Forum Polityka, aktualnościKraj

Partie zacisną pasa? Tylko PO jest "na tak"

Partie zacisną pasa? Tylko PO jest "na tak"

Money.pl / 2009-02-04 06:53
Komentarze do wiadomości: Partie zacisną pasa? Tylko PO jest "na tak".
Wyświetlaj:
Pamietnik / 83.24.243.* / 2009-02-04 09:09
Chwila prawdy dla pisOFFcow (tych co nawet do WC chadzaja z pobudek patriotycznych). Jesli tacy patrioci to niech zaczna zyc na wlasny koszt a nie na nasz. Ale o czym mowa-wodz nawet za ochrone BOR nie placi,funduje braciszek*-czytaj podatnik.
Pilsener / 2009-02-04 09:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Spójrz prawdzie w oczy: rządy patriotów (albo ludzi określających siebie, jako patrioci, co na jedno wychodzi) to zazwyczaj tragedia dla kraju, którym rządzą.
Kolo yx / 83.24.243.* / 2009-02-04 11:17
Pilsner dokladnie tak jak mowisz.
Obywatel III RP / 83.3.58.* / 2009-02-04 08:51
Ech.. jak zwykle skończy się na gadaniu. Szkoda.

Jestem za:
1. Ograniczeniem o 50% ilości Parlamentarzystów.
2. Wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych - głosujmy na człowieka, nie na partię !
3. Zniesieniem całkowitym finansowana partii z budżetu.

Dlaczego ? Obecnie mamy - niezależnie od opcji - ludzi wprowadzonych do sejmu i senatu przez partie. Niezależnie od kas partyjnych każdy kandydat i tak musi wydać sporo prywatnej kasy na kampanię (wiem, bo kiedyś kandydowałem). A i tak politycy podlegają rozmaitym naciskom, a partie otrzymują środki nie do końca oficjalne. Żaden przepis tego nie ukróci - nie łudźmy się. Tak więc subwencje są niemoralne i nieskuteczne. Dlaczego za moje podatki mają sobie kręcić i emitować w najdroższych (największa oglądalność) godzinach swoje pożal się boże reklamy ? W dodatku nie powinniśmy głosować na partyjne znaczki, bo potem posłowie są związani wekslami / głosuje się partyjnie. Wybierajmy ludzi - inteligentnych i zasłużonych, a nie reklamy i loga partii.
No i liczba posłów i senatorów. Połowa tych ludzi w zupełności nam wystarczy, a ile pieniędzy się oszczędzi na diety, biura, wydatki i potem zapomogi dla "biednych ex-posłów"...

Tyle. Wiem, oni mają to w 4 literach i nic z tym nie zrobią :(
Michał P. / 62.21.78.* / 2009-02-05 14:46
popieram, tylko wprowadzenie ordynacji większościowej w jednomandatowych okrtęgach wyborczych może uzdrowić sytuację polityczną.

Obecne partie polityczne to parti ewodzowskie, w których karierę robią klakierzy podlizujący się a to Tuskowi, a to Kaczyńskiemu, a to Pawlakowi. Nie ma miejsca na indywidualistów, na ludzie, którzy samodzielnie myślą. Dorn, Zalewski, Ujazdowski, czy Rokita nie mogli sobie znaleźć miejsca na naszej scenie politycznej. Marek Jurek też wypadl ze sceny politycznej i PiS wmawia wyborcom, że jest narodową prawicą, co jest nieprawdą.

PiS w ważnych sprawach głosuje tak samo jak PO. Niewielu posłów PiSu zdecydowało się głosować przeciw Traktatowi Lizbońskiemu.
man13 / 2009-02-04 11:05 / Tysiącznik na forum

Wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, - głosujmy
na człowieka, nie na partię - przy braku rozdziału kościoła od państwa, może okazać się Rydzykowne !
Pilsener / 2009-02-04 09:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz rację - ale tak myślących polaków spotykałem już w Bangkoku prędzej ich nawet spotkasz w Afryce, prawie nigdy nad Wisłą.

Ta

Pilsener / 2009-02-04 08:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A mnie wkurza to, że włos z głowy nie spadnie ludziom żyjącym z czyjejś pracy, tudzież posiadający różne nabywe w PRL/RP przywileje, natomiast stracimy MY WSZYSCY: mniej na oświatę, obronę, policję, straż pożarną, inwestycje w infrastrukturę... a te resorty, gdzie jest najwięcej pasożytów, np. rolnictwo - ponad 50 mld wydawanych z budżetu co rok, zaoszczędzą symboliczne - w tym wypadku 220 mln.

Od razu widać, co jest priorytetem rządów tego kraju: utrzymanie XIX wiecznej gospodarki opartej na małych, rodzinnych poletkach, broń boże nowoczesne technologie, infrastruktura czy edukacja. Bezpieczeństwo takich kmiotów też można mieć gdzieś - za to chodzą na wybory - i o to pewnie w tym chodzi.
chtw1927 / 158.75.57.* / 2009-02-04 08:14
nie wiem czy ze strony PO jest to jakaś propaganda, jednak jak widzę reklamówkę PiS-u gdzie to jestem za tym aby cofnąć finansowanie. Co prawda Pis nie ma pieniędzy i dlatego nie zgadza się na wycofanie dofinansowania powiedzmy na 2 lata, jednak gdy chodzi o pieniądze na reklame (zapewne nie są to małe kwoty). Najlepsze jest to że PIS ma na reklame, ale na oświadczenie Ziobry pieniążków się nie znalazło...

Aha i najlepsze wg Kurskiego...
Chyba on chce abyśmy mu płacili bo inaczej będzie się dawała skorumpować ...
Sioom meen / 83.24.243.* / 2009-02-04 11:51
chtw1927-ale mnie rozsmieszyles-pisOFFcy nie maja kasy? Przejeli RSW i pare innych wlasnosci skarbowych,narobili przekretow.Malo kto wie ze sp Dembski nadzorowal to przejecie i jakos Misja Specjalna TVPiS milczy,ha ha.
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-04 06:53
Bardzo podobaja mi się twierdzenia typu:
1. Nie ograniczajmy ilości parlamentarzystów, bo to mniej niz promil budżetu.
2. Nie zmniejszajmy ilości urzędników państwowych, bo to mniej niż jedem procent budżetu.
3. Nie zmniejszajmy ilości samorządów, bo to mniej niż pół procenta budżetu.
4. Nie odbierajmy dofinasowania partii, bo to sybmoliczna kwota.
5. Nowe samochody sa oszczędniejsze niż stare, więc wymieńmy samochody urzędnikom.

Problem polega na tym, że zapomina się o tym, że te symboliczne kwoty. to są moje pieniądze do jasnej cholery, a nie wasze, wypadałoby sie liczyć też z moim zdaniem. A według mnie to duże pieniądze i jeżeli dla was są symboliczne, to idźcie rządzić i bodatszym kraju.
eie32 / 89.77.41.* / 2009-02-04 08:38
Popieram komentarz. Politycy i partie nie mają szacunku do
oszczędzania.Jak mówi przysłowie " Żarnko do żarnka, a zbierze się miarka" Partie powinny utrzymywać się ze
składek członkowskich, to by ich nauczyło oszczędzania.
Lorunia / 91.94.13.* / 2009-02-04 09:16
Brak dotacji !... to zwiększy się produkcja w zakresie ' kręcenia lodów ' i dziwnych nie koniecznie korzystnych dla społeczeństwa ustaw .
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-04 09:44

2009-02-04 09:16:10 | 91.94.13.* | Lorunia

A nie przyszło ci do główki że mogłyby się utrzymywać z JAWNYCH datków? Żeby każdy mógł zobaczyć lub sprawdzić kto utrzymuje partie?
Lorunia / 91.94.13.* / 2009-02-04 10:56
Na pewno przyszło i to wcześniej niż się mogłaś spodziewać ! bo te zapędy przerabiały już wcześniej inne państwa zachodnie z ustabilizowaną demokracją . U nas natomiast to by były wtedy ' żniwa ' przez okrągły roczek ! i to dla wszystkich opcji bez wyjątku .
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy