PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
SZAGI / 77.253.119.* / 2011-07-07 20:48
http://www.globalnaswiadomosc.com/krachfinansowynadchodz.htm
oówek / 89.79.138.* / 2011-07-07 20:44
Panowie a raczej chlopcy leczcie sie

tyle w temacie
heini / 2011-07-07 20:17
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 65 / 2011
Data sporządzenia: 2011-07-07
Skrócona nazwa emitenta
PETROLINVEST S.A.
Temat
Podpisanie umowy o wspólnej inwestycji
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd PETROLINVEST S.A. ("Spółka", "Petrolinvest") informuje, że w dniu 7 lipca 2011 roku Spółka podpisała z następującymi podmiotami: (i) Hallwood Energy Group Inc. (“Hallwood Energy"), (ii) Silurian Sp. z o.o (“Silurian"), (iii) Silurian Energy Services Sp. z o.o. (“SES"), (iv) Tabacchi Enterprises Ltd. (“Tabacchi") oraz (v) panem Wiesławem Skrobowskim (zwanymi dalej łącznie “Stronami") umowę o wspólnej inwestycji ("Joint Investment Agreement" zwanej dalej "Umową").

Przedmiotem Umowy jest określenie zasad współpracy w ramach wspólnej spółki joint-venture prowadzącej działalność w zakresie: (i) poszukiwania na terenie Polski węglowodorów (w tym gazu łupkowego), (ii) wykonywania usług wiertniczych na terenie Europy, w tym w szczególności Polski oraz (iii) wykonywania usług w zakresie szczelinowania hydraulicznego oraz innych usług związanych z poszukiwaniem i eksploatacją węglowodorów.
Strony zamierzają realizować wspólne przedsięwzięcie poprzez utworzoną w tym celu spółkę joint-venture o nazwie Silurian Hallwood Limited (“JVC") oraz poprzez spółkę SES (obecnie spółka zależna Silurian), w której JVC zamierza nabyć całość udziałów. Zamiarem Stron jest osiągnięcie w ramach JVC następującej struktury kapitałowej, przed wprowadzeniem jej na giełdę w Londynie:
(i) Hallwood Energy obejmie 50% udziałów w spółce JVC;
(ii) Petrolinvest obejmie 25% udziałów w spółce JVC;
(iii) Tabacchi obejmie 20% udziałów w spółce JVC;
(iv) Pan Wiesław Skrobowski obejmie 5% udziałów w spółce JVC.

Zgodnie z podpisaną Umową spółka JVC nabędzie 100% udziałów w spółce SES od akcjonariuszy SES, tj. Siluran (90% udziałów w SES) oraz pana Wiesława Skrobowskiego (10% udziałów w SES), za łączną cenę 1 mln PLN. W ramach spółki SES, Petrolinvest rozwija obecnie swoją działalność w zakresie świadczenia usług serwisowych dla podmiotów posiadających w Polsce koncesje poszukiwawczo-wydobywcze gazu łupkowego, w tym w szczególności prowadzenia prac wiertniczych. Spółka SES oczekuje w I i II kwartale 2012 roku dostaw dwóch dedykowanych dla prowadzenia prac w zakresie poszukiwania gazu łupkowego urządzeń wiertniczych. Ponadto SES będzie posiadać cztery z siedmiu koncesji na prowadzenie prac poszukiwawczych w Polsce, w posiadaniu których znajduje się obecnie Silurian, oraz będzie posiadać opcję na dwie dodatkowe koncesje. Dodatkowo w związku z transakcją Petrolinvest otrzyma premię w wysokości 6 mln USD (płatne w formie akcji spółki JVC przed jej wejściem na giełdę).
W wyniku zawartej umowy, Hallwood Energy przeniesie na spółkę SES know-how (usługi doradcze, usługi wsparcia, prawa własności intelektualnej) oraz technologię w zakresie szczelinowania hydraulicznego, w zakresie w jakim jest to konieczne, aby umożliwić SES korzystanie z technologii szczelinowania hydraulicznego skał w procesie wydobycia gazu łupkowego. W wyniku zawartej umowy spółka SES uzyska wyłączne prawo do tej technologii Hallwood Energy obejmujące teren całej Europy w celu wykorzystania jej na własnych koncesjach oraz oferowania jej podmiotom trzecim.
Zamiarem stron jest przekształcenie JVC w spółkę akcyjną (Plc.), a następnie współdziałanie w celu przeprowadzenia oferty prywatnej spółki JVC (private placement) oraz wprowadzenia akcji JVC do obrotu giełdowego na rynku AIM (Londyn).
Umowa reguluje ponadto m.in. podstawowe zasady ładu korporacyjnego spółek JVC oraz SES.


Hallwood Energy jest spółką specjalizującą się w eksploatacji niekonwencjonalnych złóż gazu i jednym z liderów branży w zakresie technologii szczelinowania hydraulicznego, która jest wykorzystywana na całym świecie w procesie eksploatacji złóż gazu łupkowego. Hallwood posiada bogate, wieloletnie doświadczenie w zakresie eksploatacji złóż gazu łupkowego z wykorzystaniem technologii odwiertów horyzontalnych oraz szczelinowania hydraulicznego. Jednym z projektów inwestycyjnych zrealizowanych w ostatnim czasie przez Grupę Hallwood, była inwestycja w wysokości ok. 120 mln USD w spółkę wydobywczą gazu łupkowego w Stanach Zjednoczonych, która została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Chesapeake Energy Corporation za łączną kwotę ok. 535 mln USD.

Inwestycja w spółkę JVC umożliwi umocnienie pozycji Petrolinvest w segmencie działalności w zakresie oferowania usług dla podmiotów zajmujących się poszukiwaniem i eksploatacją gazu łupkowego. W wyniku zwartej transakcji Grupa Petrolinvest będzie mogła rozszerzyć zakres usług świadczonych w zakresie poszukiwania i eksploatacji gazu łupkowego, a także rozwinąć w oparciu o know-how Hallwood Energy oraz dodatkowe finansowanie
zen0)) / 79.191.30.* / 2011-07-07 20:06
ale mnie farbowany lisie, fałszywy parszywcu rozbawiłeś z tą wizytą i skokami przez okno. Czyli robimy taki mały kabaret na forum. Ale koniec tej zabawy wypad stąd bo kabarety są na innych stronach.
zen0)) / 83.142.143.* / 2011-07-07 22:35
oj już wziąłem moje psychotropy i nikogo nie przepędzam. Mam takie rozdwojenie jaźni że raz pisze źle a raz dobrze. Jasne że jestem kabareciarzem bez kasy i tak tu tylko wypisuje bzdury. Wybaczcie ze jestem debilem czasami, ale każdemu z was może sie to przytrafić.
bluuuu / 95.51.69.* / 2011-07-07 19:54
a co nasza maskotka zero na to????
dialm / 2011-07-07 19:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=258575&_DocID=480771&_Site=ESPI&_CheckSum=-2000066594
wac / 87.96.34.* / 2011-07-07 19:37
Ciekawe jak pozyskali partnera do poszukiwań gazu przecież są bankrutami złodziejami no i bez reputacji?
kokoszalosza / 2011-07-07 19:51
Kto Ci takich głupot naopowiadał że bankrut i złodziej
wac / 87.96.34.* / 2011-07-07 20:06
Napisałem w przenośni. Tyle tempactwa na forach.
$$$$ / 78.9.30.* / 2011-07-07 21:29
ty jesteś numer 1.
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-07-07 19:36
gdzie zenek oj sorrry zen0)) wczoraj kupiłem za 50.000 i dzisiaj prawie tysiaki na koncie, sprzedałem, zarobiłem, a ty dalej się pognębiaj, produkuj i niech cię zazdrość zżera,
kasę mam na koncie za dwa dni wypłata, czyli jutro po południu będzie na weekend. A jak tam twoje teorie, wiesz jestes 100% skuteczny, przepowiadasz spadek i kiedys tam on następuje, więc brawo, tylko synku nie bardzo wiesz kiedy to nastąpi, ale to już twój ból zeba, a kasa moja.
Pozdrawiam wszystkich po prostu sobie na petrolku grających. Zarabiajcie, a inni niech się frustrują sami w kackiku...
zen0)) / 79.191.30.* / 2011-07-07 19:58
a kto Tobie dziadzie jeden powiedział że ja nie trafiłem w dołek ? i że straciłem ? a może właśnie teraz liczę twoją kasę bo jak tak się chwalisz to może jest odwrotnie i straciłeś a ja wypycham portfel twoimi banknotami.
kokoszalosza / 77.255.64.* / 2011-07-07 19:09
http://www.money.pl/d/gielda/komunikaty_gieldowe/?k=254670
niga / 83.18.113.* / 2011-07-07 19:31
jednak nie miałem racji - było info, faktycznie "Kobiety są lepszymi graczami niż mężczyźni"
kokoszalosza / 77.255.64.* / 2011-07-07 19:14
2011-07-07

18:39:00

(PL)-ROPA-GAZ-GIEŁDA-SPÓŁKI-KOMUNIKAT-(PL)-1-PETROLINVEST SA-PLPTRLI00018-PETROLINVEST

PETROLINVEST SA otrzymanie koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego przez
Silurian Sp. z o.o.

07.07. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 64/2011

Zarząd PETROLINVEST S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 7 lipca 2011 roku otrzymał informację
o udzieleniu spółce Silurian Sp. z o.o. (podmiot zależny od PETROLINVEST S.A.) ("Silurian")
przez Ministra Środowiska kolejnych trzech koncesji na poszukiwanie złóż ropy naftowej i gazu
ziemnego:
 Koncesja Nr 27/2011/p na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze
"Kędzierzyn Koźle" (część bloku koncesyjnego nr 369) o powierzchni 994,00 km2;
 Koncesja Nr 28/2011/p na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze
"Opole" (część bloków koncesyjnych nr 348 i 349) o powierzchni 1.044,40 km2;
 Koncesja Nr 29/2011/p na poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze
"Głubczyce" (część bloków koncesyjnych nr 368 i 388) o powierzchni 1.155,99 km2.
Łączna powierzchnia udzielonych koncesji wynosi 3.194,39 km2.
Okres ważności każdej z koncesji ustalony został na 3 lata od daty udzielenia.
Zgodnie z warunkami otrzymanych koncesji, zakres prac poszukiwawczych podzielony został na dwa
etapy, przy czym pierwszy, którego okres realizacji określono do 12 miesięcy, obejmuje
reprocessing, reinterpretację i analizę danych geologicznych, drugi, trwający 24 miesiące,
wykonanie sejsmiki 2D.
Wraz z przyznanymi wcześniej koncesjami poszukiwawczymi bloku północnego (obszary: Lidzbark
Warmiński, Węgorzewo, Kętrzyn i Gołdap), Silurian posiada obecnie siedem koncesji
poszukiwawczych o łącznej powierzchni 5.527,94 km2.

kom espi abs
zen0)) / 79.191.30.* / 2011-07-07 17:33
wszystko widziałem jak kurs był podbijany sztucznie do góry, ale to się zmieni wkrótce.
Odnośnie kobiet to mężczyźni są lepszymi strategami i mają mocniejszą psychikę i mężczyzn nie boli głowa co miesiąc.

To ja fałszywy, farbowany lis
zen0))
marti1234 / 85.28.148.* / 2011-07-07 19:39
zen0)) to kobieta!
Grog818 / 2011-07-07 18:23 / Bywalec forum
Nie zaśmiecaj forum !
Znalazłeś sobie mało oryginalną zabawę ?
Ani to śmieszne ani interesujące.
Ja mam 3 kompy /stacjonarny, laptop i komórka/ i też mogę pisać do siebie.
Nie przeszkadzaj bo nie do żenujących dowcipasów to forum ma służyć.
PRZESZKADZASZ !
Wszędzie Cię pełno.
Wymyśl coś oryginalnego jak np. egzotyczny "stary inwestor" na bankierze - potrafi rozładować słowne bójki i wszyscy go lubią.
Pozdro dla czujnych posiadaczy.
niga / 83.18.113.* / 2011-07-07 19:29
to akurat kilku nas pisze
kolega zen0)) (ten z neostradą nieszczesny) miał używanie na sfrustrowanych nowicjuszach przez kilka dni spadków, więc kiedy zauważyłem że bardzo nerwowo reaguje na podrabianie go przez innych (GTS i inni ISP) nie potrafiłem sobie odmówić kilku postów
faktycznie zaśmieciliśmy trochę forum
przepraszam poważnych użytkowników forum (oraz zebranie czarnych panter)
zen0)) / 83.142.143.* / 2011-07-07 17:36
oj znowu na wypisywalem glupot, bardzo ale to bardzo was przepraszam. Caly czas nie moge znalezc moich psychotropow i stad te moje niekontrolowane glupoty. Chyba sie zdecyduje na ten szpital dla glupoli takich jak ja- oj moze mi pomoze ;-)...
lisek, / 46.113.78.* / 2011-07-07 17:24
jest dobrze. tym co sprzedali już dziękujemy i prosze nie zaśmiecać forum. dziękuję.
zen0)) / 79.191.30.* / 2011-07-07 17:21
przecież wy nic nie widzicie. Do odczytu wykresu AT trzeba kilka szkoleń zaliczyć, książek przeczytać ogólnie mówiąc mądrzy umieją odczytywać ale i to nie wszyscy. Inwestowanie w ślepo ? nie, ja tego nie robię. Wszyscy tak robią ale nie ja. Nie idę za wszystkimi bo mam swoją mądrość życiową.
Tylko ten zen0)) - co mnie podrabia ten lis farbowany i gad jeden wypisuje bzdury.
Inwestorzy ogólnie dzida do dołu to się sprawdzi na najbliższych sesjach. Wiem co piszę bo odkąd zacząłem inwestować czas w to forum to widać że moje uwagi są bardzo trafne.
DZIDA w DÓŁ.
Najpierw was wykończali na spadkach teraz robią nadzieję na wzrostach. Ale i tak nic z tego.
Prawdziwy zen0))
zen0)) / 83.142.143.* / 2011-07-07 17:26
to nie prawda ja jestem prawdziwy zen0)). Ktos mi chcial wlozyc dzide w dup..e wiec prosze. Poczekajcie wezme psychotropy bo gorzej sie poczulem i zraz wroce..
j123 / 46.134.210.* / 2011-07-07 17:17
Jest 6 z przodu ale procent wzrostu, niby 6 a cieszy..Sluszny kierunek obrala nasza wladza..
UW / 87.206.102.* / 2011-07-07 17:26
Jutro 4 urodziny gieldowe Petrola.Może będzie prezent dla akcjonariuszy?
2222 / 188.127.24.* / 2011-07-07 17:13
duża szansa na przełamanie trendu spadkowego przy 7,9
oby tak dalej
barbia / 83.7.73.* / 2011-07-07 16:56
jest y...............y ten zen0, kupił trochę akcji w dołku ma szansę zarobić i już zmienił pogląd, To chorągiewka i nic, czysty spekulant. Od dawna jest wiadomo, że petrol da zarobić i to krocie kilkaset procent, tylko czekać i nie wykonywać nagłych ruchów
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy