PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
sas321 / 188.33.251.* / 2011-07-10 20:02
Czytam czasami tę zajadłość z jaką skaczecie sobie do gardeł.To jest śmieszne ale i żałosne.W dodatku każdy pisze że martwi się żeby inni nie stracili.Matka Teresa to przy was pikuś! Każdy grający na petrolu wie co ryzykuje i tyle.Wątpię czy wielu inwestorów sugeruje się tym naganianiem.Pozdrawiam samodzielnie myślących.
Semek 2 / 91.94.168.* / 2011-07-10 19:30
jeszcze pewnie trochę spadnie, trzeba obserwować forum. nasilenie wpisów tych co dużo stracili, da sygnał kupna tak jak ostatnim razem.
3456789088 / 217.212.230.* / 2011-07-10 18:29
nie jest łatwo znaleźć ropę i firmy wydobywcze na całym świecie ryzykują.Petrol jest więc spółką ogromnie ryzykowną a jaak będzie nikt nie wie.Moze trafić na rewelacyjne złozz i dac zarobic tym którzy taanio kupili teraz --- bo akcje są tanie, a moze jeszcze długo szukać tak,ze kurs faktycznie jeszcze spadnie.
Tego nie wie sam Krauze, banki by mu nie dały kredytów, gdyby nie było szans na zysk i zwrot długów.
Każdy sam decyduje czy kupic akcje czy nie.
KGHM nie da tyle zarobic jak Krauze znajdzie oil, jesli znajdzie.Jak ktos nie lubi ryzyka to niech petrola oleje. Ostrożni faceci dłużej żyją,ale ryzykanci lepiej sie bawią.
:O / 89.73.42.* / 2011-07-10 17:06
Pablo Debil z Krakowa- NIE MASZ AKCJI TO PO CH** SIEDZISZ NA TYM FORUM?! Jesteś plebsem, bo gadasz o tym KGHMie i o tym jakie to długi są pewne w Ptrlinv. A, jeszcze wakacje we Włoszech. :D Stary, jakbyś miał kasę, to byś nie pisał takich rzeczy! Fajnie że straciłeś złotówkę na swoich 100 akcjach OILa a potem dołożyłeś 90 zł i kupiłeś sobie jedną akcję KGHMu. Fajnie, super! Ale takimi rzeczami chwal się mamie, a nie na tym forum.

Ja giełdy nie traktuje jako być albo nie być, bo mam wiele różnych bardzo dobrych źródeł dochodu, ale czytam to forum, bo gra na giełdzie sprawia mi przyjemność, traktuje to jako hobby, a tu mogę poczytać wiele ciekawych wypowiedzi takich pasjonatów, jak ja. Szanuję tych ludzi, a Ty tylko zaśmiecasz to forum.
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-10 17:20
Żadnych 100 akcji nie miałem tylko kilkadzesiąt razy więcej. Mowisz mi kretynie, że ja nie mam kasy skąd ty takie rzeczy możesz wiedzec, że niby jedną akcje?? Nie opłacało by mi się na giełde wchodzić z takimi pieniędzmi. Dobrze zarabiam i inwestuje a założe się, że chiałbyś zarabiać tyle ile ja. To ci gwarantuję...
:O / 89.73.42.* / 2011-07-10 18:11
haha tak? No szczerze wątpię ;)
zen0)) / 79.191.29.* / 2011-07-10 15:53
Rzeczywiście ktoś wcześniej poniżej pisał przekazując uznanie tym którzy kupowali po 500zł z nadzieją że wzrośnie tym którzy kupowali po 400, 300,..., 50, 20zł każdy miał tą samą nadzieje wzrostu. Oczywiście jak to zawsze bywa rzeczywistość jest inna eldorada nie było teraz jest kurs ok. 7.50 - 8 zł i też nie będzie nikt bogaty jak kupi w tym momencie bo dlaczego kurs ma nie spaść do powiedzmy 0,15 gr. albo 0,05gr. Proszę o mądre uzasadnienie dlaczego kurs nie spadnie lub też spadnie to tej sumy ? Przecież kupując po 200zł to miała być okazja która się niby nigdy nie powtórzy a jednak spadło dużo poniżej. Czy obecny kurs to jest uklepany dołek to dlaczego 50 zł nie było tym dołkiem albo 0,15 nie będzie tym dołkiem ?. Bo szybciej firma zbankrutuje niż osiągnie 0,15 gr. ?

Jak ktoś potrafi mi odpowiedzieć na powyższe pytania to proszę ale nie wiem czy znajdzie się ktoś na tyle odważny i odpowiedzialny za to co pisze.

Wiem że były okresy wzrostów i to ponad 100% ale jaki % zwykłych inwestorów mógł trafić w ten wzrost.
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-10 16:18
Dlaczego spadnie albo będzie bankrutem? Po 1. Spółka ta niegdyś zajmowała się tylko i wyłącznie importem paliw płynnych. Gdyby tak zostało i powoli ale konsekwentnie rozwijała swoją działaność tylko i wyłącznie w tej dziedzinie, może ne było by tych spadków. Firma się zadłużyła, bo miała zamiar poszukiwać ropy, a to nie wychodzi jej najlepiej, zeby nie powiedzeć, że wogule nie czyni żadnych postępów. Po 2. Kryzys kryzysem każda firma nawet największa musiała odczuć jego efekty i były spadki np na KGHM czy Bogdance, ale jakoś po kryzysie te firmy odzyskują swoje dobre notowania, a Petrolinvest dalej traci.
Po 3. Długi ta firma ma astronomiczne miedzy innymi przez kredyty wzięte na poczet poszukiwań ropy i te długi są realnymi długami a nie czymimś wymysłem. Po 4. Wystarczy tylko spojrzeć na jakiekolwiek spekulacje dotyczace Shark to kurs natychmiast gwałtownie idze w górę, a później leci na łeb na szyję. To jest dowód na to, że nikt w tej spółce nie chce w dłuższej perspektywie przetrzymywać kapitału, tylko odrazu realizuje jakiekowiek zyski - bo to spółka oparta tylko i wyłącznie na spekule a nie na konkretnych wynikach i zyskach. Po 5. wystarczy spojrzeć na kurs od debiutu. Trend jest jednolity od samego poczatku. Po 6. Wystarczy się zapytać kogokolwiek w pierwszym lepszym BM czy też gdzie kolwiek indziej to nie spotkałem się nigdy z opiniją reomendacji OIL. To chyba w sumie wystarczy jak narazie argumentów za. A jeśli chodzi o argumenty za to moim zdaniem nie ma, bo nawet jesli znajdą ropę to pewnie kurs skoczy w górę i sapdnie znów.
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-10 15:33
Petrol spada i będzie spadać. Każdy, kto ma kase utopioną w to dziadostwo, o wakacjach może tylko pomarzyć. A ja wybieram się do Włoch.
Pablo Kraków / 89.72.128.* / 2011-07-11 00:01
A po za tym jestem taki głupiutki.. tak naprawdę to jadę do Włoch w Warszawie, bo tylko tam mnie stać jak sprzedam tą 1 akcję mojego ulubionego KGHM, chlip, chlip...
valkiria67 / 83.24.29.* / 2011-07-10 23:22
.........do W-wa Wlochy?daj spokoj,jedz lepiej do Otrebus,tam jest muzeum motoryzacji
:O / 89.73.42.* / 2011-07-10 17:00
hahahah szalejesz! ;) To niezłą kasą musisz obracać! Hahahahahahaha :D
arek7700 / 2011-07-10 14:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jeżeli ktoś nie chce już Akcji Petrolinvestu ale dalej chce inwestować, to moim zdaniem dwie najlepsze spółki na inwestycje Kapitału : KGHM i SYNTHOS. Prawdziwy potencjał,płynność i szacunek inwestorów.
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-10 15:25
I masz rację. KGHM zarobiłem w ciągu kilku tygodni raz przed wywidendą sprzedałem, a później po korekcie dywidendowej kupiłem znów i już pieknie zarobiłem nie tylko odrabiając stratę z tego dziadostawa, ale i też zarobiłem. Ci którzy tutaj mnie debilem nazywają, nie umieją się pogodzić ze stratą i przeboleć, że stracili w cholere kapitału.
arek7700 / 2011-07-10 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja to widzę tak :

MINUSY:
Kurs stopniał o przeogromną wartość - 98 % od debiutu. Z max 700zł na min 7zł .
Potężna zmiana akcjonariatu R.K z 70 % do 7 % co jest bardzo niepokojące. Jedyne wytłumaczenie to fakt że R.K. wiedział że akcje spadną i sprzedawał by teraz odkupić po niższej cenie. Ale on dalej sprzedaje a nie odkupuje.....

PLUSY:
Jest Jedna SZANSA na to że kurs Petrolinwest pójdzie do góry i akcjonariusze zarobią kokosy: Podane Info o Szyrak (ropa explatacyjna a nie perspektywiczna i ogromne zasoby) jak równiez dokupienie 30.000.000 akcji nowej emisji przez R.K. Jeżeli nie dokupi to dupa.
Mam nadzieje ze informacja o Szyrak będzie podana na dniach i RK dokupi te 30.000.000 akcji nowej emisji. Będzie miał wtedy 50 % Akcjonariatu. Stać go na to skoro jego majątek szacowany jest na 3.5 mld złotych.

DRUGI PLUS : Trzeba obliczyć zyski i koszty inwestycji RK. Facet zainwestował 1 mld złotych w ten biznes... ile do tej pory mu się zwróciło poprzez sprzedaz akcji ? Jeżeli nie zwróciła mu się nawet połowa to ALBO wtopił w inwestycje ALBO Petrolinvest to złota spółka (dla tych którzy kupią akcje po 7zł a sprzedadza po.... myśle że cena z debiutu 700zł)

Kto ma iinne zdanie a kto się ze mną zgadza ??????????????????????????????????????????????? Jeżeli nie to proszę o uzasadnienie.
...m / 80.54.192.* / 2011-07-10 10:38
już za niedlugo bedziemy tylko zarabiać na petrolu,umowa pozyskaniu nowych partnerów do poszukiwania gazu łupkowego-to jaj sobie znas przecież nie robia ,bo to jest fakt.Ropa w kazachstanie to też prawda jest,TOTAL jak dołączy do inwestycj to mórowany sukces
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-10 15:22
Hehe ropa w kazachstanie to nic pewnego a pewne są tylko długi. W chwili obecnej cięzko jest spółce przebić granicę 8 zł. Bedzie coraz niżej. Niech się wynosi z tej spółki kto choć troche ma oleju w głowie.
komarczenko / 46.204.71.* / 2011-07-10 12:56
Pewnie, że mórowany i będzie bez bulu
Andżej z Gór / 77.253.164.* / 2011-07-10 09:01
Kochani moi mili, zauważcie że Rysiu znowu skupuje akcje ;)
eledok / 83.28.123.* / 2011-07-10 00:09
Gratuluję inwestorom Petrolinv'estu, którzy nabywali walory cztery lata temu po 400, 500,600 i 700 zł.. oczywiście gratuluję zysków. Współczuję tym, którzy 10.07.2008 r. nabyli walory po 185 zł, a jakież niepomierne zdziwienie ogarnęło ich, gdy 7.10.2008 r Petrolinv kosztował tylko 114 zł. Ale cóż, inwestorom oczywiście gratuluję. 21.11.2008 r był totalny krach. Petrol kosztował 27 zł, wielu wydawało się że trafili w eldorado. To był szczyt ostatniego kryzysu. KGHM kosztował tylko 22 zł. Nie omieszkam pogratulować późniejszym inwestorom Petrolinv'estu, którzy na odbiciu kupowali walory po 49 zł. Drukowanie akcji, komunikaty i zaproszenie do współpracy wszelkiej maści hochsztaplerki ,prowadziło akcje Petrolinvestu po linii pochyłej w dół. Najdziwniejsze jest to że ten co pisał komunikat zaraz po skończeniu pisania nie rozumiał tego co napisal. Petrolinv ma olbrzymi potencjał, który obawiam się że wykorzysta i zrówna się ze swoim bratem Biotonem. Do 0,14 droga daleka, ale kto powiedział że będzie łatwo? Olbrzymi potencjał przekłada się też na to, że Pana K nie mogą sądzić polskie sądy. Niezależnie od tego czy u władzy jest Jarek, Waldek Donek czy Bronek. Wszystkich tych panów wyżej wymienionych ma w dalekim poważaniu. Tym niemniej jak zawsze chciałbym się mylić. Mógłbym wymienić po nickach wielu inwestorów, którzy bywali tu wczesniej, a teraz ich nie ma. Tym bardziej ostrzegam przed wszelkiej maści naganiaczami, świeżonkami i mądralami, a zwłaszcza przed tymi agresywnymi.
drumer / 79.191.211.* / 2011-07-10 00:00
Jest komunikat!!! Na shyrak bedzie wydobycie w 3 kwartale! http://www.com.gen.22434r34.tech.analiza/brockers.wan.ess/54
eledok / 83.28.123.* / 2011-07-09 23:48
Bardzo śmieszne. Tuzy gazu łupkowego szukają go w pasie Przemyśl- Szczecin. Petrolinv a raczej Sulirian oczywiście stoi w opozycji i szuka go w Olsztynie i w Opolu. Tam gdzie go nie ma. Żałosne. Zimny prysznic.
petrol5000 / 87.207.15.* / 2011-07-09 14:11
Tauron, PGNiG: Bliżej umowy gazowej za 9,66 mld zł »
aktualizacja 09-07-2011 02:47
petrol5000 / 87.207.15.* / 2011-07-09 13:59
Mamy 7 koncesji na poszukiwanie ropy i gazu w Polsce !!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy