PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
makivar33 / 46.112.210.* / 2011-07-03 11:57
To też napisał mądry chłopak zwie się SŁUP RYSIA pozwalal sobie znów zacytować hi hi

Tydzień temu, chyba w niedziele przedstawiałem pokrótce swój pogląd na Spółkę, który tradycyjnie pośród grona merytorycznych odpowiedzi, wywołał również reakcję tych utaplanych w żółci rozpaczy, zazdrości i bezsilności. Tak też zapewne będzie i dzisiaj.

Z punktu widzenie AT tydzień nie przyniósł zmiany układu sił, a podbitka ze środy i czwartku była typową grą "pod Walne". Walne nowych informacji nie wniosło, bo i wnieść nie mogło, co każdy specjalista mógł zaprognozować czytając porządek obrad. Kurs spada niejako pod własnym ciężarem, ponieważ "słabe ręce" mają wyraźny niedobór "infa" i to zniechęcenie okazują sprzedając cenny papier. Jak cenny? O tym niedługo wszyscy się przekonamy. Na wypadek gdyby ktoś oczekiwał, że "i tak zdąży kupić" proponuję sprawdzić zachowanie kursu przed pierwszym infem o Shiraku. Po zachowanie kursu nie było widać żadnych zakupów insiderów. Tak też może być i tym razem.

Na forum często pojawiają się posty w stylu "5 m-cy czekania na rope, a miało być 100 m". Minimum intelektualnego wysiłku w postaci uruchomienia google lub wysiłku fizycznego czyli eskapady do biblioteki potrafi jednak doprowadzić do nieco innej oceny tego negatywnego z pozoru faktu konieczności oczekiwania. Mianowicie, wygląda na to, że nasz Petrolinvest znalazł złoże warstwowe, co mniej więcej oznacza, naprzemienność występowania gazu, ropy, gazu, ropy, piachu, ropy itd. Ile tych warstw jest - nie wiem. OIL pewnie też tego jeszcze nie wie, stad potrzeba 5-ciu odwiertów rdzeniowych i ich trwająca (?) analiza. Warto jeszcze uzmysłowić sobie jeszcze jedną rzecz: w dobie lotów na księżyc naprawdę spółki poszukiwawcze dysponują szeregiem instrumentów umożliwiających wybór optymalnego punktu na wykonanie odwiertu. Struktura geologiczna złóż zlokalizowanych w Kazachstanie wyklucza występowanie tzw. wód wgłębnych, który mogłyby skutkować błędnymi odczytami poziomu nasycenia węglowodorami. To tak na wypadek, gdyby ktoś sugerował występowanie wody. Wody tam nie ma bo być nie może. Koniec, kropka, takie są fakty. Pytaniem pozostaje ile tej ropy jest, jakkolwiek jeśli rzeczywiście złoże posiada rozbudowaną strukturę zbiornikową, to 300 mln baryłek jest niedoszacowaniem, ale to moja prywatna opinia.

Przełom powinien dokonać się w ciągu maksymalnie 2 miesięcy. Tyle, jak czytałem tydzień temu w odpowiedzi na mój post, trwa badanie odwiertów rdzeniowych. Pamiętać należy jeszcze o rozmowach z Totalem - już sama ta informacja nadal pożądany przez większość północny kierunek notowaniom.

Jako, że mamy weekend, dla rekreacji załączam filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=U2ms95HX0l4

Pozdrawiam inwestujących w wartość
andrzej... / 89.195.132.* / 2011-07-02 23:00
trafne podsumowanie pozdrawiam za mądre i rzeczowe wypowiedzi
makivar33 / 109.243.79.* / 2011-07-02 16:38
Witam
Poczytajcie sobie ten tekst, uwazam że warto napisał go SET na innym forum pewnie nie jeden z was go zana ale................


Witam,

Cele emisji zostały jasno przedstawione -nie będę powtarzał a podsumuję to na końcu.
1/Syrulin - pozyskał 4 koncesje- tzn. fachowcy składali dokumentację,a teraz wynikające ztego prawa i obowiązki, ale wczesniej pozyskanie kasy z jednej z giełd na świecie USA, GB, lub Canada- później ( a być może jest w toku ) zakup nowoczesnej wiertnicy do poszukiwań gazu łupkowego )- wycena takich koncesji - nie podejmuję się ale jeżeli ktokolwiek uważa że załatwienie koncesji to pikuś - to ...........bez komentarza,
( dla przypomienia Optimus pierwsze kompy skąłdał w garażu - 4 lata póżniej cena dochodziła do 300zł a teraz.... po kilkuset procentowym wzroście ....)
2/Shyrak -najcięższa wietrnica zakończyła prace- nie ma potrzeby jej używania do dalszych prac- wystarczy mniejsza i mniej kapitałochłonna
a- zabezpieczony otwór , ocenentowany odwiert ( zapobiega ucieczkom ropy ,gazu,)
wykonane próby ciśnieniowe, przewiercone warstwy podsolnei pobrane trzy próbki wiertnicze do analizy, proces przewiercania warstw carbonu i pobrania następnych 3-5 próbek w toku ( informacja ze strony spółki w skali 1-10 oceniam na 2 z minusem )
czekamy na wyniki pierwszych testów, drugich testów, oraz testów produkcyjnych - te ostatnie pozolą ewentualnie - przeszacować złoże, przekwalifikować i tu będzie inna bajka - zakres prac jak i wyznaczenie do nich firmy zewnętrznej - profesjonalnej świadczy o wyciąganiu wniosków z własnych błędów ( niestety kosztem czasu, kasy i zdrowia części akcjonariuszym -mniejszych i pewnie Tego Największego )
Sądząc po dotychczasowej polityce informacyjnej firmy - wyniki będą zane wtedy gdy uznają za stosowne.
3/Koblandy- jeżeli Petrol dopnie wszystkie warunki wstępnej umowy :
min: zwolnienie zastawu bakowego -około 37800tys usd, plus zgoda Kazach. Minst. d/d Energetyki + zapisy w statusie spółki ( podejrzewam że bez nwza się nie obejdzie )
to możliwe szybkie wejście Totala- a on ruszy z kopyta i od niego zaleć może decyzja w spr. ewentualnego kredytu od eboiru- ( zwracam uwagę iż systematycznie petrol wypełnia warunek dofinasowania eboiru , także uchwalona seria c - spowoduje zapewnienia finasowania na resztę prac bez dodatkowych emisji , ale zwracam uwagę na fakt zmian w zapisie ( z tego co mi wiadomo - takiego zapisu niema - dot. procentowego udziału w koncesji Koblanty 50% na 50% dla Totala- jeżeli będzie konieczna zmiana czy to ma zatwierdzić nzwa - nie wiem , jeżeli tak - to nastepne 3 tyg czekania na nwza, a w przypadku braku wymagalnej ilości akcjionariuszy + nastepne 2 tyg, ale tak jak wspomniałem być może nwza w tej sprawie nie będzie konieczne - jak ktoś wie napewno to proszę napisać.)
Po sfinalizowaniu umowy z Totalem, mamy dalsze opcje i warianty rozwoju sytuacji - ale wtedy karty będą leżeć po stronie Petrola
-po potwierdzeniu ropy przez T. zwrot 50% nakłądów w poniesione nakłady ( z tym że może być ona pokryta z eksploatowanego złoża, natomiast dalej mamy klocki
T. wykona dodatkowe 2lub 3 otwory ale tu jest napisane - podział kosztów proporcjonalnie do udziałów w koncesji- w przypadku gdyby petrol nie zapłacił T przejmie nastepne 30%- i tutaj jest pies pogrzebany- Total nie dostanie zielonego swiatła od P do czasu gdy ten nie będzie miał zapewnionego wsparcia finasowego- tak aby nie stracić owych 30% koncesji.
Złoża Koblandyw ost. potwierdzonej ekspertyzie to około 800ml baryłek ropy.
Koncesji na tym złożu przedłużona o 5 lat !!!
Koncesja Shyrak jest wyłączona z umowy z Totalem.
reszta w skrócie,
4/akwizycja w branży ( przejęcie od Rosjan ) - cisza na linii ale w grudniu mieli zrobiny due deligance- i cisza ( pewnie chodzi o kasę- pytanie tylko ile - jak zaczeli badać ropa była po 70 kilka usd/baryłkę- teraz jest ciut wyżej :)
5/wiatraki
6/odnawialne źródła energi
7/lpg
8/sprzedać małoperspektywicznych koncesji
9/nowe obszary poszukiwań
10/systematyczne zmiejszanie zadłużenia
11/nieobjęte waranty po 20-60 zeta
12/fundusze ( zapewniają możliwość pozyskania jeszcze około 100ml zł )

Podsumowanie- oceniam że zwiększenie zaangażowania spółki o 10-20ml akcji ( poprzez nią samą jak również wskazane podmioty zaspokoi ich apetyt .
(Tu jest odpowiedź dlaczego nie 5 ml akcji po 60zł)
Kiedy to nastapi nie wiem, podejrzewam że tempo zwiększy się - bo wtym tempie to potrwa coś około 12 m-cy lub dłużej.
Obecna zaangasżowanie spólki nieoficjalnie może wynosić 20% lub wiecej, należy dodać akcje któe winny być zwrócone, plus te które będą obejmowane- czyli możliwość 50% jest całkiem prawdopodobna- po przekalifikowaniu nastapiła by znaczana progresja rankigowa RK dla najbogatszych....
Sytuacja na rynku LPG jest dość dobra- odcięte z korzeniami fundy z USA pozwolą na dodatnie wyniki z tej gałęzi , ale nie pokryją one kosztów prac poszukiwawczych.

Rozstrzygnięcie plusów i minusów w wakacje.
Powyższe wypo
KURZACZII / 79.163.165.* / 2011-07-02 20:16
Dobre podsumowanie stanu rzeczy.
Przychylam się do opinii kolegi w dużej części.
Dziękuję.
Takich ludzi nam trzeba na tym forum,
rzeczowej i konstruktywnej polemiki na wspólny temat.
Pozdrawiam.
sila spokoju / 77.115.140.* / 2011-07-02 14:25
Osobiście jestem przekonany, że ropa jest i info w tym zakresie też będzie. Nie zmienia to jednak sytuacji, iz Petrol jest spółka nieprzyjazną dla akcjonariuszy. Niestety za tą spółką stoi szemrany facet, któremu z zasady nie podaje się reki. Nawet jak kurs poszybuje w gorę to po uzyskaniu godziwego zarobku należy z tej spółki uciekać. RK już nieraz pokazał, iż interesują go wyłącznie interesy własne, nie zaś akcjonariuszy. Dla tego faceta słowo nic nie znaczy, jak się potwierdzi, iż jest ropa i kurs skoczy w górę to RK wydrukuje kolejne 100 mln akcji i kurs zostanie zdołowany, wcześniej oczywiście RK sprzeda swoje akcje [po aktualnym wysokim kursie. Tak robił na Biotonie i obecnie bardzo dobra spółka, która ma miliardy akcji należy do giełdowych spółek śmieciowych
kovalik / 109.243.107.* / 2011-07-02 14:31
tak calkiem dosadnie w spokoju wyrażone.
j123 / 46.134.205.* / 2011-07-02 13:43
TO co obecnie dzieje sie z kursem wyglada na swiadomy i zaplanowany wykup akcji..Takie dzialania sa zwykle dlugie i meczace ,maja za zadanie zniechecic posiadaczy , wymusic zbycie akcji za bezcen..Dopiero potem okazuje sie ,ze to byl zloty interes.Teraz jestesmy wlasnie w takim meczacym okresie ,ktory kiedys zawsze sie konczy, ci co przetrzymaja sie przekonaja.Przypomne tylko do jakich sposobow sa zdolni posiadacze grubego kapitalu; jak bylo z Lotosem.i slynna rekomendacja ZERO ZLOTYCH . co zbilo kurs ponizej 10 zlotych bo wywolalo panike.Obecna cena to 45 zl..
zen0)) / 79.191.27.* / 2011-07-02 15:56
zobacz co napisał siła spokoju, rozwodnienie akcji co ciągnie obniżenie kursu przykład Bioton, człowiek któremu nawet jeśli kurs znacznie wzrośnie nie podaje się ręki, szemrane interesy i co. Może i racja z tym Lotosem ale ta spółka ma aktywa, robi inwestycje i coś sobą reprezentuje(WIG 20), rekomendacja była wydana chyba przez cwaniaków w kryzysie finansowym gdzie każdy był w popłochu, w wiadomościach jedna informacja była gorsza od drugiej i to tak przez kilka miesięcy. Teraz nie mamy kryzysu co najwyżej jakieś płytsze lub głębsze korekty. A czy petrol odbił choć na trochę po kryzysie ? nie. Inne firmy jak Lotos albo mniejsze z WIG 40, 80 poodbijały. Tu się nic nie działo a kryzys był tylko pretekstem do zbijania kursu. Kryzys się niby zakończył lub złagodniał a kurs petrola dalej dołował i to z jakiego kursu zeszło do 5 PLN. Wszystko świadczy o słabości firmy. Oby było tak jak piszesz, życzę wam tego ale nie jestem pewien czy dobrze porównujesz.
Na wykresie AT (wykres forex W1) widać że jest niby jakaś prosta ( o ile mogę nazwać prostą pomiędzy 5 - 11 zł) być może to będzie jakaś nadzieja dla was na odbicie na wyższy poziom. Choć mam wątpliwości bo także może zejść duuużo niżej aby znów pobujać i zrobić kilka wyskoków i znów spaść.
Sam nie wiem. Ogólnie jeżeli trzymacie te akcje to jesteście ludzmi o mocnych nerwach i bardzo opanowani emocjonalnie.
Po zimie jest lato, chyba że nadejdzie koniec świata.
Failure is not important. How you overcome it is.
Life isn't about what happens to you. It's about how you handle what happens
O)) / 95.114.5.* / 2011-07-02 16:23
.........Ogólnie jeżeli trzymacie te akcje to jesteście ludzmi........
Uff... nareszczie kapito ;) Thx
zen0)) / 83.24.10.* / 2011-07-02 10:14
czy to info co miało niby może i wyjść w weekend już się pojawiło czy jeszcze nie ? a może to nie w ten weekend ? a może pojawi się nie w weekend tylko w weekdays ? Czy to będzie info które wybije kurs na 700 czy 1000 zł ? a może na 0,01gr ? Dużo niewiadomych dużo stresu, więcej siwych włosów, coraz mniej włosów, życie upływa starzejecie się a tu nic poza spadkami. Pora coś zmienić i skończyć z tym. Infa ponoć nie będzie bo ropy chyba też nie będzie.
Przepraszam powinno być info o treści - BRAK ROPY, firma kończy działalność.
Akcje lecą w dół aż w końcu nie ma chętnych na kupno bo i po co kupować akcje firmy wychodzącej z giełdy. Podobno ludzie z zarządu odchodzą kierując się mądrością lepiej coś mieć niż żyć marzeniami.............. .....
Pozdrawiam inwestorów
ciota / 95.114.5.* / 2011-07-02 11:17
do zen0))....
Oby już jak najszybciej wzrosty przyszły,to byś się wreszcie zamknął,bo kwiczysz i kwiczysz jak opętany a siwe włosy to zobaczysz jak będzie północ ;)
Pozdrawiam wytrwalych
zen0)) / 83.24.10.* / 2011-07-02 11:01
Prawdopodobnie szukają kogoś kto kupi to wszystko ale są problemy ze znalezieniem jelenia.
14d / 77.255.124.* / 2011-07-02 13:13
albo kompletnie nie potrafisz myśleć
albo co bardziej możliwe masz jakiś cel w tym że ludzie zaczną panikować
sądząc po częstotliwości wpisów i ostatnio nasileniu się ilości proroków i ludzi nieodpłatnie dbających o pieniądze innych zbliżamy się do punktu zwrotnego
jeżeli ktoś potrafi wyciągnąć wnioski i przemyśleć fakty wynikające z komunikatów
wie, co się stanie po dotarciu do tego punktu


ps: ciekawi mnie tylko czy byś był taki wyszczekany w 4oczy ?
j123 / 46.134.205.* / 2011-07-02 10:02
TV 2 SOBOTA GODZ; 10.00
kovalik / 109.243.236.* / 2011-07-02 10:20
bahater tego filmu miał komu sprzedać swoją firme wydobywczą a co nasz bohater cwaniaczek zrobi?????????
liban / 80.48.211.* / 2011-07-02 08:50
kupiłem po 9,50 zł i czekam na jakiś choćby mały wzrost ale się chyba nie doczekam, dobre i to że kupiłem tylko 1000 akcji, a nie jak mi radził jeden grubas (ma po prostu duzy brzuch) 25000 akcji.
Pozdro dla przegranych.
niga / 83.18.113.* / 2011-07-01 21:50
2011-07-01 13:17:40 88.199.57.* | Pablo Kraków
Co sie to dziś dzieje? Tak dobrze szło i zdechło
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-07-02 20:10
I ile spadło? o 0,30 zł na akcji. A jesli już tak chcesz wiedzeć to ja nie oczekuje tej dywidendy tylko czekam, aż kurs pójdzie wysoko przed dywidendą i sprzedam. Zysk pewny. Później po korekcie odkupię i w chwili, gdy będzie się odrabiał zarobię poraz 2. Narazie zarobiłem 107 zł na akcji bo kupiłem za 186 zł. Jest to o wiele lepszy interes niż tutaj.
drobnyinwestor / 213.238.88.* / 2011-07-02 08:23
Pewnie liczył na 200 setki za papier + 14.90 dywidenda ,a tu lipa .
bluuuu / 95.51.69.* / 2011-07-01 21:58
Jak na KGHM będzie jeszcze spora korekta to nasi bohaterowie całkiem sie załamią...zostanie kupić sznur i sie zważyć...
Ciekawe co nasze giełdowe rekiny na to...
eledok / 83.28.121.* / 2011-07-01 21:40
Niekoniecznie musi być tak jak wielu myśli. Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu.Generalnie mowa jest o adrenalinie, za to tez trzeba zapłacić. Śmieszy mnie gdy czytam teksty typu: 'leszcze sprzedają', 'leszcze nie wytrzymały', ''spekuła kręci wartością akcji'. Jest to tak śmieszne że aż brzuch mnie boli i czytać tego nie mogę. Jest taka prawda, że jest Typ który decyduje o wszystkim. On mówi kiedy ma rosnąć, a kiedy spadać. Dziwny jest ten świat i dziwne jest jego zachowanie. Nie ma w nim elementarnej bojaźni, że za całe zło które dotyka tak wielu ludzi kiedyś odpowie w całej rozciągłości. Cały ten biznes to jeden wielki przekręt. Choć być może w założeniu był uczciwy, to życie sprowadziło go do rynsztoka. Można pleść, że biznes jest ryzykowny. Decyzje szaleńcze i niebezpieczne. To nie jest żadne usprawiedliwienie. Sposób informacji drukowanie akcji i puszczania ich w obieg, cena jaka była a jaka jest i wiele innych rzeczy etc. musi prowadzić do żałosnych wniosków. Współczuję akcjonariuszom tej spółki, a zwłaszcza tym wytrwałym. Tak bardzo chciałbym się mylić, życzę powodzenia. Eledok
niga / 83.18.113.* / 2011-07-01 21:06
zen0)) / 83.31.243.* / 2011-06-28 10:34
7,25 dotknięte mówiłem że będzie 7,23. Te 2 gr to mi wybaczcie. Dziś będzie podbitka
lekko do góry tak przed walnym a pożniej ostro bez hamulców do dołu wtedy te 7,23
przełamiemy.
zen0)) / 83.24.10.* / 2011-07-01 20:23
j123 a jaka jest wartość księgowa jednej akcji ?
j123 / 46.134.253.* / 2011-07-01 19:59
ja widze tak jak ty czesc i gwiazdke - bez logowania
j123 / 46.134.253.* / 2011-07-01 19:23
Sprawdzic czy zen0 to nie pracownik osiedla wilanowskie,bo ewidentnie lobbuje pod wykup akcji po zanizonej wartosci, grubo ponizej wartosci ksiegowej..Jesli sa dobrzy komputerowi wolontariusze.znajacy sie na kabelkach. i impulsach bezprzewodowych..
niga / 83.18.113.* / 2011-07-01 20:23
czy pracownik Osiedla Wilanowskiego robiłby sobie siarę używając neostrady?
to zwykły hejter i to bezrobotny, bo z domu nie wychodzi
niga / 83.18.113.* / 2011-07-01 21:03
a nie, przepraszam - codziennie jednak dyma na 8 godzin do roboty, i to kawał drogi, bo nieprędko znów siedzi przed kompem ale w firemce też neostrada... czyżby w jego okolicy brak było innych dostawców? moze rowerkiem byłoby szybciej - a i schudłby trochę, odstresował się, zapomniał o stratach...
Tomek_Poczatkujacy / 195.205.223.* / 2011-07-01 19:40
j123 - czy jak jesteś zalogowany, to widać cały adres IP. chce odpowiedź od kogoś kto tutaj ma pełne konto czy widać całe IP-ki.
zen0)) / 79.191.48.* / 2011-07-01 17:34
a jaka ma być ta wiadomość w weekend ? negatywna !!! Oj, choroba a ja mam tu tyle akcji, teraz weekend mi się nie uda, będę myślał cały czas o tym.
księgowy / 31.175.225.* / 2011-07-01 17:47
ty sam sobie przeczysz .mając akcje naganiasz na spadki ? gdzie tu logika?albo nie masz akcji i celowo się bawisz z innymi!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy