Forum Forum prawneCywilne

Pękł zawór przed wodomierzem w mieszkaniu prywatnym

Pękł zawór przed wodomierzem w mieszkaniu prywatnym

Jaga27 / 2010-01-31 22:22
Witam!!!
Zalałam mieszkanie przyczyną był peknięty zawór przed wodomierzem w mieszkaniu prywatnym w kamienicy (zawór rozsadziła zamarznieta woda) w mieszkaniu nikt nie mieszka. z powodu iż nikogo nie było w mieszkaniu Policja komisyjnie otworzyła mieszkanie nie mogąc zamknąć wody w moim mieszkaniu zamkneli zawór w piwnicy . Po czym zadzwonili z administracji do mnie jako właściciela tego mieszkania abym jak najszybciej przyszła i usuneła usterkę. Po przybyciu na miejsce zastałam ,,zaplombowane,, (naklejone pare kartek ) drzwi (wyłamany zamek i uszkodzone drzwi) weszłam do środka w pokoju zastałam stojącą wode w pokoju i po chwili przyszła Pani z administracji informując abym szybko usuneła usterkę bo ludzie w paru klatkach przezemnie nie mają wody . Policję wezwał sąsiad , którego zalewała woda z mojego mieszkania . Prosze o opinię czy waszym zdaniem konieczna była interwencja Policji , zniszczenie mi drzwi , i pozostawienie mieszkania otwartego tylko zaplombowanego bez dozoru .Kto waszym zdaniem odpowiada za ten zawór i za zaistniałą sytuację ? (Nie jest to spóldzielnia tyko wspólnota mieszkaniowa).Bardzo proszę o pomoc . Pozdrawiam
Wyświetlaj:
adwokat-warszawa@wp.pl / 188.33.177.* / 2010-02-02 18:42
Policja ma prawo do wykonania określonych czynności w ściśle określonych przypadkach. w tej sprawie jeśli administracja miała telefon do Pani powinna najpierw do Pani zadzwonić a w przypadku braku kontaktu podjąć inne działania w tym odłączyć główny zawór i po skontaktowaniu się z Panią zamknąć zawory u Pani w mieszkaniu. Na podstawie kodeksu cywilnego przysługuje Pani roszczenie o naruszenie prawa własności i ewentualnie skarga na działania policji, która bez kontaktu z panią podjęła działania skutkuąjące uszkodzeniem zamka. Jednakże policja może się bronić, że podjęła działania nie cierpiące zwłoki w warunkach wyższej konieczności.
Jaga.pl / 77.237.6.* / 2010-02-02 21:25
Witam !!!!

Bardzo Panu dziękuję za tą informację, niestety u mnie w mieście nikt się nie odważył tak postawic sprawy. Całą winę zganiają na mnie a swoje poczynania uważają za zgodne z prawem. Tylko jedna Pani Radczyni Prawna uznała , iż skoro już weszli na mieszkanie to powinni zebrac wodę w nim zalegającą a dopiero potem zaplombowac mieszkanie.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam Jaga.pl

Najnowsze wpisy