PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
zico1234 / 178.214.25.* / 2013-01-17 04:42
Wszystko jasne nadzieje stracił nawet właściciel.
simbalo / 37.109.59.* / 2013-01-16 23:06
Szkoła giełdowa,makler Artur Sulejewski.
Na spółce można zarobić,......albo stracić.
Przypomina to prognozowanie pogody przez górala.
Pogoda bydzie,albo nie bydzie.
Powiadam Wam,nie doceniacie bystrości pana Krauze.
Na walorze jestem od debiutu.Po redukcji zlecenia
100/3,na jednym walorze, w dniu emisji zarobiłem
prawie 300 zł.Razy oczywiście przez ilość walorów.
Intuicyjnie coś nie coś.Nie ciągle zarabiałem.Były
też wpadki.Próbowałem rozgryźć pana Krauze i dopiąłem
swego.Nieodzowna,dobra wiedza z zakresu matematyki
stosowanej,rachunku prawdopodobieństwa i in.
Oczywiście,nie dzielę się wiedzą z nikim,ale...
powiem Wam,warto się zastanowić,przemyśleć i docenić.
Tego nie wyczytacie w parkiecie,ani w żadnych książkach.Również w amerykańskich.To bystrzak !
Daleko zajdzie.Szkoda,że przyszło Mu działać w tym
zapyziałym zadupiu.A z opiniami o sobie,radzi sobie
świetnie.Ot,nie zniża się do poziomu krytykantów.
Serdecznie pozdrawiam.
cxcxcx / 89.231.88.* / 2013-01-17 09:06
CYTAT Z TEGO FORUM.Ku przestrodze i przpomnieniu że petrolek był kiedyś po ponad 700zł . : "anonymus / 37.209.153.* / 2012-12-29 18:52 .
Miało być pierwsze miejsce w plebiscycie "Giełdowego Pinokia 2012" dla Ryszarda K. i co...????? Zajął zaledwie 2. Nie wstyd wam?, a tak liczył na was...
"Na drugim miejscu plebiscytu znalazł się Ryszard Krauze. Nazwisko tego inwestora pojawia się najczęściej w kontekście giełdowego Petrolinvestu. Jeszcze 5 lat temu podczas głośnego debiutu za jedną akcję spółki płacono nawet po kilkaset złotych. Rynek już w pierwszym dniu handlu nagrodził ją olbrzymią zwyżką i to nawet mimo faktu, że nie wydobyła wówczas ani jednej baryłki ropy. Na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy kurs wyrysował szczyt na 842 zł i od tamtego momentu notorycznie notuje coraz niższe poziomy. W czerwcu tego roku kurs zszedł nawet poniżej 1 zł za akcję. Najczęściej pojawiającym się tutaj zarzutem jest sposób prowadzenia polityki informacyjnej oraz częste emisje akcji, obejmowanych za aport, rozwadniające wartość wewnętrzną spółki. Petrolinvest nie jest jednak problemem tylko 2012 roku, gdyż swoją działalność określaną angielskim pump and dump prowadzi już od ponad 2 lat."
http://wiadomosci.stockwatch.pl/inwestorzy-indywidualni-wybrali-gieldowego-pinokia-2012-r,inne,50044 t z cytatu:
pykało / 85.202.104.* / 2013-01-16 20:19
ropa jest tylko kiedy bedą wydobywać? miało to byc pod koniec 2012r
sila spokoju / 87.206.0.* / 2013-01-16 20:59
aleś Ty naiwny, pokaż mi jedną prognozę, której Krauze dotrzymał. Przecież ten złodziej robi kasę właśnie na wciskaniu ciemnoty naiwnym. W języku prawniczym nazywa się to oszustwem, ale ten język Krauzego nie dotyczy
pp149 / 83.31.132.* / 2013-01-16 17:58
za każdym razem kiedy uprzedzam ludzi aby trzymali się jak najdalej od tego co jest związane ze złodz....krauze z Gdyni, ktoś stara się byle co napisać aby moje ostrzeżenie się przesunęło i nie biło w oczy złodz.....
szmitkoll / 89.231.180.* / 2013-01-16 18:13
Nie uważasz że to co ty napisałeś to właśnie jest byle co ???
pp149 / 83.31.132.* / 2013-01-16 19:10
nie nie uważam tak. To co napisałem to jest istota tego co robi złodz...krauze czyli oszu...ludzi i w stosunku do niego powinien panować pełen ostracyzm.
GDA66TY / 2013-01-16 16:59 / Tysiącznik na forum
Na Petrolinveście da się zarobić i wielu zarabia, ale i wielu zostaje inwestorami długoterminowymi.

Do­tych­cza­so­wa hi­sto­ria no­to­wań wa­lo­rów Pe­tro­li­nve­stu po­ka­zu­je, że osią­gnie­cie na nich zy­sku jest ogrom­ną sztu­ką.

Py­ta­nie, czy dziś w ogó­le są ta­cy, któ­ry z per­spek­ty­wy cza­su mo­gą po­wie­dzieć, że ten cel osią­gnę­li. Co do za­sa­dy, aby in­we­sty­cje w pa­pie­ry ja­kiej­kol­wiek gieł­do­wej spół­ki mo­gły przy­nieść zy­ski, na­le­ży sto­so­wać po­wszech­nie obo­wią­zu­ją­ce na ryn­ku na­rzę­dzia oce­ny na­by­wa­nych ak­cji. Ana­li­za fun­da­men­tal­na i tech­nicz­na dla wie­lu gra­czy sta­no­wi w tym ob­sza­rze ab­so­lut­ne mi­ni­mum. W przy­pad­ku wie­lu wa­lo­rów, w tym i Pe­tro­li­nve­stu, ra­czej na nie­wie­le się jed­nak zda.

Ma­kle­rzy zwra­ca­ją uwa­gę, że pa­pie­ry gdyń­skiej spół­ki rzą­dzą się swo­imi pra­wa­mi. – Pe­tro­li­nvest to wa­lor dla in­we­sto­rów o sil­nych ner­wach. Jest kom­plet­nie nie­prze­wi­dy­wal­ny. Mo­żli­we są na nim za­rów­no sil­ny wzro­st, jak i spad­ki – uwa­ża Ar­tur Su­le­jew­ski, ma­kler No­ble Se­cu­ri­ties. Kurs pa­pie­rów Pe­tro­li­nve­stu po­tra­fi moc­no ro­snąć lub spa­dać, mi­mo że za­rów­no w sa­mej spół­ce, jak i w jej oto­cze­niu nie po­ja­wia się żad­na in­for­ma­cja mo­gą­ca w ja­ki­kol­wiek spo­sób tłu­ma­czyć ta­kie zmia­ny. Cza­sa­mi zda­rza się wręcz, że po po­da­niu po­zy­tyw­nej in­for­ma­cji ce­na spa­da, a po po­da­niu złej – ro­śnie.

www.par­kiet.com/szko­la­giel­do­wa po­ma­ga­my in­we­sto­rom za­ro­bić pierw­szy mi­lion

Ka­żdy zatem, kto li­czy na zy­ski z ak­cji Pe­tro­li­nve­stu, mu­si wziąć pod uwa­gę ogrom­ne ry­zy­ko zwią­za­ne z pod­ję­ciem de­cy­zji, któ­ra w koń­co­wym roz­ra­chun­ku oka­że się nie­tra­fio­na.

Za­gro­że­nie to jest nie do prze­ce­nie­nia, zwłasz­cza je­śli we­źmie się pod uwa­gę hi­sto­rię do­tych­cza­so­wych no­to­wań. La­tem 2007 r. Pe­tro­li­nvest prze­pro­wa­dził z suk­ce­sem pu­blicz­ną emi­sję ak­cji, któ­re sprze­da­wał po 227 zł. Na GPW pierw­szą trans­ak­cję pra­wa­mi do ak­cji za­war­to już po 390 zł. W cią­gu trzech ko­lej­nych dni kurs zwy­żko­wał na­wet do 750 zł. Na­stęp­ne dni w więk­szo­ści cha­rak­te­ry­zo­wa­ły się już spad­ka­mi. Wczo­raj kurs oscy­lo­wał w po­bli­żu 1,4 zł. W po­wszech­nej opi­nii trend spad­ko­wy to re­zul­tat nie­speł­nio­nych przez za­rząd obiet­nic, w tym do­ty­czą­cych wy­do­by­cia ro­py i ga­zu w Ka­zach­sta­nie. Spół­ka już sześć lat te­mu mó­wi­ła o bli­skim roz­po­czę­ciu eks­plo­ata­cji złóż. Nie uczy­ni­ła te­go do dziś. Ko­lej­ny po­wód spad­ku kur­su to licz­ne emi­sje ak­cji, z któ­rych spół­ka nie tłu­ma­czy się w spo­sób prze­ko­nu­ją­cy.

Rów­nież głów­ni udzia­łow­cy Pe­tro­li­nve­stu bu­dzą mie­sza­ne uczu­cia. Ry­szard Krau­ze, któ­ry jest też prze­wod­ni­czą­cym ra­dy, w ko­mu­ni­ka­cie z 28 grud­nia 2011 r. po­in­for­mo­wał: „w okre­sie 12 mie­się­cy od zło­że­nia przed­mio­to­we­go za­wia­do­mie­nia wraz z Pro­komem oraz Osie­dlem Wi­la­now­skim, pla­nu­ję dal­sze zwięk­sza­nie udzia­łu w spół­ce, do po­zio­mu co naj­mniej 25 proc. w ka­pi­ta­le za­kła­do­wym i w gło­sach". Swo­jej de­kla­ra­cji nie speł­nił do dziś.

Nie­licz­ny wzro­st cen ak­cji ma­ją­cy do­tych­czas miej­sce po­ka­zu­je, że cza­sem mo­żna za­ro­bić na papierach Pe­tro­li­nve­stu. Nie ma jed­nak chy­ba ta­kiej oso­by, któ­ra mo­gła­by po­wie­dzieć, że ma na to spraw­dzo­ny spo­sób.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1302183-Jak-grac-na-akcjach-Petrolinvestu--zeby-zarobic-.html
hahahaha
cxcxcx / 89.231.88.* / 2013-01-17 09:07
CYTAT Z TEGO FORUM.Ku przestrodze i przpomnieniu że petrolek był kiedyś po ponad 700zł . : "anonymus / 37.209.153.* / 2012-12-29 18:52 .
Miało być pierwsze miejsce w plebiscycie "Giełdowego Pinokia 2012" dla Ryszarda K. i co...????? Zajął zaledwie 2. Nie wstyd wam?, a tak liczył na was...
"Na drugim miejscu plebiscytu znalazł się Ryszard Krauze. Nazwisko tego inwestora pojawia się najczęściej w kontekście giełdowego Petrolinvestu. Jeszcze 5 lat temu podczas głośnego debiutu za jedną akcję spółki płacono nawet po kilkaset złotych. Rynek już w pierwszym dniu handlu nagrodził ją olbrzymią zwyżką i to nawet mimo faktu, że nie wydobyła wówczas ani jednej baryłki ropy. Na przestrzeni kolejnych kilku miesięcy kurs wyrysował szczyt na 842 zł i od tamtego momentu notorycznie notuje coraz niższe poziomy. W czerwcu tego roku kurs zszedł nawet poniżej 1 zł za akcję. Najczęściej pojawiającym się tutaj zarzutem jest sposób prowadzenia polityki informacyjnej oraz częste emisje akcji, obejmowanych za aport, rozwadniające wartość wewnętrzną spółki. Petrolinvest nie jest jednak problemem tylko 2012 roku, gdyż swoją działalność określaną angielskim pump and dump prowadzi już od ponad 2 lat."
http://wiadomosci.stockwatch.pl/inwestorzy-indywidualni-wybrali-gieldowego-pinokia-2012-r,inne,50044 t z cytatu:
djastra / 2013-01-16 18:18 / portfel / Tysiącznik na forum
A cóż to za "bystrzak" z Parkietu taki wzniosły i pouczający artykuł stworzył :) i jeszcze umieścił go w dziale "Szkoła giełdowa"
pp149 / 83.31.132.* / 2013-01-16 16:49
krauze ty padlin....złodz....co jadłeś (wperd...) na śniadanie? Złodz...stać na wszystko..
anoonymus / 193.105.35.* / 2013-01-16 16:44
Nooo widać, że szału nie ma. Chyba na chińczyków nie nabiorą zbyt wielu hehehehe
simbalo / 93.154.247.* / 2013-01-16 15:04
Tak ta spółka ma.Ale nas interesują inne poziomy.
W międzyczasie.....pobuja.....
1Zdzislaw / 2013-01-16 13:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
12.12.2012
Petrolinvest sprzedaje udziały w kazachskiej spółce

Holenderska firma Conwell Oil Corporation ma zgodę kazachskiego urzędu antymonopolowego na zakup 79 proc. udziałów w spółce z grupy Petrolinvestu, EmbaYugNieft
Mickey99 / 83.15.170.* / 2013-01-16 13:35
Total nie chce z nimi współpracować, to teraz wymyślili sobie skośnych a czas leci, rok za rokiem.

http://www.parkiet.com/artykul/24,1302147-Petrolinvest-chce-sprzedac-czesc-udzialow-w-kazachskim-OTG.html
p........ / 31.62.33.* / 2013-01-16 11:54
Oficjalnie free float 68,41
simbalo / 93.154.247.* / 2013-01-16 09:17
Zawsze ! informacje o wprowadzeniu akcji do obrotu
podawane są raportem na ESPI !!!Kto sprawdzał ???
Wspaniała spółka,wspaniała amplituda,wspaniałe zyski.
simbalo / 93.154.247.* / 2013-01-16 09:56
Przepraszam,ale pomylił pan spółki.Wskaźniki
Altmana odnoszą się do innej spółki spekulacyjnej
KOV.Zgadzam się z panem,że to bardzo przewartościowana
spółka i tą właśnie ,opisują wskaźniki Altmana.Ponadto
informacje o KOV , są dalece nierzetelne,a pochodzą
z artykułów sponsorowanych w prasie kanadyjskiej.A prasa,
napisze wszystko,nawet o gazie fasolowym na Marsie !,
który to obszar kontroluje dominujący Jan K.poprzez
spółki zależne.Śmiechu warte.Biada koviaczkom...........
ss-wnuczek / 164.126.168.* / 2013-01-16 12:21
Proszę Pana jest Pan człowiekiem bez honoru trzeba to zaznaczyć jako pierwsze... Proszę mi odpowiedzieć co wydobywa Petrol i w jakich ilościach ?? KOV ma przynajmniej Ukrainę :)
simbalo / 93.154.247.* / 2013-01-16 13:26
Pod brak honoru,to można podciągnąć zawłaszczanie
cudzych nicków.Nie jest pan dla mnie partnerem
do dyskusji.Koniec,kropka.
ss-wnuczek / 164.126.168.* / 2013-01-16 14:26
Nie :)) wiesz dobrze że PET to gówno które nic nie wydobywa :)) wiesz że goli cie każdego dnia jak zbłąkaną owieczkę :)) jeszcze kilka dni i się wybujasz :))
boot / 2013-01-16 09:14 / Bywalec forum
Dodruk kolejnych akcji
wirtualne wydobycie
finansowanie portfela Krauzego
Wasza spółeczka nie ma szans.
Niczego nie wydobywa
sprzedaje pola w których probowała coś znaleść
zaciąga kolejne kredyty
przedłuża terminy spłaty już zaciągniętych
a wy dalej pompujecie kase jak baranki :))
p33 / 156.17.159.* / 2013-01-15 23:10
Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu akcji spółki PETROLINVEST
Uchwała Nr 61/2013
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 15 stycznia 2013 r.
w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego
na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii F
spółki PETROLINVEST S.A
pp149 / 83.24.163.* / 2013-01-15 17:31
będę zawsze powtarzał, żeby jak najdalej być od złodz...krauzego, który dorobił się na krzywdzie ludzkiej. Przyjdzie czas, że to wyrzyga.
nane / 188.221.112.* / 2013-01-15 18:11
nie wiem jak długo tu jesteś i ile straciłeś ale wiedz jedno że takie teksty GO nieruszają twoi poprzydnicy też tak pisali a jeden nawet sobie odebrał życie to jest nierówna gra tobie zabieże rudemu da.
pp149 / 83.24.163.* / 2013-01-15 20:15
Ja doskonale wiem, że złodz..krauze nic sobie z tego nie robi.Złodz...zawsze będzie zlodz....Piszę to po to żeby innych ostrzec.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy