PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
777777 / 95.40.252.* / 2011-05-13 17:15
A może mi ktoś powiedzieć o co tutaj chodzi? Przez cały dzień nic sie nie dzieje a teraz dołowanie...
Pewniak / 62.179.0.* / 2011-05-13 17:11
ale leci :(
pierre doleu / 91.196.109.* / 2011-05-13 17:09
jak jedzie do góry nie chce mi się pisać i czytać. Jak jedzie w dół potrzebuję grupy wsparcia.
Longterm / 2011-05-13 16:52 / Mostek Zwyciężymy!
Jedziemy na 12 zeta...

www.longterm.bblog.pl
księgowy / 46.112.26.* / 2011-05-13 18:02
ale wtopa .tak też będzie z prognozą dywidendy z kghm
numre / 83.7.72.* / 2011-05-13 16:16
ja na dzisiaj obstawiam 10 zł., jeżeli dojdzie do tej kwoty to warto kupować
numre / 83.7.72.* / 2011-05-13 16:14
No co nikt nie obstawia cen akcji do końca roku
numre / 83.7.72.* / 2011-05-13 16:11
coś na pocieszenie dla tych co maja akcje petrola. Ropa w górę...............Na rynku ropy nie będzie spokoju
e-petrol.pl
2011-05-13 / 08:21
Na rynku ropy nie będzie spokoju
Zawirowania na rynku ropy prawdopodobnie się utrzymają w kolejnych miesiącach, bo jak podaje agencja Reuters, wskaźnik wahliwości osiągnął w tym tygodniu dwuletnie maksimum.
Zdaniem analityków ropa i inne surowce od 5 maja wprost oszalały, gwałtownie reagując na informacje gospodarcze, zmiany kursów walutowych i dane o zapasach. Zwracają oni uwagę na to, że wahliwości w najbliższym czasie będą sprzyjać duże sumy pieniędzy angażowane przez zarządzających funduszami i nieprofesjonalnych inwestorów.
numre / 83.7.72.* / 2011-05-13 16:10
Bruksela niema wpływu na politykę spółek i firm, istnieje wolność gospodarcza. Ktoś siej kolejna panikę tylko dlaczego?
asaliah / 2011-05-13 15:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Van Tharp: Drobny inwestor może mieć przewagę nad wielkimi graczami

O tym, jak uzyskać skuteczność inwestycyjną na poziomie 95 proc., przewagę nad giełdowymi rekinami oraz wypracować system, który pozwala zarabiać na giełdzie, a także o tym kto jest winny załamania z 2008 r. oraz czy i w jakiej formie się ono powtórzy, rozmawiamy ze światowej sławy trenerem inwestycyjnym i autorem wielu bestsellerów z dziedziny tradingu dr. Van K. Tharpem.

Jarosław Ryba, Bankier.pl: Proszę opowiedzieć o tym, jak szkoli Pan inwestorów.


Dr Van K. Tharp jest trenerem inwestycyjnym i autorem wielu publikacji, sławnym dzięki książkom, które trafiły na listy bestsellerów, oraz dzięki programowi Peak Performance Home Study, uważanemu za klasykę coachingu inwestycyjnego.
Van K. Tharp: Większość ludzi latami uczy się swojego zawodu. Natomiast gdy tylko zaoszczędzimy parę groszy, otwieramy rachunek i czekamy na cud. Ale to tak nie działa. Nie ma wyników bez odpowiedniego wyszkolenia. Opowiem o kilku najważniejszych sprawach, o których można się dowiedzieć więcej z mojej książki "Super Trader":

1. Poznaj podstawowe pojęcia z dziedziny Tharp Think, na przykład liczby R, strategie doboru wielkości pozycji™ i kontroli ryzyka.
2. Pracuj do momentu, w którym masz za sobą co najmniej pięć dużych zmian.
3. Stwórz swój własny dokument roboczy, będący przewodnikiem tradingowym (zwykle ma on co najmniej 100 stron).
4. Stwórz trzy nieskorelowane ze sobą, skuteczne systemy inwestycyjne.
5. Inwestując za pomocą tych systemów, wypracuj skuteczność na poziomie co najmniej 95 proc. (co oznacza maksymalnie jeden błąd na 20 pozycji).

J.R.: Skuteczność na poziomie 95 proc.???

V.T.: Dla wielu osób „mieć rację” znaczy „zarabiać”. Dla mnie rację ma ten, kto – bez względu na wynik – przestrzega swoich zasad. Moim zdaniem w sytuacji, w której nie dysponujemy zasadami, błędem jest każde działanie. Jako „błąd” określam nieprzestrzeganie przyjętych zasad. Zachowanie efektywności na poziomie co najmniej 95 proc. oznacza, że w co najmniej 95 przypadkach na 100 trzeba trzymać się swoich zasad.

J.R.: Kto ma szczególne predyspozycje do grania według zasad?

V.T.: Idealnym typem osobowości jest tak zwana osobowość stratega. Trader strategiczny patrzy na wszystko z dalszej perspektywy zamiast brodzić w gąszczu faktów i liczb; kieruje się logiką a nie impulsem; jest zorganizowany, ale nie poddaje się obsesjom. Nawet dwie spośród tych trzech cech to już dobra wiadomość, ale im ich mniej, tym więcej pracy musimy włożyć w swój przyszły sukces na rynku.

Po drugie: musimy być gotowi do pracy nad sobą i brać odpowiedzialność za wszelkie efekty tradingu. Po trzecie: niezbędna jest determinacja, aby dokonać wszystkiego tego, bez czego nie ma mowy o sukcesie w tradingu. A pracy jest naprawdę dużo. Po czwarte: trzeba radzić sobie z matematyką, znać podstawy rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. Po piąte: potrzebna jest smykałka do układania strategii i do gier strategicznych. Po szóste: przydatne, choć niekoniecznie niezbędne, są umiejętności komputerowe.

J.R.: Czy tych cech można się nauczyć?

V.T.: To zależy. Zasadniczo uważam, że nauczyć można się wszystkiego, co jest możliwe do opanowania przez człowieka. Ale samego zaangażowania nauczyć się nie można. Nie jest też wyuczalna osobowość tradera strategicznego. A bez zaangażowania i bez tej osobowości znacznie trudniej odnieść sukces na rynku.

J.R.: Czy można systematycznie zarabiać na giełdzie bez systemu transakcyjnego?

V.T.: Możliwe jest wszystko, ale bez systemu wychodzenie na plus jest bardzo mało prawdopodobne. Gdyby trading był łatwy, obecność na rynku „grubych ryb” praktycznie blokowałaby do niego dostęp. Ale trading to wielka sztuka. Właśnie dlatego tak niewiele trzeba, by zostać inwestorem. Wymagania wobec różnych uczestników są też różne, stąd bez względu na to, jak postępuje nowy inwestor czy po prostu inwestor przeciętny, rekiny rynku i tak wyjdą na swoje.

J.R.: Czy indywidualny inwestor ma szansę w starciu z inwestorami instytucjonalnymi, którzy mają dostęp do narzędzi, informacji, mocy analitycznych i niskich kosztów transakcyjnych niedostępnych dla pojedynczej osoby fizycznej?

V.T.: Większość inwestorów instytucjonalnych nie ma pojęcia o tym, co robi. Animują rynki, sprzedają produkty, ale niewielu wie, na czym polega trading. Może część funduszy wie, co robi, ale nic więcej bym nie zakładał. Jak już wspominałem – trading nie jest łatwy; ale każdy, kto jest gotów wykonać pięć opisanych przez mnie kroków, prawdopodobnie będzie miał dużą przewagę nad inwestorami instytucjonalnymi.

J.R.: Uważa Pan, że banki inwestycyjne nie wiedzą, co robią?

V.T.: Banki nie rozumieją ryzyka, na jakie są narażone, a ich traderzy nie wiedzą nawet, jakimi obracają kwotami. Dlatego działalność niektórych traderów bankowych wymyka się spod kontroli. Banki zarabiają na operacjach animatora rynku,
czall / 217.117.142.* / 2011-05-13 15:11
no i co tam na kursie?
leoni07 / 77.115.231.* / 2011-05-13 14:59
Za kasę wszystko jest możliwe to będzie klęska jak się sprzedamy :-( Agusia 35 S pyszne ciacho ??? a jak tam miewa się śliczna córeczka ?
Agusia35S / 2011-05-13 15:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
super już zyje wakcjami :) zaraz koniec roku hihi za miesiąc:)
leoni07 / 77.115.231.* / 2011-05-13 15:15
No to pięknie :-)
Agusia35S / 2011-05-13 14:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bruksela zamierza storpedować plany wydobycia w Polsce gazu łupkowego - obawiają się eksperci. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".*Nasze zasoby tego surowca szacowane są na 5,3 biliona metrów sześciennych.

Taka ilość pozwoliłaby nam uniezależnić się od dostaw z Rosji na setki lat. Jednak niedawna decyzja francuskich deputowanych o zakazie stosowania głównej metody wydobycia gazu łupkowego, tak zwanego szczelinowania hydraulicznego wywołała obawy, że UE stworzy regulacje, które zakończą nasze marzenia o gazie łupkowym - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jan Krasoń, światowej sławy geolog, twierdzi, że za francuskim zakazem stoi lobby atomowe i Gazprom. Przekonuje, że we Francji około 80 procent energii pochodzi z reaktorów atomowych, a producentom energii nie potrzeba konkurencji ze strony łupków.

Polska tymczasem chce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - aby poszukiwanie i eksploatacja gazu łupkowego otrzymały status wspólnego projektu europejskiego i zamierza promować to źródło energii podczas swojej prezydencji w UE.
KURZACZII / 79.163.55.* / 2011-05-13 14:53
Także to już czytałem, mam tylko nadzieję, że nasi nie odpuszczą kurcze,...
Agusia35S / 2011-05-13 15:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
właśni:( bo inaczej to unia cała nas dobije moglibyśmy być niezależni:)
lordjakubek / 2011-05-13 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mało tego, stanowilibyśmy niezłą konkurencję dla Rosji
zivi / 87.112.129.* / 2011-05-13 13:35
maciek jak tu jestes kupuj szybko dl mnie za 1k kk
KURZACZII / 79.163.55.* / 2011-05-13 13:12
Witam wszystkich :-)
Coś chyba ruszyło do góry .9,64zł
pet / 217.153.202.* / 2011-05-13 13:12
Witam ponownie.


Pytanie trochę z innej beczki.
Kiedyś znalazłem praktyczny gadżet na pulpit dla Windows 7, który co 15 min pokazywał bieżacy kurs wybranych spółek. Ale niestety nie działa od paru tygodni.
http://www.ingsecurities.pl/3226566.xml?from=search
Czy znacie podobne programy?

Z góry dziękuję.
Pozdr.
adfdcfhg / 46.112.62.* / 2011-05-13 13:38
www.stooq.pl jak nie masz rachunku internetowego to nie polecam grać na gpw
pet / 217.153.202.* / 2011-05-13 13:48
mam, w mbanku. Ale chodzi mi o takie gadżet na pulpit jak w linku powyżej. Co by nie wchodzić na www by sprawdic kurs. Dzieki takiemu dodatkowi człowiek przełaczając sie miedzy oknami kontrolnie wie jaki jest kurs. (coś jak dodatek pogody w W7)

pozdr.
thx.
zivihacker / 87.112.129.* / 2011-05-13 13:35
moze ktos ci zhakowal kompa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy