Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PARP ogłosił wyniki naboru wniosków do działania 8.1

PARP ogłosił wyniki naboru wniosków do działania 8.1

Wyświetlaj:
Sprzedam Polityka.tv / 89.79.179.* / 2010-03-08 07:37
W internecie uda się tylko 10%, tak jak na każdej gorączce złota, czy ropy.
Fill8 / 192.100.112.* / 2010-03-04 09:52
Tak by zawstydzic autora artykulu:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1645940,wiadomosc_druk.html

Z jego interepretacji wynika, iz powinnismy byc dumni z tego, ze powiekszono budzet, interepretacja innych jest nieco odmienna...
Fill8 / 192.100.112.* / 2010-03-03 16:35
Czy nikogo nie zastanawia sformulowanie "w pierwszych dwóch dniach naboru"?? Wynika z tego, ze nie liczy sie merytoryczna wartosc projektu, ale czas zgloszenia .... Wydaje mi sie, ze to skandal, choc autor artykulu jakos sie specjalnie tym nie przejal ... Czy moze jestem idealista?
allalwkke / 83.16.144.* / 2010-03-04 00:50
Ja byłem w swoim mieście na 14 pozycji w kolejce, a na liście dofinansowania znalazlem się na 2 miescu - 12 odpadło

Oznacza to, że kolejność nie miała znaczenia a merytoryczna wartość projektu.

pozdrawiam
szkoda gadać / 87.206.206.* / 2010-03-05 00:43
Bo 12-tu przed Tobą nie przeszło weryfikacji formalnej lub merytorycznej. Gdyby złożyli prawidłowe wnioski to z pewnością byliby przed Tobą na liście wniosków do dofinansowania.

Ja głupi uwierzyłem zapewnieniom, że kolejność nie będzie miała znaczenia, że zadecyduje jakość wniosków i dlatego wolałem dopracować wniosek (bo stosunkowo późno zorientowałem się, że PARP zmienił kryteria oceny na 2 tygodnie przed terminem naboru - co swoją drogą również jest skandalem!) i złożyć go 2 dni później. Przegrałem.
Aż takiego żalu bym nie miał, gdyby w kolejnej edycji zachowane były dotychczasowe warunki - dofinansowanie 85% i wartość projektu do 1 mln PLN. Przy dofinansowaniu 70% zwyczajnie nie stać mnie na realizację projektu.

Wszyscy idą na łatwiznę - czemu PARP nie przyłoży się bardziej do oceny merytorycznej wniosków? Przecież gdyby wnioski faktycznie oceniane były pod kątem realności ich powodzenia i uzyskania rentowności to spokojnie można by pozostawić dotychczas ustalony poziom dofinansowania. Wtedy przez sito nie przechodziłyby wałki finansowe, a młodzi ludzie z naprawdę dobrymi pomysłami mieliby szansę je zrealizować - bo 15% młody człowiek może jeszcze jakoś skołować, 30% już niekoniecznie (ja z pewnością nie).

Prosty przykład - jeśli wnioskodawca planuje uzyskiwać przychody głównie z reklamy, a sam na promocję projektu przeznacza marne grosze to szczerze wątpię, że o projekcie dowie się więcej jak garstka internautów, a z pewności kokosów na zamieszczaniu u siebie reklam też nie zbije - klasyczny przykład wyciągania kasy na projekt, w szanse powodzenia którego nie wierzy sam wnioskodawca (po co planować wydatki na reklamę - kasa przecież pójdzie w błoto zamiast do kieszeni wnioskodawcy). A wystarczyłoby dobrze przyjrzeć się wnioskowi. Wałek widać czarno na białym, tylko trzeba naprawdę ocenić merytorykę wniosku, a nie wyłącznie jego zgodność ze wszystkimi wytycznymi instrukcji i na tym poprzestać.

Piszę to wszystko z niemałym rozgoryczeniem, ale tak właśnie się czuję - miało być coś naprawdę wielkiego i z pewnością innowacyjnego, a nie będzie nic.
Fill8 / 192.100.112.* / 2010-03-04 09:19
Wlasnie o tym mowie ;-) 12 wnioskow moglo byc niepoprawnych FORMALNIE i dlatego byles drugi. Bo wtedy data ich zgloszenia zmieniala sie na duzo pozniejsza. Z tekstu jasno wynika, ze dofinansowanie dostaly wnioski KOMPLETNE, a nie MADRE i POMYSLOWE - nawet ten zbyt prosty i ogolny opis (powyzszy artykul) sugeruje, ze wlasnie jest inaczej niz napisal arkadia8796: byles pierwszy w kolejce, dobrze wpisales w tabelke cyferki, dostales kase. A czy na cos madrego .... bez komentarza.
allalwkke / 83.16.144.* / 2010-03-04 19:19
Jesteś bardzo prostym człowiekiem, dlatego nie otrzymałeś dofinansowania, nie potrafisz zrozumieć prostych zasad, też mogłem mieć poprawkę formalną i MIAŁEM, jak nie masz argumentów to wymyślasz na potrzebę TŁUMACZEŃ SWOICH NIEPOWODZEŃ. Najlepiej zwalić winę na kogoś.
arkadia8796 / 213.158.199.* / 2010-03-03 19:55
Z tekstu wynika, że obowiązywało kryterium merytoryczne. Budżet konkursu został zwiększony o 100 mln złotych. Jest to największe zwiększenie budżetu w historii. Jak ktoś przygotował kiepski wniosek to nawet jak był pierwszy w kolejce to nic nie dostał.
Fill8 / 192.100.112.* / 2010-03-04 09:24
Jeszcze raz: poprawne formalnie, a nie merytorycznie... bo atrakcyjnosc merytoryczna mieli oceniac eksperci. No i tak ocenili, ze najlepsze wnioski byly zlozone pierwszego i drugiego dnia ... Daj spokoj
Pablozo / 83.143.140.* / 2010-03-04 07:23
Tak ale wśród osób, które przygotowały jednakowo poprawne merytorycznie wnioski decydowała kolejność zgłoszeń. To jest skandal!!! Zwłaszcza, że PARP zapewniał na swoich stronach że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia jeszcze w dniach składania wniosków.

Najnowsze wpisy