Forum Forum podatkowePIT

PCC od pożyczki chwilówki przez Internet, niezłożone w terminie.

PCC od pożyczki chwilówki przez Internet, niezłożone w terminie.

mariusz2012 / 86.111.104.* / 2012-11-14 16:48
Witam,

Mam pewien problem, mianowicie: otrzymałem pismo o stawieniu się w Urzędzie Skarbowym, jednak nie napisano w nim o co chodzi. Zastanawiając się nad tym przyszło mi do głowy, że miałem "nieprzyjemność" wziąć w czerwcu poprzedniego roku chwilówkę przez Internet na niewielką kwotę no ale jednak. W każdym razie nie miałem pojęcia o tym, że mam z tego powodu złożyć zeznanie do US. Tak więc wydaje mnie się, że chodzi właśnie o to. W związku z czym mam następujące pytanie:

Czy mogę teraz złożyć zeznania PCC-3 i oczywiście zapłacić odpowiedni podatek wraz z odsetkami? Czy poczekać do spotkania z urzędnikiem "skarbówki"? Dodam, że tego podatku maksymalnie będzie 50 zł. ale pewnie mniej.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki, jak się zachować w tej sytuacji.
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-11-14 16:53 / Tysiącznik profesjonalny
A zacytowano jakieś artykuły w tym piśmie? Np na podstawie art.... np Ordynacji podatkowej itd. Jak tak, podaj jakie :)
mariusz20121 / 86.111.104.* / 2012-11-14 16:58
Z tego co mówił mój dziadek (ja pisma nie widziałem)artykuł 139 KK Skarbowego ale prawdę mówiąc nie wiem co to ma ze mną wspólnego. Raczej chodzi o tą chwilówkę i czy to, że przed terminem stawienia się w US złoże odpowiednie zeznanie i zapłacę wynikający z niego podatek wraz z odsetkami to jakoś złagodzi sprawę. Bo pewnie i tak będę musiał to zrobić po spotkaniu z urzędnikiem, prawda?
belladonna / 2012-11-14 17:10 / Tysiącznik profesjonalny
Art. 139.§ 1. W razie braku zgody, o której mowa w art. 137 § 3, sprawa podlega rozpoznaniu na zasadach ogólnych.
§ 2. W sytuacji, o której mowa w § 1, a zwłaszcza gdy sprawca wykroczenia skarbowego przebywa stale za granicą albo gdy nie można ustalić jego miejsca zamieszkania lub pobytu w kraju, organ postępowania przygotowawczego lub jego przedstawiciel może dokonać tymczasowego zajęcia mienia ruchomego sprawcy, w szczególności przedmiotów zagrożonych przepadkiem

Dalej...(w nawiązaniu)..
Art. 137
§ 3. Warunkiem nałożenia kary grzywny w drodze mandatu karnego jest wyrażenie przez sprawcę wykroczenia skarbowego zgody na przyjęcie mandatu; zgodę tę odnotowuje się na dokumencie mandatu karnego.

Wrrrrrrrrrrrrrrr.... pismo trzeba znać od A do Z.... US nie wysyła niespodzianek, a cytuje art. (na początku), bo art. z KKS są zazwyczaj na końcu i określa o co chodzi.... jak to jest pt. pewna pani, pewnej pani, to.... niech dziadek przeczyta od A do Z... to wtedy będzie wiadomo o co chodzi :)
PS. Czyli wstępnie rozumiem, że jesteś za granicą :)

Najnowsze wpisy