Forum Forum dla firmKadry

Pensje w maju wzrosły o prawie 5 procent

Pensje w maju wzrosły o prawie 5 procent

Money.pl / 2010-06-17 15:20
Komentarze do wiadomości: Pensje w maju wzrosły o prawie 5 procent.
Wyświetlaj:
g.prawda / 88.156.23.* / 2010-06-21 16:24
Od kilku lat pensja jest tak stała jak kamień na nagrobku - minimum i nic ponad to.
mario114 / 83.24.193.* / 2010-06-17 21:49
wzrosły ale chyba naczelnikom!!!ja zapiepszałem od 5 rano do 18 jak były te matury i egzaminy!!!bo jestem kurierem,kity wciskali ze bedzie premia a oni nawet za nadgodziny nie zapłacili,zapłacili mi 1,50 za sztuke i nara!!!wiec czasami jak nie wszystki szkoły pisały to miałem 5 pocztexów wiec prosta matma 5x1.50 wychodzi 7.50!!!za 3 godziny roboty i przejechane 90km!!!ale mi kur.....zarobek??pójde chyba do naczelnika i j***....mu na stół te 7,50 i niech sam zapie....!!!!o czym tu mowa jakie podwyzki??????????
kaczorek ma motorek / 2010-06-17 18:12 / Tysiącznik na forum
nie znam nikogo z sektora najniżej uposażonych by mu wzrosło wynagrodzenie i to już przynajmniej od roku ,pracodawcy na pytanie podwyżka odpowiadają Coraz trudniej o zlecenia dlatego trudno negocjować cenę usługi! W tym roku nie przewiduje żadnych podwyżek! Myślę że najlepiej by było jak by każdy z Was odtworzył własną firmę a ja was bym zatrudnił jako podwykonawców , przez dwa lata macie przecież ulgę ZUS ( oczywiście o płatnym utopie milczy)
Bodek__ / 95.41.163.* / 2010-06-17 15:20
Taka statystyka ma jedną wadę. Na zmiana średniej pensji mają nie tylko zmiany nominalne zarobków poszczególnych ludzi, ale też zwolnienia i zatrudnienia.
Wzrost 5% może (choć częściowo) wynikać z faktu, że np. zwolnienia dotyczą ludzi o niższych dochodach.
Choć z drugiej strony w tym miesiącu akurat zatrudnienie wzrosło, ale mogło rosnąć na stanowiskach lepiej opłacanych.

O ile więc średnia pensja ma jakiś sens (chyba większy miałaby mediana), nawet mając na uwadze wpływ zwolnień, bo pokazuje obraz pracowników, to pokazywanie samej zmiany może być mylące.

Co o tym myślicie?
(i proszę o odpowiedzi na temat, a nie polityczne / napastliwe)
Marcin Test / 88.80.180.* / 2010-06-17 16:12
Mediana jest ogolnie dużo lepszą wartościa, ale jak tam naprawdę chciałbym wykres który na osi x miałbym zarobki na na osi y ilość osob z zarobkami, tak jeden wykres pokazałby dużo wiecej jak jedna cyfra.

Najnowsze wpisy