Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Parówki i kiełbasy mogą nie zawierać mięsa

Parówki i kiełbasy mogą nie zawierać mięsa

Wyświetlaj:
jajec / 46.45.107.* / 2012-05-27 10:06
To bezczelny k****! A kto nas przymuszał do zlikwidowania norm jakościowych po wejściu do tego kołchozu? Po co w takim razie utrzymywać zgraje róznych intytucji kontrolulujących typu PIH czy Sanepid skoro pasztet można zrobić z gówna?Rozpieprzyć całe to towarzystwo ,a klient sam zadba o siebie -jak gówno kupi sam se będzie winien!
jajec / 46.45.107.* / 2012-05-27 10:08
PS: a Sawickiego na ochroniarza do Biedronki,bo minister z niego jak z koziej duupy trąba!
Paulsky / 31.63.146.* / 2012-05-26 06:53
Niech jeszcze minister powie Polakom skąd wziąć na te dobre kiełbasy i parówki. Biedronka sprzedaje na kopy tylko to co Polskie i to co najlepsze. Proponuję panu ministrowi robić zakupy tam gdzie większość Polaków się zaopatruje licząc każdy grosik. I podnieść jeszcze VAT, wprowadzić podatek żywieniowy (nie mylić z dodatkiem) zresztą sami wiedzą w rządzie jak zabrać ludziom ostatni grosik. POWODZENIA!
piqś / 87.206.115.* / 2012-05-25 20:50
... a politycy mózgu, ponieważ jak widać i tak go nie używają :-)
Lysy 25 / 77.255.152.* / 2012-05-25 14:40

Komentując wczorajsze informacje prasowe o sposobie produkcji niektórych parówek i kiełbas minister przyznał, że czasem może w nich prawie w ogóle nie być mięsa.

Gospodarki już nie ma.
Jest tylko robienie w ch*ja, drukowanie kasy, udawanie, że jest dobrze i sprzedaż e-bubli co do niczego się nie nadają.
A w parę najdalej parenaście lat całe to gó*no się rozleci i powrócimy do standardów życia z XIX wieku.

I uwaga ta nie dotyczy tylko Polski ale całego zachodniego świata.
patriota103 / 77.253.28.* / 2012-05-25 13:56
Panie ministrze, czy ma Pan pojecie ile kosztuje dobra wędlina, zrobiona z mięsa, a nie ze śmieci i odpadów? Potrafi kosztować 50-100 zł za kilogram. Jak sobie to porównamy do wysokości minimalnej płacy w Polsce - to wnioski przychodzą same... Prawda jest taka - zarabiasz mnie - musisz jeść gorsze jedzenie, ale to nie oznacza, że musisz jeść śmieci. Przedsiębiorcy z branży przetwórstwa spozywczego, dymają nas. Niedawna afera z solą była tylko czubkiem góry lodowej. Regulacje dotyczące rynku żywności muszę być stworzone z myslą o konsumentach, a nie producentach. Jeśli kupuje szynke - to ma byc z miesa, jesli ser to ma byc zrobiony z mleka, jesli chleb to z pełnowartosciowej maki. Jakbys Panie ministrze zjazdł kielbase slaska dzisiaj i jeszcze 4-5 lat temu, to by się Pan przypadkiem zastanowił czy dzisiaj z gówna nie jest zrobiona...
Condor11 / 83.4.136.* / 2012-05-25 11:45
Pan minister jest rolnikiem, jak mniemam pochodzi ze wsi wiec chyba wie ze na wsi nie robi sie kielbasy bez miesa. Niechze wiec Pan panie ministrze wytlumaczy mi zwyklemu zjadaczowi kielbasy dlaczego jest kielbasa bez zawartosci miesa? Moze to powinno sie nazywac kosciec mielony z dodatkiem sproszkowanych ogonow i racic?

A swoja droga to poczucie humoru Panu dopisuje " najlepsza zywnosc " to jakis kabaret?
Lysy 25 / 77.255.152.* / 2012-05-25 14:43
To skosztuj sobie ścierwa co na Zachodzie jedzą.
Ta kiełbasa bez mięsa to jeszcze mały pikuś.
koczis / 2012-05-25 11:21
Marek Sawicki - nowa gwiazda w dietetyce i modelu zycia.
Jak przejsc na wegetarianizm jedzac jednoczesnie szynke :) hahaha
sprzezenie bezposrednie / 83.9.132.* / 2012-05-25 10:45
Przezylem dwa ustroje polityczne ale nie wiedzialem ze doczekam takiegu ustrojstwa kkapitalistycznego i rzadzacych ktorym nie zalezy na zdrowiu czlowieka ...
dgen / 2012-05-25 10:28 / Tysiącznik na forum
a kto odpowiada za to, że wyrób mięsopodobny można nazywać kiełbasą ? gdzie inspekcja handlowa ? gdzie nadzór państwa ?

jest i inny problem - ostatnio w auchan widziałem parówki śniadaniowe z zawartością mięsa 16% po 3,99 zł/kg- i co ? od razu zniknęły !
ale oczywiście emeryt z wypasionym świadczeniem w wysokości 570 zł może z tego zrezygnować, jak pan sugeruje, i nabyć suchą myśliwską (zaw. mięsa 92%) za 47 zł/kg
pomo dore / 2012-05-25 10:43 / Tysiącznik na forum

ale oczywiście emeryt z wypasionym świadczeniem w wysokości 570 zł może z tego zrezygnować, jak pan sugeruje, i nabyć suchą myśliwską (zaw. mięsa 92%) za 47 zł/kg

i jest to ze wszech miar słuszna koncepcja ponieważ bezzębny emeryt bedzie ssał pęto tej suchej kiełbasy przez okrągły miesiąc więc można powiedziec że na potzreby żywieniowe wyda 8,24% swojego dochodu. To wynik godny zarobasów ;D
koczis / 2012-05-25 11:06
eeeeee tam taka "wedlina" sama sie rozpusci w zoladku wraz z kawalkiem zoladka :) ale za to zapycha zoladek. Czyli podstawowy obowiazek panstwa zostal spelniony :)
Co sie czepiacie ?;)
ludwik11 / 2012-05-25 10:46
ale to od dawna wiadomo, że parówki są najgorszym rodzajem mięsa, a i w tych wypasionych podobno wędlinach znajdzie się tyle mięsa co nic, mnie to już nic nie zaskoczy
były platfus / 83.14.248.* / 2012-05-25 10:02
panie miniszcze!

"zrezygnować z najtańszych wędlin"...
dobre...
proponuje żeby zrezygnować z takich pomysłów jak budowa wojskowej łajby za 400 baniek która czeka na wyzłomowanie, czy informatyzowaie "taniego państwa" za grube setki baniek przez ileś tam lat z czego G...o wynika i tym podobnych
były platfus / 83.14.248.* / 2012-05-25 09:53
radzę szanownym producentom jadnak dodać w ramach eksperymentu mięso do wędliny. naprawdę dobre.
koczis / 2012-05-25 11:12
Poza tym wydawalo mi sie ze my ludzie a nie malpy co kopiuja slepo rozwiazania unijne.
To ze w Unii nie ma takiego wymogu to na rynku i obrocie wewnetrznym w Polsce tez go ma nie byc?
Chyba jednak przecenilismy rzadzacych. WYglada na to ze choc wygladaja jak ludzie to mysla jak malpy
koczis / 2012-05-25 11:09
lepiej nie :) przyzwyczajeni do chemii mozemy sie zatruc jak dostaniemy kawalek miesa zamiast substytutow typu przemielony but czy jakas kazeina
konument były / 77.253.224.* / 2012-05-25 09:47
Nie dziwię się Rosjanom że blokuja polską żywność.Ostatnio chciałem kupić kiełbasę cielencą ale było w niej do 2 procent cielenciny.Wędliny polskie sa onrzydliwe a po 2 dniach w lodówce nawet pies ich nie chce zjeść.jem wedlin coraz mniej przechodzę na mięso choć i to watpliwej jakości.Jakość wedlin za komuny była zdecydowanie lepsza a najlepsza była kiełbasa robiona przez mojego ojca w stanie wojennym.Obrzydliwe
kjjkdhfjjfg / 77.254.201.* / 2012-05-25 09:34
Ciekaw jestem jak pani w sklepie ma powiedzieć prawdę klientowi.Czy minister wie jak wygląda w obecnych czasach praca w sklepie inie tylko.Pani na następny dzień poszłaby na bruk.Panie ministrze dlaczego nie macie pojęcia o życiu biednych ludzi
kkajks55d / 77.254.201.* / 2012-05-25 09:31
Smierć administracji i darmozjadom
ajhbergen / 2012-05-25 09:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak mozna akceptowac taki kretynizm. Kto i jakim prawem zniosl receptury i normy jakosciowe. Nawiasem mowiac, ta sama UE zabronila kiedys Dunczykom jesc ich ulubione jablka bo mialy za mala srednice!

Zniesc administracje! Oszczedzi sie wiele pieniedzy podatnikow i uwolni od kretynizmu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy