Forum Polityka, aktualnościKraj

Pawlak za zmniejszeniem składek emerytalnych do OFE

Pawlak za zmniejszeniem składek emerytalnych do OFE

Wyświetlaj:
ssoowwwaa / 83.12.52.* / 2010-11-17 13:33
Z Ł O D Z I E J E! ! ! ! ! ! ! ! !
POLAK 1 / 83.15.80.* / 2010-11-17 13:31
Czyżby PO i PSL STRZELIŁO SOBIE SAMOBÓJA podając taką informację tuż przed wyborami samorzadowymi. Teraz jeśli wyborcy maja trochę oleju w głowie powinni zbojkotować te wybory i zagłosować np. na niezrzeszonych.
!!!!!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-11-17 13:37
To nie samobój,oni testują na ile mogą sobie pozwolić. Jak ludzie nie zareagują i PO dostanie dobry wynik w okolicach 40% to będzie dla nich znak,że mogą nam kasę z OFE zabrać, bo większości wyborców oleju wyraźnie brakuje.
Papcio / 62.159.242.* / 2010-11-17 13:27
"nasze publiczne pieniądze" ! Jakie publiczne ? Przecież to są prywatne pieniądze ludzi odkładane na emeryturę. Każdy powinien mieć wybór: ZUS, OFE, skarpeta, czy cokolwiek innego!
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-11-17 13:26
Tzw. pogrzebowe drastycznie zmniejszyli, OFE chcą rozkraść, więc planują eksterminację Polaków!
residua / 95.41.120.* / 2010-11-17 13:21
Jeżeli na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów propozycja pana Pawlaka zostanie zaakceptowana, to w najbliższych wyborach parlamentarnych PO może pożegnać się z moim głosem...
!!!!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-11-17 13:31
Nie czekaj do wyborów parlamentarnych, już w niedzielę daj wyraz swemu niezadowoleniu i zagłosuj na kogokolwiek tylko nie na ludzi z PO i PSL. Działaj przed szkodą a nie po .
Jak PO dostanie 20% zamiast sondażowych 40 a PSL nie dostanie nawet 5% to może rząd nie zabierze ci kasy,bo się politycy wystraszą.
sPISkowiec / 83.17.250.* / 2010-11-17 14:22
Ale jak zagłosujesz na PIS to Ci zafundują Centralne Biuro do Walki z Niskimi Emeryturami, którego szefem zostanie zapewne Antoni Macierewicz , a wiadomo, że na walkę potrzeba pieniędzy więc na emerytury nie starczy na pewno.
Jak zagłosujesz na SLD to emerytury dostaną wszyscy ale po 300zł/mc.
EURO STUDENT / 2010-11-17 13:20
ZOSTAWCIE MOJE PIENIĄDZE NA EMERYTURE ! CHCE SAM DECYDOWAĆ O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI ZŁODZIEJE !!!!
kpiarz / 83.10.196.* / 2010-11-17 14:05
A to Pan chcesz emerytury dożyć?:)))
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 13:23
W jaki sposob sam decydujesz co sie dzieje z pieniedzmi w OFE?
Elektro Devil / 2010-11-17 13:39 / Tysiącznik na forum
szanuję Cie za konstruktywną krytykę tego szkodliwego dla Polski rządu.

Ale Twoje filozofia dt. OFE jest zupełnie oderwane od realiów. Czy jak wkładasz pieniądze na lokatę to decydujesz co z nimi Bank robi? Czyli nie są to Twoje prywatne pieniądze puki są na lokacie?
Jesteś z tych co trzymają dolary i biżuterie pod poduszką bo instytucją finansowym nie można ufać?

Pieniądze do OFE płyną prosto od pracodawcy i są inwestowane w wiele zdrowych polskich spółek. Przejrzyj sobie portfele akcyjne OFE. Ile zainwestowali w gospodarkę?

Te pieniądze mniej lub bardziej skutecznie pracują na przyszłych emerytów !!! I przede wszystkim nie mogą dysponowac nimi politycy kupczący przywilejami dla silniejszych grup zawodowych.
Ile kto odłoży tyle ma.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 14:11

Ale Twoje filozofia dt. OFE jest zupełnie oderwane od realiów.

Ciekawe w jaki sposob poznales moja filozofie dt. OFE po jednym pytaniu jakie Ci zadalem?

Najciekawsze ze po napisaniu tylu zdan (wielu bardzo slusznych) nie odpowiedziales mi na pytanie.
W jaki sposob Ty sam decydujesz co sie dzieje z "Twoimi" pieniedzmi w OFE?

Prawda jest taka ze nasz wplyw jest praktycznie zerowy.
Jak zauwazyla ssoowwaa mozemy jedynie po fakcie straty pieniedzy zdecydowac o zmianie OFE.
Bez zadnych gwarancji ze w tym nowym OFE bedzie lepiej.

Ja chcialbym miec wplyw na to w jaki sposob sa inwestowane moje pieniadze.
Chcialbym decydowac na co sa inwestowane moje pieniadze.

Czy jak wkładasz pieniądze na lokatę to decydujesz co z nimi Bank robi?

Nie, ale to ja decyduje ze sa na tej lokacie i dokladnie wiem ile pieniedzy dostane jak ta lokata sie skonczy. Po krachu w 2008 gdyby pieniadze w OFE byly zainwestowane na lokatach emeryci dostali by prawdopodobnie wiecej inz po 10 latach "inwestowania" przez OFE.
W OFE masz jedynie gwarancje (moze) ze nie stracisz wiecej niz ok 0.6% swojego kapitalu rocznie.
Pewnie nie wiedziales ze OFE nie maja obowiazku zarobic dla ciebie zlamanej zlotowki, ale placisz im za to miliardy.

Na koniec, czy aby jestes pewny ze te pieniadze w OFE sa Twoje?
Elektro Devil / 2010-11-17 14:40 / Tysiącznik na forum
ja wolałbym decydować sam o pieniądzach które niby są oszczędzane na moją emeryturę. Zamiast płacić zarówno ZUS jak i składkę na OFE wolałbym się ubezpieczyć od nagłego wypadku, a resztę oszczędzać choćby na lokacie.

Ale niestety większość ludzi nie weźmie odpowiedzialności za swoje emerytury i później przyjdzie z garnuszkiem do Państwa, czyli Podatników.

System oszczędzania w OFE mimo wielu wad, które wynikają z zaniedbań autorów tej reformy jest o wiele sprawiedliwszy, skuteczniejszy niż ZUS i przede wszystkim w jakimś stopniu uczy szarych ludzi o tym, że ich emerytura będzie zależeć od uczciwie księgowanych dochodów, a nie centralnie sterowanych podwyżek i rewaloryzacji.

Śledzisz portal finansowy, a wytykasz zarządzającym OFE straty na akcjach podczas krachu na giełdach. Cudów nie ma są lata tłuste i chude, takie uroki rynku.


Pewnie nie wiedziales ze OFE nie maja obowiazku zarobic dla ciebie zlamanej zlotowki, ale
placisz im za to miliardy.

No cóż, tutaj musi działać wolna konkurencja OFE. Słabych nikt nie będzie wybierał.



0
2010-11-17 14:11:01 | 87.207.29.* | @@@

Ale Twoje filozofia dt. OFE jest zupełnie oderwane od realiów.

Ciekawe w jaki sposob poznales moja filozofie dt. OFE po jednym pytaniu jakie Ci zadalem?

Najciekawsze ze po napisaniu tylu zdan (wielu bardzo slusznych) nie odpowiedziales mi na
pytanie.
W jaki sposob Ty sam decydujesz co sie dzieje z "Twoimi" pieniedzmi w OFE?

Prawda jest taka ze nasz wplyw jest praktycznie zerowy.
Jak zauwazyla ssoowwaa mozemy jedynie po fakcie straty pieniedzy zdecydowac o zmianie OFE.
Bez zadnych gwarancji ze w tym nowym OFE bedzie lepiej.

Ja chcialbym miec wplyw na to w jaki sposob sa inwestowane moje pieniadze.
Chcialbym decydowac na co sa inwestowane moje pieniadze.

Czy jak wkładasz pieniądze na lokatę to decydujesz co z nimi Bank robi?

Nie, ale to ja decyduje ze sa na tej lokacie i dokladnie wiem ile pieniedzy dostane jak ta
lokata sie skonczy. Po krachu w 2008 gdyby pieniadze w OFE byly zainwestowane na lokatach
emeryci dostali by prawdopodobnie wiecej inz po 10 latach "inwestowania" przez OFE.
W OFE masz jedynie gwarancje (moze) ze nie stracisz wiecej niz ok 0.6% swojego kapitalu
rocznie.
Pewnie nie wiedziales ze OFE nie maja obowiazku zarobic dla ciebie zlamanej zlotowki, ale
placisz im za to miliardy.


Na koniec, czy aby jestes pewny ze te pieniadze w OFE sa Twoje?

No niestety po pazerności rządzących nie mogę być tego pewien...
To inteligentni ludzie, niestety swoją kreatywność prawdopodobnie wykorzystają do tego, aby wpłacone już składki do OFE anulować. Tym sposobem zmniejszyć zadłużenie i dalej uskuteczniać propagandę o zielonej wyspie.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 15:17

...że ich emerytura będzie zależeć od uczciwie księgowanych dochodów...

Niestety dzisiejszy system ZUS/OFE tego nie uczy.
90% ludzi nie ma pojecia ile pieniedzy jest w ich funduszach emerytalnych i jak sa onwestowane.

Śledzisz portal finansowy, a wytykasz zarządzającym OFE straty na akcjach podczas krachu na giełdach. Cudów nie ma są lata tłuste i chude, takie uroki rynku.

Zabawne jest ze wszyscy placimy miliardy na te firmy zarzadzajace a efekty ich "profesjonalnego" dzialania sa takie same jak przecietnego inwestora amatora.
Z co my im placimy?
Pewnie wiesz ze wielu profesionalnych inwestorow zarobilo miliardy dolarow na ostatnim kryzysie. Dlaczego nasi specjalisci tego nie potrafili.
Jeszcze raz zapytam. Za co my im placimy?

No cóż, tutaj musi działać wolna konkurencja OFE.

Czy wiesz ze aby zmienic OFE trzeba za to zaplacic?
Bezplatnie mozesz zmienic OFE raz na 2 lata.
Wg mnie ta konkurencja to fikcja.

Uwazam ze Twoje pieniadze przekazywane do OFE powinny byc wplacane na indywidualne Twoje konto emerytalne w banku.
W jaki sposob te pieniadze beda w tym banku zainwestowane zalezy od wlasciciela konta (Ciebie) a nie jakiegos zarzadcy.
Jesli potrafisz inwestowac i chcesz ryzykowac mozesz inwestowac te pieniadze na gieldzie sam, albo mozesz zatrudnic do tego specjaliste. Bedzie to jednak Twoja decyzja i Twoje ryzyko.
W ten sposob te pieniadze beda rzeczywiscie Twoje.
Dzisiaj pieniadze w OFE naleza do systemu emerytalnego i jak zaczniesz pobierac z nich emeryture i umrzesz po roku cala reszta tych pieniedzy staje sie wlasnoscia systemu emerytalnego a nie Twoich spadkobiercow.
Elektro Devil / 2010-11-17 14:43 / Tysiącznik na forum
źle mi się zaznaczyło !

@@@: Na koniec, czy aby jestes pewny ze te pieniadze w OFE sa Twoje?

JA: No niestety po pazerności rządzących nie mogę być tego pewien...
To inteligentni ludzie, niestety swoją kreatywność prawdopodobnie wykorzystają do tego,
aby wpłacone już składki do OFE anulować. Tym sposobem zmniejszyć zadłużenie i dalej
uskuteczniać propagandę o zielonej wyspie.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 15:20

No niestety po pazerności rządzących nie mogę być tego pewien...

Dlatego trzeba robic wszystko aby nie dac im mozliwosci wplywu jak nasze pieniadze emerytakne sa inwestowane. Te pieniadze powinny byc po nasza bezposrednia kontrola.
ssoowwaa / 83.12.52.* / 2010-11-17 13:36
w taki że mogę te pieniądze przenieść z jednego OFE do drugiego jeżeli stopa zwrotu mnie nie zadowala, lub opłaty za zarządzanie są za wysokie. W ZUSie to mogę zapłacić uklęknąć i spier...lać ...
niezrzeszony / 2010-11-17 13:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to też.. ale przede wszystkim to ja sam składam na swoją emeryturę, a nie płacę na emerytury innych, licząc, że potem ktoś zapłaci na mnie. A dokonując przeniesienia z jednego OFE do innego, faktycznie można zobaczyć ile tych pieniędzy jest i że w ogóle są.
ssoowwaa / 83.12.52.* / 2010-11-17 14:08
Bzdura!
Stopy zwrotu z OFE mogę śledzić na bieżąco i reagować odpowiednio jeżeli coś niepokojącego się dzieje, to w ZUSie dowiaduje się po ptokach.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 13:54

stopa zwrotu mnie nie zadowala

O tej stopie zwrotu dowiadujesz sie dopiero po fakcie a wiec juz po stracie.
Nie masz tez zadnej gwarancji ze w nowym OFE ktory dotychczas mial lepszy zwrot ten poziom sie utrzyma.
Ja chcialbym decydowac czy moje pieniadze sa inwestowane na gieldzie czy nie a tego w zadnym OFE zrobic nie moge.
Korzysc z "Twoich" pieniedzy maja jedynie zarzadzajacy tymi pieniedzmi bo oni maja dochod niezaleznie czy Ty masz dochod czy strate.
ssoowwaa / 83.12.52.* / 2010-11-17 14:09
Bzdura!
Stopy zwrotu z OFE mogę śledzić na bieżąco i reagować odpowiednio jeżeli coś
niepokojącego się dzieje, to w ZUSie dowiaduje się po ptokach.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 14:19

Stopy zwrotu z OFE mogę śledzić na bieżąco i reagować odpowiednio jeżeli coś
niepokojącego się dzieje

Myslisz ze te zmainy OFE sa za darmo?
Bezplatnie mozesz zmienic OFE raz na 2 lata.
W pierwszym roku zmiana kosztuje 160 zl a w drugim roku 80 zl.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 19:09
Dodatkowo, OFE mozesz zmaieniac tylko 4 razy w roku za drobnostka 640 zl rocznie.
sxadxcwc / 80.55.158.* / 2010-11-17 13:18
Najlepiej przelejmy do KRUS.Rolnicy biedaki,tera na piwo jezdza ciagnikami za 300 tys zl.Przez doplaty ziemia wzrosya siedmiokrotnie,kazdy jest milionerem ,nic nie powinni dostawac niech zdadza ziemie na skarb panstwa dostana rente.Placa miesiecznie 70zl.Biedni ludzie pracujacy za 1000zl samej skladki zdrowonej placa 200zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dziady wiejskie
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-11-17 13:26
Nie krzyczcie tylko na Pawlaka , bo kasy z OFE chce przede wystkim Wincenty Rostowski i wspiera go w tym Jan Krzyszytof Bielecki głowny doradca premiera
residua / 95.41.120.* / 2010-11-17 13:16
Łapy precz od moich prywatnych pieniędzy panie Pawlak! Emerytury / renty / ubezpieczenia rolnicze (również pana) są dotowane z moich podatków - jeszcze wam mało!?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 13:26

Łapy precz od moich prywatnych pieniędzy...

Wyjasnij moze, w ktorym momencie pieniadze przekazywane do OFE sa Twoje prywatne.
Elektro Devil / 2010-11-17 13:12 / Tysiącznik na forum
"Rolnik" może mieć kilka mercedesów i wille, ale składki zdrowotnej zapłacić nie może. To są realne pieniądze, które za całe rzesze pasożytów płacą tak zwani frajerzy, czyli dojne krowy z sektora prywatnego.

Zagrabienie pieniędzy gromadzonych przez Polaków w OFE to czyste złodziejstwo. Niestety nasze społeczeństwo jest już wystarczająco ogłupione. Polacy dojrzeli do ostatecznego wydojenia do białych kości.

Sondaże wskazujące na PO mówią jedno. Za decyzje skrajnych idiotów* przy urnach zapłacimy wszyscy !!!

*za skrajnych idiotów uważam tylko płatników z sektora prywatnego, głosujących na PO. Urzędasy i pasożytnictwo głosują za pełnym korytem, większymi przychodami z podatków.
iwo3 / 83.15.80.* / 2010-11-17 13:11
Dlaczego nikt nie pyta samych zainteresowanych, czyli właścicieli tych pieniędzy (czyli wszystkich, którzy są zmuszeniu do opłacania składek emerytalnych), czy wyrażają zgodę na majstrowanie przy ich pieniądzach. Z tego co pamiętam, przystępując do tego systemu, byliśmy zapewniani, że część składki zaoszczędzona w Funduszach, ma być dziedziczona (czyli w razie śmierci ubezpieczonego - należy się osobie wskazanej przez ubezpieczonego). Najwyraźniej nasz rząd uważa, że jest właścicielem nie swoich pieniędzy. Skandal, żeby nikt nie pytał nas o zgodę. Będzie to zwykła kradzież.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-11-17 13:21

...że część składki zaoszczędzona w Funduszach, ma być dziedziczona...

Z tego rzad juz dawno sie wycofal.
Elektro Devil / 2010-11-17 13:15 / Tysiącznik na forum
Przecież pytają. Większość głosuje za PO, czyli wyższymi podatkami i grabieniem składek z OFE.
Z ogłupieniem nie wygrasz, media typu TVN i GW pracowały kilka lat, aby konsument martwił się o losy bohaterów z telenowel, a nie o Państwo.

Czy wg Michnika wywieszenie flagi 11 listopada to już faszyzm, czy tylko szkodliwy nacjonalizm ?
niezrzeszony / 2010-11-17 14:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ej.. wybory były dawno temu.. A wtedy PO wydawało się znacznie lepszą alternatywą niż PiS (choć z tego co pamiętam to właśnie na PiS wtedy postawiłem). Jestem pewien, że teraz wielu z ich wcześniejszych wyborców pluje sobie w brodę. Sondaże sondażami, ale faktyczne poparcie wyjdzie dopiero w wyborach.

To co PO wyprawia mniej więcej od sierpnia (bo wcześniej siedzieli bezczynnie) przechodzi wszelkie granice. Zeby tak kraść wszystko co się da i bezczelnie publicznie o tym mówić? Już nawet nie starają się ukrywać takich durnych pomysłów..
rembert2 / 2010-11-17 12:37 / Tysiącznik na forum
Lapy precz od tej kasy Pawlak,czep sie KRUSu
!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-11-17 12:45
głosuj w niedzielę ,na kogolwiek tylko nie na PO i PSL, namów rodzinę i znajomych by te ż tak zrobili, jak PO dostanie 20% zamiast sondażowych 40 to może POlitycy zrozumieją ,że coś nie tak robią
massud / 89.78.168.* / 2010-11-17 14:26
Bandyci w białych kołnierzykach, ot co!!! Pan Pawlak nie zna łaciny, poza podwórkową, tym bardziej fundamentalnych zasad prawa rzymskiego i nie rozumie zwrotów typu: lex non retro agit, czy pact sunt servanda. Cóż państwo jako swego rodzaju umowa społeczna ma dwie strony i zobowiązania są po obu stronach. Czy zatem, skoro jedna ze stron wycofuje się ze swoich zobowiązań, druga też może (np. z płacenia podatków)?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy