PBG

Money.pl / 2007-05-26 14:29
Komentarze do spółki: PBG.
Wyświetlaj:
Kazik wiecie skad / 2012-06-08 09:05 / Tysiącznik na forum
Nie liczyłem na tak niską cenę zakupu:)
$LR / 83.17.16.* / 2012-06-08 10:13
Chyba jednak za wcześnie się cieszysz bo zejdzie do 4zł
abc165 / 80.50.228.* / 2012-06-08 09:15
dałes się ubrac jak dziecko
Kazik wiecie skad / 2012-06-08 09:21 / Tysiącznik na forum
Ten ,,dzieciak,, wie co robić z tym ubrankiem:)
a Tobie radzę trzymać się z dala od takich papierów.
abc165 / 80.50.228.* / 2012-06-08 10:21
ustawiłeś stopa ,wywaliło jestes bez ubranka ,ale sporą stratą
Kazik wiecie skad / 2012-06-08 10:51 / Tysiącznik na forum
Skąd Ty znasz takie detale?:)))
Jestem z ubrnkiem i średnia cena tego ubranka to ok 5,60.
Nie zaprzątaj mną sobie głowy:)
$LR / 83.17.16.* / 2012-06-08 11:03
Kazik teraz uciekaj masz szansę bo na 4 dopiero skończymy
gracz79 / 2012-06-07 23:18 / Bywalec forum
Bardzo mnie nie zdziwi jak beda przypierac PBG bardziej do muru i wystawia na sprzedaz to co dla nich najcenniejsze czyli Rafako.Troche to jeszcze potrwa ale nalezy sie temu przygladac
długi 61 / 89.234.224.* / 2012-06-07 21:22
igr był winny bankowi 100 mil i jakoś się dogadali spółka jest teraz nowo narodzona i nowe perspektywy na upadłości wszyscy by dużo stracili
mk1111 / 212.106.23.* / 2012-06-07 21:27
100mln to nie 1600mln.
pukpuk / 31.175.77.* / 2012-06-08 05:33
Problem w tym że te 100mln IGR stanowiło 300% ogólnego zadłużenia ze względu na ujemne kapitały własne spółki, czyli same straty z lat ubiegłych. PBG zadłużeniema na poziomie 60% i przez 8 kolejnych lat wykazywał ogrome zyski i dopiero ten kwartał miał stratę głównie ze względu na drogi.
Kazik wiecie skad / 2012-06-07 17:32 / Tysiącznik na forum

Dywersyfikator598 / 89.75.155.* / 2012-06-07 13:35
Czy PBG czeka upadłość likwidacyjna? Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną firmy w tym zobowizaania i zadłużenie ogólne w odniesieniu do wartości firmy tak być nie powinno.

Tego nie wiadomo. To naprawdę duża grupa i wiele spółek z nią powiązanych. Pierwszy tak duży przypadek w historii ,,dudowlanki,,, więc trudno prorokować dalszy ciąg wydarzeń.
W naszym ,,kochanym,, kraju może wydarzyć się wszystko. Jedyne co może zrobić drobny niedoinformowany inwestor ( bo do takich należymy) to obstawić jedną z dwóch wersji wydarzeń. Ja obstawiam ,że nawet wbrew racjonalnym (bo przecież powinna upaść) rozwiązaniom wyjdzie na ,,prostą,, (przynajmniej na chwilę) i będę mógł na tym zarobić. Może to zabrzmi trywialnie ale na GPW tylko o to chodzi i nie chcę być uważany za hipokrytę.
regiusz z / 188.127.23.* / 2012-06-07 20:27
a co zrobić jak mam teraz w OFE ING (jednego z głównych akcjonariuszy/) swoje OFE - czy mam zmienić szybko na innego OFErenta??????
mark11111 / 212.106.23.* / 2012-06-07 21:26
Proponuję abyś wszedł na GPW i sam zarządzał swoimi pieniędzmi. Już dawno to zrobiłem i nie liczę na tych "fachowców" z funduszy.
Dywersyfikator598 / 89.75.155.* / 2012-06-07 13:35
Czy PBG czeka upadłość likwidacyjna? Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną firmy w tym zobowizaania i zadłużenie ogólne w odniesieniu do wartości firmy tak być nie powinno. Wiele firm w gorszej sytuacji bilansu finansowego nie ogłasza upadłości. Skąd zatem wynika problem? Jeszcze nietak dawno firmy upadały nękane przez fiskusa a teraz może są inne przyczyny np. chęć podzielenia się wielkim smakowitym tortem i nie ważne jakie będą tego konsekwencje, w tym społeczne. Lawina złych wiadomości popłynęła po wycofaniu się przez dwa banki od powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań z uwagi na nieustanowienie zabezpieczeń. Zastanawiam się czy tego typu firma mogła łatwo i w krótkim czasie to zrobić. Znacząca częśc kapitału w tego typu firmie jest zazwyczaj w realizowanych inwestycjach w tym inwestycjach realizowanych przy współudziale podwykonawców. Wydaje się, że zabrakło w tym wszystkim dobrej woli. Firma, która jeszcze do ubiegłego roku wypłacała dywidendę nie powinna zbankrutować ale nie ma żeczy niemożliwych chociażby ze względu o którym wspomniałem.
Przekładając problem na inwestowanie w akcje firmy, czy warto? Tak jak wcześniej kolega Kazik rozważa, że być może jest to duża szansa - myślę podobnie i tylko na dłuższy okres i tylko częścią kapitału. Jest to sytuacja jakich jest niewiele, że można naprawdę dużo zarobić ale i możliwość utracenia zainwestowanych złotówek.Osobiśćie obstawiam wariant pierwszy.
bandi79 / 2012-06-07 10:39 / Bywalec forum
Różnica między PBG a DSS jest taka, że PBG generowało zyski z roku na rok a DSS wszyscy wiedzą (typowy układ-machloje). Przecież PBG miało największy zysk ze spółek budolwanych w zeszłym roku (coś koło 200mln)..ponadto mają największą marżę w segmencie budownictwa przemysłowego w porównaniu do konkurencji...projekty które realizują plus to co mogą jeszcze wywalczyć-oczywiście pod warunkiem, że będą mieli finansowanie zapewnione..wg mnie jest to dobra spółka, która ma przejściowe problemy.Nie można wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka
Kazik wiecie skad / 2012-06-07 10:31 / Tysiącznik na forum

franzu / 89.73.18.* / 2012-06-07 09:13
Ja sie nie zgodze z wami wg mnie ta spulka to trup co mieli by niby robic jakas lub jakies inwestycje sa planowane ktore by ewentualnie mogli robic? wg mnie koryto z inwestycjami wyschlo


Jeszcze trupem nie jest . Jest poważnie zagrożona ale nie trupem. Jeśli chodzi o inwestycje to na razie ma co robić bo ma sporo kontynuowanych i część z nich jest zupełnie niezagrożona. Nie wyliczam ile ich jest i jakie ale podaję cytat obrazujący ogólnie sytuację:

,,Rządowa GDDKiA ze spokojem przyjęła wieści z PBG. Według Dyrekcji nawet upadła spółka może kontynuować budowę, jeśli dogada się z wierzycielami. (…) Grupa PBG nadal chce kontynuować swoje kontrakty warte w sumie 9 mld zł. – Złożenie wniosku o upadłość nie jest podstawą do wypowiedzenia kontraktów – powiedział dziennikarzom wiceprezydent Szkudlarczyk.,,
bandi79 / 2012-06-06 23:31 / Bywalec forum
Sytuacja robi się podobna jak w DSS (tylko że w MEGA skali)...ciekawe czy znajdzie się taki mocny jak MINISTER NOWAK aby wesprzeć politycznie tą spółkę...a HOHLIK już się cieszy
Grunt to zachować spokój...powodzenia:)
BigTom / 88.199.57.* / 2012-06-06 22:31
Zgadzam się z Kazikiem. Też doszedłem do podobnych wniosków i dokonałem dziś zakupu. Myślę, że nie upadną i (nie w krótkim terminie) będzie kilkaset procent do góry. Odradzam tym, którzy liczą na szybki zysk, ale jeśli ktoś myśli o dłuższej perspektywie, to polecam.
Kghm swego czasu kupiłem po 25 zł (znajomi pukali się po głowach - spadek ceny miedzi, strajki,, itp...), a potem sprzedałem po 135 zł.
Kazik wiecie skad / 2012-06-06 22:12 / Tysiącznik na forum
Im bardziej wgłębiam się w sytuację spółki i ogromu konsekwencji z powodu możliwej likwidacji ,to aż włos się jeży. Mam przeczucie ,że nie wszystko stracone (chodzi o likwidację układową i wszystkie aspekty z nią związane)i zachowanie kursu akcji może przejść najśmielsze oczekiwania. Czekanie na decyzję sądu będzie dla wielu posiadaczy akcji wielką szarpaniną nerwów ale jeżeli okaże się ,że jednak firma (i całe z nią związane otoczenie) rzeczywiście jest za duża ,żeby upaść to dla niektórych (tych kupujących w tym momencie) będzie to inwestycja życia. Nie mam w tej chwili akcji PBG ale na piątkowej sesji podejmę decyzję czy nie zaryzykować choć część kapitału.Trudno mi bowiem sobie wyobrazić ,żeby strony zainteresowane mogły dopuścić do armagedonu jaki może nastąpić po upadku spółki.
franzu / 89.73.18.* / 2012-06-07 09:13
Ja sie nie zgodze z wami wg mnie ta spulka to trup co mieli by niby robic jakas lub jakies inwestycje sa planowane ktore by ewentualnie mogli robic? wg mnie koryto z inwestycjami wyschlo i mysle ze jeszcze nie jedna spolka pojdzie w losy dss pbg itd.Pbg klasycznie przeinwestowalo nabrali kredytow a czy bankom sie nie oplaca ich uwalac hm a co banki moga zrobic jak pbg bedzie nie wyplacalne dac im kolejny kredyt? na "inwestycje" no sory ale taki scenariusz przerabiamy obecnie w eu a jakie sa skutki widzimy miedzy innymi na przykladzie tej spolki byc moze w krotkim terminie cos da zarobic ale w dlugim ( a moze nie jesli faktycznie padna) to ona chyba zejdzie do marginalnej firmy deweloperskiej nie liczacej sie na rynku duzych inwestycji wg. mnie dopoki bedziemy w recesji to firmy budowlane czeka ciezki okres polaczony z koncem inwestycji zwiazanych z "mega inwestycja euro 2012"
ABinwest / 37.225.29.* / 2012-06-07 01:17
Trudno sie nie zgodzic..Ewentualny upadek PBG to przeciez straty dla bankow udzielajacych jej kredytow...Jak narazie bedzie (przynajmniej przez jakis czas) podobnie jak z Grecja - niby bankrut, ale banki chca sie dogadac i pakuja kolejne EURO...A propos bankruta...Co sadzisz o Calatravie w tym momencie? Prezesik pozycza akcje, chce nowych obligacji...Cos mi tu smierdzi...Czyzby zagrywka pod zjazd?
gracz79 / 2012-06-07 01:30 / Bywalec forum
Poi co w Calatravie bylo info ze zakupil pakiet akcji a nie pozycza wiec defakto wlozyl do kasy firmy czesc swojego prywatnego majatku.co do obligacji to hmm narazie nie ma info co za dalsze plany ida z tym zwiazane-zagrywa pod zjazd...raczej nie bo po co by wtapial tyle kasy wiedzac ze lada moment kupi taniej.co do kierunku na polnoc trzeba poczekac do wynikow za 2 kwartal
ABinwest / 37.108.152.* / 2012-06-07 16:08
Wg mnie tak chcial zeby to wygladalo...Po co pozycza komus 1,5mln akcji i sprzedaje czesc? Chcialbym zeby Kazik sie wypowiedzial na ten temat...
bandi79 / 2012-06-06 17:15 / Bywalec forum
..kto dziś dobrze zagrał to przeniósł kapital na POLIMEX
bandi79 / 2012-06-06 17:14 / Bywalec forum
COŚ DLA ROZLUŹNIENIA SYTUACJI...PYTANIE ZA 100 PKT...CZYM SIE RÓZNI PETROL OD PAŃSTWA POLSKIEGO?
bandi79 / 2012-06-06 17:51 / Bywalec forum
NICZYM...JEDNO I DRUGIE SKUBIE OBYWATELA
Kazik wiecie skad / 2012-06-06 17:11 / Tysiącznik na forum

Kazik wiecie skad / 2012-06-06 08:46 / Tysiącznik na forum
Pierwsze plotki już się pojawiają:)
Będzie zabawnie ale lepiej sprzedać przy pierwszej lepszej podbitce.


Ci ,którzy zamknęli pozycje na dzisiejszej sesji korzystając z podbitki powyżej 8 pln mają spokojną głowę do piątku. Na piątkowej sesji na pewno nadarzy się okazja cenowa:)
Mając odrobinę szczęścia i posługując się ,,małą łyżką,, można złapać kilka procent ,,netto,,
bandi79 / 2012-06-06 17:10 / Bywalec forum
UWAGA!!!bronić wsparcie!!!
Kazik wiecie skad / 2012-06-06 16:05 / Tysiącznik na forum

kris182 / 193.33.175.* / 2012-06-06 11:02

jak myślicie góra czy dół bo nie wiem czy odkupić znów na chwilę


Odpuść sobie coś w czym nie jesteś pewny decyzji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy