PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
m.nemo / 83.31.197.* / 2011-06-28 21:26
jeśli ma się coś ciekawego wydarzyć - to tylko przy formacji podwójnego dna
Suriel / 83.16.94.* / 2011-06-28 21:55
albo zupełnego dna
petrol5000 / 87.207.15.* / 2011-06-28 21:24
total nie inwestuje w ciemno
będzie grubo
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-06-28 21:17
Lecimy, lecimy. Szanowni Państwo. Oto będziemy świadkami końca istnienia Petrolinvestu. Zen ja obstawiam koniec roku.
Pablo Kraków / 89.75.48.* / 2011-06-28 21:09
Pewne długi ropy pewnie nima. To by było na tyle. Dalej lecimy w dół. Hehe
DAS / 46.205.126.* / 2011-06-28 21:05
Do Geologa. Zdziwiony jestem twoim myśleniem o wzroście akcji do 50zł przy zaangażowaniu RK na poziomie 8-15% tak robi z nas miliarderów a sam nie ma nic prawie nic. Czy myślisz że RK kontroluje tylko tyle procent akcji? Po co taka szybka emisja akcji obejmuje je i sprzedaje poza giełdą /cena i inne warunki nie maja takiego dużego znaczenia/ ważne ile kontroluje akcji przez podstawione osoby. Pomyśl RK ma oficjalnie 50-70% akcji i jest ropa kurs rośnie DUŻO /nie pisze ile bo nie jestem wróżką/ i co pan RK sprzedaje na giełdzie żeby zarobić a jaka jest reakcja rynku???? Pewno kurs nie rośnie tylko spada bo właściciel wychodzi ze spółki-chyba tak. A tak to może sprzedać przez podstawione osoby zarobić tyle ile chciał a my o tym nie wiemy.I wtedy po zrealizowaniu zysków podać info że pan RKkupił na giełdzie pakiet akcji. Wtedy telewizja analitycy wszyscy mówią RK kupuje na giełdzie zwiększa zaangażowanie w spółke--jaka będzie reakcja łatwo sobie wyobrazić. Koledzy dziś pisali że musi spółke kontrolować bo Amerykanie nie śpią i mogliby go przejąć za grosze. Pytałem wiele osób; Co RK miałby ze wzrostu do ....... ceny nie mogąc sprzedać akcji ?? brak logicznej odpowiedzi chyba że ty ja znasz?? to tylko jedna z opcji jakie RK może zrobić a ma ich pewno troche wiecej. Pozdrawiam.
14d / 77.255.124.* / 2011-06-28 20:34
odbicie będzie na pewno, tylko kwestia czy odbijemy się na dłużej bo jest ropa, czy to będzie ostatnie tchnienie na wysprzedanie akcji i zjazd na dno
:O / 89.73.42.* / 2011-06-28 20:38
już 20.38- POLEWAM! :D
niga / 83.18.113.* / 2011-06-28 21:24
o to to to :)
petrol5000 / 87.207.15.* / 2011-06-28 20:29
petrolinvest
Powstał ponad 20 lat temu. Był jedną z pierwszych firm importujących paliwa. Z czasem wyspecjalizował się w handlu gazem płynnym i ropą naftową. Sześć lat temu postawił na działalność poszukiwawczo-wydobywczą. Kupił kilka koncesji w Kazachstanie i w Rosji. W połowie 2007 r., właśnie w związku z planami eksploatacji złoż, zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Wcześniej w ofercie publicznej sprzedał akcje po 227 zł. Po kilku dniach cena walorów na zamknięciu sesji doszła do 745 zł, potem kurs zaczął spadać.
e-Logic / 83.9.53.* / 2011-06-28 20:04
Nie wziąłeś pod uwagę, że po oddaniu niecałego pakietu zakupionych akcji PI objął ponownie dwa miliony (dwa razy po milionie) i tych jak do tej pory nie puścił w rynek.

Twoje wpisy zyskiwały uznanie z uwzględnieniem wiedzy na temat geologii, a teraz okazuje się, że wynikały nie z wiedzy w tematyce, a z zaufania firmie.
Przyznam, że i mnie zmyliłeś, choć faktem jest, ze nie czytałem wszystkich Twoich wpisów.
Mam nadzieję, do zobaczenia wkrótce wśród posiadaczy Oila.
geolog 2 / 2011-06-28 20:18
Moje analizy wynikały z wiedzy i używania rozumu do analizy komunikatów.
Ta analiza powodowała wiarę w firmę i jej poczynania.
Akcje szły w górę i dół całymi tygodniami a ja trzymałem je żeby nie przegapić momentu wybicia na 50 złotych... jak większość na Forum.

Jednak pozytywne wpisy opierały się na zaufaniu - że firma przekazuje nam tylko prawdę i w dobrej wierze.
Obecnie po ostatnim wzroście i sprzedaży kilku milionów akcji brakuje mi tego zaufania.
Jeśli chodzi o pozostałe akcje już objęte i te które mogą zostać objęte rodzi się nadzieja że będzie wzrost. Niekoniecznie fundamentalny, być może po jakimś kolejnym "komunikacie" ale będzie.

Ja nie wykluczam że kiedyś kupię akcje. Na razie mi się odechciało jednak.
stara nudna p********** / 46.175.237.* / 2011-06-28 20:34
I ja mam uwierzyc ze w taki dzien jak dzis, Ty nie majac nic lepszego do roboty elokwetnie i troskliwie pochylasz sie nad forum petrola, dbajac o nasze portfele? Samemu nie bedac juz strona??? Jak dobry Samarytanin???

hahaha

Dlugo inwestowales w tego nicka i teraz przyszedl czas na realizacje zysku zaufania. Jak dla mnie naganiasz na spadki i przejecie stop losów. A co to oznacza niech kazdy sobie sam dopowie...
geolog 2 / 2011-06-28 20:47
Bardzo to przykre co piszesz.
Żałuję że się odezwałem.
Moją intencją jest tylko uświadomienie błędów które sam popełniłem.
Uwierz mi proszę że nie poluję na Twoje SL

Naganiają na spadki Ci co piszą w kółko sprzedaj wkrótce 15 groszy.... ja tylko apeluję o rozsądek.

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich na forum.
Pisać zawsze trzeba ładnie i elokwentnie się wypowiadać nasz język jest piękny. Mam nadzieję że to nie jest w stosunku do mnie zarzutem.
stara nudna p********** / 46.175.237.* / 2011-06-28 21:53
nie mam zamiaru sprawiać Ci przykrości, ani Cię obrażać. Boże broń. Ale, jak na to się patrzy tak z dystansu, to postawy jak Twoja w prawdziwym świecie nie istnieją. To nie jest po prostu możliwe. Może jesteś anomalią? wyjątkiem potwierdzającym regułę?

Kto to wie? Życie... i w dodatku pokaże niebawem. Tyle że niebawem nikt już nie będzie tego pamiętać i weryfikacja będzie bezcelowa...

docześnie więc życzę dobranoc :-)
snp.
niga / 83.18.113.* / 2011-06-28 21:48
to prawda, styl miałeś niezły
a że firma nieuczciwa... no przypomnij sobie do kogo prokurator Kaczmarek chodził - czy tak uczciwi ludzie postępują?
mam nadzieję, że jednak nie znikniesz z forum, bo same trole zostaną i moje kiepskie kawały
geolog 2 / 2011-06-28 19:01
Witam wszystkich Forumowiczów
Miałem już nie zaglądać i nie pisać na Forum ale widzę że wspominacie moje analizy to się ostatni raz odezwałem.

Ja już od niedawna nie jestem inwestorem Petrolinvestu.
Przeczytałem na spokojnie własne analizy i doszedłem do wniosku że one opierały się na błędnym zaufaniu do spółki. Że jednak spółka będzie grała z nami fair. Po ostatniej akcji z komunikatem o złozu K-3 i sprzedaży dużego pakietu akcji przez Prokom doszedłem do wniosku że moje optymistyczne przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji mogą być z gruntu błędne. Jeśli jest ropa to sprzedaż kolejnego tak dużego pakietu jest po prostu niewytłumaczalna.

Ja w swoich analizach zakładałem że spółka da zarobić tym, którzy jej powierzyli swoje środki. Wszystkim a nie tylko wybranym inwestorom. Prezes deklarował nową politykę informacyjną a ile z tego zostało...

Akcja z początku czerwca podcięła skrzydła moim przewidywaniom. Sprzedałem niestety nie na szczycie tylko dużo poniżej. Dzisiaj widzę że strata mogła być jeszcze większa.
Skutecznie wyleczyłem się z długotrwałego inwestowania w tę spółkę.
Jeśli inwestować w Petrol to chyba tylko spekulacyjnie i na krótko. Na razie nie planuję.

Brak informacji o złożu Shyrak-1 uważam za niewywiązywanie się spółki z obowiązków informacyjnych. To jest najważniejsza informacja na którą czekaliśmy.

Przy tak niskich wartościach kursu trudno radzić żeby zakładać zlecenia automatycznej sprzedaży ale to chyba jest jednak nieuniknione.
Ta spółka jest kompletnie nieprzewidywalna. Może do złotówki nie spadnie ale dalsze głębokie spadki przy jakichkolwiek złych informacjach są możliwe. Tak samo jak krótkotrwały wzrost do 10 PLN.
Nie ma co - jeśli kupię kiedykolwiek to od razu zrobię zlecenie ograniczające straty bo inaczej to jest zbyt duże ryzyko.

Ja nie twierdzę że nie jest możliwe odkrycie dużego złoża ropy ale uważam że prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji jest dużo mniejsze niż w lutym. Nie wiem czy akcje spadną czy wzrosną i jaki kurs będzie na koniec roku. Możliwe jest zapewne wybicie o 50% tylko z jakiego poziomu. I najważniejsze czy tam jest ropa. Koblandami nie ma się co zajmować bo to chodzi o efekty wiercenia w S-1. Coś za długo to wszystko trwa.

Zainwestowałem w tę spółkę 100% kapitału los i tak obszedł się ze mną łaskawie bo straty mogły być duże. Jeśli ktoś jak ja kiedyś nadal wierzy w Petrol to niech chociaż przemyśli te moje uwagi i wycofa na jakimś wzroście część kapitału. Inwestowanie więcej niż 30% o szaleństwo które może dużo kosztować.

Myślę że nadziei nie ma co tracić pewnie niedługo będą wzrosty ale o redukcji zaangażowania trzeba pomyśleć. I koniecznie o SL bo to zbyt drogo kosztuje.

Marzenia były piękne....naprawdę piękne..... ale czas realnie spojrzeć na świat.
Czego i Wam życzę
bak / 83.27.229.* / 2011-06-28 20:04
brak informacji o złożu Shyrak-1 ????? chyba jednak coś przeoczyłeś.
Byno / 79.191.41.* / 2011-06-28 19:44
mądrze napisane. Spekulanci będą jeżdzić kursem w dół i w górę, mocna nerwówka kupa stresu a informacji od firmy żadnej. Dochodzą jeszcze do tego komentarze niektórych forumowiczów podtrzymujące negatywną atmosferę ale tym nie wolno się przejmować. Kto inwestuje w tą spółkę musi się liczyć z całkowitą stratą bo kurs może zjechać nawet do 0 lub w silnym wystrzałem w co wątpie. Jeżeli spółka szanowałaby inwestorów to regularne informacje napewno pojawiały by się na ich stronie. Wiem że tutaj nie można sugerować się na wykresach, ale ... . Jak spojrzysz od debiutu to zobacz że spadało przez bardzo długi czas i już od jakiegoś czasu zarysowała się linia pozioma pomiędzy 5 - 10 zł która daje dużo do myślenia. Sam nie wiem co robić, bo podobnie jak ty zawierzyłem firmie a tu nici.
:O / 89.73.42.* / 2011-06-28 19:50
Panowie, nie ma się co łamać. Jedni wyszli z tej inwestycji, drudzy jeszcze siedzą. Każdy ma swoje zdanie dot. Oila, jednak wszyscy, którzy mają w niej pieniądze (mniejsze/ większe) cały czas liczą na jakiś zysk. Wiadomo, ja naciąłem się na komunikacie. Przed miałem akcje po 10zł, doszło do 11,50 i liczyłem, że będzie tendencja już bliższa 12 zł. Tak się nie stało, nie sprzedałem- z któtkoterminowego gracza stałem się długo- trzeba czekać. Wierzę, że kurs jeszcze odbije, żeby chociaż wyjść na 0 w najbliższym czasie, o ile nie zarobić. Sporo akcji zmieniło właścicieli i przyjdzie czas, że oni dojdą do głosu realizując zyski. Nie traćmy głowy, nie obrzucajmy się błotem, tylko czekajmy cierpliwie.

pozdrawiam forumowiczów
:O / 89.73.42.* / 2011-06-28 19:09
absolutny PLUS! :)

pozdrawiam,
oosa / 83.6.46.* / 2011-06-28 18:17
dzis na CNBS wypowiadali sie o Petrolu analitycy !!!:D
:O / 89.73.42.* / 2011-06-28 18:48
no właśnie, jakie wnioski panowie sformułowali ? :D
bluuuu / 95.51.69.* / 2011-06-28 18:35
i co tam madrego powiedzieli???
oosa / 83.6.46.* / 2011-06-28 20:18
analitycy zauwazyli ze kurs społki jest juz bardzo niski i ze na dniach moze byc wybicie do góry...ze sytuacja sie powoli stabilizuje na swiecie i takie tam ogolnie dobrze gadali ale co bedize zobaczymy... ja narazie utopiłem troche ale trzymam wiecznie spadac nie bedzie..
xx / 83.5.152.* / 2011-06-28 17:11
Kupilem akcje za 8 11 szkoda, ze sie pospieszylem , ale nie zaluje decyzji. Wiekszosc spolek od jakis 3 tyg. spada, wiec coz robic... Czekac i czekac. Licze na to, ze w najblizszyych 6 mies bedzie miedzy 10 a 15 i zarobie od 2 do 7 zl na akcje. Mysle, ze to i tak dobry zarobek. Pozdrawiam cierpliwych
grozny / 77.236.26.* / 2011-06-28 18:32
Czyżby to Karol krył się pod pseudonimem xx ?:D
leoni 07 / 2011-06-28 16:56 / Tysiącznik na forum
Kochani to pisanie Wasze jest bez sensu !!!!!!!!!!!!pamiętacie jak pisał geolog2 (jak nie to zapraszam do archiwum ) kiedy prawdopodobieństwo bedzie dowiercenia się do ropy ??/ ja podobnie jak on też tak to widziałem a nie wyssał sobie tego z palca jest już koniec czerwca a ropy jak nie widać tak nie widać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panie R.K. niech szanowny matacz wie o tym że będe trzymał akcje do usranej śmierci i albo będzie bankrut albo w końcu zarobimy !!!!!!!!!!!!!!
:P / 83.30.70.* / 2011-06-28 16:52
wreszcie cie namieżyłem zenku oddawaj moje 500 zł które ci pożyczyłem na akcje petrola obiecywałes ze oddasz do konca Czerwca. Popłynołeś mowiłem Ci nie kupuj po 11.
:O / 89.73.42.* / 2011-06-28 16:46
nareszcie MOŻE skończymy blisko dziennego maxa :D
Flambeur / 85.222.86.* / 2011-06-28 16:37
Dzida!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy