Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pawlak: Dajmy sobie czas

Pawlak: Dajmy sobie czas

Money.pl / 2006-10-10 08:29
Komentarze do wiadomości: Pawlak: Dajmy sobie czas.
Wyświetlaj:
http://kredytowy.pl / 83.242.78.* / 2006-10-10 11:36
Pawlak ostatni sprawiedliwy. Zart? Oczywiscie. Ale patrzac na PiSowcow i opozycje rządową, do tego dodajmy Leppera, który bywa zabawny i to jego jedyny plus, Romka Giertycha i jego fascynujace propozycje edukacyjne. To ten PSL az w takiej oddali nie jest :)
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-10-10 10:50
Nie lubie SLD ale oni przy PiS-iorze są aniołkami i krynica
praworzadnosci. Przykały "rewolucji moralnej" :

- Ziobro nominuje na Prokuratora Apelacyjnego złodziejke Anne
Pałke która założyła na pupsko w zamiarze kradziezy czerwone
koronkowe stringi za 3.80 , film w TVN. Nominowal ja po
kradziezy. Z hukiem wyrzucił ja kiedy sprawa dostała sie do
mediów i kiedy "dywersanci z amoralnej TVN" pokazali film z
kradieza stringow. Komendant ktory dociekal dlaczego policjanci
nie wdrozyli sledztwa juz ma przegwizdane u "moralnych
rewolucjonistów". Wyobrazacie sobie - drobna złodziejka jest
szefowa paruset prokuratorów. Ale wysoki standard moralny. Tak
wysoki jak sam premier - watażka.

- Synalek Prokuratora Krajowego został przyjety na studia dzieki
protekcji tatusia , hihihih i to zdaniem tatusia jest nic złego
bo rewolucjonistów Kodeks Karny sie nie ima. A jest to
przestępstwo zagrozone 8 latami wiezienia. Ale rewolucjonisci sa
czysci z defincicji. Cała roddzina Kaczmarkow to aferałkowie.
Przeciwko tatusiowi , wiceprezesikowi kryminalnej spółeczki,
Kaczmarka toczy sie sledztwo. Napewno zostanie umorzone, bo
jakby innaczej. Syn Generalny miałby oskarzac prezesa tatusia !

- Mamy trzy miliony mieszkan: stoja w Londynie, Paryzu,
Frankurcie, Berlinie. Wystarczy sie tam przeprowadzic i w taki
sposob rzad spełni obietnice wyborcze. Ale moralni
rewolucjoniosci obiecujac nam gruszki na wierzbie nie kłamali -
zyli w pomrocznosci jasnej
! / 194.63.132.* / 2006-10-10 22:55
Julcia -to pewnie zomowska babcia, bo tak pluje bardzo mało elegancki sposób. Wstyd babciu, ciepła galotki i trybunka w łapki i do portrecika lenia try międzynarodówki!
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-10-10 21:11
Prokurator wynosiła majtki i biustonosz
RZESZÓW Szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie zapewniała, że nigdy nie przyłapano jej na kradzieży w sklepie. Nowiny mają dowód na to, że było inaczej
ANNA PAŁKA ma 40 lat. Pracę rozpoczynała w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie. Sześć lat temu trafiła do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, do wydziału śledczego. Zajmowała się sprawami większego kalibru (afera paliwowa, oskarżanie byłych szefów podkarpackiej kasy chorych o niegospodarność). W lutym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro mianował ją szefem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie (na pół roku). To wyjątkowo prestiżowe stanowisko. Wyżej w hierarchii są już tylko: prokurator krajowy oraz minister Ziobro.nna Pałka, szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, zrezygnowała nagle z zajmowanego stanowiska. Jak ustaliły Nowiny, rezygnacja ma związek z kradzieżą, jakiej dopuściła się pani prokurator. Anna Pałka próbowała wynieść na sobie ze sklepu majtki i biustonosz. Doszło do tego w rzeszowskim hipermarkecie E`Leclerc, 16 września 2005 r., między godz. 19 a 20. Wtedy Pałka była jeszcze prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.
Byłam w E`Leclercu
Sprawę kradzieży badaliśmy od kilku miesięcy. Prokurator Pałka przyznała, że w E`Leclercu doszło kiedyś do sytuacji, że ochrona zabrała ją na zaplecze.
Podczas dwóch spotkań z dziennikarzem (w siedzibie prokuratury oraz w redakcji Nowin) stanowczo zaprzeczyła, że cokolwiek ukradła.
Brutalni ochroniarze?
- Rozpakowałam bieliznę, żeby ją przymierzyć. Spodobała mi się. Przy kasie okazało się jednak, że cena jest dużo wyższa, niż myślałam. Chciałam bieliznę zwrócić i dlatego zaczęła interweniować ochrona - opowiada była prokurator.
- Ochroniarze zachowywali się bardzo brutalnie, na oczach ludzi zabrali mnie na zaplecze - kontynuuje. - Tam - nie wiem, dlaczego - spisali mnie z dowodu. Aby zakończyć spór postanowiłam, że zapłacę za bieliznę. Poprosiłam jednak, aby wezwano policję. I przyjechała. Ale niczego nie spisywali, bo spór został już rozwiązany.
To nieporozumienie
Pałka twierdzi, że całe nieporozumienie wzięło się z tego, że przy kasie zaczęła awanturować się z kasjerką i ochroną o cenę.
- Jakie awanturowanie się? - dziwi się nasz informator, który wówczas robił zakupy. - Nie było żadnej awantury. Pani prokurator zapłaciła za zakupy, a gdy zabrała ją ochrona, nie protestowała.
W jakiej sytuacji ochroniarze decydują się na to, aby zabrać klienta do kontroli na zaplecze?
- W 99 procentach wtedy, gdy podejrzewamy go o kradzież - odpowiada Robert Pieprzny, wiceprezes firmy "Bezpol”, która ochrania hipermarket E' Leclerc.
Sprawę bada prokuratura
Gwidon Piotrowicz, naczelnik sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie potwierdził nam, że 16 września ub. roku w godz. 19-20 policja miała wezwanie do E`Leclerca w sprawie drobnej kradzieży.
Z naszych ustaleń wynika, że policjanci sporządzili tylko notatkę i nie nadali sprawie biegu. Przeciwko dwóm policjantom wszczęto postępowanie dyscyplinarne.
Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.
- Z uwagi na dobro postępowania, przekazanie bliższych danych, co do niniejszego postępowania, na obecnym etapie, jest nie możliwe - twierdzi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
Tanie majtki
Po kilku miesiącach dziennikarskiego śledztwa otrzymaliśmy nagranie wideo rejestrujące wydarzenie w sklepie (nagranie przysłano do nas zza granicy). Jego autentyczność jest nie do podważenia.
Prokurator Anna Pałka - widać na nagraniu - płaci w kasie za kilka soków i inne drobne towary spożywcze. Z nikim (ani kasjerką ani z ochroną) nie spiera się o cokolwiek.
Dopiero po tym, gdy przekracza "linię” kasy, ochroniarz zabiera ją na zaplecze. Tam Pałka zdejmuje (założone w sklepie, na siebie, na własną bieliznę) biustonosz i majtki i oddaje ją ochronie.
Zrezygnowałam
W czasie, kiedy Pałka została przyłapana na wynoszeniu bielizny, jako prokurator Prokuratury Okręgowej Rzeszowie zarabiała kilka tysięcy złotych. Wartość bielizny, za którą nie chciała zapłacić, można ocenić na sumę od 80 do 100 zł.
W czwartek prokurator Pałka złożyła rezygnację.
- Potwierdzam. Minister przyjął moją rezygnację. Niczego nie będę komentować - powiedziała nam wczoraj Anna Pałka. Do sprawy wrócimy jutro.

++++++++++++++
Najlepiej wpisać w wyszukiwarce Google "Anna pałka" i majtki albo biustonosz albo kradzież.
Niezły jest ten film ale tu nie moge waqm go wkleic . Jest w UWAGA w TVN.
Piotr42 / 213.102.144.* / 2008-11-07 01:21
hej gdzie moge znależ ten filmik z pania prokurator?
! / 194.63.132.* / 2006-10-10 22:56
Babciu j., a lenin cie wysluchał po tych wyciach?
ws / 83.31.68.* / 2006-10-10 19:07
Artykuł 226 Kodeksu Karnego. §1. "Kto znieważa funkcjonariusza publicznego albo osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." Przypominam, że za te wypowiedzi odpowiada nie tylko "Julia1" , ale także Money.pl. Ja mogę byc świadkiem, ze na tym portalu bardzo często obraża się konkretne osoby z nazwiska i szydzi się z urzędników państwowych.
kadynka / 83.23.138.* / 2006-10-10 20:46
a gdzie czystość rewolucyjna,przecież te paragrafy wymyślili komuniści,a w demokracji krytyka przedstawicieli władzy wszelakiej jest dopuszczalna i zawsze mogę powiedzieć,że prezydent to baran z uśmiechem kretyna,a drugi kaczor to psychyczny frustrat,
Obserwator / 84.10.12.* / 2006-10-11 14:00
Byli już tacy specjaliści, droga Kadynko, którzy oskażeni o zabójstwo twierdzili, że w demokracji każdy może robić, co mu sie podoba. Twój pzrypadek prawdopodobnie bardziej kwalifikuje się do lekarza niż prokuratora. Życzę rychłego powrotu do zdrowia. Jeśli chodzi o Julię1 (jeśli rzeczywiście pod tym pięknym imieniem kryje się kobieta) to należy stwierdzić iż gatunek apostatów jest szczególnie obrzydliwy i zawsze w służbie nowego suwerena stara się wyróżnić nadzyczajną gorliwością. Jeszcze nie tak dawno osoba ukryta pod tym pseudonimem opluwała gorliwie PO a dzisiaj z jeszcze większym przejęciem robi to w stosunku do PiS-u. Wiarygodność osoby o takiej kondycji moralnej jest nader wątpliwa a instrumentalne traktowanie tematu wyłazi jak przysłowiowe szydło z worka. To nie miłość do etycznych zasad ale chęć dokopania jednej ze stron politycznego sporu kieruje piórem tego orła (może orlicy?)polskiej publicystyki. Życzę opamiętania i zdrowego rozsądku.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-10-10 19:35
Szanowny panie - korzystajac z jakiejkolwiek wyszukiwarki z latwoscia stwierdzi pan ze to wszytko o czym napisano to PRAWDA !!!
Apropos urzednikow panstwowych - w/g Transparency International Polska znalazła się w towarzystwie Burkina Faso i Lesotho hihihihihi
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-10-10 10:53
Zapomnialam.
Rewolucyjnym - moralnym zawolaniem, przepełnionym chrzescijanskim miłosierziem jest.....
"Spieprzaj Dziadu"
zx / 83.16.202.* / 2006-10-10 11:05
Pani Julio1 o ile mnie pamięć nie myli była Pani w Fan Clubie IV RP. Co się zatem stało ???
marek19-53 / 83.24.2.* / 2006-10-10 19:08
Korupcja polityczna.
Kali / 212.244.61.* / 2006-10-11 14:16
To już nie problem "semantyczny" tylko korupcja polityczna??
zx / 83.16.202.* / 2006-10-10 09:13
Nie ma sensu rozwiązywać teraz Sejmu bo potem przez lata byłby krzyk podobny do tego jaki jest do dzisiaj po usunięciu rządu Olszewskiego. W gruncie rzeczy wielu ludzi ma duży sentyment do PRL-u i dlatego centralistyczne zapędy z wszechobecną kontrolą państwa i wsadzaniem swoich ludzi nawet na stanowiska babci klozetowej ma całkiem dużo zwolenników. To, że taki centralistyczny model nie działa w obecnej rzeczywistości to inna sprawa. Ważne jest to żeby wielbiciele PiS-u i rozwiązań rodem z PRL-u przekonali się na własnej skórze, że to nie zadziała. Inaczej zawsze będą rozpowszechniane sentymentalne bajki o tym jak to Kaczyńscy chcieli zmienić kraj w mlekiem i miodem płynący ale zły układ im na to nie pozwolił rozwiązując wcześniej Sejm. Wadą tego rozwiązania jest niestety to, że o nieskuteczności pomysłu Kaczyńskich na Polskę przekonają się również ci, którzy o tym wiedzą i bez empirii ale cóż demokracja nie jest przecież bez wad. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest czasowa emigracja do momentu kiedy już dla wszystkich na obszarze pomiędzy Bugiem, a Odrą będzie jasne, że na tym świecie nie ma lunchu za darmo. Transformacja ustrojowa poturbowała wiele osób bo taka jest niestety logika takich operacji niezależnie od tego kto je przeprowadza. Ci ludzie to w większości elektorat PiS-u, Samoobrony i LPR-u i nie ma dla nich innego wyjścia jak empiryczny dowód na to, że ich ulubieńcy też nie bedą w stanie przywrócić sytuacji sprzed 1989 roku gdzie nikomu nie brakowało pieniędzy i pracy tylko z resztą było jakby kiepsko.
Sabre / 2006-10-10 08:29 / Tysiącznik na forum
Porzućcie wszelką nadzieję, wy którzy wchodzicie w koalicję z PiSem. Ona, niczym modliszka pożerająca kopulującego z nią samca, pożre w czasie parzenia was i wasze elektoraty. Romanowi zostało niewiele, dlaczego innym miałoby zostać więcej?
Na Pawlaku ciąży odium „Nocnej zmiany”, ale sądzi on że Jarosław K. wybierze jego zamiast Leppera, na którym ciąży odium aktu stworzenia przez służby specjalne, czy niedawnej Begergate.
Na wszelki wypadek, szafa Lesiaka uchylona i premier zawsze może wyciągnąć coś …
pchelek / 2006-10-10 11:47 / Tysiącznik na forum
szafa jest czesciowo pusta a odpowiednie papiery ujrza swiat w odpowiednim momencie - przykrym dla kaczorow

Najnowsze wpisy