PETROLINV

Money.pl / 2007-09-28 09:48
Komentarze do spółki: PETROLINV.
Wyświetlaj:
bodo1 / 46.112.251.* / 2011-05-11 07:42
Semek,czemu nie sprzedałeś po 10,50 ?Pewnie wolisz mniejszy zysk.
KURZACZII / 79.163.34.* / 2011-05-11 07:38
CO O TYM MYŚLICIE ???


"Petrolinvest: Nie będzie kłopotów z wierceniem na OTG
Bartłomiej Mayer 11-05-2011, ostatnia aktualizacja 11-05-2011 01:19
Na­le­żą­ca do wło­skie­go kon­cer­nu ENI fir­ma Sa­ipem, któ­ra pro­wa­dzi obec­nie w Ka­zach­sta­nie wier­ce­nia na zle­ce­nie Pe­tro­li­nve­stu, za­mie­rza za kil­ka mie­się­cy prze­nieść swo­je urzą­dze­nie w zu­peł­nie in­ne miej­sce.

Ma­szy­na mia­ła­by od sierp­nia te­go ro­ku pra­co­wać dla fir­my Max Pe­tro­leum.

Do­tych­czas Pe­tro­li­nvest uni­kał ko­men­to­wa­nia tych in­for­ma­cji. Te­raz jed­nak Ber­trand Le Gu­ern, pre­zes spół­ki po­szu­ki­waw­czej, po­sta­no­wił się od­nieść do spra­wy. Za­pew­nił nas, że po­trze­by Pe­tro­li­nve­stu od­no­śnie od­wier­tu Shy­rak­-1 znaj­du­ją­ce­go się te­re­nie na kon­ce­sji OTG są za­bez­pie­czo­ne. – Gdy­by mia­ła na­stą­pić zmia­na ope­ra­to­ra, to już dzi­siaj ma­my przy­naj­mniej dwie in­ne za­in­te­re­so­wa­ne współ­pra­cą fir­my o od­po­wied­nio wy­so­kich kom­pe­ten­cjach – do­pre­cy­zo­wał Le Gu­ern.

Przed­wczo­raj WZA Pe­tro­li­nve­stu prze­gło­so­wa­ło za­re­ko­men­do­wa­ne przez za­rząd spół­ki wa­run­ko­we pod­nie­sie­nie ka­pi­ta­łu o 300 mln zł, czy­li o mak­sy­mal­ną prze­wi­dzia­ną w pro­jek­cie uchwał wiel­kość. – Ta­ka war­tość pod­wy­ższe­nia ka­pi­ta­łu wy­ni­ka z prze­wi­dy­wa­ń, że przej­ście do fa­zy eks­plo­ata­cji na Shy­ra­ku bę­dzie wy­ma­ga­ło znacz­nych środ­ków, choć peł­nych wy­li­czeń tych kosz­tów nie mo­że­my wy­ko­nać, do­pó­ki nie osza­cu­je­my po­ten­cja­łu wy­do­byw­cze­go i ska­li tej fa­zy przed­się­wzię­cia – wy­ja­śni­ł pre­zes. Do­dał, że ko­lej­ne fun­du­sze bę­dą potrzebne na po­szu­ki­wa­nia ga­zu łup­ko­we­go oraz na akwi­zy­cję pro­jek­tów do­ty­czą­cych ener­gii od­na­wial­nej. Le Gu­ern uwa­ża, że na ra­zie nie mo­żna okre­ślić, kie­dy bę­dą prze­pro­wa­dzo­ne emi­sje ak­cji.
ajaja / 217.153.175.* / 2011-05-11 08:08
to zla informacja maja jakies klopoty pewnie chodzi o platnsci
bgk / 178.217.140.* / 2011-05-11 05:19
lamjac jeszcze jedno czy ty to nie czasami PETROLINWESTOR z tamtych lat
pozdrawiam
zarezerwowana / 78.8.135.* / 2011-05-10 23:40
Znalazł czy nie? Świerza ta ropa czy dobra? Opowiem w następnym odcinku.
Semek 2 / 87.96.106.* / 2011-05-10 22:16
Dziś oddalem Petrolka, trzeba szanować zysk z poprzednich transakcji. Idzie zwała. Wykresy źle wyglądają. Sell in may and go away....
leoni 07 / 2011-05-10 21:57 / Tysiącznik na forum
lamjac i asaliah to nie ta sama osoba ??? wkór,,wiłem się i tak mnie zmotywowali że będę się starał pojechać na kolejne WZA i to już sobie obiecałem ,,,,,,,,,LAMJAC za mało konkretnych informacji abyś tam był !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Więc uważam że to ściema :-( a gdzie się podział geolog 2 ??? pozdro dla dar 77 kałmyk i agusia 35 S
kielich / 2011-05-11 05:49
lamiak byl napewno zgadza sie to on zglosil sprzeciw glos zabieralem ieszcze ja pozatym to cisza latwo krytykowac pojedzcie ipokaszcie jakie z was zuchy tylko czemu tak szybko sie zmyles nawet nie wymieniles pogladow
lamjac / 2011-05-10 23:15 / Bywalec forum
nie leoni to nie ta sama osoba poza mna tylko dwie osoby zabrały głos i to ja zgłosiłem sprzeciw do uchwały a tak na marginesie napisz czy sie chociarz zarejestrowałeś się na walne pierwsze czy drugie fajnie jak pojedziesz bo jak zadaje pytania 5 10 czy 20 osób jest zupełnie inaczej a jeden z nas móglby pisac bezpośrednia relacje na forum to by było cos pozdrawiam i sie nie wk.....aj szkoda nerwów
asaliah / 2011-05-11 06:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
lamiac czy Ty mieszkasz w trójmieście bo jeśli tak to chciałbym z Tobą porozmawiać o giełdzie.
arcelor / 89.79.191.* / 2011-05-10 21:50
Czy znajdzie sie inwestor/-rzy którzy dadzą 300 mln na spółkę która nic nie ma? Albo ma ale o wartości o wiele mniejszej (mówie o już zaangażowanym kapitale). Jeśli ktos to kupi i da 300 mln to będzie miał pewność że na tym zarobi a więc pewność że firma ma rope i to dobrą.
Sfiks. / 79.175.229.* / 2011-05-10 21:24
Informacje upubliczniane przez Petrolinvest spełniają kryteria manipulacji informacją!!! Jak tu mówić o pełnej transparentności działań i zaufaniu inwestorów do firmy? Dlatego dziwią mnie te zachwyty i wielkie nadzieje niektórych wypisujących na forum?!!!RK to jedna wielka spekulacja!!!
bgk / 178.217.140.* / 2011-05-10 19:45
wydaje mi się że lamjac to gość podstawiony od RK dlaczego tak sądzę
1.pierwsze walne odwołane brak kworum,lamjac nieobecny
dalej nic nie wiedzą o ropie........................
2.lamjac zaskarża walne co jest na rękę RK co może przeciągnąć się do czerwca
wtedy będą może coś konkretnego wiedzieć
3.ostatnio lamjac pisał że ma tylko 1akcję za 750 i kilka zablokowanych.........
4.dzisiaj pisze że ma 80000 i nie zamieża ich sprzedawać co aby nie wywołać paniki i utrzymać elektorat jak najdłużej najlepiej do następnego walnego poważny inwestor nie wymienia ilości i kwoty za ile kupuje to tylko moje spostrzeżenia wolę rozmawiać na takie tematy.LAMJAC to moja logika jeśli cię uraziłem to z góry przepraszam
lamjac / 2011-05-10 22:55 / Bywalec forum
nikt mnie nie podstawia jśli chodzi o liczbe akcji to dziesięc sztuk mam zablokowane bo dzięki temu moge zadawac pytania zarządowi
1 na pierwsze walne rejestrowałem wiecej akcji , zarządałem listy akcjonariszy i gdy zobaczyłem że nie będzie 1/3 kapitału wiedziałem że będzie nowe walne bez limitu kapitału więc jechac tylko po to aby wysłuchac komunikatu nie miało sensu , gdyby na pierwsze walne zarejestrowało sie troche ponad 1/3 kapitału to bym pojechał i aby nie dopuścic do nowej emisji po prostu ja i byc moze pare osób wyrejestrowało by akcje przed samym głosowaniem i wtedy uchwały nie mozna podjąć a kolejne walne byłoby nowym walnym i dalej byłby limit 1/3 kapitału i albo pan RK by zaczołby skupywac akcje albo nie miałby szansy na nową emisje akcji
2 na drugie walne zarejestrowało się jeszcze mniej akcjonariuszy
3 liczę że na zwyczajne walne w czerwcu zarejestruje się więcej akcjonariuszy nawet tych co mają po 10 czy kilkaset akcji
4 na ostatnie walne zarejestrowałem tylko 10 akcji tych zablokowanych i to wystarcza aby zabierać głos czy zaskarżac uchwały
5 poza rynkiem GPW jest 20 milionów akcji i tych też nie sprzedaja
6 jestem w paru spółkach i kilka z nich tez przeprowadzala emisję akcji ale zawsze z prawem poboru dla akcjonariuszy tyko spółki pana RK robią emisję z wyłączeniem prawa poboru
7 zapytano mnie ile mam akcji to odpowiedziałem interesuję sie tą spółka od początku jak jest na giełdzie to jest od 2007 roku to forum jest naprawde dobre pare razy umoczyłem w tej spółce ale pare razy całkiem pożądnie zarobiłem rówiez na tej ostatniej świecy
8 przezyłem na giełdzie juz dwie upadłści spółek TORY była taka spółka wycofalem się z niej na wiadomośc jak zatrzymano włocha z walizką 50 mil dolarów i KROSNA wycofałem się po komunikacie że głowny akcjonariusz wyprzedaje akcje na giełdzie a potem pan prezes ogłosił upadłość spółki
9 powiedziałem że na razie nie sprzedaje bo reakcja rynku jak na te spólke jest dość pozytywna nie wiem czy pamiętasz co działo sie 13 i 14 kwetnia wtedy sprzedawałem i kupowałem akcje leca o ponad 20 % to nie ma zmiłuj sie
10 licze że swoją postwa pokaże że nawet drobny akcjonariusz taki jak ja też ma swoje prawa bo do takich się zaliczam jeśli pan RK i władze spółki uważaję że nie muszą liczyć się z drobymi akcjonariuszami to niech ogłoszą wycofanie spółki z giełdy i skupią akcje po 10 zł / cena nominalna akcji / i bawią sie we włsnym gronie
11 dla mnie każdy obojetnie czy zainwestował 10 , 100 , 1000 czy milion musi być traktowany poważnie wkońcu to powierzył obcej osobie własne często cięzko zarobione pieniądze
12 za twoje uwagi sie nie obrażam bo po to jest forum licze że przed kolejnym walnym bardziej sie postaramy a po walnym mozemy pójśc na drinka
1214mm / 89.72.73.* / 2011-05-10 20:01
Myślę, że poważny inwestor nie ujawniał by się wśród gawiedzi /drobnych inwestorów/.
Jaki miał by cel:
- szlachetne serce ?
- potrzebę dowartościowania siebie ?
- czy wpływ na decyzję drobnych.
Jeżeli, któryś z tych powodów jest prawdziwy to nieprawdziwy jest ten LAMJAC jako poważny i znający temat inwestor.
Tomek_Poczatkujacy / 195.205.223.* / 2011-05-11 09:14
1214mm -- nie napinaj się tutaj. Dziękujemy TObie, dobrze że ty jesteś prawdziwy.

Lamjc - 3sie. Pozdro.
Longterm / 2011-05-10 19:06 / Mostek Zwyciężymy!
Przydałoby się schłodzenie na 9 zeta przed odpałem w kosmos...

www.longterm.bblog.pl
lordjakubek / 2011-05-10 17:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://twojatelewizja.vgh.pl/

dajcie mu bana za spam
Gaudiii / 89.229.94.* / 2011-05-10 17:42
ja póki co mam wtope, mam kupione za 60 koła po kursie 10.70 zł . Też juz pare razy ładnie przyciełem na petrolu. Teraz czekam... ;)
lordjakubek / 2011-05-10 17:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
lamjac, jesteś po studiach ekonomicznych, albo bankowych? bo się zastanawiam nad zmianą kierunku...
lamjac / 2011-05-10 17:49 / Bywalec forum
nie 8 lat szkoły podstawowej tak to kiedyś nazywano i trzeba było to skończyć ale poważnie to jakieś wykształcenie mam a sam jaki kierunek robisz
lamjac / 2011-05-10 17:49 / Bywalec forum
nie 8 lat szkoły podstawowej tak to kiedyś nazywano i trzeba było to skończyć ale poważnie to jakieś wykształcenie mam a sam jaki kierunek robisz
lordjakubek / 2011-05-10 17:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jestem na elektrotechnice, i chyba tak zostanę. ale i tak bardziej kręci mnie ta giełda, chociaż jak się skończy hossa to inaczej zaśpiewam
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-05-10 17:38
I co z tego, że mięliby oddać pożyczkę z odsetkami, opłacałoby się nawet zapłacić odsetki, gdyby cena akcji poszła na 70 czy 80 zł - poprzez np. częściową wtedy odsprzedaż na rynku celem zapłaty tych odsetek. Wcale nie jest powiedziane, że musi być maksymalnie 50 zł i finito.
lamjac / 2011-05-10 17:56 / Bywalec forum
też tak kiedyś myślałem
KURZACZII / 79.163.34.* / 2011-05-10 17:30
to znaczy , że oddadzą gotówkę z odsetkami :-)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy