Forum Forum emerytalneInne

Pawlak, Palikot, Miller i Kaczyński. Zobacz, za ile poprą Tuska

Pawlak, Palikot, Miller i Kaczyński. Zobacz, za ile poprą Tuska

Wyświetlaj:
wcb / 195.85.199.* / 2012-03-22 14:11
znieśc limit w potrącaniu składek ZUS dodać 4 lub 5 skal podatkowych a dać kobietom iść na emeryturę w wieku 60-lat.Nie poruwnywać nas Polki do państw unijnych bo to skandal W Polsce kobita haruje a w Niemczech czy w Anglii tam na emeryturze kobitę stać na wyjazd na kawiarenkę a u nas na leki nie stać.Wstyd mi za mój kraj
Ferdynand Wcale nie-Kiepski / 2012-03-22 14:35
Jasne godźmy się nadal płacić haracz w postac składek ZUS!! To jest jakaś paranoja że będę ścigany jeżeli nie będę chciał pchać pieniędzy w bankruta...
nike323 / 95.49.124.* / 2012-03-22 13:29
Ale żadna partia tchórzliwie nie chce zniesienia przywilejów mundurowych, górniczych, sędziów i prokuratorów, nauczycieli, i innych uprzywilejowanych grup zawodowych, które przeciętny podatnik musi utrzymywać ze swoich podatków, a które dziś stanowią największe obciążenie dla ZUS, dziesiątki miliardów PLN?
Żadna partia nie chce się narazić wybrańcom narodu rodem z PRL-u. Na świecie są branżowe fundusze emerytalne, na które np. policjanci odkładają dodatkowe składki jak chcę iść wcześniej na emeryturę. Dlaczego ja mam ich utrzymywać ze swoich podatków? Państwo w majestacie prawa okrada przeciętnych podatników utrzymując w zamian uprzywilejowane grupy zawodowe. Kruk krukowi oka nie wykole. Debatują raczej jak w majestacie prawa jeszcze bardzie wydoić przeciętnego "wyrobnika". I tworzą nową uprzywilejowaną grupę matkę z dzieckiem, też z moich podatków.
Zyga PRL / 83.136.224.* / 2012-03-22 13:26
Niestety taka to była rewolucja.

W społeczeństwie nie było determinacji do walki. Może świadomości.

Komuniści swoje porządki w '45 roku zaczęli wprowadzać konsekwentniej. To im trzeba oddać. Okrągłego stołu bynajmniej nie zorganizowano.

Komuna nie była tak wroga dla większości społeczeństwa jak sanacja. Zabrakło motywu do zemsty.

Powstał konglomerat kościelno-munurowo-związkowozaodowy pod patronatem starej nomenklatury.

Owszem komfort życia jest powiedzmy inny niż za PRL (nie oceniam jak inny). Pytanie czy w wolnym, obywatelskim kraju po to płaci się podatki, żeby utrzymywać patologię ustaloną obradami okrągłego stołu, konkordatem czy związkowymi wymysłami.

Górnik emeryt kosztuje nas od 1 440 000 PLN (30 lat razy 4000 PLN co miesiąc)(emeryture pobiera on lub jego żona)

Munurowy emeryt kosztuje nas od 1 440 000 (to co wyżej)

Sędzia, prokurator kosztują nas 3 200 000 PLN (20 lat po 8 tys miesięcznie).

Co Ty pier... jeden z drugim? Z czym do ludzi?

Pobieranie "normalnej" emerytury prze 2 lata to 48 tys. PLN (2 lata po 2 tys. na miesiąc).
1999 / 87.64.82.* / 2012-03-22 12:19
Jesli brakuje pieniedzy w budzecie trzeba zastosowac metode brytyjska.
Wprowadzic 5 progow PIT z progiem 50% dla najbogatszych.
Gdy kryzys minie, PIT 50% obnizy sie do 45%.

A nad nowym system emerytalnym trzeba gleboko sie zastanowic i nic nie robic "na lapu capu".
;-))) / 199.67.203.* / 2012-03-22 12:25

Gdy kryzys minie, PIT 50% obnizy sie do 45%.


najgorsze jest to że rzad niechetnie cos obniza.
Podatek belki też miał byc na 2 lata. Jesli chodzi o VAT to juz go nie oniza. Nie ma szans.
a5 / 31.133.16.* / 2012-03-22 11:47
PSL-znieść przywileje mundurowych-strażaków itd.
Emerytury dla matek -tak - jeżeli będą pracowały.
emeroo / 159.245.16.* / 2012-03-22 12:10
Tak, niech opiekuą się dziećmi na emeryturze
a5 / 31.133.16.* / 2012-03-22 11:35
Dobra rada-możliwość dziedziczenia składek.
bananewa / 2012-03-22 11:24 / Bywalec forum
gdyby ktoś podał linka albo odszukał ta przypowieść - było by miło - to o tym jak dostatnie życie rybaków zmieniło się w podobne do naszego...
dfds / 31.63.148.* / 2012-03-22 11:08
Gdyby tak zebrać poszczególne pomysły wszystkich partii, myślę że mogła by powstać całkiem korzystna reforma emerytalna.
zd / 62.244.129.* / 2012-03-22 10:39
Jak już wszystko się spieprzyło to piarowcy wymyślają temat zastępczy. Nawet tak bezsensowny jak te emerytury. Wiadomo, że to bezsensowne beznadziejnie głupie. Ale jest temat. Już nikt nie mówi o nieudaczniku o braku rządzenia tylko o emeryturach. Niezawodna zasada dziel i rządź!!!
Aby do igrzysk! Już niedługo piarowcy rzucą się na igrzyska i znów nieudacznik zyska kolejne miesiące przy żłobie!
x69 / 80.188.127.* / 2012-03-22 10:35
Tiaaaaaa.....
Ciekawe gdzie wczoraj puszczali bajke pt Pomyslowy Dobromir
Problem w tym Pnaie Premierze (?) ze to byla TYLKO BAJKA wiec moze wystarczy malpowania od nieistniejacych postaci.
A swoja droga gdyby Pan potrafil zrobic takie cuda jak Dobromir zyloby sie lepiej :)
prześmiewca / 84.10.193.* / 2012-03-22 10:03
Zdjęcie mówi samo z siebie " co tu jeszcze spieprzyć?."
x69 / 80.188.127.* / 2012-03-22 10:13
Zdjecie mowi ze tu juz nie ma nic do spieprzenia :)
Coins / 109.173.143.* / 2012-03-22 09:50
Wczesniejsze wybory ?? Będą się trzymac koryta rękami i nogami. A nawet co to da. Owieczki pójdą głosować na tych samych. Moze wygra PiS i co to zmieni ?? Juz nieraz udowodnili wszyscy z bandy na wiejskiej, ze nie mają pomysłów. Lemingi i tak ich wybiorą, zmieni sie jedynie obsada. Ja zawsze głosuje na Nową Prawice, gdyż myślę o synu żeby nie musiał się w tej złodziejskiej urzędniczej Polsce wychowywać, a ja zebym nie musiał prowadzic biznesu za granicą. Patrzcie wielkie Niemcy dzisiejsze dane PMI - 48,1. Do czego my sie doczepilismy ?? Przeciez powinnismy sie doczepiac do Panstw o 10% wzroscie PKB, a nie zbiurokratyzowanych, gdzie w porywach mają 2%. Bzdurne przepisy za ktorymi głosuja na piekne oczy bo nie mają czasu ich czytać. I tak mozna mnozyc przykłady, ale masy wiedzą lepiej. Wszyscy za kościołem polecą bo kase im utną. No proszę Was bardzo, kto nie wie o co chodzi polecam przeczytać książkę "Bank Boga" i zobaczycie, że Oni kasy na pewno nie potrzebują, ale na pewno chcą jej więcej.
Wolnościowy program KNP podobny do zaleceń Miltona Friedmana (Nobel z ekonomii, do końca życia walczył i uświadamiał czym jest wolny rynek)
http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-wyborczy-knp/item/program-wyborczy-kongresu-nowej-prawicy

Kto chce wiedzę zdobędzie. A jak nie no to słuchajcie tego:
http://www.youtube.com/watch?v=qEDB7hBxugI&feature=player_embedded

Uwaga prawda w oczy kłuje....
1999 / 87.64.82.* / 2012-03-22 09:13
Z zaprezentowanych pogladow na temat OFE przez poszczegolne partie najbardziej podoba mi sie stanowisko SLD: "zniesienie obowiazku przynaleznosci do OFE".
Moj poglad w tym zakresie jest bardziej radykalny, ale ja nie znam kosztow finansowych zwiazanych z nacjonalizacja II filaru, nie wiem co tam zapisano w odpowiednich umowach i kontraktach.

Stanowisko PiS wzgledem OFE: "dobrowolnosc wyboru miedzy ZUS a OFE" uwazam za "niedouczone". Wydaje mi sie, ze PiS zawsze wyrzadza wiecej zlego swoim wyborcom niz dobrego, a mimo to oni glosuja na te partie. To jest swoisty fenomen w polskim zyciu politycznym.
PiS miota sie miedzy neoliberalizmem a konserwatyzmem koscielnym.
----
Osobiscie uwazam, ze system emerytalny powinien zostac na nowo opracowany z przejsciem na system repartycyjny i odejsciem od skladki
zdefiniowanej.
FDA / 80.50.233.* / 2012-03-22 11:50

na system repartycyjny i odejsciem od skladki
zdefiniowanej.

Socjalizm tak,wypaczenia nie!
x69 / 80.188.127.* / 2012-03-22 10:29
Dziwie sie ze rzad liberalny zachowuje sie jak najfgorszy komunistyczny sort czyli Skoro jest komu zabrac to trzeba to zrobic.
Stanowisko Balcerowicza tez pokazuje ze korzenie marksizmu - leninizmu tkwia w nim. Jak to jest ze liberalowie mowiacy ze wlasnosc prywatna jest swieta podnosza druga reke zeby ta wlasnosc zabrac.
1. To sa moje pieniadze ktore uzbieralem wlasna praca. Wiec to ja powinienem decydowac co z nimi zrobie. Rozumiem koniecznosc I filara bo zawsze istnieje pokusa zeby wydac a potem sie martwic jakos to bedzie. Dlatego I filar powinien byc utrzymany zeby kiedys nie wyciagac reki do panstwa i mowic dajcie bo nie mam
2. Wiek - to powinna byc moja decyzja kiedy chce juz odpoczac od pracy. Jesli chce zyc na niskim ale pewnym pulapie i odejsc na emeryture wczesniej np w wieku 40 lat bo zebralem i pomnozylem kase - moja sprawa. Tusk z Balcerowiczem nie musza mnie uszczesliwiac wyzsza emerytura w zamian za zap..... do konca zycia. Poradze sobei bez nich.

3. II filar powinien byc dobrowolny - to moja sprawa jak zainwestuje SWOJA kase. A moze jestem Harry Potter i ja pomnoze o wiele lepiej niz OFE czy ZUS tylko nie moge bo mi ja zabrano. MOze poprzez inwestycje zapewnie sobie godne emerytalne zycie juz w wieku 50 lat. Moja sprawa nie Tuska
4. Majac kapital emerytalny i bedac na emeryturze moge go inwestowac i pomnazac. Obecnie moge sie pocalowac w zadnia (tylna) czesc bo mnie Balcerowicz z Tuskiem uszczesliwiaja na sile bo dzieki MOIM pieniadzom zyja sobie lepiej
Tak wlasnei wyglada kapitalizm i nieiwdzialana reka rynku w wydaniu naszch hmmm liberalow(?)
Brakuje tylko ogloszenia tych cudownych projektow w dniu 22.07 i w formie manifestu i histolria w pelni zatoczylaby kolo
FDA / 80.50.233.* / 2012-03-22 11:59

Brakuje tylko ogloszenia tych cudownych projektow w dniu 22.07 i w formie manifestu

Brakuje Ci wiedzy.
Dobrowolny jest III filar.
II-gi został "wykrojony" z pierwszego dlatego jest obowiązkowy.Dodano częściowe dziedziczenie w tym filarze chyba tylko po to aby lepiej był przejmowany przez społeczeństwo.Ale specjalnie robi się mu złą prasę gdyż partie które szykują się do władzy chcą przejąć te pieniądze-które rzeczywiście chwilowo poprawią finanse ZUS-ale niczego nie rozwiązując.
bsf / 46.45.103.* / 2012-03-22 09:31
Zacznijmy od POczątku emerytura należy się za lata przepracowane a nie w NAGRODĘ za to ,że jest się w grupie uprzywilejowanej.
Każdy płaci na swoją emeryturę a nie pasożytuje na innych tylko dlatego,że jest w grupie cwaniaków.
Zapis konstytucyjny ZAKAZ rabunku pieniędzy z kont emerytalnych na inne niewiadome cele...
Mamy punkt wyjścia...a teraz do roboty !

Najnowsze wpisy