobrać formularz do sądu polubownego z zaznaczeniem mediacje i tam zaznaczyć wszystkie podstawowe rzeczy, kogo, jaka kwota i czego dotyczy spór - tam należy wpisać manipulacyjne działania Getin/OPEN itp. - mające na celu doprowadzenie do zawarcia niekorzystnej umowy PARETO dla klientów, konsumentów.
Jako mediatora sugeruję Agnieszkę Iwaniuk.


Proszę powiadomić kogo się da - to ważne aby jak najwięcej osób w ciągu najbliższego tygodnia zgłosiło swoje wnioski o mediacje do KNF. Można te wnioski składać emailem, są tak samo ważne jak pocztą (ale mail działa szybciej) i co ważne 250 zł płacimy w momencie kiedy Getin/Open i inni wyrażą zgodę na mediacje.

Im szybciej to zrobimy i im więcej nas to zrobi najszybciej jak się da to mamy najwięcej szans na zainteresowanie sprawą i odzyskanie wpłaconych pieniędzy.
Jest niebezpieczeństwo, że Getin nie zgodzi się na mediacje - a to też będzie miało swój skutek w KNF - zaczną to szczegółowo prześwietlać a nam pozostanie Sąd Polubowny przy KNF (w między czasie oni będą działać) :-) gwarantuję, że wszystko się uda.

Proszę powiadomić wszystkich zainteresowanych PARETO - najlepiej abyśmy jak najwięcej skarg złożyli do 10 listopada - ja już działam. Każdy swoją z osobna ale zmasowany atak na PARETO .

W przypadku pytań proszę o kontakt na facebook - Barbara Kozieł jeden z ulubionych cytatów widocznych na profilu - "Życie jest w kolorze jaki ma twoja wyobraźnia i jakie są twoje marzenia. "

Pozdrawiam
Basia Kozieł
urszula356 / 89.238.26.* / 2014-02-16 16:32
p.Basiu minęło już trochę czasu i jestem ciekawa co udało się pani odzyskać ja sie dopiero dowiedziałam o zagrożeniach związanych z pareto ufałam bankowi.Ale to co czytam jestem w szoku.Gdyby mi pani odpisała będę wdzięczna
Anna Jadwiga / 83.4.110.* / 2012-06-15 17:22
Witam,
jestem nieszczęśliwym posiadaczem Pareto i jeszcze na dodatek Millenium, które z moich lokat założył pseudo doradca finansowy Tomasz Cholewa, decydując o tym za mnie jak również o kwocie, a potem szantażując, że jak nie podpiszę to stracę pieniądze. Co jakiś czas wchodzę na stronę Wrobionych, ale wydaje mi się, że Kamyk niektóre wpisy usuwa. Bardzo proszę o kontakt: kacperka2003@tlen.pl
Pozdrawiam - Anna
saraga / 83.27.82.* / 2012-02-26 12:30
Wciśnięto mi PARETO w czerwcu 2010.Dopiero 2 dni otrzymałam (po raz pierwszy) informację ze stanem konta i dostałam prawie zawału. Załączniki w postaci tabel w nich wszystkie czarne strony tego produktu ( miała dać mi zyski na emeryturze i żadnych niebezpieczeństw) otrzymałam ponad miesiąc od daty zawarcia umowy. Jestem bardzo zainteresowana na jakim etapie jest sprawa ( ile jest) przeciwko instytucji oferującej tej produkt. Przystępuję do skargi.
B. / 178.42.94.* / 2012-03-06 07:13
mozesz gdzies opublikowac te tabele? Oczywiscie z zasłoniętym nr konta etc?

Mnie OF chce naciagnac na program oszczedzania obligacji
luna33 / 217.113.225.* / 2011-11-09 06:12
witam, ja też sporo pieniędzy utopiłam w Pareto;( mam nadzieję że wspólnie damy radę. pozdrawiam Agnieszka
Paweł K / 79.184.213.* / 2011-10-23 21:41
Ostrzegam przed lokatą PARETO
496% w skali 15 lat
Zapominają tylko dodać o opłatach likwidacyjnych (przez 3 lata 100%, po 15 latach 1%) co uniemożliwia wycofanie środków, a i tak jakby się łudzić, że coś zarobimy to opłata administracyjna podana jako 0,96% w skali inwestycji zjada prawie 15% wkładu. Czyli oni nic nie ryzykują a ty dostaniesz co najmniej 85% wkładu. Na więcej bym nie liczył, bo indeks na którym to jest opart zamiast 496% na plus jest na minusie już po pierwszych dwóch latach!
Tylko podpisać - wszystko za ciebie załatwią osoby, które pewnie mają z tego prowizję i to niezłą patrząc jak bardzo namawiali nas na tą lokatę. Brak rzetelnej informacji, obiecywanie gruszek na wierzbie, nieprawdziwe dane.
Więcej na www.wrobieniwgetin.pl
elser / 84.38.16.* / 2011-10-20 23:04
Serdecznie odradzam ten produkt.
Dołączyłem do niego w lipcu 2010. Niestety, nie czytałem dokładnie co podpisuję, a moja inteligencja finansowa była wtedy dużo niższa.
Produkt na pierwszy rzut oka wydaje się fajny - małe wpłaty co miesiąc i gwarancja kapitału. Jeśli już macie Państwo zamiar odkładać w ten sposób pieniądze, to polecam lokaty.
W Pareto II nie ma możliwości korzystnego wyjścia przed końcem produktu, gdyż opłaty likwidacyjne wynoszą 100%. A co do gwarancji kapitału, to proszę sobie policzyć, ile będą warte za 15 lat wpłacone dzisiaj pieniądze. Do tego należy jeszcze dodać duże opłaty administracyjne.
Jednym słowem, nie warto.
Alpa_Cino / 78.8.64.* / 2011-09-27 23:39
Widzę ze wiekszość posiadaczy Pareto/Libra itp nie rozumie sensu długoterminowego pomnażania kapitału i dyskonta wartości rachunku w czasie !!!! Jak można oceniać produkt po 24 miesiącach jego istnienia i skarżyć się ŻE NIE MOŻNA WYBRAĆ KASY - to zdecydujcie się czy chcecie oszczędzać czy nie????!!! czemu z pozwem zbiorowym nie wystąpicie przeciwko ZUS - OD KLIKUNASTU LAT KROJĄ WAS z EMERYTURY - jak umieracie zabiera Państwo HEHEHE! żenujące są wpisy i ubolewanie co niektórych - faktycznie lokujcie kase w pko bp lub trzymajcie pod łóżkiem!!!
atrur1976 / 31.175.42.* / 2012-10-05 11:53
tak jak ktoś chce to moge odsprzedać produkt pareto II od 2 lat wpłaczm po 124 + zainwestowane 4500 (odsprzedam za 7 tyś. bo potrzebuje kasy a jak zrezygnuje teraz to nie dostane tyle ???
AL-Capone / 31.11.157.* / 2012-02-06 22:06
Słuchaj Alpa_Cino. Na ogół się nie odzywam, ale na prawdę nie należy obrażać inteligencji innych, chyba, że się pracuje dla właścicieli Pareto. Nie rób z nas durnia - ZUS jest obowiązkowy i nie ma wyboru - pracujesz to musisz płacić. Na szczeście z Pareto masz wybór. A swoją droga to boją się pozwu zbiorowego inaczej by o tym nie pisali.
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-11-03 11:23
To się zwyczajnie mówi przy podpisywaniu umowy o PARETO - ma Pan/Pani świadomość, że to jest oszczędzanie długoterminowe i przed 15 laty nie opłaca się nic z tym robić a po 15 życie ....... a nie oszukuje wielkimi zyskami i mydli oczy możliwością odzyskania wpłaconych środków w każdym dowolnym momencie przed 15 laty. Każdy ma świadomość jak działa ZUS - i czego można się po nich spodziewać i to moloch żyjący z naszych podatków, ponadto ZUS nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale dlaczego grupa/grupy odpowiedzialne za PARETO mają nas oszukiwać i dobrze im z tym rozumieć nie muszę i z chęcią doprowadzę do pozwu zbiorowego.
Figaro88 / 89.79.72.* / 2012-01-26 13:08
Widocznie albo trafiliście na złego doradce OF, albo nie do końca zrozumieliście o czym mówi. Mnie doradce dokladnie i precyzyjnie poinforomował o co chodzi w Pareto II, jaka jest mechanika tego produktu, kiedy są ew. zyski a kiedy straty. Podpisałem umowę świadomie i od tej pory do nikogo nie zamierzam mieć pretensji.
Uważam, że jest to produkt finansowy jak wiele innych. Firmowany przez poważną instytucję finansową i jestem pewien, że jeśli nie przyniesie kokosów to z pewnością klient nie straci tego, co włożył. Proponuję wyluzować i dać spokój z "teoriami spiskowymi". Szkoda nerwów. Dla nerwowych faktycznie najlepszy sposób to trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie.
Xxxxxxxxxxxxx / 46.113.103.* / 2011-11-02 22:16
Zgadzam sie z przedmówca, ludzie jak jestescie inteligentni to chyba zdajecie sobie sprawe ze trzeba kase odkładać!!!Proponuje trzymac w skarpecie, wtedy za nic nie zapłacicie!!!!!!!!
Bardzo mi przykro niektórych ludzi. Mam Pareto i jestem swiadoma swoich decyzji - Wy chyba NIE!!!
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-11-03 11:24
To gratuluję świadomości, ja wolę inwestować w sztukę, nie muszę trzymać w skarpecie i nie muszę dać się nabrać na PARETO w majestacie prawa. Zdaje się, że na tym forum więcej nas czuje się oszukanych niż inaczej - co to może oznaczać ?????
dwfff / 86.63.148.* / 2011-11-02 10:14
Wszystko sie zgadza tylko czemu po 24 mc. są tak wielkie straty (wszystkie składkiwpłacane przez rok 118zł x 12mc znikły !!!) na głupiej lokacie 5% sie więcej zarabia niz na tym !!!
A miało być lepsze od lokaty twierdzili w open finance - zwykli oszuści.
opiekuninwestora_pl / 2011-10-03 15:18 / -
To nie jest produkt do pomnażania kapitału.
To produkt, który na końcu inwestycji nie gwarantuje nawet sumy dokonanych wpłat :)

Niestety - inwestorzy nie czytają umowy, sprzedawcy nie mówią jak działa produkt - najczęściej obiecując spokojne zyski na poziomie 15% średniorocznie.

To jest produkt strukturyzowany. A historia pokazuje, że ledwie 1/10 zarabiał lepiej niż lokata. Szansa na zysk jest. Tylko... efekt można będzie zobaczyć po 10 latach.

Do tego produkt nie pozwala inwestorowi w żaden sposób reagować. Inwestor musi wpłacać, nawet gdy po 5, 7 latach będzie widział, że wyniki są niesatysfakcjonujące.

O produktach Luco/Libra/Pareto pisałem wielokrotnie na blogu:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/plan-inwestycyjny-lucro/

Nie jest tak, ze jest to zły produkt. Jest na niego po prostu zapotrzebowanie. Inwestorzy chcą usłyszeć, że wystarczy wpłacać i nic nie robić i świetnie zarabiać. Stworzono więc produkt, który może to obiecać. I dodatkowo, jak każda struktura gwarantuje zwrot kapitału zainwestowanego (proszę nie mylić tego pojęcia z "sumą dokonanych wpłat" gdyż tak w tym produkcie nie jest.

Sama konstrukcja produktów strukturyzowanych nie może zapewniać zysków.
Akwarynka / 178.36.139.* / 2012-03-20 00:51
Co do Libry mam osobiście mieszane uczucia, generalnie sporym minusem jest brak możliwości zmiany strategii inwestycyjnej, ale w Librze jest pewien mechanizm obronny na wypadek spadku cen aktywów indeksu. Jak on się sprawdza ? hmm... zadaniem jego jest w końcu hamowanie spadku.

Okres 15 lat nie jest złym okresem, w końcu to nie jest inwestycja którą się realizuje w krótkim okresie nie ze względu na sam okres Libry, ale na skład aktywów.

Założenie jest dość proste Libra nie jest w stanie pokazać w ciągu pierwszych 4-5 lat przyjemnych dla oka wyników, ale w długim okresie może całkiem dobrze zrealizować zyski.

Nie jest też obligo przypisana do kredytu, przynajmniej mi osobiście nikt nie zagroził brakiem udzielenia kredytu jeśli nie wezmę Libry w komplecie. Chyba każdy ma świadomość, że rynek kredytów hipotecznych jest całkiem lukratywny i możliwości na rynku jest sporo, więc nic nie stoi na przeszkodzie przejść się do innej instytucji która nie ma takich rozwiązań i skupi się na samym kredycie.

Mnie osobiście podoba się rozwiązanie, że oprócz kredytu ktoś mi proponuje też rozwiązanie finansowe pozwalające zgromadzić oszczędności.

P.S
Nie zgadzam się, że konstrukcja produktów strukturyzowanych nie może zapewnić zysków ! każdej stronie zależy na zrealizowaniu opcji. Kwestia leży często po stronie instytucji i celu dla jakiego jest struktura układana, bo jeśli jest ona z myślą udostępnienia klientom całkiem dobrej inwestycji do zrealizowania w średnim terminie z gwarancją kapitału ( P.S odbudowę kapitału po wykupie opcji klient wypracowuje pieniędzmi zgromadzonymi na części depozytowej) i całkiem dobrą, ale mało powszechną formą w polsce jaką jest inwestycja w opcje daje nam to możliwość inwestowania na bardzo ciekawym instrumencie.
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-11-03 11:27
Super, dobrze więc jak sprzedawcy towaru mówią o nim prawdę a nie "prawdę", która prowadzi tylko i wyłącznie do ich prowizji.
Szkoda, że to Pan było moim sprzedawcą tego produktu, bo jeżeli opowiedziałby mnie o tym jak na forum to zwyczajnie nie kupiłabym towaru.
tzńączący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-10-03 14:50
Prawda jest taka że większość posiadaczy Libra/Pareto nie rozumie tego że po prostu została wyrąbana na szaro, dała d... koncertowo, po prostu jelenie które uwierzyły w socjalizm, że państwo opiekuńcze nie pozwala na oszukiwanie na swoim terenie, hahaha, niedługo zobaczycie prawdziwe uderzenie kryzysu, wiara w socjalizm zniknie w ciągu kilku dni.
msj2000 / 0.0.0.* / 2011-09-22 09:53
Kurcze, dziwi mnie to, że produkt jest dalej oferowany, a nikt w telewizji czy na portalach internetowych nie ostrzega przed tymi oszustami. Rozumiem jeszcze TVN CNBC bo oni są sponsorowani przez Noble Bank, ale dlaczego inni nic nie mówią o tym...
kinga44 / 188.146.138.* / 2011-09-22 19:40
ja też się temu dziwię ludzie piszą o tym już od prawie roku i jeszcze żadnego programu w TV na ten temat nie było, przecież oszustwa powinny być ścigane, a tu wszystko jakby ok
rita123 / 0.0.0.* / 2011-09-21 20:28
Nie polecam wszystkim produktu Pareto II
Getin Bank ma doradców, którzy oszukują klientów i bez zmrużenia oka wciągną każdego w matnię.Perfekcyjnie mnie urabiali przez jakiś czas. Wszystko było takie proste i piękne ale zapomniano mnie poinformować, że nie będę mogła odzyskać swoich pieniędzy. Zapewniano mnie, że pieniądze są do dostępne w każdym momencie , bez żadnych obciążeń na moją niekorzyść. Jestem na emeryturze i zamrożenie dużej kwoty na 15 lat i jeszcze miesięczne wpłaty po 1200 zł są dla mnie klęską życiową. Nie mam na leki i leczenie a moje pieniądze są tylko wirtualne. Myślę, że może pozew zbiorowy będzie jakimś wyjściem z tej sytuacji i da jakąś nadzieje na odzyskanie pieniędzy. Ostrzegam wszystkich potencjalnych wrabianych nie róbcie takich błędów jak ja- to naprawdę jedno wielkie oszustwo
rita123
rita 123
angeldark / 178.56.12.* / 2011-09-14 13:19
Witam,niestety zgadzam się z wpisem poniżej tak samo zostałem źle poinformowany,doradca poinformował mnie że w razie czego już po 2 latach można wyciągnąć zainwestowane pieniądze z tym że jest to nieopłacale, ale nie powiedział że tracę wszystko!!!,zawierzając doradcy podpisałem odbiór załączników między innymi regulaminu który miał dosłać razem z certyfikatem a o którym później zapomniałem gdzie podobno jest tam tabela wysokości opłaty likwidacyjnej.Również zauważcie że po 15 latach nie gwarantują zwrotu 100 % wpłaconego kapitału tylko 100% początkowo wpłaconego kapitału np 20000 minus opłaty administracyjne które mogą wynieść nawet 20 % .Zostałem oszukany przez doradcę Open Finance - poszedłem tam bo wierzyłem że pomoże mi zainwestować pieniądze na przyszłość nie wczytywałem się w umowe którą trzeba tak naprawdę dobrze przestudiować.Odradzam produkt PARETO i OPEN FINANCE
kinga44 / 178.182.131.* / 2011-09-14 16:51
tak dokładnie wciskają swoje produkty panowie w garniturkach z open finance, ja z mężem też zainwetowałam na 10 lat w lucro, warunki takie same jak pareto i też nie dostałam żadnych załączników z open, sama się o nie i o certyfikat lucro upomniałam u ubezpieczyciela.Oni są szkoleni żeby ludziom kit wciskać i mamy podpisane dokumenty z felerem, z którymi nie wiem jak walczyć
wwg88 / 80.48.115.* / 2011-09-13 14:47
Szanowni Państwo, potraktujcie mój wpis jako ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi w GetIn Banku. W żadnym innym banku nie spotkałem się z podobnym traktowaniem- kłamstwami i zastawianiem „umownych haczyków” na klientów.
Lokaty w Getinie miałem przez kilka lat i nie było wielu powodów do narzekania. Jednakże podpisując kolejną umowę, zauważyłem zapis mówiący o prowizji naliczanej w przypadku likwidacji lokaty w dzień inny niż termin jej zakończenia. Tego typu klauzule pojawiały się kilkukrotnie. W końcu zainteresowałem się produktem PARETO- oferowanym dziś jako LUCRO, LIBRA itp. Postanowiłem ulokować ok. 5000zł na lokacie. Wówczas pracownik Getin Banku, zaproponował bezpieczny i zyskowny sposób na tzw. systematyczne oszczędzanie- było to PARETO II – wspaniała inwestycja, dotąd dostępna tylko dla klientów NobleBanku Zwróciłem uwagę, że oczekiwane zyski są imponujące, ale okres inwestycji wynosi 15 lat, a ja szukam czegoś na maksimum 5 lat. Przygotowano już wcześniej obliczenia, z których wynikało, że zerwanie umowy po 5 latach nie spowoduje żadnej szkody, bowiem spodziewane zyski spokojnie pokryją kary umowne (50% wniesionego kapitału), a zysk z tej inwestycji i tak przekroczy zyski ze zwykłej lokaty. Ponadto, naprawdę przekonująco, miły doradca zapewnił, że sam też przystąpił do PARETO i już cieszy się na zyski.
Podczas omawiania szczegółów umowy, słyszałem o 100% ochronie kapitału, bezpieczeństwie i nieprzeciętnych zyskach, wynikających z oparcia produktu na sprawdzonym indeksie. Nie usłyszałem słowa RYZYKO i nawet nie przyszło mi na myśl, że indeks, który notuje wzrosty od 1993r. teraz miałby znacznie stracić na wartości. Pomyślałem, że kosztem kilku przyjemności, mogę przeznaczyć część przyznawanego mi stypendium na wpłaty 124zł miesięcznie- na to, by za 5 lat mieć na start pokaźną sumkę (ok. 30000zł z wpłaconych 4500 + 124/miesiąc).
Okazało się, że sprawdzony indeks okazał się symulacją, nijak mającą się do rzeczywistości i stracił na starcie ponad 50% ! Okazało się też, że kara za zerwanie umowy po 5 latach zostanie pokryta zyskiem który wynosi dziś całe 0% - dostanę więc 50% wkładu, z którego odejmą jeszcze opłaty administracyjne.
Dotąd sądziłem, że banki to instytucje, które obowiązują pewne zasady – którym można ufać, którym można powierzyć pieniądze. Nie posiadam specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów, zatem przy interpretacji umowy zdałem się na pracownika banku...
Szanowni Państwo, uważajcie na ten bank. Osób które w podobny sposób straciły swoje oszczędności jest bardzo wiele. Polecam wizytę na forum http://www.wrobieniwgetin.pl
kinga44 / 188.146.112.* / 2011-09-14 16:59
witam, to i tak wiele miał pan informacji, o opłatach likwidacyjnych, ja zawarłam umowa lucro- 10 letni produkt, i ani słowem pan z open z Lubina nie wspomniał, że coś dopłacimy, a mąż jak chciał zrezygnować to przez telefon powiedział, że szkoda by było bo tak dobrej lokaty żeby po 5 latach zarobić 38000 zł nigdzie nie znajdzie, przy wpłaceniu 4500 zł + rat po 186 zł m-cznie.Ot można tylko odtworzyć z telefonu zapis rozmowy i poprosić p. Jaworowicz o nagłośnienie oszust ludzi z open finance.
maddzia252 / 78.8.147.* / 2011-09-06 09:53
Mam od września 2009 Pareto, składka pierwsza wynosiła 11250, kolejne 310 zl. miesięcznie. Na początku roku dostałam informację że mam tylko 7 974,33 zł i informacja ze spadek wynosił tylko – 1,1%. Przeliczałam to na wszystkie strony i nie ma możliwości przy tak małym spadku takiej olbrzymiej straty. Nie ukrywam że trochę się tym zainteresowałam i usłyszałam sporo negatywnych informacji na temat tego produktu.Odradzam Pareto, przy rezygnacji jest 100 % strata, OPEN FINANCE to oszustwo!
maddzia252 / 78.8.147.* / 2011-09-06 10:10
Zapraszam na forum http://www.wrobieniwgetin.pl,
Odradzam Open Finance i GETIN BANK!
pozdrawiam
data99 / 77.253.84.* / 2011-08-29 11:24
Witam zainteresowanych ubezpieczeniami na życie i dożycie Pareto. Taki zwrot znajduje się w umowie. Wiele wpisów na tym forum gromi sprzedawców Open Finance, Geting którzy "sprzedali" im produkt ubezpieczeniowy o nazwie Pareto, Libra, itp.
NIESTETY KTO TO KUPI JEST UBEZWŁASNOWOLNIONY.
Uwieżcie na nic się zda czytanie DOKŁADNE umowy i warunków ubezpieczenia. To strata czasu. DLACZEGO ??? Ponieważ ten typ ubezpieczenia został tak opracowany i jest tak prowadzony aby każdy kto inwestuje zabezpieczał potrzeby zysku nie swoje lecz drugiej strony umowy. JAK ???. To okazuje się bardzo PROSTE.
PROSTE ALE PO CZASIE KIEDY OTRZYMASZ PIERWSZE POTWIERDZENIE WARTOŚCI TWOJEGO RACHUNKU. Na początku wpłacasz składki za które automatycznie nabywasz jednostki uczestnictwa. I tu zaczyna się CAŁA ZABAWA. Kupując ubezpieczenie masz informacje od sprzedawcy produktu o lokowaniu twoich środków jedynie w oparciu o indeks BNP Paribas....... . Sprawdzasz na stronie Blomberg i okazuje się iż jest to stabilny indeks ZWYŻKUJĄCY W DŁUŻSZYM OKRESIE. Niestety po czasie okazuje się iż indeks niewiele się zmienia na "+" lub "-" ale wartość twojego rachunku spadła o 50 lub 60%. JAKI MASZ NA TO WPŁYW???.
NIE MASZ WPŁYWU I TO JEST CAŁY PRZEKRĘT.
Nikt nie potrafi konkretnie odpowiedzieć jakie czynniki wpłyneły na tak dużą zmianę wartośći rachunku. Zgodnie z umową wartość rachunku to kwota twojego ubezpieczenia w razie śmierci czyli twoja polisa jest mniej warta niż za nią zapłaciłeś. Jeśli się wycofasz przez pierwsze trzy lata stracisz wszystko co zainwestowałeś a jeśli chcesz wycofać SIĘ PO TYM OKRESIE płacisz wysokie kary za rezygnację tzw.opłatę likwidacyjną.
I TAK W ŚWIETLE PRAWA JESTEŚ BEZ PRAWA DO DECYDOWANIA O SWOICH PIENIĄDZACH ZA TO Z OBOWIĄZKIEM DO KOLEJNYCH WPŁAT.

Jeśli przystąpiłeś do takiego ubezpieczenia grupowego i chcesz z niego zrezygnować bo CZUJESZ SIĘ OSZUKANY I DALEJ WYKORZYSTYWANY TO PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS na stronie
http://www.wrobieniwgetin.pl/
dana9 / 83.24.24.* / 2011-08-22 20:57
pseudo doradca ,a raczej oszust z open finance tez naciągnął mnie w to pareto,przedstawiając zupełnie inne warunki,niz te ,które otrzymałam w umowie po pół roku.Obecnie piszę skargę do KNF i zamierzam podać sprawę do sądu,chętnie oddam połowe tego co wpłaciłam prawnikom,bo może trochę odzyskam od tych złodzieji
Barbra1982 / 80.55.1.* / 2011-08-17 13:39
Złożyłam skargę do nich do KNF - czekam na decyzję - jak będzie mądra łatwiej przez Sąd będzie odzyskać zapłaconą kaskę - kontakt przez Facebooka (Barbara Kozieł - jeden z ulubionych cytatów na profilu "Życie jest w kolorze jaki ma twoja wyobraźnia i jakie są twoje marzenia." Po tym można mnie odnaleźć.
Jeżeli jednak będzie nas więcej, to bez względu na KNF będziemy mogli dowieźć manipulacji. Zapraszam - doprowadźmy do sytuacji aby oddali nam to co nasze !!!
naiwniak oszukany / 93.105.226.* / 2012-03-11 21:29
ja chętnie się przyłączam bo też u tych złodzieji mam lokaty
krzaku1979 / 193.28.189.* / 2011-08-16 12:33
Witam, ja tez zostałem wkręcony w pareto, po pierwsze doradca w Open Finance mówił, że wcześniejsza rezygnacja jest NIEOPŁACALNA nie informując o wysokości opłat likwidacyjnych, zżerają mnie comiesięczne składki, przy niejasności GWARANCJI KAPITAŁU i tym, że juz zainwestowałem ok 18 tys, a na koncie mam ok 8 !! odzyskujmy naszą kasę !! organizujemy się na portalu www.wrobieniewgetin.pl - łączmy siły !!
kinga44 / 46.205.76.* / 2011-09-12 19:05
witam, ja identycznie jak krzaku 1979 byłam poinformowana że wcześniejsza rezygnacja jest nieopłacalna i zero info na temat opłat,żadnych reguylaminów ani tabel nie dostałam mój doradca trzymał 3 m-ce u siebie certyfikaty które dostał od ubezpieczyciela a potem mi je wsunął do teczki bez słowa - przy okazji załatwiania innej sprawy, oni chyba są w ten sam sposób szkoleni aby oszukiwać , nas naiwnych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy